CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4181|Reply: 21

mahligai kedua dari isteri pertama

Post Last Edit by cakcibo at 23-12-2009 14:58

Assalamualaikum,salam sejahtera dan salam satu MALAYSIA saya ucapkan kepada sesiapa sahaja yang membaca kisah saya ini. Sebelum saya mulakan,saya sebenarnya baru dalam ruangan ini tapi dah agak lama dok baca THREAD tapi tak post mahupun register. Hari ini terpanggil untuk register dan ceritakan kisah saya untuk mendapat pendangan para bloggers. (PEMBETULAN PARA FORUMER--sori sebab tersilap percaturan..cite nie bukan copy paste dari BLOG ) Maaf la kalau kalau cite saya panjang lebar dan saya dah habis CUT agar cite nie dipendekkan.

Cerita bermula pada awal tahun 2007 di mana seorang pelatih SEPARA PERUBATAN bernama S hadir ke LAPANGAN untuk PRAKTIKAL selama satu tahun dan di kala itu saya baru sebulan bergelar suami orang. Saya mula terpikat dengan si S di bulan pertama S di JABATAN saya dan ianya bermula di PUNCH CARD ketika saya nak masuk kerja shift PM lepas habis onkol. Masing masing agak terkedu sebab tak kenal. Boleh dikatakan hampir setiap hari saya mencari cari S. Saya sedar saya adalah SUAMI ORANG sehinggalah ke satu hari saya Berjaya melihat KAD PELAJAR si S dan dapat tahu nama penuh si S nie..

6 bulan berlalu,dan tiba giliran S untuk masuk ke UNIT saya. Ini satu peluang bagi saya untuk kenal lebih dekat. Rupanya si S pandai menyanyi dan saya pula ada BAND. Kami lebih jadi lebih akrab sebab kerapkali saya ke JAMMING studio bersama S.Saya hanya dapat tahu yang si S memendam perasaan melalui seorang staff yang rapat dengan S namun bimbang dengan status saya. Masa berlalu pantas. S kembali ke KOLEJ. Namun saya tetap mencari peluang berhubung dengan S tapi tidak sekerap mana.

Hubungan makin samar hingga S dapat POSTING ke HOSPITAL PULAU PINANG. Pada awalnya semuanya biasa sehingga saya mengatur satu pertemuan pada hari THAIPUSAM 2008. Kami keluar bersama dalam masa hanya kira kira sejam dan dalam masa itu masing member HINT sesame sendiri sehingga saya yang berterus terang.

Kami makin akrab dan sering berhubung sehingga segalanya saya jelaskan kepada isteri. Macam biasa pada awalnya memang mendapat tentangan hebat oleh isteri tapi setelah saya jelaskan segalanya kepada isteri, tanpa diduga isteri saya telah mengaturkans atu pertemuan dengan S dan isteri saya member keizinan 100% untuk berkongsi kasih.

Semuanya indah di kala itu.S kerapkali berhubung dengan isteri saya,makin akrab dengan anak sulong saya dan kami telahpun bersetuju untuk mendirikan rumah tangga atas izin isteri saya sendiri. S hanya ada seorang ibu tunggal yang bersama sama adik beradiknya sedari S darjah 2.

S mula meyakinkan ibunya sedaya yang boleh kerana niat saya tidak sekali untuk bermegah beristeri dua,apatah lagi kerana nafsu.Semuanya kerana sayang dan keikhlasan saya menyintai S.Bagi pihak saya,Isteri saya,Ibu saya dan Ibu mertua saya tiada halangan malah semua rakan saya menyokong.

S semakin lemah untuk meyakinkan ibunya kerana tidak sekali kali ibunya setuju dengan perhubungan kami yang membawa kepada perjumpaan antara saya,isteri saya,S dan ibu S untuk menerangkan tentang perhubungan kami yang mungkin jarang jarang didengar di mana persetujuan diberi oleh ISTERIKU SENDIRI.

Dari segi kemampuan,InsyaAllah dengan Jawatan yang disandang dalam badan kerajaan,Saya mampu malah saya ingin meletakkan keduanya di bawah satu bumbung dan mereka berdua telahpun setuju.

Tapi itu semua sudah berlalu. Selepas melangkah keluar dari rumah ibu S,saya masih berusaha meyakinkan S semual namun hari mengubah semuanya sehinggakan saya sendiri yang pergi mendiamkan diri memohon maaf dari S untuk lepaskan S sebebas burung di langit.

