CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14339|Reply: 62

Mertua nak ambik anakku...

Saya pun ada problem gak dedulu lagipun saya adalah menantu sulung dan anak saya tentu la cucu sulung kan...masa pantang MIL yang jaga....mmg take care la bab suma hal...Lpas pantang kami nak pindah la dok umh sewa...MIL mmg x puas hati sangat la..dia mmg x bagi pindah..tapi my hubby merangkap anak dia mmg nak pindah sesangat..so dia x leh kata apa la..dia ada dok kata suruh tinggai anak saya kat dia.hujung minggu blk tengok....eeeee rasa nak nangis sagt..dalam hati ni Tuhan ja yang tahu..huuhuuuu
Ok la lps tu kami dok asinng..tapi kalau x pindah  masa tu mesti dia jadi lebih sayang lagi kat cucu dia kan...Skrg ni kami blk kg jenguk dlm 2-3 minggu sekali ja..Tatang anak aku lebih 2 la tapi aku x kisah la sebab jarang balik...Yang aku takut sekarang ni..dia selalu kata bila dah ada adik nanti dia nak jaga ambik anak aku yang sulung..waawaaaa....
Nak tya pendapat suma anak kita nanti nak ka berpisah dengan kita dan dok ngan tok dia...kalau dalam umur 3 tahun..sedihnya aku,...aku takut dia x mo blk umh aku..coz aku bekerja dan aku antar anak aku kat umh babysiter..sapa ada pengalaman boleh lak kongsi yer...Aku nak menngandung yang kedua pun jadi takut.waawaa .Ka dia saja cakap ja.

oic asal kuaq byk pulak..mcm mana nak delete ni...

TT....berapa banyak post daaaaaaaaaa.....apapun.....cakap kat mertua awak tu yang awak nak jaga sendiri anak2 awak...cakap dengan baiklah...tak usah kasi anak untuk mertua mahupun parents kita sendiri jaga dan besarkan...biar susah dan sesak macam manapun, biar tangan kita (termasuk tangan2 pengasuh kat nursery..haha) yang mengasuh anak2 kita.....kitapun akan rapat dengan anak2 kita.

susah bila bagi parents (termasauk inlaws) jaga anak kita...nanti terlebih mua, lepas tu anak tak rapat dengan kita.....nak ambil balikpun susah...esok2 kalau anak ada masalah (pelajaran tak OK ke)..kita mungkin akan salahkan parents (mertua) pula...kalau boleh elakkan...elakkan...macam2 mana sekalipun....jangan bagi makpak kita atau mertua jaga anak kita....sendiri buat anak...sendiri jaga.....anak kita kan?

Rate

1

TT....berapa banyak post daaaaaaaaaa.....apapun.....cakap kat mertua awak tu yang awak nak jaga sendiri anak2 awak...cakap dengan baiklah...tak usah kasi anak untuk mertua mahupun parents kita sendiri ...
dukalara Post at 4-1-2010 11:04

tu la terkeluar byk pulak..mcm mana nak delete ya heeehee...mmg la nak jaga sendiri..tapi aku takut nanti anak bila blk umh MIL ..dia nak dok sana mcm mana..wawaa..Ada ka anak kita mcm ni nanti...

TT....berapa banyak post daaaaaaaaaa.....apapun.....cakap kat mertua awak tu yang awak nak jaga sendiri anak2 awak...cakap dengan baiklah...tak usah kasi anak untuk mertua mahupun parents kita sendiri ...
dukalara Post at 4-1-2010 11:04

betul tu..TT cakap ngan MIL elok2.insyallah, mesti dia faham.kadang2, MIL xmau dgr pendapat SIL so, minta bantuan dari hubby untuk bincangkan psl hal ni. anak dah besar nanti (masuk sekolah rendah or menengah),boleh antar ke rumah nenek time scholl holiday.buat pengubat rindu neneknya. xlah MIL TT marah sgt.   

GOOG LUCK!!!

6# ping_pong

Anak aku sekarang 1 Thn 7 Bln..Boleh dia dok kata nanti anak aku nak p sekolah sapa nak antar ambik..coz kami keja...Aku dok ingt dalam hati member 2 aku pun keja gak ..boleh ja anak 2 depa p sekolah...susah betoi la mak mertua yang dok kampung ni..heee.heee.Tak faham betul fikiran depa macam mana..huuuhuu KAlau nak pikir boleh jadi gila pulak..huuhuu

Follow Us
sat lagi anak ko panggil ko makcik, panggil nenek dia mama

bincang elok2 smpi MIL faham perasaan seorang ibu...sbb die pn ibu...

