CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: secawankopi

[FILEM HANTU] Undian paling seram (Filem Msia)

jgn pandang belakang seraam seh nenek ruminah.....

citer melayu paling seram bagi aku citer dulu2 tajuk dia 'perjanjian syaitan'..
kalo tak silap azean belakon.. tak berapa ingat dah..
tp tu masa aku kecik2 dulu.. mayb kalo tgk skrg dah tak seram kot..

pada aku.. masih bertakhta filem melayu yg paling seram ialah Pontianak lakonan Maria Menado.. sayang dah tak de copy kan..

kalo tengok filem seram indon skang ni lebih banyak menayangkan nenen yang besar dan gebu untuk santapan mata..

i loikkkeee

Sekarang ni zaman produser berlumba-lumba wat filem seram

Aku tetap suka cite hantu dolu...lg takut. nk2 cite yang norkumalasari berlakon tu pun takut. tajuk mmg x ingat..dgn cite rumah setinggan yg ade ibrahim pendek dgn mak raja ema tu. kelakar, tp serammmm

Follow Us
semua dlm vote x seram....tgk boring mengantok ada la...

Reply 366# rafudhefu

ari tu ada lah citer setinggan ni kuar kat hypptv... ckp dgn anak anak - ni citer antu zaman dedulu nih.. so diaorg berkobar kobar lah nak tgk.. then seme marah kat aku sbb citer antu cam hapa jer lah nih.. tangan letak stokin bukan kudung pun... akakakka

Reply 368# adnil

Cite tu mmg la de lawak2 ckit..ce suh dorg tgk cite2 lain plak..cite yg rumah lama ada hantu budak tu ke (aku lupe tajuk)..sure takut..hehe

Reply  adnil

Cite tu mmg la de lawak2 ckit..ce suh dorg tgk cite2 lain plak..cite yg rumah lama  ...
rafudhefu Post at 18-1-2011 14:52

rumah lama ada antu budak? aku tak leh recall lah citer mana

Reply 370# adnil

Hmn, aku cume ingat norkumalasari berlakon (die lg...), dia & family dok 1 rumah banglo then ada hantu budak kacau nk main dgn anak dia. Rupenye psl de budak kene bunuh kt rumah tu kot. Pastu de nenek tua mcm nenek kebayan tggl dekat2 dgn banglo tu. Kalo tgk sorg2 seram....

oh yg ni eh..Misteri Rumah Tua - aku mmg tak ingat langsung psl citer nih lah

http://www.youtube.com/watch?fea ... lpage&v=M8nfxMOTr3E

member2 ckp cita khurafat not bad jugak
bole tahan seram tak mcm cita seram malay sebelum ni
sapa yg da tgk ?

erk.... tingin nak nenok khurafat.... {:3_84:} tpi tatut lak tkleh nak tido malam 2-3 hari.. (perkara biasa kalo haku nenok wayang citer antu.. )

Urmm.. maybe nenok malamneh atau malam minggu neh nan kawan2...

haku nenok sedutan kat utube... diorang ada rakam reaksi2 penonton nenok citer khurafat neh.. smpai ada yg nanes.. yg lelaki pun jerit2.. tapi tatau la kan.. kot2 fake je video tue..

Reply 371# rafudhefu

tajuk citer ni RAHSIA. tp ada satu citer yg paling seram MERTERI RUMAH TUA gabungan pelakon malaysia n indonesia

mmg aku ingat lg citer rahsia ngan misteri rumah tua....xsalah aku norkulamasari berlakon...tp kena banned xsalah aku citer2 nie...2 pasal xmain dh skarang

Reply 375# jgfjhdjhg

Ha! yes...cite tu pun takut jgk...hopefully tv tempatan tyg la balik cite2 hantu lama yg best. asyik2 cite dari indon je, support la cite2 negara sendiri kan..

yup klu nak tengok citer tu skrg susah kot mybe salinan citer tu pun dah berkulat.huhu tapi masa g jakarta 4tahun yg sudah ada tengok citer ni kat toko cd kat sana,tak teringat pun nak beli coz dlm hati dok kata kat msia pun ada citer ni, last balik msia huhu takde hahahah rugi giler.

aku ingt kalo khurafat masuk list ni, habis semua cerita2 dlm pool tu kena tapau

Post Last Edit by haikal_fadzil at 8-2-2011 05:58

filem melayu seram yang dalam list aku of all time...

RAHSIA
arwah shukri hashim, norkumalasari, yusof haslam, s roomai nor.
antu yang nak contact dgn shukri hashim utk bongkarkan konspirasi penipuan harta pusaka.
babak plg tkesan dalam hidup aku... norkumalasari keluar daripada bilik anak dia dan tperasan anak patung kat sudut bilik anak dia bgerak2 sambil kelip mata. (mbuatkan aku takut dengan anak patung...siot betull)

MISTERI RUMAH TUA.
tak ingat cerita pasal apa tapi scene paling tkesan, noorkumalasari mtk pemandu lori yang ditumpangnya tu berhenti kat kwsn rumah tinggal. dlm lori tu ada sekumpulan remaja hiking kot tak salah aku. dorg tgk norkumalasari jalan pegi umah tu then tiba2 dia pusing kepala dia 360 darjah...

TOK MAMAT
ni bkn filem, tp drama kot rasanya. zami ismail jadi hantu. tak ingat cerita pasal apa. tapi scene plg tkesan, jalaluddin hassan bangun dari tido time tgh malam sbb ada org ketuk pintu rumah. dia bukak pintu tu, then mayat tok mamat berdiri kat luar rumah dia.