CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: omelvena

Kisah-kisah seram di Bukit Fraser

penah pg gak bkt fraser tu 2 kali dgn hubby...
sll naik sana mlm,penah skali turun dari fraser hill ke genting sempah semata-mata nak makan masa tgh malam...mmg sunyi,tp nasib xde ape2 yg pelik2 berlaku...fuhhh

ko turun frasers hill nak gie makan kat genting sempah?? jauh tuuu.... kl dari bukit tinggi ke  genting sempah tu okay la gak..

penah pg gak bkt fraser tu 2 kali dgn hubby...
sll naik sana mlm,penah skali turun dari fraser hill ke genting sempah semata-mata nak makan masa tgh malam...mmg sunyi,tp nasib xde ape2 yg pelik2 berl ...
mizcheryl Post at 29-1-2010 10:36

biar benar.... kan jauh drp fraser hill ke G sempah....ke kau dari Genting Highland ke Genting Sempah, baru logik sket...

mybe salah bukit kot...hehe

ke, bukit tinggi? sama ada genting highland atau bukit tinggi nie... kurang loqik fraser genting sempah nie...

Post Last Edit by bronches at 10-11-2010 11:48
ke, bukit tinggi? sama ada genting highland atau bukit tinggi nie... kurang loqik fraser genting sem ...
bobo_haha Post at 10-11-2010 10:15

Ada satu lagi jalan. Dari Gap boleh ke Tranum - Bentong - Genting Sempah distance 82km. Malah kalau dari Tranum ni ada satu lagi jalan before Gap naik ke atas terus ke Frasier ni
Tapi kalau ikut jalan biasa pon logik gak, Gap-KKB-Ulu Yam-Bt Caves- Genting Sempah distance 106km

Follow Us
adoi pembuka thread ni cedok dr mn cerita ni?
ayat2 dia mcm novel la.
drp cerita seram terus jd x  ...
otai_g Post at 1-12-2009 16:45

Ha'ah..betul sgt, setuju. Aku sendiri penah ngusik org, sekali bila org yg kene usik tu pegi citer kt org2 len, abih satu kampus percaya & siap dh jadi true story, siap dgn tokok-tambah plus cili & sayur2an supaya citer jd sedap utk dikongsi, sedangkan itu sekadar ngusik je...(maksudnya takde hantu pun dlm kes ni), tp last2 jd citer seram btul kt kolej kt U aku dulu. Cam lawak giler pun ade..hihi.
Start dari situ aku mula pilih org utk percaya citer2 jin ni (taknak sebut hantu sbb hakikatnya ialah jin & syaitan). Aku tgk org yg buleh percaya baru aku consider citer2 unsur seram ni. Kalau yg tipikal mcm dlm thread ni, alamat komfem I reject...;-)

Bukan ape..berape ramai sgt 'pontianak' yg tumpang keter sampai underpower keter TT tu? Tp biasala..naik ramai, bwk kwn2 naik keter penuh mmg terasa underpower & berat. Pontianak tu berat & kuat sgt ke sampai duduk dlm keter trus jd berat, berape berat sbnar pontianak eh? BMI dia ok tak? Bukan taknak caya..tp ade part yg dah stereotype sgt ttg citer2 jin ni... Kot pontianak tu kacau gearbox or kacau braking sistem boley jd la rasa berat, maybe kacau handbrake kot...;-)

Rate

1

Ha'ah..betul sgt, setuju. Aku sendiri penah ngusik org, sekali bila org yg kene usik tu peg ...
PitMie Post at 10-11-2010 13:32

huish...xbaek ckp takbur tau....

hahaha..terjumpa thread bktfraser..
last raya puasa 1st aku naik/melalui jln ni nak potong jalan..
aku dr raub..nk balik ke utara.. malas nk naik KL smula try la jalan ni
coz ikut atuk sedara aku..dia cakap jln nye ok..
so aku pun lalu la jalan ni.. hujan gerimis turun...sesekali lebat..
waktu aku naik jam 6.30++ lebih kurang nk magrib dah... so memang sepanjang
jalan gelap je laa ..sunyi.. hanya sekali skala je ada kereta..
anak2 aku yg mula2 riuh rendah trus senyap sunyi..maybe pasal jalan tu pun
bengkang bengkok...membosankan kot..
tiba satu part tu..almost nk sampai ke GAP ..ada kawasan tanah runtuh.. nasib baik laa still
boleh lalu ..dan alhamdullilah selamat.. n tiada hantu2/ jin2 yg nak kacau perjalanan aku..

p/s: memang biasa klu kenderaan ditumpang jin2 or hantu2..kenderaan tersebut jadi berat..kenapa?? wallahualam...