8# dedaun85

ooo...ingatkan anak TT kecik lagi ( below 6month). ape pun, TT kena usahakan jaga baby tu sendiri. kalau MIL jaga nanti anak dah xkenal ibunya. BTW, MIL TT ni xder cucu yg lain ke? MIL PP bersungguh sgt nak jaga baby.time tu, baby baru 2month++.risau gak time tu tapi nasib baiklah hubby cakap elok2 kat MIL & dalam masa yg sama MIL pun dapat cucu lain. so, xla marah sgt kat PP.

sat lagi anak ko panggil ko makcik, panggil nenek dia mama
marumaru Post at 4-1-2010 11:40

oic..gerunnya dgr...huuuhuuuu

[b] [url=http://forum.cari.

[b] [url=http://forum.cari.

11# ping_pong
Kalau ikutkan dia..mmg nak jaga dari lps pantang lagi..tapi aku ngan hubby berkeras gak nak jaga lagipun kami dapat babysitter sebelah umh...Ok la setakat tu..Lepas tu keluar pulak ayat dia baru 2 ni..dia kata kalau aku dapat nak no.2.dia nak ambik jaga anak no.1 aku....tu la yang menggerunkan aku...Aku takut anak aku nanti nak dok umh MIL aku..Mmg la sekarang nak aku ja..mlm memang x leh berenggang.huuhuu

15# dedaun85

Mcm kes adik ipar aku la...

MIL aku jaga cucu2 dari anak pompuan dia sampai masuk cucu ke-3. Dengan pertolongan maid adik ipar aku ler...

Weekdays adik ipar aku sekeluarga dok rumah parents, weekend berangkut balik rumah sendiri. Last2, adik ipar aku berenti keja lepas lahirkan anak ke-3, angkut sumer anak2 dia balik rumah sendiri terus...

mcm adik wan mmg anak  dia yg sulung akan bergilir2 tidur kat uamh adik dan MIL dia....time adik g keja mmg MIL dia yg jaga...tapi banyak masa anak2 adik habiskan kat umah mertua dia.....risau gak klau MIL dia tak bg anak2 kat adik....

alah dedaun...abaikan je kata2 mak mertua awak tu....wat masuk tinga kanan wat kuar tinga kiri...biasala  baru ada sorang cucu...mmg gitu pangai nenek2......

awak just teruskan ngan plan awak nak jaga anak awak sendri....susah cemaner pon ada anak..biar kita jga sendiri.....pandai2 la kita nak urus rumah tangga....kalu kita tak di beri peluang bila kita nak pandai kan? kalau yer pon dia beriya2 sgt nak amik jaga anak awak..kalu awak n somi tak beri takkan la dia nak rebut or kidnap anak awak tu plak kan?

Rate

1

alah dedaun...abaikan je kata2 mak mertua awak tu....wat masuk tinga kanan wat kuar tinga kiri...biasala  baru ada sorang cucu...mmg gitu pangai nenek2......

awak just teruskan ngan plan awak nak j ...
hairanaz Post at 4-1-2010 15:33

Tq..hairanaz....Sekarang mmg saya tgh abaikan...kadang 2 tiap kali blk umh MIL...benda tu ja yang selalu kuaq dari mulut dia..sampai kadang saya malas nak blk ..huuuhuu...Kalau saya bwk anak saya p mandi laut..Pastu p umh dia minggu berikutnya...mesti dia tgk...dan dia kata...."Napa bwk p mandi laut kan dah hitam"huuhuu..teruk kan MIL me ni...geram ja hati ni...Pastu saya kata ala...mak lama 2 putih la blk.heehee

19# dedaun85

aku suggest ko layan MIL ko mcm ko layan mak ko. sebab kalo mak ko kata camtuh kat ko, sure ko tak terasa hati kan?

sebab pada aku, apa MIL ko cakap sumer nih sumer mak aku pernah cakap kat aku. tapi takder ler pulak aku nak pikir yg bukan2 pasal mak aku & stress apa2. ko kena belajar to masuk tinger kiri kuar tinger kanan.

MIL aku pun ada gak hint2, cakap2 gitu. tapi takder pulak aku terasa hati ker aper. mebbe sebab aku dah tua kot...

[quote] 19# dedaun85

aku suggest ko layan MIL ko