CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pnut

[MERGED] Kerenah Maid

korang boleh tak kasi aku no agen yg berdaftar..aku tgh mencari pengganti maid yg lari...nak b4 buka sekolah ni lah..

korang boleh tak kasi aku no agen yg berdaftar..aku tgh mencari pengganti maid yg lari...nak b4 buka ...
ainamum Post at 29-11-2011 10:26

aku pun nak kalau ada...

i have one agent, but she is expensive. expect her cost to be RM 10K..if you think you are willing to pay, then you can PM me for her number..

Reply  ainamum

Kalu da report polis..rasanya takkan kene denda..tp, u kene pi immigration gak tu ...
aryssaharris Post at 25-11-2011 00:02

aryssa, ko dah dapat maid ganti belom? kesian mak buyong nie....

Reply 1164# prankster7

lom lagikla prank..u da dapatke? kalu da dpt..kali neh okka?
aku da ask my fren to find maid for me..da seminggu gak kasik deposit..tapi, lom lagi ade calon yg sesuai..nowadays, maid memilih..mana nak jaga anak sampai 4 org..

aku ingat pasneh nak amik maid pinoy jelah..andaikata si indon baru yg bakal dtg buat hal..sampai skrg, aku masih bengang ngan x-maid aku..da tau nak balik indon, bukan reti nak kemas bilik dia...till now, aku masih pending bersihkan bilik dia bau busuk lagi kotor..baju2 dia pon aku main campak jek..ingat pasneh nak bungkus sume bebaju maid masuk dlm plastick bag and anto dobi..andai bule fit kat new maid..let the new maid pakai...sbbskrg neh, ade byk lagi oustanding houseworks yg aku kene settlekan selain nak mengemas bilik dia since kami sekeluarga baru balik for 1-week vacation...hospital bag pon aku pon masih tak terpack2 lagi..sib baek tu ari x-maid aku sempat cuci bengkung 10 meter aku...kalu tidak..mau pengsan aku nak cuci sendiri..as baju newborn baby...aku cucila slow2 pakai tangan sedikit demi sedikit..now, nak carik cleaner and confinement lady sblm new maid sampai...

Reply  prankster7
lom lagikla prank..u da dapatke? kalu da dpt..kali neh okka?
aku da ask my  ...
aryssaharris Post at 2-12-2011 14:51

belom gak tapi agent memang selalu update lah... ramai yang dia interview tak mau jaga baby...  

Follow Us
Tumpang tanya pada yang ada pengalaman transfer permit maid. Saya nak tahu berapa kos untuk transfer nama permit dari owner lama ke owner baru? Mad baru datang malaysia x sampai setahun lagi. Thanks..

Tumpang tanya pada yang ada pengalaman transfer permit maid. Saya nak tahu berapa kos untuk transfer ...
iedora Post at 2-12-2011 18:36

I penah call tny Imi dulu
klu tak silap, mmg xde kos apa2
cuma both majikan kene pegi at the same time isi n sign borang penukaran(if i', not mistaken)
lain2 kos buat visa,fomema adalah kos yg sama kat web Imi
cuba call Imi...they are very helpful

Tumpang tanya pada yang ada pengalaman transfer permit maid. Saya nak tahu berapa kos untuk transfer ...
iedora Post at 2-12-2011 18:36

kos pertukaran majikan lama ke majikan baru ialah rm85 dan ditanggung oleh majikan lama.
    isi borang D dan juga beberapa borang permohonan maid yg dikeluarkan oleh imigresen mcm biasa.  
    majikan lama dan majikan baru kena hadir di pejabat imigresen yg berhampiran bersama2 utk urusan
    pertukaran maid. kenapa kena hadir? org imigresen nak pastikan maid tu ada majikan.
    elakkan dari menggunakan khidmat runner pasal runner akan kenakan cas yg tinggi..

Loh, murah jek tu. Awat ade org tu caj sampai 6.5k to transfer maid? Anyway, maid da pakai 2 bulan. Mebela kot, org tgh tu amik untung sket..

Loh, murah jek tu. Awat ade org tu caj sampai 6.5k to transfer maid? Anyway, maid da pakai 2 bulan.  ...
aryssaharris Post at 5-12-2011 14:42

hah.. rm6500?
    huuhuhuh.. itu majikan lama cas sekali dgn permit yg dia dah buat ler tu.. kiranya kos dia ambik maid dan permit yg dah dia
    buat..

i think proteas dia cas bukan takat permit cost kalau sampai 6.5K tu..dia charge kos dia ambil maid tu sekali to the new employer.

i pernah gak buat maid transfer tu..when i was the new majikan..cost dia sama cam maid baru coz the agent needs the money to refund to old majikan..then bila i return one maid ( i tak igt the same maid or not), she refunded my money when the new employer paid her also..

cuma i tak perlu pergi imigresen la bila tukar majikan tu..i tk igt why..tp i know imigresen pun since dia ada record kita, they can always call us to verify etc..

kalau rm6500 dan maid itu baru 3 bln sampai msia.. oklah kos ni dah siap permit fomema.
kira tukar majikan.. tp sebln majikan no 2 nak ambik maid ni.., majikan ni kena pastikan yg maid di ambil ni betol2 nak kerja. jgn nanti masalah lain plak yg timbul

ha ah..maid tu dulu dlm sebulan lebih dtg msia kot..tp fomema semua dh clear..majikan cerai, so taknak maid sbb anak2 duduk ngan the dad..the dad tak mau la since takde muhrim..

tujuan i tanya pasal transfer permit ni coz i nak tahu the right procedure coz i ada masalah bila i amik maid dari my neighbour.

