CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14879|Reply: 116

Celaru dengan perasaan sendiri

Semalam aku jadi resah sangat sampai harini. Ntah mcm mana nak luahkan. Aku pun tak tahu apa yang patut aku buat. Celaru. Selama ni aku ingatkan aku cukup kuat & mampu elakkan diri dari sukakan dia lebih dari sepatutnya. Ya… aku memang sukakan dia. Macam mana nak buat. Dia kawanku sendiri. Kawan….kawan….kawan. bodohnya kenapa boleh sukakan dia. Sekarang apa yang aku patut buat. Aku kena lupakan dia. Tolonglah aku, apa patut aku buat.

buatlah semayang istikarah

Rate

1

betul tu buat la sembahyang istikarah

kalau suka kat kawan..ape masalahnye?

nape tu...kawan u tu dah ada yang punye ke?

Insyaallah, malam ni nak start buat solat istikharah...

ntah la saya tak tahu dia dah ada yang punya or tak.
Tak pernah ambil tahu hal tu dgn dia sblm ni, sbb rasa perasaan biasa saja sebelum ni.
Rasa susah sangat-sangat sebab kena berjumpa tiap hari, satu ofis. Susah bila tengok dia, hati jadi semacam.
Rasa nk lupakan dia jer, tapi tu pun susah. Hati dah suka.

Follow Us
hoooo.... sambil2 istikharah tu cek2 la jugak kot dia dah ada yg punyen ke....

Salam..

celaru..keliru..tak tenangkan...samalah i pun tgh hadapi maslh cam ni..kekdg rs juga cm bodoh juga...sblm ni i menafikan segala perasaan terhdp dia..tak sangka jd cm ni..sehingga terganggu oleh suara halus...

tq..

Salam..

Kenapa kata diri tu begitu? Perasaan itu kan anugerah dari Allah..
Cuma, pandai2lah kita mentadbirkannya..

Err.. salah ke kalau suka kawan sendiri? Ramai yg berjaya..
Mana tau.. TT mungkin begitu juga..

6# inn2703
erk.. mcm sama kes je haha

HiHha 9# lynna164

Hi Lynna,

itu ayat time betul2 celaru..rs cm bodoh sbb selama ni kita anggap kawan aje..last2 rs cm lain cm lak..sorilah tuan umah..tumpang thread awk yer..

wujudkah istilah hubungan kwn baik ni antara lelaki dan pepuan?

mesti ada juga sikit perasaan untuk memilikinya kan..?betul tak?

salam..a'ah..ikut pendapat org lain..cubalah solat istikharah..
mintak petunjuk..

dalam masa yg sama, teruskan kawan ngan dia..

saya pon ada jugak pernah merasakan perasaan yg sama..
tp saya jenis tak berani nak meluahkan..
sampai laa saya tahu rupanya dia tu dah berpunya..
tp, saya teruskan jer berkawan ngan dia..lama2..
bila kita makin kenal dia, kita akan tau dia serasi atau tak dengan kita..

soal dia dah berpunya tu, mmg penting juga utk kita tau..
tp apakah status hubungan tersebut..
kalau couple, tak salah anda berkawan dengannya..
manalah tau kot2 jodoh anda dengan dia sebenarnya..hehe..
kecualilah kalau dia dah bertunang atau dah berkahwin..
ader batasannya..

Rate

1

a'ah rasa macam bodoh jer. Rasa macam kawan jer sebelum ni. Entah bila ada rasa tu. Memang terfikir sekarang ni wujud kawan baik between laki & pompuan.

Bunga,
Sekarang memang buat solat istikharah.
Nak tanya either dia ada yg punya tu susah la coz selama kawan ni kitaorg tak pernah tanya diri masing-masing psl ni.
Sekarang ni pun proceed kawan macam biasa. Kalau ikut serasi tu entahlah, kawan kami selalu cakap saya & dia serasi. Byk persamaan untuk sikap & perangai & pendapat kami. Lagi satu saya ni jenis all out & sometimes dominate ngan kawan-kawan laki tapi kalau dengan dia memang saya kalah. Bila dia marah pun saya auto jadi diam. Kalau dgn orang lain sblm ni memang saya lawan balik even dgn xbf.

