CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syahza

All About Proton Persona Ver.4

halamak..dah last day x update2 lagi

k..ari tu berjaya jugak gagahkan diri yang malas g servis kereta buat kali ke2..semua buat sdri ni..kena RM 118.++ sbb tolak RM2 air bateri, minyak ame ...
VirginLady Post at 31-12-2009 12:15 PM

rasanye dekat ngan umah teman..

Owhhh....Sorry salah faham huhuhuhu...
Pasal tayar tue kalau langgar lobang pelan2 nanti aksober ngan spring tak tahan lama
Pasal radio arial persona nie ada hampeh skit suara tak berapa sedap mcm dengar MP3 tapi tak delaa sampai frekuensi hilang tiba2 pulak entah2 ter set setting supaya radio cari channel yg paling dekat kot....cuba rujuk buku panduan audio tak pun tanya SC. Kalau suara kurang jelas boleh main setting loudness, treble dan bass baru sound radio tue sodappp...

brek pad baru 20k dah kena tukar ker...? aku dah hampir 40k ok lagi brek pad...
pagarsini Post at 31-12-2009 14:18

Tengok cara penggunaan brek gak ler..kalo selalu brek tuh kenalah tukar...kalo yg jarang pakai brek tuh...takyah ler tukar...cam aku nih duk dlm kawasan bandar kekerapan utk membrek tuh tinggi..tambah2 kalo ada anak2 dara sunti duk berjalan...kenalah brek....

aku copy balik masalah si mulder....

2) Suspension depan sebelah kanan (driver) berbunyi
Update: Masalah bearing. Dah tukar. Stakat ni takde bunyi dan aku akan monitor progress tersebut.

keta aku pun bunyi gak mcm ada mende longgar belah tayar depan pemandu...td gi allignment..diaorg kata bunyi gak tapi tayar dah buat baik punya....
so..lepas baca masalah cik mulder nih betul ke masalah berpunca dr bearing..??? kalau mcm tuh senang le aku pi tukar terus kat SC nanti......

124# cikguranggi

Itu mungkin bunyi bush atau bunyi spring pasal lapik getah tergerak agaknya....
Aritue saya tukar aksober baru jd cara tak langsung spring, bush semua bukak laa lepas pasang balik terus tak pernah ada lagi bunyi yg intermintent tue saya pesan pomen pasang betuiii betuiii ....

Mcmmana dgn pojek lampu belakang aper perkembangan, pernah nampak org buat tiga-tiga lampu merah nyala memang cantik....
kena tambah mentol plus wayering agaknya....

Post Last Edit by cikguranggi at 31-12-2009 17:04

Itu mungkin bunyi bush atau bunyi spring pasal lapik getah tergerak agaknya....
Aritue saya tukar aksober baru jd cara tak langsung spring, bush semua bukak laa lepas pasang ba ...
masterixs Post at 31-12-2009 16:40 [/quote]

yela master...aku tak rasa masalah bearing pun sbb keta masih baru...baru 6500km jalan.....
mesti ada kena mengena dgn spring, absorber atau tiang kaki ntah apa2 lah tuh.......

so, apa solution..???? ko tukar spring sport ke spring setendet..??? apasal tukar absorber lak..?? dah lama pakai ke..????
dan....berapa abis..????

pasal lampu blkg tuh terbantut hasrat rasanya sbb nak tgk lampu LED baru yg persona baru nih mcm mana..

Follow Us
Post Last Edit by masterixs at 31-12-2009 17:31

Saya ada citer dah kat page no 3 posting no 69....
Tukar aksober ajee spring yg asal
Tukar brand Monroe, aksober asal boleh guna lagi sepatutnya tapi bagi saya dah tak berapa main
dah lembik sikit suspension tue...

