CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DragonLady82

Meniti Saat2 Kelahiran...

rasanya bukaan 10cm tu bukan yg lobang bawah terbukaka sampai 10cm kan? sebab doc akan masuk jari ke dalam utk ukur yg bahagian jalan dalam tu samada dah capai 10cm bukak or not. tujuan gunting anu tu sebab time bahu baby kuar nanti, kemungkinan koyak akan jadi teruk kalau tak digunting. dah tu lepas digunting, tentula kene jahit balik supaya lubang jadi asal semula. tak la nanti beso sgt. hishhhh.. seriauuuu memikirnye. hehehehe...

tapi time diorang gunting tu time kita tgh menahan sakit perut.. mmg tak rase la yg bawah tu dah rabak. sakit paling terlampau ialah sakit mase dah sampai rasa nak teran. dah tak leh nak kemut2 lagi dah mase tu. rasa nak teran tu dtg dgn sendirinye... itula saat2 kritikal nak kuarkan baby.

ryana...saat kite dah deliver..kita dah x pk ape dah...sakit tuh dah tolak ketepi
yang penting baby dah keluar...malam tuh jugak aku peluk baby...
tahan sket je...ni hari ke 6 aku berpantang da ...
missmila Post at 23-10-2009 14:18

oklah tu...cpt gak baik erk?mana gamba baby mila?nama apa?

rasanya bukaan 10cm tu bukan yg lobang bawah terbukaka sampai 10cm kan? sebab doc akan masuk jari ke dalam utk ukur yg bahagian jalan dalam tu samada dah capai 10cm bukak or not. tujuan gunting anu tu ...
Noorlynn Post at 23-10-2009 14:42

pelajaran baru ku belajar ari ni...huhuhuhu..
mati2 ku ingat selama ni..bila dh 10cm, kire settle dah...rupanya, ada lagi kena gunting.
patutlah kena jahit.

tpi kawan ku pernah ckp..dia bersalin anak first tak jahit pastu.
mesti baby dia kecik sgt...anak first tu....

aku nak tanya.. kalau dah pernah bersalin anak ke-4 dan ke-5 masih jahit ko..??? hmy3:

tapi saya pernah dengar org kata kalau tak berjahit kena pantang betul-betul supaya tut kita tu ketat balik cam asal....kalau berjahit mudah sikit nak ketat balik sebab dah dikecikkan dengan bantuan jahitan tu...entahlah...

sume due bulan 12 ke?huhu..sy lambat agi,bulan 3 baru due.ni anak yg ketiga.
malam semalam,1st time kena cramp..betul2 bile masuk week-20.
nmpknye sama je exp dengan abg n kakak die dulu..igtkan dh x cramp dahh..
smpi hari ni pun belakng betis tu dok sakit2 lagi..aduhai..sabo je la..
sape tau camne nk kurangkan kejadian cramp ni?

Follow Us
36# Noorlynn
dr pun ckp me boy tp dia tak confirm kan pun takut salah...tak tau lg nak bersalin kat mana..maybe sg.buloh or selayang

66# inspiron4545

ha kalau masa tido tiba2 cramp tu kan..lurus kan kaki sampai cramp tu hilang...alhamdulillah cramp tu kejab je nak kasi hilang terus tu idak le teman tau

Aku tgh menunggu saat2 utk melahirkan nie... baby pertama... seram sejuk jek dibuat nye...
berdebar gilerrrrrrrrrr.... takutnyeeeeeeeeeeeee

fuh.. takut gak dgr pengalaman brsalin ni. sy due bln 3.. tp hati nie memang dah nekad dah... sebab rasa nak dapat baby tu lg best

saye dah nak masuk 31W..due pun betul2 akhir tahun..31/12..perasaan takut ..gembira semua ade...mintak semuanya selamat ..amin

yang tak bestnya ..kawan aina...dah masuk 36minggu..anak meninggal dalam perut...2 hari lepas operate..keluarkan baby...baby boy pulak tu berat pun dah 3kg..sedihnya

innalillah buat kawan sue tu... ish ish ish dah tinggal menunggu hari je nak lahir.... last2 baby meninggal plak... dgr pun tak sampai hati.. apela lagi kalau kita terkena mcm tu ek? tu la dinamakan takdir.. doa & tawakkal je kita2 semua nie...

yang tak bestnya ..kawan aina...dah masuk 36minggu..anak meninggal dalam perut...2 hari lepas operate..keluarkan baby...baby boy pulak tu berat pun dah 3kg..sedihnya

sue_aina2 Post at 24-10-2009 10:59

aina...tau tak mcmne baby dia meninggal?
baby dia tak gerak ke?

one case told by nurse, 36 minggu jugak. baby dia gerak kurg dr 10 kali sampai pkl 9 mlm.
tp mlm tu dia tanak trus gi GH utk periksa kandungan sbb esoknya dia ada appointment check up mcm biasa.
the next day, she turn up waktu tghari di klinik, immediately kene refer ke GH.
sampai di GH..doktor check tgk baby dia dh lemas.
they said, if only she cud be more alert...take an  action immediately by the time baby does not move..
it cud hv saved her baby..

that's why i'm worried sgt2 bila dh masuk 36 weeks ni.
doa' selalu spy babyku selamat..

yer bezita...baby kawan aina tu gerak 3 kali je dalam sari tu..terus gi hospital...mase tu dah 50/50...keesokannya dah tak de lagi denyut jantung..doktor cakap lemas...

Masa last 2 weeks i gie check up.. ada satu couple tu kuar dr blik doktor nangis2.. then i dpt tau dr doktor.... bb dia dah meningal dlm perut sewaktu kandungan 31 minggu.. bb dia x gerak sehari tp dia tak gi hospital... sedihnya sbb couple tu dah lama kahwin.... lepas wat treatment baru ngandung.. tp x de rezeki la tu...

Nak tanya korang yg tau la kan.. kalau bb dah meninggal dlm perut... kuarkan ikut jln normal or operation eh?

ala...takutnyerrrr dengar!!!!!!
aku nak masuk 32 wks nih....
tak besh la dengar citer baby2 lemas nih..buat aku kejutkan baby yg tengah tido...risaunyer!!!!

aku pun cuak dgr psl baby meninggal dlm perut.
nauzubillah....

smoga Allah lindungi kami berdua.aminnnnnnnnnnnn.

akceli start dari minggu keberapa kita nak kene monitor pergerakan baby ek? lupa plak.. hehehe...

macam aku tak lah monitor tulis buku bagei...tapi kawan aku buat!!!! sbb dr nak cek....
aku macam kalo tingat..pegang perut...dia kick tuh kira oklah..espceially bila kita baring and lepas makan......
aku rasa kalo dah beso lebih 30 minggu...bukan takat rasa gerak..dia kan menedang sekali....tapi tuh lah takut alpa...

ikut doc....masuk je 8bulan=minggu ke 29...
mase tu dh kena monitor.