Nak terus terang memang tak berani, takut segala macam. Sekarang berserah pada takdir saja.

Rate

1

12# bunga_lestari

Hi Bunga,

tq for ur davise...mmg still kawan pun smpi detik ni...

sorry coz menumpang thread org pulak...tp kisah ni pun tak jauh bezanya dgn ape yg didiscusskan skrg...
didie pun alami benda yg same...ade ke istilah best fren laki n perempuan ni?

die tu sbnrnya kwn baik pd my best fren...my best fren ni gurl la...kami jumpe secara tak disengajakan...ntah mcm mane, die stat sms didie...then tak sgka pulak smp skrg..
ktorg kerja di bidang yg same, cume lain company...so kdg2 byk jugak discuss dgn die psl keje, minat sume...

so far yg didie kenal die, die ok orgnye...kami2 same2 pernah frust...cume didie ni dh masuk 4 thn single...die ni dulu bercinta 6-7 thn...last2 tak jd kawen...didie mmg takut sgt nak jatuh cinta lg...rase serik sgt...

die cite sume ape yg jd pd diri die dulu...didie pun same jugak...dlm ht didie sbnrnye, didie dh stat suke dgn die...tp didie cuba nafikan perasaan tu...kdg dr cara die, sy dpt rase die ade perasaan dgn sy...tp kdg2 tu rase tkt jugak...mgkn didie hanya bertepuk sebelah tgn...

my best fren dpt detect sumting between me n him...my best fren ckp he is very nice guy...she know him since school dulu...setia orgnye...

dr ape yg sy tgk, die seorg yg ikhlas...sy still lg denied perasaan towards him...sy tkt sy yg sakit nnt...

Rate

1

didie ckp dlm hati n mind didie...mustahil la die suke ngn didie...mesti die masih teringatkan ex die dulu...takkan perasaan die boleh berubah secepat itu...tmbh2 lg didie bukan org senegeri dgn die...die ni org pntai timur...didie pulak org utara...

kenapa ko nk denied lak didie? jadi skarg ni macamna?

didie.. salah ker lain negeri.. ader org tu smpai lain negera... klu dah ader keserasian itu semua bkn alasan kan.. beranikn lah diri itu..

15# didie80

Hi didie,

pd aku..better trskan kawan aje..klu pndagn kawan2 kata ok..perasaan takut tu..bukan sifat yg kekal..ko cuma perlukan sikit keyakinan..nak cr keyakinan ni mudah aje..bykan doa pd ALLAH, solat hajat..bc quran..pastu cuba tanya pdpt org dah kawen (yg ni ko kena pilih kawan2 yg ko rs ok..blh share citer) minta petunjuk..insylah jika hati ko ikhlas terhdp dia..allah kan beri pertunjuk dan memdah segala urusan ko dan dia..tapi ko tak blh berhrp sgt pd dia..segala harapan ko sandarlah pd allah..sbb dia yg berkuasa gerakkan hati dia terhdp ko..

ni time jiwa aku tenang blhlah ckp cm ni..time aku confiusing..semua benda negatif aje dlm jiwa aku ni..hihihi!pastu kuarlah bodoh..rs bingung..rs tak tenang..cm2 lah perasaan tak elok yg kuar ni...

Rate

1

17# mazeed

so far aku ngn die mmg ok..tiap2 hr mesti cntct.pg keje,balik keje die akan bgtau aku..kdg2 die tanye pendapat aku.

aku nmpk ade chemistry between me n him..cuma aku tkt bertepuk sebelah tgn..byk persamaan jugak aku ngn die...in terms of fev food, hobbies, ect....

the different, die sorg yg home type skit...aku pulak jns suke benda2 lasak, suke explore...aku ni bkn jns yg feminin2...sbb background n keje aku jugak...aku pn jns2 rock skit..die pulak jns yg alim2...mase mule2 aku kenal ngn die, aku rase tkt skit, sbb aku ni jns rock2...takkan la die nak kawan dgn org mcm aku...

once die ajak aku kuar bukak puase ngn die, aku mmg tak sgka same skali...sejak tulah aku jd makin rapat ngn die...die dgr cite aku, aku dgr citer die...dr situ yg aku nmpk die ikhlas...

aku sendiri tak sgka ape status ktorg, teman tp mesra??????????

Rate

1