CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zacks

Nak tamatkan insurance EtiQa Takaful

Reply 240# yellowprestige

kalo nak surrender, nanti agent boleh tau jugak. sebab ada dalam rekod agent tu.....kalo macam nak stop tu, just bagitau la terang2 kat agent. bukan apa, kalo bab ada pertalian saudara nie kadang2 boleh sampai putus plak...

Reply 241# card_reader

tula kan..takdela rapat sgt cuma die mak mentua pakcik saye..mcm pangkat nenek la dgn saye..pernah tido rumah die sume. ingt nk terminate yg bayar rm60 sebulan tu. anyway thanks ye!

nak tumpang tanyala..
saya ade apply etiqa untuk anak ni..time tu agent buat booth kat shopping complex..
so register kat situ la.amik yg rm100
tp sampai skrg, agent tu tak bagi2 lagi policy..dah masuk 5 bulan dh..smpai dh malas nak suruh hantar..sekali tu je la sy bayar
buleh ke sy nk tukar agent or direct ke etiqa ??

nak tumpang tanyala..
saya ade apply etiqa untuk anak ni..time tu agent buat booth kat shopping com ...
brep Post at 31-3-2011 08:59 AM

kalau macam tu kena tanya balik pada cawangan etiqa yg terdekat, puan/tuan duduk di kawasan mana...??

kalau macam tu kena tanya balik pada cawangan etiqa yg terdekat, puan/tuan duduk di kawasa ...
card_reader Post at 31-3-2011 09:46

oo kene gi ke cawangan ke? masalahnye taktau agent tu buat kat maner..nk tnye pun mls..
kalo buleh, sy nk tukar without bgtau agent tu je..hehehe..sy duk ampang

oo kene gi ke cawangan ke? masalahnye taktau agent tu buat kat maner..nk tnye pun mls..
k ...
brep Post at 31-3-2011 10:42 AM

xpe, boleh cek jugak walaupun agent tu submit kat tempat lain. okey dalam PM saya tinggal no kawan saya, dia agent etiqa jugak, dia duk belah area sana. maybe dia boleh tolong nanti...

Follow Us
Reply 243# brep

Tukar je ke pubsn..polisi 2 minggu siap

Sebenarnya insurans berbeza benefitnya..so, pastikan sebelum memiliki insurans buat kajian terlebih dahulu supaya anda tak rugi..
maksud sy supa anda tak laburkan duit pd sesuatu yg sia2 untuk 1@2 thn then terminate/cancel the account..so, kumpul seberapa maklumat supa anda tak tertipu..
dab apa yang penting dgn adanya insurans anda menyimpan sambil dilindungi..sesungguhnya kita tak tahu apa musibah atau ujian yang menimpa..:-)
Scra jujurnya nak bgtau stkt ni study, MAA Takaful the best..takkan jumpa insurans sebaik MAA Takaful yang ada perlindunagn, medical dan simpanan ..dan lg 1 paling penting  telus:-)

Setakat ni de kwn yg dah terminate MCIS & Etiqa n bila tgk polisi mrk mmg mendukacitakan..agak menganiaya jgk la..kesian..mayb tak bernasib baik dpt insurans yg agak memntingkan diri sendiri..so, berhati2 kwn2 sume..

Thanks & Regards,
Ayunya
ayu140142@yahoo.com
(boleh email untuk maklumat lanjut MAA Takaful)

salam...

pada sesape yg tau...
nak tanya insuran yang maybank etiQa  premier PA plus ok ker..?
yang rm 19.90 sebulan tu...

salam...

pada sesape yg tau...
nak tanya insuran yang maybank etiQa  premier PA plus ok ker..? ...
girlphg Post at 26-4-2011 09:52 PM

salam...
    yg itu utk personal eksiden je, cover utk bila berlaku kemalangan sahaja...
    dan utk yg ini tiada saving or return...
    better ambik yg ada simpanan sekali dan protection utk kemalangan dan sakit biasa....