Saya tahu S masih pendam perasaan sehingga ke hari ini. Apa harus dilakukan..?Perlu lupakan sampai bila bila..?atau S yang perlu kembali kepada saya..ATAU apa apa
pendapat yang bernas…

**cerita ini sudah dipendekkan sebab cerita asal terlalu panjang **
Insya ALLAh akan saya penuhkan kisah nie aats permintaan ramai,kalau tersilap kolum maaf ek...?

api itu semua sudah berlalu. Selepas melangkah keluar dari rumah ibu S,saya masih berusaha meyakinkan S semual namun hari mengubah semuanya sehinggakan saya sendiri yang pergi mendiamkan diri memohon maaf dari S untuk lepaskan S sebebas burung di langit.

Dah hampir nak kawen...kenapa mendiamkan diri?Padahal susah mendapat keizinan 1st wife?Tak faham makcik...

betul ke cerita nih patut letak kat board nih...?? tak kesah lar kan...

anyway, best lar baca cerita ko nih... jgn ringkaskan... tulis panjang lagi... tak detail sangat tuh... aku suka je baca cerita panjang2 nih... tp biarlah menarik olahan dia kan...

S tuh cantik tak? ada secantik TAYLOR SWIFT...???

mcm tak kene je masuk kat sini..
aku konpius nih..
nape bile da dapt izin ko diamkan diri plak...

Tuhan tu maha Kaya, ada hikmah disebaliknya.. mana tau selepas saudara menikahi perempuan S tu, saudara tidak dapat berlaku adil?

Assalamualaikum,salamsejahtera dan salam satu MALAYSIA saya ucapkan kepada sesiapa sahajayang membaca kisah saya ini. Sebelum saya mulakan,saya sebenarnya barudalam ruangan ini tapi dah agak lama dok baca THREAD tapi tak postmahupun register. Hari ini terpanggil untuk register dan ceritakankisah saya untuk mendapat pendangan para bloggers. Maaf la kalau kalaucite saya panjang lebar dan saya dah habis CUT agar cite niedipendekkan.
cakcibo Post at 23-12-2009 13:19

maaf incik... dah lama baca ya
sini bukan bloggers...;)

Follow Us
kalau nak bebaskan dia biar jer dia terbang.. masa akan mengubat semua nya... kalau dah keputusan muktamad tu yg diambil kenapa perlu bimbang lg?

karangan cam nak anta kat surat khabar jek...

tp tu la...knape pulak nak tarik diri...x cite ngan detail...buat org tetanye tanye plak....
sbab mak s xbagi ke...??

kepada TT,kenapa diamkan diri..pasti si S tercari2 dirimu..
luahkan yang sebenarnya..
jangan sampai S anggap TT permainkan dirinya..

adakah incik cakciboo seorang dr.?
ada masa join band & jamming pulak ek...

cek tak paham...tapi itulah manusia kan......

maaf incik... dah lama baca ya
sini bukan bloggers...;)
tokmanting Post at 23-12-2009 13:58

bloggers..??
ni kisah yg dicopy paste ke dr blog?

ni kisah dier.....cuma dier salah tafsir antara porem dan blogger....arap maklum...

adakah incik cakciboo seorang dr.?
ada masa join band & jamming pulak ek...
Kopi-Topi Post at 23-12-2009 14:23

Lebih kurang le...tak semua Dr asyik bz dengan kerjaya..ada jugak yang mempunyai kerjaya sampingan selain PERUBATAN...

tok kenapa x pindahkan thread ni..

mungkin sesuai masuk PP kut

doc,
per yg tjadi masa kt punch kad tu
baru sebulan kawen dh terpikat kt pmpuan lain...takutnyer

bunyinya macam hati plastik jer.....baru kawen leh terpikat kat org lain.....takpon jenis yg mudah jatuh hati.....apapon dlm hal2 mcm nih buat la solat istikharah.....mintak petunjuk dari Allah...klau dah jodoh mmg tak kemana.....

eiiiii...please la...nnti suke kt worg pompuan lain, jatuh cinta lagi, nk kawin lg...
pompuan byk skrg ni..doc nk kwin smp brp da..

btl, mgkin ada hikmah...bkn sng nk jmpa istri bg green lite, ni dh bg tp ada halangn lain....pasti adda sesuatu yg  Allah aturkan...

ai lebih tertarik nak denga kisah pasal isteri pertama

12Next
Return to list New