CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kepalang

Tlg ak..ak perlu nsht....

hurmmmmm
ko mcm lekehkan dia kot...
tu yang dia nmpk ko mcm mata duitan..
kalau lom confirm ke ape...
jgn mention pasal duit hantaran...
tgk...x pasal2 pasal duit gado bagai...
hmmmm....:geram:

ala cianyer tuan umah..

Ni aku paling menyampah kalau time gaduh jer..Time gaduh jer mesti ckap putus...Mesti kene lepas gak ker.. bende ni pun pun terjadi kat aku...

tatau la penerimaan aku macam tu,tapi sebagai laki2, bila
da pmpn cakap pasal orng len,mesti nampak sangat pmpn tu nak
macam tu gak,atau lebih,,
ada gak sekali,awek aku citer pasal
kazen dia yg  ...
stfunewbiez Post at 20-10-2009 13:19

abis tu, ko teruskan ke dgn dia?

hati2, banyak aku dgr masalah dari org2 yang dah kawen cerita kalau bini jenis macam  ni...

Last week ak gado dgn bf ak...

punca..ak anta sms kat dia cite psl kwn ak kawen tunang nye bg hantaran dr RM9K ke RM11K..

Ak kate memahami tunang dia kat kwn ak nie...tup..tup..tup

esk dia ca ...
kepalang Post at 20-10-2009 11:45

lojik la tu.
dia cuma nak cari sorang yangboleh susah senang bersama, bila ko cakap macam tu, bayangkan, imej ko dah  macam pompuan2 dalam drama swasta yang asyik berebut nak lawan dgn jiran.. perasbut barulah, kete barulah dll...

mungkin ko bukan macam tu tapi imej ko dah tercemar..

kalau tiba2 ada awek lain yang tunjuk macam baik dan memahami (tak kisah la betul ke berlakon), terus dia jadikan alasan punya utk break ngan ko..

sudahnya ko kena cari pasangan barula..

lojik la tu.
dia cuma nak cari sorang yangboleh susah senang bersama, bila ko cakap macam tu, bayangkan, imej ko dah  macam pompuan2 dalam drama swasta yang asyik berebut nak lawan dgn jiran.. ...
Agul Post at 20-10-2009 16:03

Nasib aku x leh rate ko...Kalau aku leh rate dah lame aku rate...

Aku setuju sgt ngan ko...Ayat tuan rumah kat atas mcm mencabar bf die jer..Mcm tuan rumah x leh terima yang tunang kwn die tu boleh bagi hantaran sampai 9k..Kecik beb hati bf die..Biar la hanya ikut kemampuan bf ko...

Bagi aku hantaran x banyak pun x pe...janji masing2 saling menyintai...x de guna kalau wat hantaran 20k sekalipun kalau hanya nak menunjuk-nunjuk kat kawan yang tunang aku bagi hantaran 20k...Mcm tu ker...????

Pasal tuan rumah tersentak...

Yang hang nak tersentak kenape..?? inilah yang di cakap TERLAJAK PERAHU BOLEH DIUNDUR, TERLAJAK KATA .......................(aku x ingat la plak)...senang kata KERANA MULUT BADAN BINASA......
Mungkin bf ko ckap mcm tu sbb die tertekan ko mencabar die...Kalau aku di pihak bf ko kan...Aku pun marah tau..Sbb aku rasa terhina..

Pasal yang ko mintak putus plak..

Apesal tiap kali gaduh mesti kene ckap putus...ko kene ingat bende ni x leh wat main..Sekarang ko ni baru jer bercouple..Blm lagi melalui alam perkahwinan...Cara percintaan ko ni dah menunjukkan ko nie hanya nak main2...Gaduh je  putus...Pastu cari lain...GITU KER??