Sebenarnya insurans berbeza benefitnya..so, pastikan sebelum memiliki insurans buat kajian terlebih  ...
ayunya Post at 25-4-2011 11:01 PM

sebenarnya semua insurans or takaful adalah terbaik, kalau x terbaik macam mana boleh lulus dengan bank negara. semua produk insurans or takaful termaktub pada bank negara.
    yg kawan awak terminate tu maybe sebab daripada ejen tu sendiri, dia cerita benda lain dapat benda lain. sekarang nie memang ramai ejen2 takaful or insurans yg banyak menipu, so pelanggan tu sendiri kena alert dengan benda apa yg dia nak ambik tu....

mmg semua insurans tu terbaik..congrats pada spa2 yang sedar kepentinagn insurans dalam kehidupan anda..sy tak nafikan semua tu..tp setiap company insurans ada prosedur n benefit yang berbeza..so, sebelum buat keputusan, cuba kaji terlebih dahulu stp insurans yang ada kat pasaran..cthnya amik insurans top 3 n bandingkan semuanya..coz bukan sume agent telus n tahu pe yang dia buat..sometimes tak update info2 yang berguna utk anda sbg client:-)

kalau nak kaji@bandingkan kesemua produk company insurans, sampai pencen pun x abes. benda nie base pada keperluan@kemampuan sendiri, kalau custemer nak protection ambik protection, kalau nak medic card ambik medic card. senang.....coz macam hidup kita hari2 pun, pilih sabun mandi mana yg terbaik. kalo mampu ambik dettol ambik dettol, kalo suka lifeboy ambik lifeboy. benda senang kenapa nak susahkan, pilihan pada pelanggan sendiri, agen nie terangkan kelebihan produk masing2.....

coz bukan sume agent telus n tahu pe yang dia buat..sometimes tak update info2 yang berguna utk anda sbg client:-)

kalau pelanggan  fikir agen tu x telus, kenapa perlu ambik dengan dia. ada beribu lagi agen yg telus dalam penerangan tentang takaful/insurans nie....

Go for top 1 >> 1 billion hit
Sila lihat papan tanda 1 billion

Post Last Edit by girlphg at 30-4-2011 16:15

tq pada yang bagi pandangan...

Salam semua,

Aku plan nak cancel insurance nyawa aku dgn Etiqa Takaful ni. Premium aku dok bayaq  ...
zacks Post at 16-10-2009 23:15

Salam zacks..
saya rasa mungkin awak ambil pelan PRIMA.. iaitu pelan yang setiap 3 tahun dapat cash.. so sekarang baru tahun ke 2, maybe  tahun depan dah dapat cashnya. kalau zacks nak saya review polisi zack boleh tiada masalah bagi menjelaskan dan mengelakkan zacks salah faham mengenai etiqa takaful.

Reply 209# jfq

Dengan Etiqa takaful punya medical card tiada renewal.. dan medical cardnya pun murah.. hubungi saya untuk lebih lanjut.

Ejen etiqa Takaful Full time
iman
0126510442
"Sedia berkhidmat demi kebaikan Anda"

nak tanya ea.. sy skrg pakai Etiqa.. kemungkinan bulan 9 nanti sy akan jalani minor operation dan ig ...
norizzah86 Post at 5-8-2010 16:45

salam norizzah..
boleh saya tahu kenapa nak terminate etiqa punya? ada apa2 masalah atau keraguan pada awak? if ada.. jangan segan dan tanya pada saya. saya nasihatkan awak jangan terminate etiqa tersebut atas sebab.. sekiranya semasa awak dah ada penyakit, dan awak terminate takaful sedia ada.. awak nak ambil takaful @ insuran lain, kemungkinan untuk direject adalah tinggi. atas alasan awak sudah ada penyakit tersebut.. dan penyakit tersebut tidak dapat dicover serta merta.. jadi for ur own good.. my advice.. stay with ur etiqa takaful. ada kemushkilan.. jangan segan bertanya..

Thanx for reply kazaraf..
Aku amek 2-2 ni..tp xdak lgsg medical card..tu yg nk terminate tuh..bek t ...
MeLaMaL Post at 29-4-2010 11:20

etiqa takaful takde polisi? kalau bayar rm200 tiap2 bulan sepatutnya ada polisi.. try check semula k. then takaful cara Islam.. so sebaiknya jangan terminate.. perlindungan+ halal+ berkat. if nak saya review polisi .. boleh tiada masalah.. just call anytime. tq

ejen etiqa takaful berhad
iman
0126510442
"sedia berkhidmat untuk kemaslahatan anda"

topik ni dah lama...
tp xpe, boleh bawak bincang pasal kenapa seseorang tu perlu terminate polisi sedia ade??

untuk semua pelanggan mana2 insurans @ takaful, sebelum terminate sesuatu polisi tu, cuba bawak bincang dulu dgn sesapa yg expert dlm bidang ni...supaya jgn salah buat keputusan yg boleh merugikan masa depan diri sendiri dan keluarga...

kalau betul polisi sedia ade tu tak memenuhi keperluan diri dan keluarga, boleh la survey2 produk2 lain yg ade...produk insurans & takaful ni cukup byk...sebenarnya pelanggan kena pilih sendiri dengan bantuan penerangan dari agent2....