CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mohdmus

(MERGED) PASUKAN SIMPANAN ATM (AW/PSSTLDM/PSSTUDM)

lusa 8/7 aku akan pergi interbiu sebagai perajurit TD, skang aku aku confius ngan proses diorang, mean kalu pemilihan awal berjaya adaakah aku terus masuk ATM??

lepas tue ade plak pemilihan terakhir dan yang berjaya akan training selama 4 bulan di PD... dalam pemilihan akhir tue diorang akan panggil by surat ker?? dan dalam masa yang sama adakah aku digelar budak ATM..???

iskk peningg2...

Originally posted by wufi at 7-7-2004 00:58:
lusa 8/7 aku akan pergi interbiu sebagai perajurit TD, skang aku aku confius ngan proses diorang, mean kalu pemilihan awal berjaya adaakah aku terus masuk ATM??

lepas tue ade plak pemilihan tera ...

proses pemilihan... menarik ni... aku pun nak tau jugak... sapa2 boleh komen...?

Originally posted by wufi at 2004-7-7 12:58 AM:

lepas tue ade plak pemilihan tera ...

Walaupun aku gagal pemilihan awal perajurit muda TLDM dulu, aku nak cerita sikit;
Lulus pemilihan akhir bermakna kau boleh masuk ATM - bila dah melapor ke PUSASDA dan dah bubuh 10 jari dicap pd kertas, kau dah begerlar askar (peringkat rekrut) dan tertakluk di bawah undang2 ATM.

bila tengok aircraft military lalu kat ruang angkasa rumah, terasa sgt terkilannya sbb tak jadik minah air force..... :cry:

Originally posted by e.d5900 at 6-7-2004 17:29:

betul tu... sijil rekrut dikeluarkan oleh jabatan masing2. cuma ada isolated case in which sijil dikeluarkan oleh rejimen. sbb one of my friend dpt sijil fom regiment. and pasal P.O course tu,  ...

heiiii...raser cam nak komen banyak jer... selalunyer ngikutkan observation aku, geng PO hanya akan dipakaikan pangkat sekiranya didapati dapat meningkatkan nama rejimen (ala-ala politik gitu) atau geng2 yang diraserkan boleh gie kerahan selalunya bebudak kampung:music:

Originally posted by tin at 6-7-2004 22:42:
sebenarnya dalam perjawatan AW, banyak kekosongan untuk pegawai. tapi terpulang kepada rejimen untuk kasi naik. apa pun kena dapat recommendation dari rejimen. problemnya, entah kenapa, rejimen lia ...

bro...aku raser betul gak tuh... aku cumer nak tambah kat sinii pasai staf dan jurulatih di rejimen kebanyakkannye tunggu maser nak pencen atau tengah gian nak carik duit luar...so, aper yang diorang nie buat ialah utk. men 'fed-up'kan mereka2 yg teringin sgt nak berkhidmat utk negara, dengan itu diorang nie suker memberi pelbagai alasan...

beased on experience, aku dok nasihat kat bebudak aku yg nak recomm tu agar diorang buat ikut prosedur, kalau 2-3 kali tak jalan jugak...gie mindef jumpa AP...lepas tu kiter tgk saper nak panas pungkoq...

bab kater  lecturer aku yg dah jadi CO BN2 Rej 509 " kalau takder org cam kiter, diorang takkan ader keje" so apalaga, basuh jer lah:kant:

Follow Us
Originally posted by e.d5900 at 7-7-2004 00:02:

masuk otomatik tu tak kut... rasanya kene lapor dulu. tapi byk kes yang lepas tauliah, semangat lah nak lapor. pastu bila dah sibuk dgn komitmen lain tak dapat nak aktif.. so MIA. kdg2 sampai h ...

teramatlah betulnyer.......:stp:

Originally posted by tin at 7-7-2004 00:16:

kebanyakannya begitu la:ah: ada yang kononnya nak rilek sebab bertahun dalam palapes. ada yang tak lama lepas grad je, terus dapat kerja. ada yang terus maleh. yang geli hatinya ada yang comm ...

abis tuh nak buat camner...sendri problem,sendri mau ingat la kannn....

Originally posted by sparhawk at 7-7-2004 15:59:

heiiii...raser cam nak komen banyak jer... selalunyer ngikutkan observation aku, geng PO hanya akan dipakaikan pangkat sekiranya didapati dapat meningkatkan nama rejimen (ala-ala politik gitu)  ...

sabar2... itu le adat namanye... kat mana2 pun camtu. tapi mende camni diharapkan tak le sampai mematahkan minat anak2 muda nak meng"join"kan diri dalam AW ni hendaknye.

Berkhidmat Untuk Negara

Maaf kalau perkara ni sensitif, tapi betul ke hubungan antara warga AW dgn warga regular ATM 'kurang mesra' dan warga AW masih dilihat sesetengah geng regular sebagai 'tentera kelas 2' mcm dulu2?

Originally posted by jazim at 8-7-2004 08:36:
Maaf kalau perkara ni sensitif, tapi betul ke hubungan antara warga AW dgn warga regular ATM 'kurang mesra' dan warga AW masih dilihat sesetengah geng regular sebagai 'tentera kelas 2' ...

