CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 34303|Reply: 21

Rawatan Cara Islam di Penang

Hi kawan² semua..

Korang tau tak kat mana tempat yang kita leh dapatkan rawatan cara Islam di Penang ni macam Pusat Darul Syifa milik Harun Din di Bangi tu?

Atau korang ada kenal ustaz² atau pak imam yang pandai mengubati orang tak?

Atau ada ke sesape yang penah dapat rawatan² sebegini di Penang?

Jom share...

awat ..apa sakit cik ni??

Owh, survey2 jek... Sbb ada kawan nak buat rawatan yang berkaitan dengan buatan org camtu la.. kot ada sape2 yg pernah berubat disini, boleh la share mana tempat2 yg bagus.. saya asal johor.. sana banyak la org yang pandai.. sini tak tau la pulak...

sy pun tercari2 di mana di Penang yer??

ada org bgtau dekat sek sains ada sorg ustaz...tapi tak tahu nama...

sek sains tu pun sy tak tahu kat area mana

kat bayan lepas penang.... dengaq kt bayan permai ..... anything info i update lagii

dekat surau at taqwa bertam indah setiap jumaat malam sabtu darulsyifa caw penang.

Follow Us
takde ke kat sini yg family member or jiran² mereka yg tau mengubat? means, yg ada reputasi mengubat dengan jayanya

salam utk semua ...
ustaz shahul hameed dari dahrul tahzib pun ok gak.
tempat dia area teluk kumbar jalan lama nak menghala ke balik pulau
sebelum puspakom. ada sign board kat tepi jalan.

salam semua....setahu saya Dr Hambali ok jugak. Di Bertam Putra cara rawatan di lebih kurang Darul Syifa jugak tp yang ok nya pesakit tak jerit2 histeria...

Ada member kongsikan blog ni : http://qalbunsakinah2u.blogspot.com/

ritu pernah bawak mak g umah kat area kepala batas. lupa ler tmn apa. mak ckp skrg rawatan seminggu sekali jek. kena amik no. kalu abis no kena dtg lain kali. umah dia berdekatan surau. kalu lalu hgway nampak ler tmn tu

Selain pusat rawatan cara Islam, ada tak tempat2 yg leh buat mandi bunga or rawatan2 tradisional untuk perempuan2 yg baru nak kawen, baru beranak etc?

Reply 11# MMISS

kalau utk rawatan lambat jodoh ada tak?

Reply  MMISS

kalau utk rawatan lambat jodoh ada tak?
Bestfrenz Post at 28-11-2010 16:02

lambat jodoh? hahahahahaha,....

cam2....

Apa yang kelakar sangat tu? Tak salah kalau kita berusaha

Reply 5# penangmai

ada info ttg pusat rawatan islam kat area bayan lepas tu?

