CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6103|Reply: 28

HARUSKAH AKU TERUS MENANTI ATAU CRI YG LAIN...

HAI YOU ALL....

NI NK STORY SKIT...

aku kwn ngan ir x de la lama..aku knal ir pun dri kawan aku...ir ni dlu memang la stu skul rendah ngan aku..tpi aku x pnh bkawan ngan die..bdk terkenal la kata kn...so one day ble ir msk skul menengah...aku jdi ska plak kt ir..mla dpt tau kwn aku mntk kapel ngan die ..mmmm mlas la aku nk amik tau..pas tu x lma aku dgr kwn aku just jdi abg angkt je pda ir...one day kwn aku ni ajak la tman die gi birthday ir ni...pehh aku usha si ir ni lawa siut....msa kt party tu,aku biasa la aku jd tunggul je la..aku bkn jnis yg rmai kwn...so ble abh party tu kwn aku ajk lpak ngan adk angkt die si ir ni...aku asyik usa die je...ble nk blk tu die tgur aku asal senyap je....aku diam je...ble nk grak aku ckp kt die npe mka pucat...die kta sakit...aku cau cam tu je...

aku jdi ske kt ir...so aku bli sim bru...aku kaco ir..fist die x lyn..ble aku top up kn bru die lyn..x de krdt la tu..aku kaco die, aku menyamar la...esk nye tu aku sja mintak kapel ngan die aku ckp...sya ade stu benda nk ckp ngan awk...die kta pe..sya nk kapel ngan awk la....die langsung x blas...mlm skit bru die blas kta sya trima...aku ckp bgi aku stu ari tuk pkir...than esk bru aku kta ok..27/3/ tepat jam 00.00 kitorang mla kapel...mla2 die x syak langsung sampai stu ari tu aku kta aku nk gi skolh de ltihan badminton...so aku gi la skolah...blik tu die call aku die kta tdi awk kai bju ne biru kn..aku pn tgagap la kta bkn...die call no lma aku yg die dpt dri kwn die...msa tu memang kantoi la...mcm mcm la aku nafi kn...x sangka die leh caye...mlm tu aku ngaku la memang aku menyamar..ak dh x sanggup nk tpu die..aku tnya die nk stay kapel ke...die kta nk,nk sgt...msa tu saat pling gembira la bgi aku..
so kitorang kapel la senyap2 x nk orang tau dh dkt 2 bulan ramai dh tau..so ktorang kapel la dpn umum...

msa blan puasa aku die gi trawih..blik tu aku anta die blik umh...aku ckp pas ni sya x lh anta awk blik dh ti pe lak kta mak awk...mlm tu ngan slambe die tnya mak die blh x ku anta die blik umh...mak die just kta ok je...alhamdulilah..mak bapak die  restu hubungan aku ngan die..so abh trawih je aku anta die blik...ble jln ngan die die msti pgang tgn aku aku wt bdoh jela..

lma lma aku dh syg gile kt die...stiap mlm aku msti call die...berejam gak la..klo x dpt dgr suara die memang x leh nk tdo la...
so ble aku dh sayang die sgt..aku mula kongkong hdp die..mla mla aku x ksi die kuar ngan abg die..pas tu aku sruh die ptuskn hubunagn ngan abg angkt yg salu wat die nangis...die just ikot jepe aku kta..die plak jnis x reti nk bwk brbincang klo de msalah or x ska cara aku..mmmmmm..ble ari raya hari2 aku ajk die gi raye umh kwn2 aku..mna aku gi rya aku msti bwk die..mlm pun aku bwk die...kdng aku ajk la adk adk die skali...5 6 bulan gak la aku kapel ngan die...

stu ari tu die jth tangga..tulang blakang die rtak la..aku jumpa die..sian aku tgk jln pn plan...so dri hri tu aku x bgi la die kuar umh...aku x nk pape jdi kt die..tpi x lma pastu aku bru nk ckp kt die klo nk kuar pas ni kuar la....aku nk gi ta tpi kredt aku dh abs..so aku nk bgi tau esk je...tba2 die call mintak putus....x sempat aku nk ckp die trus tutup fon esk nye aku msj die knapa nk putus ni dh x syg kt sya ke..de kta sya syg awk ..tpi awk kongkong hdp sya...

