CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 15723|Reply: 30

rumah pengasuh/taska/

mana nak hantar anak kecil lebih baik?
a) rumah pengasuh
b)taska/tadika

LEBIH BAIK

1) kalau kat umah pengasuh..make sure walaupun bbysitter saja, pengasuh tu ada sediakan activitiies kat umah dia..jangan asyik tonton tv jek..contoh aktiviti yang ringan2 dan mudah pantau, permainan kiub atau lego (mengenal warna dan bentuk) dan flashcard.Banyak lagi la aktiviti yang boleh dia sediakan yang simple dan mudah..tapi, kalau dah ada itu pun dah kira baguslaa..selain dari cd belajar..

2)beza babysitter dengan taska adalah volume budak yang tak ramai. kalau homebased, make sure dia mengasuh tidak lebih dari 10 orang..actually yang benarnya 9..jadi..terjaga la sikit (tapi pun, tengok2 jugak...kalau dia ambik banyak baby..takut anak orang lain dia terlepas pandang pulak..so..hati2 memilih ye)

3) kalau boleh, letak la kat babysitter yang jaga 1 atau 2 orang dalam 1 masa..jadi, jagaan tu teliti la sikit..jangan lupa ye..andai tuan tanah tak tau, penjagaan dirumah pun jabatan kebajikan pantau gak..cuba tanya ada tak dia berurusan dengan JKM?

My opinion taska/tadika based better,cause mostly diaorg dah recognized,ada sijil that allows them to do the business in handling small children.

Lebih selamat and secure.

My opinion taska/tadika based better,cause mostly diaorg dah recognized,ada sijil that allows them to do the business in handling small children.

Lebih selamat and secure.
pinksarah Post at 29-12-2009 16:24

me pun setuju dgn ur pendapat...

ada tak taska area pj?sapa tau leh inpom sikit...anak aku taun ni 4 thn dah...ingat taun dpn nak hantar taska...tapi area sini tak nampak pun

Banyak ler taska area pj,which part exactly are you staying at?

kalau dekat dgn ss3,near sek men Sri permata tu cuba ke taska salsabiila,tp ni whole day,complete semua..not far from salsabiila pun ada few taska to check out..

Follow Us
1# dalmaz
kat kawasan rumah sy, ada surirumah ni, dia buka taska pd mulanya utk tmankan anak2 dia je. buat kawan main. tp lama-lama semakin ramai org antar anak kat dia, sekarang dalam jagaannya ada 11 org, ada dua pembantu. memandangka dh jd mcm bisnes, dia g daftar kat kebajikan n ssm.

tp katanya dia tak amik ramai ..

salam semua,

Saya baru buka taska di Putrajaya Presint 9, so sesiapa yang berminat untuk menghantar anak-anak anda, bolehlah hubungi saya 016-2426230
Sokongan anda semua amat diperlukan..
Terima kasih

8# noraqayy
bulih bgtahu, brapa org budak ada sekarang dan brapa org pengasuh..

Saya nak mencari baby sitter area bandar baru bangi utk jaga anak sy yg berumur 8 bulan. Kalo sesaper yg berminat sila PM sy.

8# noraqayy
bulih bgtahu, brapa org budak ada sekarang dan brapa org pengasuh..
dalmaz Post at 2-2-2010 08:17

skarang baru ada 2 org je..pengasuh pun 2 org..so dont worry insiden yg tak diingini coz kami dibawah yayasan dan cawangan bondamama..

my son umur 3 tahun..
I duk shah alam...so nak cr kan taska yg agak reputable kat area shah alam ataupun area bandar utama pun takpa. Skrg ni duk antar umah kakak kat bandar utama

anyone can help...pleasseeee!!!

lebih prefer taska sebab kalau anta kt rumah org yg xkenal xtau camane die jage bb, boleh caye ke x org tuh.

kalau nak hantar ke bbsitter mestilah yang ada reputation atau direkomenkan oleh org ramai. macam molly dulu nak hantar baby, dah pegi survey merata nursery tapi macam tak selesa je tengok keadaan tempat yg sesak dengan budak.last2 tanya jiran ada tak babysitter yg bagus. bila ramai org rekomenkan barulah molly gi hantar

lama kelamaan sy dh dpt babysitter kat dgn rumah, raja dewa telipot. syukur... lega rasanya. sbb penjagaannya bagus dan teratur . katanya(pengasuh.( dia nak ambil dua orglg buat teman anak sya yg berdua tu.. sapa2 nak join bulih pm sy. nnti sy bg phone no. tp sy ni di kawasan telipot kota bharu..

Reply 8# noraqayy

saya pon baru nak bukak taska bondamama kat area rumah saya! rumah saya kat serdang. saya nak bukak untuk anak2 saya supaya dorang ade kawan nak belajar sesama...

semoga bertambah pengasuh yg mengasuh, mendidik dan mengajar akademik dan keagamaan di rumah. pengasuh yg berkualiti.. sbb ada parent yg memilih pengasuh dr taska.

Reply 16# mimi_sk

area bandar baru tak de ke? sbb sya bercadang nak letakkan anak sya utk akademik pulak.. kat rumah org dia bnyk main la..

sape ada info ada tak taska kat area2 kg cheras baru or ulu pudu?

salam

sapa2 ada info pasal taska yg bagus di saujana utama

12Next
Return to list New