CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cclim2007

SKYNET Malaysia Courier Service can not trust anymore! BEWARE

Reply 40# medangmru

Takpe la... boleh gembale kerbau guna lap top untuk masuk Forum cari dan berfesbuk...

gembale ----> Gembala

Skynet memang mcm S**L!!!

Dari org atas sampai yg menghantar..menipu pun pandai!!!

Tak hingin guna servis diorang lagi.

Gamaknya Mat Rempit dgn Penagih yg di ambil bekerja tuh!  Sori yer ini pandangan saya dari pengalaman sendiri! Sampai nak pegi ker gate pun was-was either iye ker posmen atau penyangak!

shasafiera [/

Saya pernah call SKYNET Sg, Petani Manager.... dia tu teruk lah... cuma beritahu  ...
cclim2007 Post at 19-11-2009 10:04

Agaknya tokey besar Skynet nih samseng besar kot itu yg polis pun tak berani nak kacau! Nanti tangkap ker apa ker sekejap sudah boleh keluar penjara!

You know what I mean?

tp aku rasanya antara pengguna skynet yang tidak pernah ada pengalaman buruk.. dulu masa kat U. kalu nak pos pc ke barang ke mmg pakai skynet sbb murah.. n tak pernah lagi tak sampai..

tahla..

pernah ada pengalaman antar duil rm100 kepada adik aku.. aku letak elok2.. aku pos duit tu sbb kalu bank in adik aku payah nak ambik.. masa tu dia tg matrik.. alih2 masa adik aku dpt dia kata surat tu kosong.. masa tu pos pakai nationwide..

aku tak puas ati punya pasal walaupun peraturan dia kata takleh pos duit.. aku bagitau cite.. n dia wak siasatan.. keesokkan dia tepon aku kata mmg ada org dia mengaku buka sampul.. n on the spot pengurus tu ganti balik duit rm100 aku.. bagus tu.. hehe.. tp lepas tu serik dah pos duit.. tp aku tak serik guna nationwide..

Follow Us
Post Last Edit by medangmru at 18-9-2010 21:26

Hmmm...bercakap asal nationwide ni...aku ada byk pengalaman....

so far aku dah byk kali terima barang dr Nationwide Express ni ( esp Voucher dr Bank -redeem point , Card Credit ( renewal ) dan macam2 lagi ) dan so far aku teramat pueh hati dgn servis derang,,...mcm pagi tadi...aku takder rumah dan derang call aku camner nak ngantor barang....aku suh letak je bawah alas atau kat mana2 yg org tak nampak...dispatch tu memula mcm takmo sbb takut risiko ilang....tp aku janji dan jamin yg aku akan bertanggungjawab....pehtu siap offer lagi dia nak hantar sendiri kat aku kalau aku ada dekat2 dengan area rumah aku....caiyokkk la Nationwide Express....

Rasanya elok atau tak elok bergantung pada jenis orang yg company2 hired. Tersilap pilih pekerja..burukler nama company.

Gamaknya Mat Rempit dgn Penagih yg di ambil bekerja tuh!  Sori yer ini pandangan saya dari pengalama ...
meya Post at 18-9-2010 18:25

memang pun..rupa dorang takde rupa macam posmen ke ape..kalau pos laju,dhl,fedex ade guna van yang ade logo company..pos laju yang naik moto tu pun ade uniform dan moto merah dan beg merah penuh dengan surat..kita pun jelas sangat dia pos laju.

tapi SKYNET???

memang pun..rupa dorang takde rupa macam posmen ke ape..kalau pos laju,dhl,fedex ade guna  ...
tabasco Post at 19-9-2010 12:03 AM

rsnya mcm pernah nampak lambang skynet ni....

rsnya mcm pernah nampak lambang skynet ni....
medangmru Post at 19-9-2010 10:07

haah ini...tapi pekerja dia macam xde uniform khas aje buat aku keliru.

haah ini...tapi pekerja dia macam xde uniform khas aje buat aku keliru.
tabasco Post at 19-9-2010 12:38 PM

depa ( Skynet )  ni amik Freelance Dispatch ke aper??

pakai poslaju jelah..takdelah ok sangat..tp aku rasa x lah seteruk skynet ni

pakai poslaju jelah..takdelah ok sangat..tp aku rasa x lah seteruk skynet ni
damsel_fiji Post at 20-9-2010 09:33 AM

pd aku poslaju yg terbaik....boleh dipercayai....skynet adalah yang plg teruk...

tp yg x best poslaju ni..tracking system tu macam xde function je..barang dah sampai baru update

memang pun..rupa dorang takde rupa macam posmen ke ape..kalau pos laju,dhl,fedex ade guna  ...
tabasco Post at 19-9-2010 00:03

Macam yg Skynet datang umah jarang ler nampak beruniform dan bervan Skynet tapi memang kadang2 kita boleh nampak van skynet.

Macam yg Skynet datang umah jarang ler nampak beruniform dan bervan Skynet tapi memang kadang2 k ...
meya Post at 20-9-2010 10:49 AM

Mebe...Skynet ni...van kurang.....surat melambak....pehtu Staff pun kurang....

apa yg aku tau psl skynet ni, sblm barang nk anta, staff dorang akan check belek2 apa bungkusan dlm tu, pernah jg jadi kes barang hilang xsampai kt customer brg tu laptop, rupanya da kene rambat ngn pekerja skynet ni.

lagi satu transport skynet cam lori, bila abis keje dorang akan letak kat umah..so disini jika barang2 berharga dlm lori, memang xsyak la klu ilang ke ape ke..memang abis la dorang nye keje.

laa ye kerr???
bnyk nya yg xpuas ngn skynet ekk,,,lg buruk dr baiknyyy
aku palk la.. kira bertuah lak kot...  aku lk penh anta brg kt client gna skynet.. tp baru skali laa..selamt jerr sampaii.. than bila bca post korng tkut lak aku nk gna lg...

apa yg aku tau psl skynet ni, sblm barang nk anta, staff dorang akan check belek2 apa bungkusan dlm  ...
renjer Post at 21-9-2010 03:00 PM

Isyyyyyyyyyy...kalau camni lah.....huhuhuhu.....bygkan laptop tuhhh...bukannya murah.....

kes2 mcmni biasanya pekerja2 yg dah tak lama nak keje ngan sesuatu Company....dah nak resign....depa tak tender resignation letter...tp akan blah camtu je once depa dapat brang2 berharga ..