mla dri ari tu aku msj die...aku mntk bri pluang..aku janji aku brubah...aku syg gile kt die...
tpi die just wat do know je..pas tu aku mla la hilang kewarasan aku toreh tgn..aku toreh nma die kt bhu...maklum la dh syg sagat kt die...stu ari tu aku call die aku tnya syg kt aku gi x...die ckp sayang sgt..aku ckp kembali la pda sya,die just ckp sabar la syg...than trus ltak...die gi msj..awk kite jd kwn blh x...pintu hati sya dh tertutup la...aku blas klo pintu hti awk dh terbukan blh x trima sya kembali...die kta...sya akn terima awk sya janji.....

sori nk story skit tpi tlebih lak...
cam tu la cite die...klo ikt kt pnjang gi tpi aku just pendek kn..
aku tgk blik stay panjang gi....huhuhuhu...

aku sayang sgt kt die ....syg gile la sampai blh gila la klo die x de..
bgi aku die lah bidadari hdp aku...skang ni pn dh msk thn baruu...

pda pendapat korang ptut x aku tunggu si ir tu atau cari yg lain...
tlong gi pndapat korang...
tlong ye!!!

Rate

1

ak bkn nk ckp ape, tp klu ak soh ko cr lain, konfem kepala ko still igt kt dia je.. jujur ak ckp, nk cr org lain tu amatlh ssh especially klu kita xde ht.. lalu la angelina jolie dpn ko pon.. mesti ko wat dunno.. pndg, tp takat tu je r.. org lain leh nsht soh cr lain, tp hanya kita je fhm ht kita.. ak pon lbh kurg je mcm ko... ko wat istikarah bebyk... mintak petunjuk.. better then ko g toreh2 tu.. smbil tu ko doa2 la ht dia terbkk..

bleh bt rumusan tak....
aku tak lrt nak bc bhs sms

Bagi dia masa untuk bertenang dan berfikir

rumusan

HAI YOU ALL....

NI NK STORY SKIT...
diorg couple

...tba2 die call mintak putus....x sempat aku nk ckp die trus tutup fon esk nye aku msj die knapa nk putus ni dh x syg kt sya ke..de kta sya syg awk ..tpi awk kongkong hdp sya...

aku pun rasa camtu...ko pun dah sedar, baguslah

so ble aku dh sayang die sgt..aku mula kongkong hdp die..mla mla aku x ksi die kuar ngan abg die..pas tu aku sruh die ptuskn hubunagn ngan abg angkt yg salu wat die nangis...die just ikot jepe aku kta

aha, kongkong pepada ar.

..pas tu aku mla la hilang kewarasan aku toreh tgn..aku toreh nma die kt bhu...maklum la dh syg sagat kt die...
irzad Post at 1-1-2010 02:52

lek lek ar bro, gile jiwang...hahahah

try ar, tp jgn paksa dia terima ko...ok!

sebab aku tengah free,meh aku wat wat summary problem mamat ni...

dia ada gf nama IR..
dulu satu sekolah rendah tapi tak pernah bertegur,time sekolah menengah baru couple (ikot pemahaman aku la)
kalau ikot cerita lagi IR ni kira junior dia (yg ni point yg tak berapa penting)
mula2 couple penuh dengan penipuan..
TT menyamar jadi orang lain dan usha IR,terus dapat jadi pasangan..
penipuan terbongkar tapi IR still bole terima lagi TT
bila dah start sayang melampau,cinta mati,TT mula kawal IR..
IR rasa terkongkong dan mintak putus..
TT rasa terseksa,pujuk2 balik IR untuk couple balik
IR cuma sanggup jadi kawan sbb pintu hati dah tertutup..
TT masih mengharap kat IR..

so masalah TT adakah dia perlu tunggu sampai pintu hati IR terbuka semula untuk beliau,atau dia cari yang lain...

sekian rumusan cerita n masalah TT..

Rate

1

Follow Us
menjawab soalan TT haruskah terus menanti atau cari yang lain...

pendapat aku,ubah sikap dan bersabar...

ko muda lagi kan,masih banyak lagi orang lain yang ko akan jumpa...

jadi banyak2 kan bersabar sebab dalam dunia ni bukan ada IR sorang jeks..

fikirla masa depan,tanpa pelajaran,harta orang tak pandang kita ni..

mungkin ko akan rasa sakit macam nak mati sebab terlampau sayang sangat kat dia...

hakikatnya ko terlalu ikot perasaan dan emosi..

pesanan aku, stabilkan emosi dulu dan cari jek yang lain..

masih ramai lagi yang mengharapkan ko jadi bf dieorang...

