CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tomz

Peluang Kerja di Australia or NewZealand

tomz posted on 6-6-2013 09:23 AM
faktor umur 35 tahun masih boleh ke?

perkara terpenting anda sihat tubuh badan.....klu tak sihat camna nak kerja...

sat_core posted on 9-5-2013 04:42 PM
Antara cara2 nak kerja diluar negara(Oz):

Yg ada degree dan so on...dan ada pengalaman kerja berk ...

nak tanya la kan... sy mmg teringin nak keje kat OZ ni. mmg dah lama bercita-cita nak keje sana. tapi bukan ke sekarang kerajaan dorang mmg limitkan brape imigrant nak masuk per year. i mean, tak semudah tu la kalo nak dptkan visa utk keje sana. ke macam mana? sy dlm bidang professional.

TravelerPoyo posted on 7-6-2013 03:50 PM
nak tanya la kan... sy mmg teringin nak keje kat OZ ni. mmg dah lama bercita-cita nak keje sana. t ...

dah apply kerja kat sana belum? sepatutnya dah lama apply tu....skilled worker memang diperlukan disana...
imigrant limit dari malaysia klu tak salah cuma utk 100 org setahun(atau mungkin utk semusim), kerajaan kita sedang berusaha memohon supaya kerajaan australia meningkatkan limit ke 500 org setahun...kerajaan malaysia juga sedang berusaha utk mendapatkan seasonal worker visa (seperti Pasafic seasonal worker visa) dari kerajaan australia.

sat_core posted on 7-6-2013 05:15 PM
dah apply kerja kat sana belum? sepatutnya dah lama apply tu....skilled worker memang diperlukan d ...

blom lagi. now tgh keje kat msia almost 3 years. insyaALLAH next year akan sambung belajar kat UK utk setahun. maybe ada terpikir nak mintak keje dubai @ aussie after balik nnt.  

sat_core posted on 9-5-2013 04:42 PM
Antara cara2 nak kerja diluar negara(Oz):

Yg ada degree dan so on...dan ada pengalaman kerja berk ...

Sat_core... saya nak beberapa soalan:

1. Saya ada diploma in administration.. Kalo di Aus tu apekah peluang pekerjaan yang boleh dilakukan oleh pemegang diploma??

2. Exam IELTS tu akan dilakukan dimana? Malaysia or Aus? Dulu masa SPM saya ada Sijil Cambridge in English 1119... I got grade B3 (Malaysia) = Grade C in UK... bolehkah diguna sbg supporting dokumen??

shahbp posted on 7-6-2013 10:25 PM
Sat_core... saya nak beberapa soalan:

1. Saya ada diploma in administration.. Kalo di Aus tu ap ...

1. Setahu saya hanya pemegang degree diangap sebagai skilled worker, syarat nak apply PR pun kena ada sekurang2nya degree. Saya difahamkan banyak bidang yg memerlukan tenaga kerja mahir, antaranya IT & Computing, Engineering & mining, Hospitality, Chef, Accounting, Construction dan banyak lagi...sektor peladangan tu sudah semestinya lah......yg dah putus asa tu boleh jadikan kerja diladang sebagai batu loncatan permulaan kerja disana, janji hati mau kering.

Boleh semak jawatan kosong disini:
http://www.gumtree.com.au
http://www.seek.com.au/

2.  IELTS test diadakan di 2 tempat di malaysia, iaitu di IDP or British Council(dan tempat2 lain):
yuran yang kena bayar untuk exam IELTS: RM550/per person. Test merangkumi 4 modul utama iaitu
  • Listening
  • Reading
  • Writing
  • Speaking

Dalam setiap modul tu ada beberapa bahagian yang telah dibahagikan as contoh untuk reading, ada 3 passage yang berasingan dengan 40 soalan. Btw, sebelum tu, untuk makluman IELTS ni ada 2 jenis, satu untuk academic bagi yang nak sambung belajar dan satu lagi general IELTS untuk tujuan kerja atau migrate. Markah penuh bagi IELTS untuk setiap modul adalah 10/10. So untuk kiraan kelayakan untuk sambung belajar atau kerja adalah berdasarkan purata markah bagi setiap 4 modul tersebut. Sebagai contoh kebanyakan universiti di Australia masih lagi menggunakan tahap 6.5/10 adalah markah layak untuk tujuan permohonan.