Tunang aku sendiri hantar sms kat aku mintak putus...mase aku baru2 tunang...Aku pergi Pahang naik moto...Time keje plak tu..Aku minta cuti emergency..Aku sampai Pahang pukul 7..aku dari  Kl pukul 2...Non Stop naik moto...Stop isi minyak jer la..Aku cabar die ckap dpn aku kalau nak putus...Aku terus amik cincin kalau betul2 putus...Aku bagi warning kat die.. Kalau stakat nak tunang putus, kawin cerai...Aku x yah  kawin pun x pe...Ramai perempuan yang aku boleh cari kat KL untuk wat hubungan main2..Alhamdulillah sampai sekrang die x berani lagi ckp putus...

Ko memberontak plak...

Ko x yah la nak memberontak..ko mintak maaf je la ngan bf ko tu...ko mengalah la ngan die...mungkin die perlukan mase lagi nak tenangkan fikiran..klu die x kol...ko jela yang kol die...sendiri salah kan... Dia bukan marah pasal ko mintak hantaran tu...Die perlukan ketenagan selepas ko minta putus...walaupun ko dah baik...

Sekian..Wassalam...

[off topic] susah sgt ke nak taip perkataan 'aku'??? ak..ak..ak amende...

[on topic] aku rasa bf dia terasa hati biler gf dok cite psl hantaran org lain... nampak mcm yg gf tu expect bf ni kena match hantaran tu takpun melebihi... mcm Agul ckp lar... kalau aku pun bila dpt msg camtu..aku akan terasa tau...

Follow Us
uihhhhhhhhhhhhhhh......panjang gilo..................

Tuan umah hang baco yo....Penat aku taip wo...hang x baca siap...aku ckp kat bf ko suh die mintak putus plak...ko nak???

rasanya bf ko nie nk cari psl aje utk putus, x kan sbb tu pun sampai nk minta putus, cuba ko check blk kot2 dier dh ade psg yg lain.
leziahus Post at 20-10-2009 11:58

knp aku rs benda yg sama eh?

29# Agul

gitu lak eh..tp mmgla pun....majuk smpi ke lubang cacingla konon...cet...

awak perempuankan?

kadang2 kita cerita saja2 jekan?

doesn't mean saya tenagh ckp psl benda A saya nak benda A tersebut. contoh
otakotak Post at 20-10-2009 14:45

betul lah kita cerita sesaja.. tapikan ayat tuan umah tu macam dia nak la pulak.. sebab dia cakap untung tunang kwn dia tu memahami.. (pada pendapat hamba yang sengal ini...hehe)

pasal hantaran kot..lelaki ni sal hantaran dia sensitip sket..kalo asyik merajuk mintak putus susah la..laki2 ni pantang dicabar..dia bg jer

[off topic] susah sgt ke nak taip perkataan 'aku'??? ak..ak..ak amende...
sphinx Post at 20-10-2009 16:35

emmm... tu la pasal... plek betol laa... mcm susah sgt nak tambah huruf "u" kt ujung tu..

aku rs bf ko tu merajuk je tu..mgkin dia igt ko pn nk mtk hantaran tinggi2. rilek k..penah jd kat aku jgk dl..mau sebulan gak la dia merajuk.xpe..sabar..kalo dia xnk jwb fon, sms je. tp jgn sms smpai dia tensen plak. cukup bgtau kau xde niat nk ckap kat dia..
and..doa kene slalu la.ok? sbb kita merancang, Allah yg tentukan

G la mintak maap. Psl suke mintak break. Psl sebut2 ttg hantaran. Then kalu xleh, aku kasi nasihat lain lak.

mane tuan umah..!!!

mane tuan umah..!!!
dedaun79 Post at 21-10-2009 13:19

tuan rumah takut nk reply, asik kene ajek.. hohohohoh...

tuan umah tido kot..

12k....
aku mampu 12hengget jer....

Rupanya ramai juga yg berselisih faham sebab wang hantaran kan? Aku ngan bf aku pon pernah gadoh pasal benda ni..macam la aku nak minta hantaran tinggi2..tapi pada pendapat aku benda2 mcm ni kena bincang elok2..masing2 kena mengalah..jgn sebab benda kecil mcm ni terus nak minta putus..

Post Last Edit by shoryu at 22-10-2009 00:59

Sorry double post..hopefully tuan tanah dah berbaik ngan bf