CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: white_daisy

tanya pasal ikat peranakan...

salam semua kawan2..... saya nk update jer dan berkongsi cerita  pengalaman saya..... saya rasa pengalaman kali ketiga melahirkan ceasarian nih amat2 mencabar dan memberi banyak pengajaran kepada saya ...
white_daisy Post at 30-1-2010 05:00 PM

this is one of the reason me tak nak beranak kat spital gomen for my 3rd c-sect...me dah dengar mende2 macam ni...me tak nak ikat bukan sbb ape, who knows one fine day me meroyan nak baby.
...Mase tgh c-sect tu, gynae sempat tanye sekali lagi, u tak nak ikat ke? me jawab tak nak...Lepas dah abis semua, Gynae ckp kat hubby, my uterus semua cantik...looks like your wife can have 2 more kids...

to white_daisy, be strong...for next baby, u try ur best to plan for a baby girl, like i plan for my baby boy... kite kena berusaha, then berserah pada Allah...

Take care!

p/s: anyway, my 3rd c-sect's post-pain paling sakit! Hanya Allah yg tau....

salam..

i baru jer deliver my 6th child secara c-sect sbb bby tak cukup bulan.  26 minggu waterbag dah pecah.  since ni my 6th child i mintak doktor ikat.  abis jer ubat bius.. & lepas dorang tarik tiub ke pundi kencing tu, i tak leh nak control my bladder.  nampak jer toilet terus air kencing kuar.   nurses suruh praktis kemut.. pun tak jalan.. sedih gak la takot hal ni berlarutan sampai bila2.  then ada sorang nurse tu suruh urut.  alhamdulillah dgn izin Allah lepas urut 3 hari bladder control dah kembali seperti sediakala.  

tapi yg jadi masalah skrang.  kat ari2 belah kanan sampai la ke peha macam menyucuk2 jer pedihnyer.  macam ada luka besar jer kat dalam.  mmg normal ker rasa gini bila czer?

salam..

i baru jer deliver my 6th child secara c-sect sbb bby tak cukup bulan.  26 minggu waterbag dah pecah.  since ni my 6th child i mintak doktor ikat.  abis jer ubat bius.. & lepas dorang tari ...
eyth Post at 31-1-2010 11:36 PM

salam eyth, me think what u r experiencing is not normal.
Pasal tak boleh control bladder after c-sect, memang me tak pernah dengar..
Rase sakit tu sepatutnya makin lama makin berkurangan, first week mmg sakit ya amat, tp seingat me takde le sampai rase cam ade "luka" kat dalam tu......

Can u please seek advise from your gynae? Me takut sebab u urut sebabkan jahit dlm terbukak ke, Na'uzubillah.....

baca experience purple orchid & white daisy slps c-sect ni.. insaf betul ..

anyway, purple, i don't know you, but saya doakan moga purple dikurniakan anak2 yang soleh & solehah yang amat menjaga parents terutama ibu nya... banyak derita purple nak bawak anak tgk dunia ni. kalau nak banding dgn saya, macam kuman kat laut.
inshaallah anak2 akan berbakti kat purple nanti, ameeeeen.

white.. bergenang air mata masa baca kisah white kat tengah2 tu, kat dewan bedah. dapat rasanya berdebar2 bila dah bukak mata nak tahu ikat ke tak.
i pray you get a baby girl next time, and both mommy & baby akan sihat.

thanks for sharing..

salam eyth, me think what u r experiencing is not normal.
Pasal tak boleh control bladder after c-sect, memang me tak pernah dengar..
Rase sakit tu sepatutnya makin lama makin berkurangan, firs ...
MrsJohn Post at 1-2-2010 08:40

i only urut blakang jer.. ieeee jangan la terbukak.. takotnyer akak.........

salam..

i baru jer deliver my 6th child secara c-sect sbb bby tak cukup bulan.  26 minggu waterbag dah pecah.  since ni my 6th child i mintak doktor ikat.  abis jer ubat bius.. & lepas dorang tari ...
eyth Post at 31-1-2010 23:36

eyth.....  saya pun kena tak leh control bladder.....belum nih anak no 1 dan 2  tak pernah jadi lagu ni.....lepas nurse bukak jer tiub air kencing .... terus rasa nak buang air kecil.... bayangkan... dah la kali pertama nak turun katil....mesti la sakit kali pertama nak bergerak.... saya suh mama panggil nurse .... sebab nak bergantung la.... sebelah mama...sebelah nurse....  mama pi panggil... nurse cakap bangun sendiri.... hmmmmm.... sedey gak...sebab masa tuh emergency...dah nak terkencing sangat..... last2... saya cuba bangkit sendiri.... .gantung kat mama..... bangun separuh badan....terus terkencing dan tumpah darah kat situ gak...abis lantai semua.....last2.... masuk bilik air....semua nya pusing... masa tuh mak saya panggil la nurse....baru la nak kelam kabut sebab saya dah nak pitam....