Result IELTS yg FAIL: 5.5

Utk anda perkara terbaik adalah sambung belajar(buat degree) disana, anda boleh berkerja sambil belajar, bila anda sudah memiliki visa pelajar anda tidak lagi risau bab kerja, anda layak berkerja dimana pun dan layak berkerja dgn pendapatan tinggi(tidak lagi 13~15 AUD sejam tapi mampu cecah 25AUD sejam)....ada rakan yg berkerja di shooping complex disana mampu meraih pendapatan sebanyak 25AUD sejam....

Last edited by sat_core on 8-6-2013 12:59 PM

Follow Us
Mereka yg ada wang sebanyak RM30 ribu, boleh memulakan langkah berhijrah ke Australia:

RM10 ribu - belanja kesana.
RM20 ribu - deposit register kelas bahasa Ingris di Melbourne selama 11 bulan (belajar sambil berkerja dgn visa pelajar).

TravelerPoyo posted on 7-6-2013 05:52 PM
blom lagi. now tgh keje kat msia almost 3 years. insyaALLAH next year akan sambung belajar kat UK  ...

mungkin saya boleh katakan begini:

Prority memilih tempat sambung belajar:

1- Aussie  - Ekonominya sedang BOOM! Banyak peluang kerja, suasana kerja/masyarakat yg lebih baik, cuaca yg lebih baik.
2- Dubai - Suasana kerja/masyarakatnya kalah dgn di aussie. Tangga gaji yg sangat besar.
3- UK - Pengganguran sedang menaik.

sat core

Belajar sambil kerja di Melbourne tu macamana?
ada detail? kosnya RM20K bayar dimana?

tomz posted on 16-6-2013 04:44 PM
sat core

ape2 pun kne gi visa agent utk oz di visma mca jln ampang, if u ade student visa u allowed utk bekerja selama beberapa jam dlm seminggu, agent ini mnuruskan visa utk ke uk dan ke oz

Salam semua.

Saya sebelum ni dah jadi member forum Cari sejak 2004 tapi sebab tak aktif login, user name jadi invalid. Hari ni sebab nak tanya soalan, terpaksa create user name baru. :-)

Anyway saya sedang proses untuk apply Skill Migration. Sebelum ni saya try buat 2 kali free assessment, satu online di migrationexpert.com.au dan satu lagi masa free seminar by local agent. Kalau ikut result, saya layak untuk apply General Skill Visa (189) since experience kerja saya ada dalam SOL dan saya dapat 70 point (saya pernah belajar di sana dan experience kerja lebih 8 tahun). Last week baru hantar skill assessment ke ACS dan insyaAllah hujung bulan depan nak sit for IELTS.

Saya nak minta pandangan dari sahabat-sahabat berpengalaman di sini untuk beberapa isu:

1. Saya akan apply by my own, without agent untuk save cost (Kos bayar agent saja dalam RM12k). Adakah possibility untuk dapat visa ada kaitan dengan melalui agen atau sendiri?

2. Suami saya bercadang untuk apply kerja dahulu sebelum kami ke sana untuk secure pendapatan. Adakah lebih baik saya proceed sengan Skill Visa atau husband dapatkan kerja dan gunakan working visa untuk bawa sekeluarga ke sana? Saya tidak pasti sama ada working visa kelebihannya sama macam Skill Visa sebab ada banyak sangat sworking visa, confuse.

3. Adakah company di Aussie terbuka dan mudah menerima pekerja dari luar? Suami saya dalam managerial level ICT Security dan pengalaman dalam 10 tahun.

Terima kasih atas pandangan.

ummu2aleesya posted on 18-6-2013 02:20 PM
Salam semua.

Saya sebelum ni dah jadi member forum Cari sejak 2004 tapi sebab tak aktif login, us ...

if sijil u ade related dgn short skill memang sng utk dpt, especialy profesional,
my bro in law dulu pnh bljar di perth ambik acounting, skali apply trus dapat,.., tapi dia tak nak pegi, cuba jelah, if NZ maybe sng lagi

NZ is our second choice since AU dah keluar charge baru untuk visa. Sebelum ni satu family boleh include in a visa tapi sekarang dia kira each individu dalam family kena pay for seperate fee.