Reply 1# omelvena

ee..takut la...

Reply 1# omelvena

ee..takut la...

Reply 1# omelvena

ee..takut la...

eeee...serem.....

alhamdulillah..dah 5 kali pegi bukit freser ni.. so far alhamdulillah, minta dijauhkan perkara-perkara yang tak diingini.  Kami memang selalu mulakan perjalanan awal.. sebab masa kat gap tu kena tunggu turn untuk naik.  Tempat yang menarik untuk mengenali flora dan fauna terutama untuk pendedahan kepada anak-anak.  Tempat yang menarik untuk menenangkan fikiran dan bersantai.. bagi yang gemar pada alam semulajadi disinilah tempatnya.

adoi pembuka thread ni cedok dr mn cerita ni?
ayat2 dia mcm novel la.
drp cerita seram terus jd x  ...
otai_g Post at 1-12-2009 16:45

sah2 r dia copy dr b.harian mmg r ayat ala2 skema novel gittew...xbc btl2 ker?

Salam aidil Fitri..... Aku selalu jugak ke fraser hill.... Salah satu tempat favorite getaway aku.... Ada dulu sekali ke sana dengan member... Kekadang gila-gila sikit aku ni.... Buat keputusan pelek... Kami otw balik dari raub lepas hantar member....agak dekat pukul 5 petang macam tu lalu simpang gap... Lapar la pulak....so ajak la member ni ikut naik Fraser.... Kami makan mee bandung kat sebelah masjid... Sejuk sejuk sedap la...masa tu dah kat atas pun dekat maghrib.... Lepas selesai saja kami drive turun.... Memang enjoy driving kat Fraser....terutamanya, suhu sejuk lagi nyaman.... Agak leka juga kami pandu turun... Tak ada yang seram pun berlaku.....hinggalah sesampainya kami di pondok JKR gap.... Masa tu tak ada org jaga dah...dah balik... Masuk ja jalan besar.... Rasa pelek.... Sepanjang perjalanan aku ja yang pandu.... Member aku tak ada lesen... Mau tak mau pandu jugak la.... Selekoh pertama hala ke kuala kubu... Hujan renyai turun. Tengah layan pandu..... Apa kenderaan pun tak lalu masa tu.... Rasa seram tetiba.... Rasa macam mata ni nak kira pandang ke arah hutan Saja.... Macam ada sesuatu akan aku nampak.... Kemudian.... Agak aku, masa lalu area buluh banyak sebelum tokong cina..... Sedang aku ambil selekoh kanan.... Nahhhh!!!..... Aku terpandang satu benda kat kiri bahu jalan.... Sepandang aku ingat beruk besar.... Kerling mata sekali lagi... Rupanya rambut panjang muka tak nampak (menunduk) badan berbayang putih.... Member aku di sebelah aku diam..masa tu aku terus pandu...baik tak panik....tidak nahas kami..tengah ambil selekoh pulak tu... Aku terus pandu....sambil pandu mata macam dok terbayang apa yang aku nampak... Pecut juga aku pandu.... Tak kami bercakap apa pun... Sedar sedar sampai di jambatan panjang empangan...member aku suruh berhenti... Henti saja...dia terus keluar muntah...habis mee bandung semua keluar... Aku cakap maaf pada dis pasal aku pandu laju sikit.... Tau dia kata apa?.... Muntah 3 kali pun dia sanggup lepas apa dia nampak... Masuk saja kami dalam kereta...aku tanya...nampak apa...? Dia cakap dia nampak org pelek tepi tepi jalan.... Dia tau org tu pelek pasal dia tengok aku tak endah Saja.... Walhal, memang aku tak nampak apa pun dah lepas yg aku nampak.... Lagi pelek..... Bila kami sampai ke stesen petronas lepas Pekan kuala kubu guna toilet...mcam tak ada apa apa yang berlaku....
Banyak Kali dah aku ke Fraser lepas kejadian tu... Tak seram dah... Masih tempt fav getaway aku.... Member aku, aku ajak berkali dah...tak mau.

Rate

1

rasa macam penah lalu jalan KKB - bkt fraser ni..masa nk pegi kelantan dulu..
seram aje kawasan tu..dh la x banyak kenderaan..sib baik lalu siang..tu pun dh rasa lain macam..tobat takmo ikut jalan tu dah..walaupun xde nampak apa2

badan berat ditumpang pontianak ade x?

Reply 17# dedaun79

ash masa zaman notty2 dulu penah baling kasut ke siling sampai tinggal kesan tapak. konon2 nak wat misteri la

nak naik saya ada time kan?