Kes i mcm ni:

Watak - A - saya
watak - b - my neighbour yg i amik maid
watak - c - my neighbour yg i minta carikan maid coz dia ckp maid dia supply maid kat our area.
watak d - maid c yg supply maid

bila sya pindah kat area br n kenal jiran2 i dpt tau yg c ni ada maid yg ada contact kat indon, so sape2 nk maid dia leh tolong, i dah tanya neighbour lain pasal total kos n derang ckp total kos dlm 4-5 k which i think murah, masa tu i tanya total kos la, i tak tanya detail.

So bila i nak maid i suh la c ni tlng ckp kat d i nak maid, at first i ingat it will take few mth so ok la, i blh prepare n ask around pasal procedure nk bawak masuk maid etc.

nak dijadikn citer the next day c call kata u nak maid x, ada satu maid available coz one of our neighbour yg amik maid dari d ada 2 maid, kononya dia tempah kat agent tp agent lmbt hantar, so sbb dia nk urgent dia suh d carikan maid, bila maid dah masuk 4 bulan agent tu hantar maid n x leh refund money.

i pun mcm alamak, cepat sngt ni, coz tak prepare sangat, dia ckp kalau nk kn ckp cepat coz b x nak byr 2 maid. so i pun coz mmng urgent nk maid i said ok. the next day dia hantar maid tu n i tanya, berapa i nk kn byr, dia ckp 5.5k, i ckp uiks mhl la plak then dia ckp urusan nk transfer mhl.

So ok la i suh dia proceed coz masa tu semua nk urgent. Tapi sebelum i bayar i suh dia listkan la 5.5k apa yg i bayar coz i nak gak tau.

So dia list 3k bayar d tuk uruskan document kat sana n 2.5k urusan sini.

Bila i check list yg 2.5k tu mula i tak perasan coz i ingat mmng standard procedure for imigresen to charge more for transfer.

So i dah bayar skit la kat dia, yg lebih i akan bayar bila doc siap. Bila dia hantar pasport n permit i notice kat permit tu ada listkan kos, n kos sikit je, bila i check balik list yang dia kasik kat i, i notice i kena bayar permit 2 kali. Satu permit biasa n 800 transfer permit. Nak kata bayaran runner dia dah charge 700 for runner

Bila i tanya dia cakap dia macam marah2 n i cakap i macma banyak bunyi, kalau x nak boleh pulangkan maid dia n dia leh bg kat orang lain. I pun macam pelik la.

Bila i ask around i dapat tahu transfer permit mmng tak mhl, tapi jadi mhl coz dia guna runner n dia charge on me. So total extra i kena bayar apart from femoma, levi visa permit i kena bayar runner n transfer permit 800.

Bila i cakap i tak agree n nak pulangkan maid dia suh c involve n d involve. Bila dah bincang2 i dapat tahu, bila deal ngan derang i tak leh tanya, bila suh bayar kena bayar coz kalau tanya macam questioned their integrity n whatever they do is to help me n i am not grateful. Sigh. The problem now, my maid tak nak dah gi kat b, dia macam x suka coz kena pass sana sini. SO nak tak nak i kena bayar la.

Maybe setengah orang cakap 5.5k tu murah, but the problem is i xleh tolak gaji maid for 3 mth coz derang dah deal ngan maid sebelum masuk yg derang x tolak gaji. N permit under my name only valid for 8 mth coz lagi 4mth b dah guna service that maid.

Kalau i tau kos dia lebih kurang amik kat agent, lebih baik amik kat agen coz ada semua hitam putih, tujuan i amik kat persorangan coz kalau boleh ii tak nak bayar mahal sangat coz i bukan la kaya sangat.

tujuan i tanya pasal transfer permit ni coz i nak tahu the right procedure coz i ada masalah bila i  ...
iedora Post at 8-12-2011 13:08

so... di sini.. u dah kena tipu dgn yr neighbourrrrr...

Reply 1176# proteas

yup i pun rasa ditipu, but for them, they said apa yg i byr cheaper dr amik kat agent n plus i dpt maid cepat..

Reply 1177# iedora

kalau maid ni okay kira berbaloi la kalau bayar lebih sikit pun, dapat cepat pulak tu... at least duit keluar dah nampak hasilnya... compared to majikan lain yg bayar duit tapi tunggu berbulan2 or kena tipu terus..

Reply 1178# ajiqah

so far ok la coz br lagi, tp masa awal2 dia ada juga ckp sakit2 x leh buat kije sngat, plus maid ni dah tua. harapan mmng camtu, harap2 berbaloi la.

my gut feeling is saying you ambil maid yg lari dari majikan..coz bangsa indon ni mmg kuat menipu..pandai la they all cari lubang nak legal kan everything..
now maid yg lari, bukan balik indon dah..they all duduk rumah agent, minta agent minta passport dari majikan and siap pujuk majikan jgn matikan permit etc..
baru je dengar the same case happened..
and 5.5K for that kind of maid is damn expensive..
dia tgk u desperate, apa lagi..