Baru semalam check website immigration NZ, tak sempat khatam lagi. Saya try juga buat test online tu, dapat 200 points. Nak tanya, kalau NZ punya Skill Visa berapa cost nya dan boleh include satu family dalam tu atau kena seperate macam AU jugak?

ummu2aleesya posted on 18-6-2013 03:08 PM
NZ is our second choice since AU dah keluar charge baru untuk visa. Sebelum ni satu family boleh inc ...

myfrenz buat rm12k satu family, trus dpt PR permanent resident,

tapi assement pun kne tuggu dlm mase 2thun, akan dipanggil interview
tapi bgs utk education anak2m dan mase dpn dorang,

Assessment tu buat masa dah meneap di NZ lah ye?
Anak-anaklah sebab utama kami ambil keputusan untuk migrate.
Di sini, keluar pergi kerja gelap, balik pun dah gelap.
Duit nak kata boleh tahap jadi jutawan, tak juga.
Masa bersama dengan anak-anak sangat limited.

Tuan Ahmad di bahagian mana di NZ? Saya cuba search job di seek.com.nz. Job berkaitan IT offer banyak di Wellington, kawasan eathquake tu kan?

ummu2aleesya posted on 18-6-2013 08:22 PM
Assessment tu buat masa dah meneap di NZ lah ye?
Anak-anaklah sebab utama kami ambil keputusan untu ...

assesment dan interview before u dtg NZ, nti if pass semua u dpt visa dr imigressen,,
u will love stay in NZ,
earthquake yg besar dulu kt chrischurch, south island,
welly ni kt north island,
,,
sini jln besar mana pun xde tol, xde belopak2 mcm kt msia

education and helath care free if u ade PR,,tapi ade term dia, for 2 year pertama if im not mistaken,,
klau branak jer gomen bg duit smpi anak umur 18 thun,,
antara ngara yg rakyatnya pemalas sbb ade dpt bnyak benefit,
yelah kambing lgi bnyak dr manusiakan,,,
u blh baca kat immi nz utk ktrangan lanjut

MISI MENGENALPASTI

1-    Agen yg tulin
2-    Tempat berkerja
3-    Cara kerja
4-    Bayaran upah

TARIKH

11 hb~18hb Jun 2013

KAWASAN

West Australia, Perth

STATUS

Berjaya

Pada tarikh diatas saya dan 3 rakan lain  telah berjaya melaksanakan satu misi mencari kepastian perkara2 diatas, dengan perbelanjaan sendiri tanpa mendapat tajaan kewangan dari mana2 pihak, saya dan rakan2 bersama seorang agen telah berjaya melepasi pemerikasaan pihak imigresen Perth Airport dgn selamat, Seorang daripada kami diperiksa agak detail, kerana disyaki dari awal datang utk berkerja (nasib org cina malaysia, tidak pada melayu malaysia) dan semua kami yg lain dapat melepasi pemeriksaan dgn tiada sebarang masalah.

KESIMPULAN DARI MISI TERSEBUT

1-    Agen: TULIN
2-    Tempat berkerja: LADANG SAYUR (TIMUN DAN TOMATO), Kebetulan ia musim sayuran.
3-    Cara kerja: Semua jenis perkerjaan di kebun sayur
4-    Bayaran upah: AUS Dollar 12 sejam (ada juga dibayar ikut contract), Gaji dibayar 2 minggu sekali

P/S: Sangat banyak maklumat yg detail tidak dapat disertakan disini atas alasan keselamatan semua pihak. Termasuk juga gambar2 suasana kerja dan tempat tinggal diladang.

Saya bersedia berkongsi maklumat2 terperinci dgn mereka2 yg benar2 dan bersungguh2 utk berkerja disana secara face to face, sebarang pertanyaan yg melibatkan keselamatan mereka2 yg terlibat tidak akan dilayan disini, harap maklum.

Last edited by sat_core on 20-6-2013 10:16 AM

tomz posted on 16-6-2013 04:44 PM
sat core

Urusan belajar BI sambil berkerja di melbourne sedang dlm process penilaian oleh pm kita najib, sebaik je pm approved buddget utk projek ini, akan saya war2kan kesini....

Lepas raya ada ladang strawbery kat melbourne nak pakai tukang petik, sapa nak gi sila lapor diri...boleh booking tiket airasia sekarang, sebb tiket tengah murah...

sat core

saya ada degree in accounting, and skrg ada modal dalam 30k so macam mana nak memulakan permulaan mencari kerja di australia?

kalau saya sambung master di sana sambil bekerja boleh tak menampung untuk bayar commitment di malaysia dan simpan duit Selain bayar yuran kolej dan sewa bilik termasuk makan?