CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syahza

All About Proton Persona Ver.4

nak tanya korang, bateri biasanya berpa lama jangka hayat dia ye? sbb kalau boleh tak mo tunggu dah kong baru nak tukar. tak ingat siapa pernah bagi tips dulu cara nak tukar bateri. so nak mengelak dari berlaku kejadian yang mana perlu set semula segala mak nenek kejadah menatang komputer tu, maka nak tukar le sebelum tiba2 tak leh gerak.

tolong bantu ye.

136# masterixs

thanks 4 d info...pergh!! bersih nyer enjin, slalu cuci ke??

aku nak tanya lg ni..biasanya kalu persona ni kalu kita tekan pedal minyak kuat2, dia akan mengeram kan..especially  time nak memotong ngan nak pecut mesti bunyi mengeram giler.....sume keta persona memng camtukan?? keta akulak biler bawak selalu pecut2 ni (contoh dari 30km/h ke 120 km/h) mesti ada kuar bau darp enjin..cam bau tayar jer..aku pun xsure..tp camtula selalu..kalu bawak rilek2 xde masalah..tapi bile bawak ganaz2, tekan min yak kuat2 (cam paksa enjin) selalu ada bau lepas tu..so apa pendapt korang???

oh God..ingatkan aku soang je yg prasan bau tu..ingat perasaan sendiri or maybe area tu yg berbau..
biasa jadi kalo Lady push kat jalan baru dari flyover baru Setiawangsa menghala ke Sri Rampai tu..kot la area tu ada bau semacam. so far kat ctu je slalu jadi mcm ni. tempat lain xder plak bau2 cenggini

dia berbau macam lalu kat saloon kan..bau ubat straighten tuu..mmg my car ke..naper eh?

nak tanya otai2 di sini, berbaloi tak beli Persona SE, sebab enjin dia IAFM je, tak CPS. Adakah berbaloi tambah 10K atau elok berli Persona High Line je

aku nak tanya lg ni..biasanya kalu persona ni kalu kita tekan pedal minyak kuat2, dia akan mengeram kan..especially  time nak memotong ngan nak pecut mesti bunyi mengeram giler.....sume keta pe ...
WSS Post at 12-1-2010 11:43 PM

kalu bunyi mengerang,abang suka tak? pasal bau tu, memang biasalah kalu engin dan gear kerja terlampau, maka akan kuar bau `hangit' ~ bukan bau minyak. Masa mula2 pakai gen2 teman bawak naik genting, pakai auto (D) all the times, sampai separuh bukit dapat bau hangit. Itu lah sekali bau tu kuar ~ keras tu kawasan genting tu

Follow Us
145# tirjibic

aku rasa elok ko tunggu Persona baru nak keluar...rasanya bulan 3 nih....ada perubahan drastik aku rasa pada penampilan..bukan pada chasis ek....

132# cikguranggi  

IAFM tue cikgu tak claim lagi ke ?
Kalau ada bunyi ke...tek ke...tek lebih kurang baik cepat pergi claim....
masterixs Post at 11-1-2010 08:57

so far aku tak faham bunyi apa...bunyi enjin kuat mengaum ke..?? bunyi mcm mana ek..?? daripada tukar IAFM tuh baik letak terus air Filter K&N....baru ringan sket kereta........

tapi ada effect tak..???

143# WSS

yg nih aku perasan...bawak 130kmh kuat tul mengerang...

belum 200kmh mcm kak shida buat ari tuh...mcm manalah bunyinya...

136# masterixs

mmg kalau mende nih basah akan ganggu bunyi tuh...so aku cover dgn selotape itam........

nak tanya korang, bateri biasanya berpa lama jangka hayat dia ye? sbb kalau boleh tak mo tunggu dah kong baru nak tukar. tak ingat siapa pernah bagi tips dulu cara nak tukar bateri. so nak mengelak da ...
shidaaziz Post at 12-1-2010 10:33

Bateri kering nie tahan 2 tahun lebih jee... Nasib jugak laa ada yg dekat2 hampir 3 tahun.
Jgn tunggu sampai bateri kong nanti lagi banyak wang keluar...
Nak jimat guna bateri basah jee lebih murah dan jangkahayat lebih lama 3 hingga 4 tahun...Tapi air kena jaga dan prihatin dgn kesihatan bateri...
Apa yg saya buat dulu masa tukar bateri tue enjin sedang hidup tukar kat bengkel pun boleh cuma pesan kat pomen mana lah tau kan.....

136# masterixs

thanks 4 d info...pergh!! bersih nyer enjin, slalu cuci ke??
WSS Post at 12-1-2010 22:25

Itu gambar engine bay Cikgu Ranggi tq cikgu....
Tapi keta saya pun memang clean mcm tue lagi....

aku nak tanya lg ni..biasanya kalu persona ni kalu kita tekan pedal minyak kuat2, dia akan mengeram kan..especially  time nak memotong ngan nak pecut mesti bunyi mengeram giler.....sume keta pe ...
WSS Post at 12-1-2010 22:43

Yeppp...lepas 4k RPM keta nie mula keluar suara garau jantannya ...Tak de hal cuma tak elok kalau selalu red line
Saya agak bau tue berpunca kat ekstraktor dekat2 dgn sistem CAT korang perasan tak enjin nie spesies berdarah panas
Kalau kipas radiator pusing berdiri kat tepi terasa bahangnya...

so far aku tak faham bunyi apa...bunyi enjin kuat mengaum ke..?? bunyi mcm mana ek..?? daripada tukar IAFM tuh baik letak terus air Filter K&N....baru ringan sket kereta........

tapi ada effect ...
cikguranggi Post at 17-1-2010 09:49

Bunyi mcm enjin diesel sikit... Ada kat youtube ada owner saga BLM punya problem yg sama
Baik buat komplen...Tukar benda tue
Effectnya keta makan minyak kuat laaa...

Ayah saya baru meninggal dunia...
Memang hati sedang sedih sangat2...
Proton Putra kat avatar tue menjadi kenang-kenangan
Bila memandang aje benda milik arwah akan mengingat kisah silam ketika arwah masih hidup.
Al-Fatihah utk arwah...............................................

Rate

1

Ayah saya baru meninggal dunia...
Memang hati sedang sedih sangat2...
Proton Putra kat avatar tue menjadi kenang-kenangan
Bila memandang aje benda milik arwah akan mengingat kisah silam ketika arwa ...
masterixs Post at 18-1-2010 08:53 AM

al-fatihah..

155# masterixs

takziah..smoga die ditmptkan kt tpt2 org beriman.

ala bang Master..sabar ye..kita x dapat nak buat apa dah kecuali sedekahkan fatihah ngan baca yassin banyak2 yg termampu..abg Abg Master redha ye..

Kpd kawan2 yg prihatin saya ucap terima kasih keprihatinan anda saya sanjung....
Spt kata org kawan ketawa mudah dicari kawan menangis seribu dlm satu....
Peristiwa ini memberi seribu keinsafan pd saya dgn pengalaman menguruskan jenazah ayah sendiri dgn memandikan jenazah, mengkafan hingga ke semadinya jenazah ke liang lahad......
Terima Kasih Kawan2 semua.....

bila ayahanda meninggal tuh master..???

untungnya dapat menguruskan semua hal jenazah ayahandamu sendiri...itulah bakti kita yg terakhir pada org tua.....moga2 bila kita mati nanti anak kita akan buat mcm tuh juga.....

sabarlah master ek......al-fatihah.......