ntah2 si IR tu tengah asyik masyuk layan bf baru,ko jugak siang malam frust menonggeng..

lepas ni kalau dapat cinta yang baru,belajar dari kesilapan ya...

adeh....bdk skolah ni.....pndi nk kongkong dh ni.....

dik habiskn sekola dulu dik.. ni duit topup pun mak bapak yg bagi lagi..tlg ler

cinta muda-mudi lor..jangan la phsyco sangat sampai nak toreh-toreh bahu plak...takda faedahnya..

satu petua nak kurangkan kesedihan putus cinta ni...ambik wudhu, solat, baca yassin & berdoa la banyak2 padaNya supaya kita kuat dan tidak gila sebab masalah cinta...biasa la tu dik..tu pengalaman namanya...

sekarang tak payah susah2 fikir..move on with your life..STUDY baik2, biar dapat banyak A..mana tau korang terjumpa balik kat University..

**bahasa SMS mu itu sangatlah memeningkan kepala..:geram::geram:

irzad...bole tak jgn guna byk sgt short form yg aku xbrape nk paham,...

skan ni,ko kene tenangkn aje pmikiran ko..
bnd yg xwaras yg ko pnah buat tu,bertobat dlu...
lgpon,mgkn ade hikmah di sebalik ni..
ade je yg lbih baik mnggu ko..
bercinta la lps kawen...
klu tgh study skang ni,tumpukn je kpd study ko..
xyah pikir pon tntg awek2 ni..
''lelaki2 yg baik,untuk wanita2 yg baik...
dan sebaliknya...''=al Quran

Rate

1

irzad

pada akak, orang yang mengongkong ni sebab kurang rase percaya kat pasangan. kalau kamu yakin gf kamu pun sayang kamu, watpe nak risau? kalau gf kamu sayang gile kat kamu, dia pun takkan jatuh hati kat orang lain....dia mesti pandai jaga diri dia demi kamu....

pernah dengar pepatah kata :
jika kamu sayangkan seseorang, bebaskanlah dia,
jika dia kembali kepada kamu, dia memang milik kamu,
jika dia tak kembali, anggap saja dia hanya pinjaman pada kamu....

kalau kamu kurung dia dalam sangkar emas skali pun, apalah maknanya andai hati dia tak mencintai kamu?

sebagai forumer yang pernah terlibat ngan cinta monyet, pernah jugak akak wat keje bodoh, tapi bile dah besar, mengucapkan selamat datang kepada dunia reliti, kamu pasti tergelak bile ingat keje bodoh yang kamu wat tu....

toreh bahu watpe, kalau ape2 jadi kat kamu, gf kamu ke yang nak hantar gi spital? mak bapak gak kan? yang bayar bil spital, mak bapak gak kan?

akak paham pe adik rase tu.... tengah sayang gile, jangan ikutkan darah muda.....
nasihat akak, biarkan aje.....
kasik abis spm, pastu masuk U, lagi ramai awek cun2....

ingat adik, zaman skrang ni (ape lagi zaman akan datang), lelaki takde wawasan, takde perancangan mase depan yang bagus, tak laku dik.... mak bapak skrang pun ape2 hal tanya "boyfen ko keje ape?" sebab cinta, sayang yang menggila tu tak bole suap mulut anak dara dan bakal cucu2 diorang makan.....

Rate

1

sori la klo aku pkai short form or bhasa yg you all sukar tuk phm....

thanks to adieqchomelz
bab sudi pendek kn

by the way...kapel pda aku langsung x memudaratkn study....
alhamdulillah my study lagi cermerlang...
but ble break ni otk aku mula becelaru...

thanks for you advise...
aku hargai...

wah ko ni dah jadi hamba cinta bro

bertaubat la.... ingt tuhan..

abiskan sekolah dulu

sampai toreh menoreh menda ni....seram pulak

habis blajr dlu la wei

Problem kecik macam ni pun nak toreh tangan, dapat problem besar macam kat Family discussion mau toreh satu badan agaknya....

Berkawan ramai2, cinta boleh tangguh, masa masih panjang ... kau akan jumpa beratus2 lagi pompuan yang jauh lebih baik dari yang sekarang.

jangan ikutkan sangat perasaan tu..sampai nak toreh2 tangan bagai..blaja dululah dik..tu lagi penting dari memikirkan tentang cinta monyet tu..

tul kta korang...aku ptut tumpukn pda study...

12Next
Return to list New