hmm...sebenarnya dapat beza gak la kalu branak kat swasta... n gov.... tapi dari segi ubat ...gov lebih bagus... kalau folow up check up pun bagus gak...sebab nurse bagi kes berisiko ...dia datang umah.... cuma ader la beberapa incident nih.... tapi apa pun....saya tetap berterima kasih kat dia org.....  ader nurse yang baik.... ader nurse yang ala2.... hmmm... biarla.... saya tetap terima kasih jugak..... sebab masa tuh saya memang  tgh sakit.....

ok berkenaan ngan bladder....... pagi tuh... itulah kali pertama saya terhambur semua atas lantai.... minum air sikit terkencing lagi.... ader yang sempat sampai depan pintu toilet ..ader yang sempat masuk dalam bilik air....tapi tak sempat bukak underware..... once start kencing.... terus kecing tak leh stop.... kan biasa kita leh kemut.....kencing berenti...kencing berenti.... nih once kuar.... tak leh stop.... banyak  kali saya tanya doc.... kenapa jadi lagu nih.... takan nak pakai pampers kot.... ker kena pakai bag air kencing ...saya dah mula tak tentu arah....doc kata tuh normal... ader org bulih jadi lagu nih.... mungkin amik masa 2-3 hari..... masuk ajer doc.. saya tanya....sebab doc gov nih lain2... banyak sangat....pelatih la... pakar la.... doc o&g la.... semua jawab normal....hmm... saya harap apa dia org cakap betul la.... takut gak nak stress2 nih... saya dalam pantang....baju spital rasa nya dekat 8 kali tukar.... dari pagi sampai malam.....

last2 malam tuh saya tak minum air.... besuk pagi... jadi lagi....tapi ader improvement..... sempat bukak underware.... last2 petang...saya bulih start kemut..... sikit2 la tapi.....

hmmm.. takut la kali nih...bersalin....saya cuba sabarkan diri .... tuh jer..... sakit kat perut nih tak abis lagi....

Follow Us
baca experience purple orchid & white daisy slps c-sect ni.. insaf betul ..

anyway, purple, i don't know you, but saya doakan moga purple dikurniakan anak2 yang soleh & solehah yang amat menjaga pa ...
mclaren Post at 1-2-2010 12:28

tq mc laren....

tapi pengalaman macam nih buat kita insaf n dekatkan diri kat Allah....  tu la.... dulu2 asyik nak menjawab cakap en. somi dan mak.... hmmm... memang menyesal la........ masa sakit2.... mak ngan somi la yang jaga....sedey la.....

27# white_daisy

he he tu pasal isu uri tu boleh bersabar ye...   ye la kalau fikirkan, small matter je pun.

27# white_daisy  

he he tu pasal isu uri tu boleh bersabar ye...   ye la kalau fikirkan, small matter je pun.
mclaren Post at 1-2-2010 02:44 PM

don't worry to much mc...me doakan u bersalin normal.....Ameen......
amik iktibar je, kalo csect ke ape..call me...i will advise u, hek hek...

27# white_daisy  

mclaren Post at 1-2-2010 14:44

hehehe.... isu  uri tuh.... saya boleh jer sabar ... bukan saya kena basuh peti ais.... saya duk bertapa kat tingkat atas jer..ngan baby....

lagi pun ...mama gue sama bapa gue yang concern pasal benda nih.... maklum la... org keje hospital....saya pun concern gak.... tapi saya lebih concern pasal tahap kemalasan dan penat nyer en. somi dan bulih pulak... berFB dulu....  hehehe... tapi tak marah pun en. somi.... kang Allah balas sakit kat perut nih jadi lagi sakit...  tak nak...... tak nak... nauzubillah....

eyth.....  saya pun kena tak leh control bladder.....belum nih anak no 1 dan 2  tak pernah jadi lagu ni.....lepas nurse bukak jer tiub air kencing .... terus rasa nak buang air kecil.... bayangkan ...
white_daisy Post at 1-2-2010 14:26

betul la daisy.. akak kena camtulaa... 2nd nite kena gitu somi belikan pampers.. akak lak yg tak tahan kencing dlm pampers nih.. rasa cam hancing jer.. bila nurse suggest urut blakang.. barula ok..

hehehe.... isu  uri tuh.... saya boleh jer sabar ... bukan saya kena basuh peti ais.... saya duk bertapa kat tingkat atas jer..ngan baby....

lagi pun ...mama gue sama bapa gue yang concern pa ...
white_daisy Post at 1-2-2010 03:14 PM

my hubby siap amik pic uri tu, b4 & after basuh...nak tunjuk kat me..but me tak bleh tengok, nak termuntah hahahahha...teruk tul....

mcm2 dugaan benonyer....nak tgk kite ni sabau tahap mane...

betul la daisy.. akak kena camtulaa... 2nd nite kena gitu somi belikan pampers.. akak lak yg tak tahan kencing dlm pampers nih.. rasa cam hancing jer.. bila nurse suggest urut blakang.. barula ok. ...
eyth Post at 1-2-2010 03:31 PM

sekrg dah ok ler? yg rase cam toreh2 kat perut rase lagi ke?
u makan tak ikan haruan? jeli gamat tu semua?