;)

massenger This user has been deleted
Originally posted by jazim at 8-7-2004 08:36 AM:
Maaf kalau perkara ni sensitif, tapi betul ke hubungan antara warga AW dgn warga regular ATM 'kurang mesra' dan warga AW masih dilihat sesetengah geng regular sebagai 'tentera kelas 2' ...

emmm...sensitif tul soalan ni.....sesapa sojar tu tolong jawap....

aku nak citer sikit pengalaman aku masa interview nak masuk pegawai TLDM.....aku gagal tang ujian kesihatan...diaorang kata aku darah tinggi..tapi...camner aku tak darah tinggi....diaorang cek darah tu betul 2 selepas diaorang suruh bukak seluar dan disuruh berdeham....dah la...bukak seluar tu ramai2....camner darah aku tak naik.....tension tul aku.....ni mana punya cara pemilihan diaorang ikut ni....yang angin tu....lepas tu masa aku buat medical utk kerja lain...darah aku ok jer doc cakap.....sapa boleh kasi komen sikit..

Originally posted by massenger at 2004-7-8 10:30:
aku nak citer sikit pengalaman aku masa interview nak masuk pegawai TLDM.....aku gagal tang ujian kesihatan...diaorang kata aku darah tinggi..tapi...camner aku tak darah tinggi....diaorang cek dara ...

standard la beb .... "membulatkan" diri utk medical check-up & beramai2, ko kena docter pompuan ker??? (aku tanya serius nih .... ) takkan tak besa masa mandi kat hostel dorm dulu ... kahkahakahakah,

apa pun kalo ko jenih "pemalu sakan" mmg bole naik darah tinggi oooo ... kalo jenih orait tak kisah sgt ... infact masa rekrut ko akan "tepaksa" jugak "membulatkan" diri from time to time .... tapi rekrut skg aku tak tau sgt laaaa... sudah tukar kot....lol:lol

:cool::cool::cool:

Originally posted by Malik Al Hassan at 8-7-2004 03:50:

standard la beb .... "membulatkan" diri utk medical check-up & beramai2, ko kena docter pompuan ker??? (aku tanya serius nih .... ) takkan tak besa masa mandi kat hostel dorm du ...

itu pasal darah jadi tinggi sbb malu :lol

Originally posted by massenger at 8-7-2004 10:30:
aku nak citer sikit pengalaman aku masa interview nak masuk pegawai TLDM.....aku gagal tang ujian kesihatan...diaorang kata aku darah tinggi..tapi...camner aku tak darah tinggi....diaorang cek dara ...

setuju ngan pendapat Tn Malik...
mintak maaflah abang yer kalau sayer ckp benda nie...sebenarnya tuh SOP pengambilan...mungkin diambil sejak dr BMA tapi... tak perlu nak malu2 pasal ramai2 then kapla kena dongak baru batuk...kalau fail kat sini mmg susah nak kaw tim...reasonnyer senang sajer kalau waktu "kelam kabut" kita boleh cool, waktu perang nanti kita pun lebih kurang cool la jugak... based on xperience, dah kena 3 kali , 1 kali doktor pompuan 2 kali doktor lelaki
:lebai:

Originally posted by sparhawk at 9-7-2004 12:34 AM:

setuju ngan pendapat Tn Malik...
mintak maaflah abang yer kalau sayer ckp benda nie...sebenarnya tuh SOP pengambilan...mungkin diambil sejak dr BMA tapi... tak perlu nak malu2 pasal ramai2 the ...

ha'ah, betul tu. memang la malu. sapa yang tak biasa, mau nak balik terus. tapi doktor pompuan tu sure dah boring tengok benda yang sama all day long.

Originally posted by tin at 9-7-2004 00:45:

ha'ah, betul tu. memang la malu. sapa yang tak biasa, mau nak balik terus. tapi doktor pompuan tu sure dah boring tengok benda yang sama all day long.

bukan setakat tengok benda yg sama jer Tn tin, malahan yg macam2 ada (cam iklan astro tuh) sampai menyampah la dia ckp, lagi siap kena perati betul2 takut kalu terlepas satu yg non function , lepas tu mamat nie buat la plak ada problem2 waktu tgh servis ngan gomen mau kena inquiry doktor tuh...tpi nie kisah lamer...:bgrin:

malu tu lain hal la...tapi aku rasa benda tu tander kena mengena dengan prestasi seseorang la.....cakap kekurangan tentera.....patutnya check benda camtu tak payah la.....tu pendapat aku jer....ada sesapa doc yg leh bagi penerangan mengenai kepentingan ujian ni....(kalau nak kira darah tinggi pun, aku rasa hampir 70 % sojar kita ada darah tinggi....)

Originally posted by sparhawk at 2004-7-9 01:08:

bukan setakat tengok benda yg sama jer Tn tin, malahan yg macam2 ada (cam iklan astro tuh) sampai menyampah la dia ckp, lagi siap kena perati betul2 takut kalu terlepas satu yg non function , lep ...

ada satu grup budak2 baru nak masuk rekrut, dr pompuan suruh bukak sluar, pakat gelak2 ingat nak main2, sekali kena jerkah lepaih tu siap kena push up sepuluh kali dalam keadaan "bulat" lagiiii ....

infact dr pompuan tu mmg known dlm batt dr yg paling cengihh & masa tu tengah few months pregnant pulak tuh (apasal org pompuan kalau mengandung, mood lain macam jerr?? ) ... :pmuka::pmuka:

:cool::cool::cool: