CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dalmaz

rumah pengasuh/taska/

taska mana yg bagus di petaling jaya.... ada sesiapa yg tahu

nak tanya...
nak cari baby sitter or taska @ pandan indah...
kita baru naik keje ni...baby 2mths

salam semua,

Saya baru buka taska di Putrajaya Presint 9, so sesiapa yang berminat untuk menghant ...
noraqayy Post at 1-2-2010 16:24

salam nora...

taska nora P9 kat mna ye...erm pakai aircond x? ingt nak crik tmpt xda aircond..

taska/ nursery area shah alam seksyen 19 or 20 mana yg ok?..ada saper bleh rekemen..pleaseeee tq

salam semua,

salam perkenalan...saya sgt2 memerlukan pengasuh area taman equine...umah saya dkt dgn jusco..tlg ye utk sape2 yg tau...

pandangan saya yg ada 3 anak kecil ...

saya jenis orang yang sangat takut dan susah nak percaya pada sesiapa yg nak jaga anak2 saya. tapi bila saya dah puas hati jika pengasuh tu jaga anak saya dgn baik maka saya akan hargai mereka dengan pelbagai pemberian dan penghargaan tanda terima kasih kerana menjaga anak2 saya ketika saya mencari rezeki.

awal-awalnya anak2 saya dijaga dirumah pengasuh namun saya kurang puas hati kerana dari segi kebersihan anak-anak agak terabai. tapi saya tak salahkan pengasuh tu sebab dia ada tanggungjawab untuk rumah dan family dia. saya survey hampir 4-5 taska di kawasan perumahan saya dan ada satu taska tu saya hantar sehari je sebab bila anak saya balik semua pakat ngadu lapar dan macam org kebulur makan. sedih saya.

Akhirnya kawan syorkan satu taska. walaupun ramai budak2 kat taska tu tapi pekerjanya juga ramai. ada sijil, bersih, pekerjanya semua suka budak2 dan memang saya rasa bertuah dapat taska tu... anak2 saya kalau tak pergi taska mesti tanya kenapa hari tu tak pergi... jadi atas dasar terima kasih saya hargai mereka dgn hadiah dan hasilnya mereka menjaga anak2 saya dgn bersih, cukup makan dan Alhamdulillah tidak pernah ada kecederaan.

Sebenarnya rumah pengasuh atau taska yg mana lebih baik adalah ikut rezeki masing2.

Follow Us
Salam,  tak lama lagi, insyallah isteri saya akan bersalin. Sebagai persediaan, kami ada jugak bertanyakan nak hantar ke rumah pengasuh or taska. Dua2 ada pros dan cons nyer... Sehingga hari ini, tak jumpa mana2 tempat yg boleh kami consider utk hantar baby nanti bila isteri dah habis cuti bersalin.
Ada sapa2 boleh recommend rumah pengasuh or taska dekat area taman keramat/setiawangsa, KL??

Reply 25# shuhaini

sy pun tgh cari pengasuh/taska kat area tmn equine...utk jaga baby umor setahun...

salam..sy dari aritu lg duk survey nursery/bbysitter..dr seblm bersalin smpai la bby da nk msk 3 bulan..blm jumpa2 lg..ada sapa2 nk suggest nursery/taska yg ok disekitar damansara damai/kota damansara/bdr sri damansara..yg penting nursery bersih,xsesak,bdk2 xbercampur2 kecik besar dan toilet bersih..sy ngeri kalau pk bdk2 blh jatuh tergelincir dlm toilet kalau xbersih..kdg2 kalau pergi survey..cikgu dia pun bau hanyir..sy terus xlalu nk hantar..huuu

dalmaz replied at 26-12-2009 09:50 AM
mana nak hantar anak kecil lebih baik?
a) rumah pengasuh
b)taska/tadika

Saya tgh cari p.gasuh dekat kawasan jusco equine,ada sesiapa tahu.tolong bagi tahu saya.

Taska di Bandar Baru Bangi, Seksyen 8.

TASKA CERIA DUNIAKU
.................................................
Seksyen 8, Berdekatan traffic light McD, PKNS

Berkonsepkan Playschool dan Enrichment Centre
Kelulusan JKM
Anak-anak didedahkan dengan pelbagai aktiviti
Ruang yang selesa
Pengambilan anak-anak yang terhad
Guru yang penyayang&kreatif
Bilik berpenghawa dingin

Keterangan lanjut boleh hubungi: 0193378553

Taska Ceria Duniaku. Seksyen 8 Bangi. Pendaftaran kini dibuka!
Childcare. Playschool. Transit. Iqra'. Right Brain. Kelas Membaca (BM, BI, Jawi & Iqra').

Tempat terhad. Lots of love

#bandarbarubangi
#taskabandarbarubangi
#playschoolbandarbarubangi

12
Return to list New