CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32608|Reply: 185

Aku dah tak rasa happy guna kad kredit sekarang

salam semua, aku nak lepas tenstion sempena hari raya aidilladha ni, anak dah 4 mesti rasa tenstion pelbagai2.. bukan tak ada wang tapi hidupku dah semakin sibuk dan stress..serba ser bi nak cepat kan.. kalau tak anak aku yg aktif ni tak sempat aku kejar kalau berlari, sekarang ni aku letak kat kampung sekejap sebab berhoneymoon dgn hubby di phuket.

cakap bab guna kad kredit sejak abe najib nak charge kat rakyat rm50 aku rasa tak patut langsung, pikir untuk bebankan rakyat yg sekarang ni ekonomi tak bagus... sekarang aku ada 7 keping, mulai thn depan aku nak potong semua kad kecuali 2 kad jer (affin dan maybank) bukan sebab dia best.. aku memang semua nak cepat..dan kumpul point skit2..

korang tak terfikir ke.. dengan charge abg najib kenakan kepada org yg berhutang kad plastik ini, pasti meninggalkan implak yang besar kepada rakyat seperti menambahkan hutang kepada rakyat suka berhutang..aku tengok kalau aku buat booking kapalterbang airasia pun tak jujur jugak (ada2 jer dia nak charge duit kat kat pelanggan.. oleh sebab itu sebelum nak 'click' apa2 pembayaran baca betul2.. kadang2 bayar online ni tak selamat gak bagi aku sebab syarikat tu mengenakan charge secara outomatik yang kadang2 kita tak perasan... kalau beli barang2 bayar ansuran pun ada gak dia kenakan charge walaupun bagiau iklan 0 % interest (semua bagi aku menipu rakyat jer) alih2 masa discuss ada charge gak paling2 kurang rm30...

kalau macam tu la kan.. baik aku tak payah belanja, buat jadi kedekut.. kalau nak makan semua masak sendiri. aku nak ajar anak aku 2 org tu bawak bekal hari2, jalan2 pun 1minggu sekali jer...yang pasti bawak bekal lah.. yang penting dalam hati ni.. jangan kayakan bank.. biar semua rakyat tak dapat kerja sebab pelanggan selalu berbelanja macam aku ni dah buat boikot ( simpan duit dalam bank jer lah, pastu buat rumah kat kampung)

kadang2 kan kena dengar gak cakap mak ayah. ayah aku ckp kan.. 'dunia ni dah tak jujur.. banyak berlaku penipuan' tinggal kat kampung diam2 lagi bagus..'

tata..

Rate

1

7 kad kredit!  

Beringat-ingatlah sebelum kena.  Hutang dah banyak nanti you end up paying interest through your nose.

Takde salahnya bawak bekal ke mana2 - Yana walaupun berkemampuan nak makan luar tiap2 hari, bila bayar bil tak payah risau ada duit ke tidak - kalau travel mesti ada bekal....

Kalau travel driving mana2, mesti ada botol air masak and bekal yang masak dari rumah.... bila lapar, nak makan lunch, tak perlu berhenti makan di R&R yang charge RM6 untuk sepinggan nasi and Rm2.50 untuk segelas air gula.....

Dunia kita nie unfortunately is a capitalist world - org hanya fikir poket sendiri saja....

Takde salahnya bawak bekal ke mana2 - Yana walaupun berkemampuan nak makan luar tiap2 hari, bila bayar bil tak payah risau ada duit ke tidak - kalau travel mesti ada bekal....

Kalau travel driving  ...
DocYana Post at 29-11-2009 19:55

SETUJU !!!

Aku memang tak de kad plastik (memang kurang berkemampuan walaupun masih bujang).

x minat ngan kedit kad...
nambahkan utang je...
kesian la sape yg ada kad2 tu....

najib la bodo, nak mkn duit rakyat... anyway bagus gak sbkan org mls nak pakai cc, pastu jimat cermat kan. biar ekonomi negara down tp janji ekonomi kiite tak down.

Follow Us
jenis org yg byk travel problem gak klu xdak kredit ...sbb nak book hotel, sewa keta atau beli tiket kena ada kredit kad

knapa najib nak wat gtu?.... bengong.................

mmg btl2 x  fhm nape la najib ada idea mcm tu..kan lebih selamat bw kad plastik tu..dan kad tu amat penting ketika dlm keadaan kecemasan cthnya msuk hospital..

pakai cc nih kene berhemah...jgn ikut nafsu...so far aku takde masalah lagi gune cc..sbb aku akan bayar habes setiap kali penggunaan...& yg penting kite kene bajet jugak..kalu takde cc pon susah jugak...so, atas kite jugak...kene la pandai balance antara kemampuan dan napsu...

kene jugak bezakan keperluan & keinginan....tu yg penting

jgn anti kad kredit...use wisely....

mcm2 bleh buat dgn ada CC...ada peluangg kita zasssss...jgn ada godaan kite zassss...nahas lahhh...

saku nak ajar anak aku 2 org tu bawak bekal hari2,
nurulazzah05 Post at 29-11-2009 16:12

sama... gorg bawa bekal setiap hari... biasanya ada satu buku gardenia kat atas meja..
takde mkn...mkn roti cicah milo...
anak pun tapau jg...

tp kan.... 7 cc..? mak ooi... byk nya...
gorg 1 jer.. mentain yg tu ajer... biasa cuba bayar sblum due date/ kena caj..
skrg dah upgrade ke gold card...

aku pn dh tmatkn riwayat 2cc aku.
dpt backdated je,aku pg batalkn cc.

aku dlm process nak settlekan cc jugak... dulu ader 6 cc ( yess.. i know, hutang menggunung tinggi)... tapi time tu income 5 fig.. so tak risau sangat...but now income dah kurang satu figure ... hahaha...sib baik sempat settle 2 kad... another 1 coming to an end, satu lagik dah convert jadik term loan.. now menten maybank and cimb saje... itu pun jenuh nak membayar ...

14# azradiza

mak ooi...6cc...

hmmm klu guna 1 jer...utk emergency + guna...ikut budget kita...
terus bayar sblum due date... = tak kena caj

rasanya lebih selamat...tanpa perlu bawa cash byk...
dan
ok jg... bleh kumpul points...

kenapa sbnarnya kerajaan caj kita rm50 ni...?

ingat kita kaya ke guna cc ni...?
padahal cc ni kad hutang...

hmm... bru ni...promoter cc Bank Rakyat mai opis...
kononnya... cc Bank Rakyat ni...tak de caj rm50 ni...

semua tu ditanggung bank rakyat...

16# gorgonz

"To promote prudent spending " .... hehehhe ....

najib nak mengkayakan bank...

Dulu rubergum ada 3CC skrgni dah xde.yang paling rubergum tension dan benci sgt CC yang ada nama Islamic.

kalu kita dah lama guna kena caj gak ke rm50 tu?

ke yg baru apply je.....

dah la yg dah ada pun ada interest utk penggunaan kad...

ampeh tulla.... stkt ni terpaksa guna coz nak beli tiket flight...
dapat tukar semenanjung nanti xdela nk pakai sgt dah...