Iyelaaa kena tengok check antara bush dan spring

haritu aku nampak kat subang jaya, kereta persona warna white cream, sangat smart color tu compared kelabu hazab ngan oren merah.. memang ada ke color tuh? dia not exactly white, macam creamy sket.. jarang haku nampak atas jalan..

assalamualaikum & selamat tahun baru walaupun dah agak terlewat. rasa dah lama sesangat tak apdet kat sini.

kete saya dah selamat berusia setahun xmas eve lepas. insurans 700++ je dekat 800 gak kut sebab tambah windscreen & penumpang. exact figure tatau sbb honey bunny yang bayar. as to date, mileage dah 18 ribu lebih. rasanya lepas CNY kut baru leh service. tapi cadangnya CNY nnt nak balik kampung dan jenjalan ke penang. sure masa tu dah exceed 20 ribu.

setakat ni kete tak de sebarang masalah lepas buat iafm & tukar menatang coil dalam stereng ari tu.

kak shida boleh cerita sket apa kena dgn IAFM keta akak tuh..???

coil dlm stereng...????? ada masalah apa lak...........

kak shida boleh cerita sket apa kena dgn IAFM keta akak tuh..???

coil dlm stereng...????? ada masalah apa lak...........
cikguranggi Post at 7-1-2010 07:54 PM

sblm raya haji ari tu stereng ada bunyi so saya bawa pi sc. dia pun buat le. dekat ekon blower pun ada bunyi gak masa tu tapi tak kuat. stereng tu memang terrible bunyinya. bila sc dah buat, bawa balik rumah stereng masih bunyi. the next weeknya saya bawa lagi pi sc kendian baru dia noticed yang dia buat mula2 tu adalah IAFM.

bunyi dalam stereng tu dia cakap adalah bunyi coil mende tah. bunyi memang kuat sangat. so dia tukar dengan new set. saya tanya kalau berlaku lagi macam mana, dia kata bawak je selagi dalam warranty dia akan tukar.

131# shidaaziz IAFM dia tukar yg mana ek..???? bunyi kuat dari enjin ke dr aircond..???

132# cikguranggi

IAFM tu dia kata dia repair je. bunyi tu kuar dari ekon.

132# cikguranggi

IAFM tue cikgu tak claim lagi ke ?
Kalau ada bunyi ke...tek ke...tek lebih kurang baik cepat pergi claim....

Kawan2 semua..selamat berkenalan...baru join hari ni..aku owner persona se maroon..keta tu pun dah 7 bulan aku pakai..mileage pun dah 10070 km..prob penah aku alami kat keta aku reverse sensor je masa baru 3 minggu dapat keta, tapi dah reprt SC and tukar baru baru dh..prob baru yang baru aku detect dlam mnggu lepas je ni, aku nyer keta bler start and jalan ok je, tapi ble berenti tutp air cond, tutup radio, aku perasan ada bunyi tit...tit...tit (selang 3-4 saat).aku perasan benda ni bunyi kt dlam enjin..tapi aku x tau bunyi kat bgagian mane..so kawan2 yang otai2 leh toling aku x??

135# WSS

Kalau tak cabut kunci itu normal....

Atau kalau bukan pasal tue cuba tengok benda nie ada basah tak atau short.......

135# WSS

bunyi tu normal bang....kalu kete2 yg fully electronics punya bunyi lagi banyak bunyi-bunyian lepas kita off engine. Teman percaya bunyi-bunyian tu terhasil bila kete tu re-set semula segalla binatang sensors yg ada dlm engine....

secara traditional kalu abang nak buang bunyi tu, cuba abang bubuh kemeyen yg dibungkus dengan kain kuning lepas tu taruk kat celah bateri selamat mencuba

137# zzcbr

Errr....Adegan misteriiii...

Betul ke pasni nak tabur garam sekeliling kereta aku le...pelik aku malam2 dari dalam cermin nampak ade lampu merah menyala nyala..

135# WSS

bunyi tu normal bang....kalu kete2 yg fully electronics punya bunyi lagi banyak bunyi-bunyian lepas kita off engine. Teman percaya bunyi-bunyian tu terhasil bila kete tu re-set semula se ...
zzcbr Post at 11-1-2010 03:18 PM

leh cuba ni