CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2460|Reply: 1

Canon EOS yang mana?

Salam

Saya ni bercadang nak tangkap Canon EOS...mmg nak Canon range sebab bapak mentua saya pakai canon jugak. Nanti senang saya nak pow lense dia...hehheheh

Nak mintak pendapat para experts kat sini model aper yang paling seswai. Budget maximum RM2.5 to 3k. Model tu biarla yang sederhana maksudnya seswai untuk novice user dan juga yang intermediate. Saya tak leh tanya benda ni kat in law saya. Sebab selalu dia suruh pinjam kamera dia..saya nak kamera sendiri!

Saya nak ambil gambar anak2 dan family ajer. Kasik lawa2 buat kenangan. Sebab tahu hobi ni boleh membahayakan poket suami saya dan buku bank juga..so dah set dalam kepala tak nak go overboard. Though saya tak berani jamin kalau dah jadi pandai macam expert2 yang ada kat sini...ada pulak yg langgar janji.

Dan with that kind of budget, apa yang sepatutnya ada dalam package - memory card, kit lens, bag, etc. Berbaloi ke kalau kita pergi survey kat electronic fair kalau nak beli kamera ni

At the moment saya pakai Cybershot lama yang 6 tahun lepas punyer.

Timer kasih.

wsalam lighthouse,

saya cadangkan pakai canon 500D.. baru dengan kit lens dalam 3.2k.. sesuai je untuk beginner.. bleh amik HD video skali..
kalau takleh exceed 3k gak.. amik jela 450D..model sbelum 500D.. rasanya baru pun ada jual lagi kat kedai...