CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17154|Reply: 45

Saya Nak Belajar Bahasa Melayu.

Saya Nak Belajar Bahasa Melayu. Saya boleh cakap Bahasa Inggeris dan Bahasa Cina. Siapa boleh tolong saya atau 'exchange' bahasa dengan saya?

kenapa anda tidak tahu cakap bahasa melayu?

adakah anda orang luar malaysia?

ps:gile bahase skema aku gune.

awak nak cakap bahasa melayu atau awak nak pandai bahasa melayu? kalau nak cakap, susah untuk exchange dalam ni secara taip menaip.. sebab bahasa perlu diguna setia hari.. alau nak pandai itu tak susah..

ps: aku pun skema..

nak belajar bahasa melayu kat kelas la. ambil kelas bahasa malayu ok:pompom:

Pergi la belajar kat kelas bahasa melayu kat mana2..:pompom:

Bahasa melayu ni luas...ada kalanya, bahasa lisan tidak boleh diambil kira utk bahasa menulisan...akan jadi janggal bunyinya.

Follow Us
kenapa anda tidak tahu cakap bahasa melayu?

adakah anda orang luar malaysia?

ps:gile bahase skema aku gune.
majinn Post at 30-12-2009 09:21

Saya pergi sekolah medium bahasa cina dan Inggeris. Duduk di laur negeri lebih kurang sepuluh tahun. Sekarang saya duduk di Malaysia tetapi tak ada peluang cakap bahasa malayu. Nampaknya bahasa ini sudah tukar. Tak faham perkataan macam 'kitorang'(betul tak?) dan lain-lain... sangat susah faham. Lagi, nak cari buku-buku untuk belajar Bahasa ini pun susah.

awak nak cakap bahasa melayu atau awak nak pandai bahasa melayu? kalau nak cakap, susah untuk exchange dalam ni secara taip menaip.. sebab bahasa perlu diguna setia hari.. alau nak pandai itu tak susa ...
pawangBuaya Post at 30-12-2009 09:39

Saya nak pandai bahasa melayu kalau boleh. Sekarang zaman teknologi, kita boleh mengunakan Skype untuk komunikasi ...
Bahasa saya menghisap, saya tahu, kalau tak faham, minta maaf

nak belajar bahasa melayu kat kelas la. ambil kelas bahasa malayu ok:pompom:
nanaz Post at 30-12-2009 09:48

Semua kelas untuk kanak-kanak kecil saja. Saya orang tua. Tak ada cikgu mahu aku.

bahasa melayu tak bertukar. its more pada bahasa pasar/informal and bahasa formal. yang u selalu dengar tu bahasa pasar. if u nak belajar bahasa melayu, banyakkan watch rancangan berita, or any rancangan berbentuk perbincangan di TV.

besides that, banyakkan bergaul/mix around with malay speaking people..good luck!

Pergi la belajar kat kelas bahasa melayu kat mana2..:pompom:
lonely_swift Post at 30-12-2009 13:27

Aku orang tua. Tak ada kelas unduk orang tua.

Post Last Edit by Kef at 30-12-2009 21:14
Bahasa melayu ni luas...ada kalanya, bahasa lisan tidak boleh diambil kira utk bahasa menulisan...akan jadi janggal bunyinya.
rosslyn Post at 30-12-2009 16:27

Saya nak belajar Bahasa untuk "daily conversation". Bahasa menulisan saya boleh belajar dari buku-buku atau suratkhabar.

bahasa melayu tak bertukar. its more pada bahasa pasar/informal and bahasa formal. yang u selalu dengar tu bahasa pasar. if u nak belajar bahasa melayu, banyakkan watch rancangan berita, or any rancan ...
misz_addy Post at 30-12-2009 18:05

Betul, kalau orang cakap bahasa formal, saya boleh faham lebih bagus. Tetapi banyak orang suka cakap bahasa pasar, sebab itu saya susah faham. Ya, saya bersetuju, menontong rancangan TV bagus untuk belajar.... tetapi, hahaha, tak suka rancangan-rancangan TV tempatan. Sorry!

Betul, kalau orang cakap bahasa formal, saya boleh faham lebih bagus. Tetapi banyak orang suka cakap bahasa pasar, sebab itu saya susah faham. Ya, saya bersetuju, menontong rancangan TV bagus untu ...
Kef Post at 30-12-2009 18:13

hahaha maksud saya bukan tonton rancangan drama or fiem..tetapi lebih kepada rancangan perbicaraan/perdebatan yang ada banyak di TV1 especially tapi macam mana nak belajar bahasa Melayu kalau tak tanamkan sifat suka tengok rancangan tempatan? ;)

Post Last Edit by Kef at 30-12-2009 21:16
hahaha maksud saya bukan tonton rancangan drama or fiem..tetapi lebih kepada rancangan perbicaraan/perdebatan yang ada banyak di TV1 especially tapi macam mana nak belajar bahasa Melayu kalau tak ...
misz_addy Post at 30-12-2009 20:35

Saya bersetuju dengan pendapat anda....
...tetapi rancangan tempatan.... adui...watak-watak di filem selalu menangis.... banyak hantu jahat membunuh manusia.... banyak violence keluarga....hahaha... saya tidak bersabar menonton rancangan begitu.
Ada apa rancangan lain yang bagus?

OMG! My Melayu is really terrible, isn't it? I couldn't help laughing when I read what I've written so far.
Please help me!
Have no mercy on me and correct my mistakes so that I can write better next time! :@:@:@

OMG! My Melayu is really terrible, isn't it? I couldn't help laughing when I read what I've written so far.
Please help me!
Have no mercy on me and correct my mistakes so that I ...
Kef Post at 30-12-2009 21:11

hahahaha its ok..it's just part of learning.. and as for rancangan-rancangan lain.as i mentioned earlier, rancangan forum atau debat is suitable untuk tonton..

hahahaha its ok..it's just part of learning.. and as for rancangan-rancangan lain.as i mentioned earlier, rancangan forum atau debat is suitable untuk tonton..
misz_addy Post at 30-12-2009 21:32

Ok, saya akan mengambil nasihat anda dan menonton rancangan tersebut.
Jangan lupa balik ke sini dan berbual-bual dengan saya kadang-kadang.

Saya ingat forum ini juga sesuatu tempat bagus untuk belajar Bahasa Melayu.

Please tuan tuan dan puan puan, come and chat with me in Malay here......

nanti aku cakap bahase pasar ok? kalau tak paham ko(awak) PM aku ok... PM ayat yang tak difahami tu kemudian aku akan translate kepada bahase melayu betul.. sori la becampur english ngan bahase melayu.. sebab bahasa melayu pasar sekarang dah becampur.. banyak banyak la baca forum ni..

nanti aku cakap bahase pasar ok? kalau tak paham ko(awak) PM aku ok... PM ayat yang tak difahami tu kemudian aku akan translate kepada bahase melayu betul.. sori la becampur english ngan bahase melayu ...
pawangBuaya Post at 30-12-2009 23:26

haahaha ...nak imagine pawangBuaya ajar ape la nanti..wkawakwkakawa~