betul la daisy.. akak kena camtulaa... 2nd nite kena gitu somi belikan pampers.. akak lak yg tak tahan kencing dlm pampers nih.. rasa cam hancing jer.. bila nurse suggest urut blakang.. barula ok. ...
eyth Post at 1-2-2010 15:31

hmm... saya pakai pad jer.... tapi memang lencun la... pad bukan thn air kencing.... mula2 dalam hati... ader gak terfikir pasal pampers....tapi hati kuat tak nak ingat yang benda nih berlarutan.... saya cuba practice kemut....ader la improvement sikit....

sebenarnya saya malu jadi lagu nih.... takut la en somi fikir saya dah macam tak normal....  tapi bila dengar kata doc...bukan sorang doc saya tanya... banyak doc yang masuk termasuk doc pelatih semua jawab normal.... so en. somi plak yang bagi nasihat ...jgn risau... benda nih doc kata utk sementara...dalam 2-3 hari..... kena rajin excercise kemut...

ader doc tuh explain jadi lagu nih sebab....bila pakai tiub air kencing.... bila kita nak kencing.... kita tak yah stress sangat air kencing tuh..... sebab dia otomatik masuk kat bag....

so bila bukak..... otot pundi kencing macam tak bulih tune lagi.....sebelum nih pakai bagi...dia senang2 kuar masuk dalam bag.....so...kita kena ajar balik otot tuh ....dengan cara...kencing setiap 3 jam.... tapi saya kencing setiap satu jam.... minum sikit.... saya terus nak kencing.... pastuh.... bila kencing tuh..... cuba berenti jap.... kencing lagi.... berenti jap.... buat nih masa air kecik tgh banyak nak kuar.... jgn masa air kencing dah tak der.... jadi hal lain plak....

huih...renyah betul.....yang paling kesian....pekerja radicare la.... yang tukang lap lantai tuh....

takut la jadi cam nih... malu pun ader.....

this is one of the reason me tak nak beranak kat spital gomen for my 3rd c-sect...me dah dengar mende2 macam ni...me tak nak ikat bukan sbb ape, who knows one fine day me meroyan nak baby.
...M ...
MrsJohn Post at 30-1-2010 23:00

bila baca kisah2 kat sini.. lagi buat i rasa insaf & redha dengan sakit yg Allah beri ni.  barula rasa sakit yg i dapat ni tak la seteruk orang lain..

u all ada try refer pada chinese calendar ker kalo nak conceive.  alhamdulillah dgn izin Allah all my pregnancy i dah bleh predict lelaki atau perempuan dgn refer pada calendar tu jer.  i rasa tu salah satu dari cara kita berikhtiar jugak kan.. selebihnyer Allah yg tentukan.

hmm... saya pakai pad jer.... tapi memang lencun la... pad bukan thn air kencing.... mula2 dalam hati... ader gak terfikir pasal pampers....tapi hati kuat tak nak ingat yang benda nih berlarutan ...
white_daisy Post at 1-2-2010 03:57 PM

bile bace post-csect prob white_daisy & eyth ni...mmg menginsafkan, me syukur dgn 3 csects me don't have this problem....
sekrg kene rajin2 lagi buat kegel exercise (kemut) hehehe....

bila baca kisah2 kat sini.. lagi buat i rasa insaf & redha dengan sakit yg Allah beri ni.  barula rasa sakit yg i dapat ni tak la seteruk orang lain..

u all ada try refer pada chinese calendar ...
eyth Post at 1-2-2010 04:10 PM

yes for my 3rd pregnancy....me buat macam2, me refer to that calendar & me kira hari paling subur (utk dpt baby boy, kene make love hari kite paling subur).....kite berusaha, Allah yg tentukan, kanssss..
Alhamdulillah, dpt boy.....

hmm... saya pakai pad jer.... tapi memang lencun la... pad bukan thn air kencing.... mula2 dalam hati... ader gak terfikir pasal pampers....tapi hati kuat tak nak ingat yang benda nih berlarutan ...
white_daisy Post at 1-2-2010 15:57

hehehe... klakar la baca post daisy nih.. bleh terbayang2 pekeje redicare tu... sib baikla problem ni dah settle..

bile bace post-csect prob white_daisy & eyth ni...mmg menginsafkan, me syukur dgn 3 csects me don't have this problem....
sekrg kene rajin2 lagi buat kegel exercise (kemut) hehehe....
MrsJohn Post at 1-2-2010 16:12

buat kegel exercise time sihat ok mrs john.. tengah dalam pantang ni bleh meroyan gak bila dah asek mengemut jer..   (err... tompang lalu..)

sekrg dah ok ler? yg rase cam toreh2 kat perut rase lagi ke?
u makan tak ikan haruan? jeli gamat tu semua?
MrsJohn Post at 1-2-2010 15:46

alhamdulillah bab kencing dah settle.. bab rasa toreh2 tu.. ada skali skala.. i takot ada pin kecik ke apa tertinggal kat dalam jer.. na'udzubillah...

pati ikan haruan 6 botol dah abis.. jeli gamat tak try plak.. ok ker makan ikan haruan banyak2? ada org kata kalo dah terlebih protein luka tu bleh jadi idup (keloid)..