Assalamualaikum,

maaf klau rasa tak sesuai.. aku nk kongsk kisa aku sendiri.. tap bukan di pusat rawatan ini.. aku nk kongsi sbb aku rasa bersyukur sgt apa yang aku lalui selama bertahun akhirnya aku yakin telah selesai selepas hampir 3 bulan aku berubat.. setiap minggu aku akan berulang alik ke ampang,kl untuk jumpa seorang ustaz utk berubat.. aku dikenalkan dia melalui seorang kawan.. kawan aku tu dia ada mslh yg aku xdpt nk cerita.. aku pula asalnya hnya kerap demam dan sakit badan.. puas aku check doktor.. doktor kata ok.. berpuluh kali check darah.. tak ada mslh.. merata aku pergi berubat.. smpi la keadaan makin teruk kaki aku bengkak mcm kaki gajah.. bila kawan aku suggestkan ustaz ni.. aku terus ajak isteri aku ke KL.. sbb aku stay di melaka.. mula aku berhubung dgn ustaz tu.. dia kata dia cuba ikhtiatkan dr jauh.. klau keadaan dah ok skit.. bru turun ke KL.. Alhamdulillah.. lepas 3 hari kaki aku yang bengkak tadi dh surut.. aku call ustz tu utk buat temujanji.. tp dia minta dtg mggu depan tu sbb minggu yg aku nk pergi tu dah penuh.. terus datang dalam kepala aku mesti ramai pesakit dia.. sampai lah hari pertama aku jumpa dengan ustaz tu.. dia jadi sebuah rumah apartment utk merawat.. waktu aku smpi lpas maghrib.. dia mula rawatan 5.30 petang.. aku tengok ada dlm 15 orang tengah menunggu.. semaaa menunggu kami di ingatkan oleh pembantu beliau supaya tidak mengambil sebarang gmbr atau video bagi tidak menimbulkan fitnah.. cara cakap lembut saja.. aku sakit sudah lama.. jadi aku tidak kisah berapa pun nak dibayar yg pntg aku sembuh.. lpas sejam lebih tunggu.. smpi la giliran aku.. bila aku perkenalkan diri aku dengan ustaz tu.. tahu la ustaz tu yg aku telah berhubung dengan dia sebelum ni.. ustaz tu senyum shj.. dia minta aku istighfar dan selawat byk semasa rawatan di jalan kan.. sepanjang rawatan pertama tu.. ada beberapa selawat dan potongan ayat quran yg dia baca.. masa itu juga aku dapat rasa seperti ada tindak balas dari tulang belakang aku sampai hujung kaki.. kemudian ada darah kotor seperti nanah mula keluar.. aku tny pd ust mengenai hal ini.. tp ustaz tu bg tahu biarlah bnda ni antara Allah dan si penghantar shj yg tahu apa yg di buat.. dia ada bg air yg telah ruqyahkan.. dia juga ada sediakan minyak attar yg dikhususkan.. minyak attar ni di jual ya utk tampung kos rawatan bg yg xmmpu.. dia minta aku amalkan beberapa amalan dalam kehidupan seharian.. bila aku tny tentang bayaran.. dia kata terpulang berapa pun seikhlas hati.. aku tigt waktu ust ni ikhtiar dr jauh pun dia xde letak berapa nk kena byr.. begitulah apa yg aku lalui tiap kali hampir 20 kali aku dtg dlm tempoh hmpir 3 bulan.. dan dalam tempoh tu juga mcm2 kes aku nampak depan mata.. ada yg nk bercerai.. dtg jumpa ustz pn bergaduh.. lepas jmpa ust aku blh nmpk mereka keluar berpimpin tangan.. ada yg rabun xnmpk.. lepas keluar dah boleh berjalan tanpa di papah.. mcm kes.. masa ni baru aku sedar.. xsemua bnda kita buat org suka.. aku pnh bw adik ppuan aku yg dh berumur 32 tapi belum berkahwin.. lpas jmpa ust... ust bg minyak attar dan beberapa amalan utk diambilkan.. dan insyaAllah bulan depan dia nk bernikah dah.. aku rasa bersyukur sgt.. lepas bertahun aku lalui dugaan ni.. Allah temukan aku dengan ustaz jahid dan dia byk membantu.. dia xpnh kisah jauh atau dekat.. berapa pun jumlah bayaran.. dia tetap bantu..aku bercerita sbb aku gembira sgt.. perniagaan aku kembali stabil, keluarga aku kembali rapat, dan yg paling penting.. aku semakin sihat..  syukur..

ini no pembantu ust jihad.. korg yg nak ikhtiarkan boleh whatsapp dia.. 01161312097.. arman..

Rate

1

Muhd_izat replied at 16-2-2020 03:07 PM
Assalamualaikum,

maaf klau rasa tak sesuai.. aku nk kongsk kisa aku sendiri.. tap bukan di pusat  ...

waalaikumussalam Muhd_izat.

semoga terus sihat dan bisnes awak maju. jgn lupa solat 5 waktu setiap hari. klu ada masa amalkan berzikir.

sfhzuraz replied at 16-2-2020 03:24 PM
waalaikumussalam Muhd_izat.

semoga terus sihat dan bisnes awak maju. jgn lupa solat 5 waktu se ...

ya Alhamdulillah.. terima kasih atas ingatan.. sy cuma kongsikan rasa kesyukuran sy.. moga lebih ramai dpt dibantu..

Muhd_izat replied at 16-2-2020 04:53 PM
ya Alhamdulillah.. terima kasih atas ingatan.. sy cuma kongsikan rasa kesyukuran sy.. moga lebih r ...

thread ni dah lama. thread tahun 2009. tp takpelah, kalau ada yg baca mungkin boleh ikhtiar call no perawat yg awak bagi.

12Next
Return to list New