CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 30381|Reply: 32

cermin berkabus

salam...
aku nak tanyer pada korang yang expert kat sini...
wife aku baru beli viva elite kira2 6 bulan lepas...
problemnyer adalah...
kalau waktu hujan atau sejuk terutama malam, cermin akan jadi berkabus..bila guna wiper pun still tak hilang..
pasang aircond yang hala ke cermin depan pun tak hilang gak...
kalau waktu malam atau hujan lebat memang mengganggu giler...
kalau kete aku jadi macam tu, aku pasang aircond yang hala ke cermin tu..so akan hilang kabus tu...
korang raser sebab aper yer?
wiper ke..
cermin ke...
tinted ke...
aku pun dah pening

kemungkinan tinted,

apasal tak nampak thread aku ni??

Aircond tak sejuk.

pakai mirror spray jer

bawa kereta dengan bukak sikit cermin dalam seminit dua..aircond on....pastu tutup semula seperti biasa..

Follow Us
kalo keta baru beli... mana keta pun sama. sebelum dapat kat pembeli setiap keta baru akan disembur sejenis bahan pelapis uv pada keseluruhan kereta termasuk badan dan cermin.
selalunya bila keluar je keta tu dari tempat penyimpanan diorang akan hantar polish dan wax baru bagi pada pembeli.
cuma masalahnya, kebiasaannya bahan pelapis uv ni kalo kat cermin memang susah nak tanggal.. tapi still ada cara
caranya mudah jo!
basahkan cermin dgn air paip kendian basahkan juga kepingan suratkhabar lama
sental suratkhabar lama tadi kat cermin sambil tu perhatikan cermin kereta anda akan menjadi lebih sinar, bersin, licin dan takde kesan kabus...

selamat mencuberrrrrr

Rate

1

er kereta aku pun mengalami masalah yg sama.
tp probnya usia kete aku dah 5 tahun.
x kan nak kata sbb ada pelapis uv yg tertinggal lg kat cemin tu.

nak kata aircond x sejuk mmg x logik sbb aku kat dlm ni mmg terasa kesejukannya.

any ideas?

sebab udara luar keta sejuk, dalam panas.... berkabus.. secara teori la...

Err.... teori aku ni guna topik Sains Gunaan Tingkatan 2 tahun 1991.. hehehhe... Kondensasi... Cara berfungsi --> selaraskan suhu dikedua-dua belah bahagian (dalam dan luar) supaya menjadi hampir sama... Tapi biasenye kalau masalah ini, kalau pasang aircond insyaALlah dah settle dah, tapi ni tak kan? Aku suspek aircond keter ko tak capai tahap untuk menyamakan suhu dalam sama dengan suhu luar...

Aku perasan sejak musim hujan luar biasa tahun ni, suhu yang diperlukan untuk menyamakankan dengan suhu luar jadi MAKIN RENDAH... maknanya dulu kalau suhu 20 degree Celcius dah cukup, tapi skrg ni kena lagi rendah daripada tu.. mungkin dalam 17-18 kot...

Rate

1

wah macam2 jawapan dan teori kuar...yg lum keluar lagi petua traditional aje. Secara traditional, masalah kabus dicermin ni boleh diatasi dengan cara siramkan air rebusan daun sirih ke atas cermin selama 7 pagi berturut2. Daun sirih tersebut hendaklah direbus bersama2 dengan gambir sarawak. Jangan lupa bubuh ajinomoto secukup rasa.

Kereta2 moden semuanya dah ada heated glass (utk cermin depan dan juga belakang ~ yg belakang confirm semua kete ada)...atee kalu kabus komer picit aje lah binatang tu. Kalu tak ada heated glass, bukak aircond bagi kuat, angin bagi max ~ kalu tak hilang juga sah area tu memang berhantu

Rate

1

Err.... teori aku ni guna topik Sains Gunaan Tingkatan 2 tahun 1991.. hehehhe... Kondensasi... Cara berfungsi --> selaraskan suhu dikedua-dua belah bahagian (dalam dan luar) supaya menjadi hampir sama ...
matdue77 Post at 2-12-2009 09:45 AM

bang ada tak teori dalam buku darjah lima yg boleh explain kalu musim winter kita duduk dlm kete pasang heater (so dalam kete panas manakala suhu kat luar sejuk ~ senang cerita tak selaras lah) tapi tak pulak ada masalah kabus kat cermin

misteri nie....mungking tuan tanah punya keter binik adak taruk itu bende....rain x kot....bender tuh melekat kat cermin lama tak guna cermin leh jadi kabus jer....ader pencuci leh tanggal kesan tuh....(kalau pakai ler)...

tp kalau tak pakai mungkin kena kaji dr segi mistik pulak...mungkin ader sesuatu yg ghaib menimpil kat cermin dpn viva tuh..ko tepek ler  ayat quran ker...doa naik kenderaan ker...

bang ada tak teori dalam buku darjah lima yg boleh explain kalu musim winter kita duduk dlm kete pasang heater (so dalam kete panas manakala suhu kat luar sejuk ~ senang cerita tak selaras lah) ta ...
zzcbr Post at 2-12-2009 09:01 AM

Yang ni idok lak aku tahu... sebab idoknya pernoh kereta aku diselimuti salju.... huhuhuhuhu....

er kereta aku pun mengalami masalah yg sama.
tp probnya usia kete aku dah 5 tahun.
x kan nak kata sbb ada pelapis uv yg tertinggal lg kat cemin tu.

nak kata aircond x sejuk mmg x logik sbb aku ka ...
otai_g Post at 2-12-2009 12:35 AM

windscreen ngan wiper tu kotor gaknye....rajin2 le bersihkan

bang ada tak teori dalam buku darjah lima yg boleh explain kalu musim winter kita duduk dlm kete pasang heater (so dalam kete panas manakala suhu kat luar sejuk ~ senang cerita tak selaras lah) ta ...
zzcbr Post at 2-12-2009 09:01 AM

udara kering gaknye.....harus dikaji gak ni utk pengetahuan bersama

dah study ke bang ?

cermin depan keter anis pong kuat berkabus hari tuh...

cermin depan keter anis pong kuat berkabus hari tuh...
mycos79 Post at 2-12-2009 10:44 AM

bila bernafas kencang dada berombak turun naik...memang boleh membentuk kabus kat cermin bang. Teman ada tengok kes macam ni dlm filem Titanic

yang aku tau...

cermin jadi berkabus sebab udara kat luar sama sejuk atau lagi sejuk daripada udara kat dalam keta. sebab tu cermin kereta jadik berkabus ni hanya time ujan/waktu pagi2 jek. so kalau tengah2 drive pastu cermin jadik berkabus, apa kata korang cuba naikkan suhu aircond tuh, buat suhu tu jadik panas skit.

selamat mencoba

bila bernafas kencang dada berombak turun naik...memang boleh membentuk kabus kat cermin bang. Teman ada tengok kes macam ni dlm filem Titanic
zzcbr Post at 2-12-2009 09:46

...tulah abg zek, siang2 ader kabus...keter ader goyang2 sikit...nak kena siasat gak nie....misteri...

12Next
Return to list New