CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dedaun85

Mertua nak ambik anakku...

37# anne83

ye ker.. apa side effect tu ek. dari segi hubungan suami isteri ker
MMISS Post at 8-1-2010 13:00

sll nyer mcm tu lah..
org tua2 cakap mmg tak baiklah kalau kita tak tidur dgn suami..
kesian lak suami tido sensorang..kan sejuk tu..

mcm saya, saya suruh hubby buka katil letak kat stor..
bentangkan aje tilam kat lantai kongsi je ngan anak..

kalau saya mmg tak sanggup nak biarkan hubby tido sorang..
malam2 kan selalu sejuk...kekeke

Hai amoi nak tya anak no 2 ko gap ngan anak sulung berapa tahun? Mak sendiri ok gak senang slow talk..ni  mak mertua..huuhuuu:@  Umah amoi ngan umah mak dekat ka?Anak aku skrg memang hantar kat ba ...
dedaun85 Post at 6-1-2010 11:35

jarak anak no 2 dan pertama cuma 2 tahun je..
rumah mak dan saya taklah jauh sangat, anytime boleh ulang alik..

nak anta g babysitter tu yg penting budget kena ada n tempat nursery tu ok dan bagus..
cam saya no 2 tu saya anta ke nursery since umo dia 4 bulan sampai sekarang..

dlm kes TT ni, mil tu dah terlebih sayang ngan cucu dia..
jd tak heran kalau dia asyik kata nak ambik..nak ambik..
org tua mmg mcm tu,bila dah sayang sangat, melampau2 jadinya..tu kan cucu dia...

apa pun, baik TT abaikan saja kata mil..
ada masa, ada cuti korang anak beranak melawatlah mil tu kat kpg..
sejuk hati dia lihat cucu datang jenguk dia...

37# anne83 napa pulak nak tdr asing...aku tdr atas tilam 3 org sekali ok ja..napa x muat ka dalam bilik tdr sekali.heehee

kalu aku jadi tuan umah meroyan gak aku. tak sanggup nak kasi kat MIL. dah ler MIL aku dok melaka.. berapa bulan sekali nak jumpa anak aku tu. mujur MIL tak pernah ckp nak bela anak aku. maybe gak coz ...
MMISS Post at 8-1-2010 12:30

tu la meroyan gak la aku.heee...depa ni x penat ka..dulu jaga anak skrg dok sbk nak berebut cucu pulak.huuhuuu

kalu aku jadi tuan umah meroyan gak aku. tak sanggup nak kasi kat MIL. dah ler MIL aku dok melaka.. berapa bulan sekali nak jumpa anak aku tu. mujur MIL tak pernah ckp nak bela anak aku. maybe gak coz ...
MMISS Post at 8-1-2010 12:30

tu la meroyan gak la aku.heee...depa ni x penat ka..dulu jaga anak skrg dok sbk nak berebut cucu pulak.huuhuuu

40# ell768

anak ell dah berapa tahun..anak aku kadang 2 time nak blk ja....dia siap 2 bye bye aku..x mo blk naik keta..huuhuu geramnya..budak 2 biasa la kan..tapi mlm mesti cari aku..macam mana tu.

Follow Us
hmmmm...mmg payah..aku pun mengalami mende yg sama gak..mil aku tuh kalau mai semenanjung ni coz dia org sabah..bila jumpa jer bg stetmen nak bwk balik anak aku ke kk..huh...and bila jumpa  aku jer di ...
ell768 Post at 14-1-2010 12:34

bgs la ko x kesah...huuhuuu aku ni kadang 2 dalam hati geram jugak...bila balik ja dok ulang kata 'nanti dok ngan tok ya' sedih la aku. maunya anak aku x mo blk ka...kalau dah besar lain la...

41# amoilawa

mula2 masa bby dulu mmg tdo sekali. bila pindah umah kebetulan master bedroom tu kecik skit. kalu bilik tu beso cadangnya nak beli king size bed. nak bentang tilam kat hall pong tak muat. kami tdo 3 beranak gak. agak sempit coz hb agak besar n aku ku pong berisi tak walau tak sebeso dia. ada, plak time tdo lasak tdonya suka berpusing n kejap2 ngiring kanan kiri. hb takut tertindih anak nanti so dia ckp dia tdo luo so bermulalah episod hb tdo luo. so far sex life ok jek. kalu tdo sesama pong aku jenis tak peluk hb sesangat. abih lama pong 5-10 minit.

43# dedaun85

mmg tak muat katil kami 3 beranak . bilik pong kecil. cadangnya nak beli katil budak2 yg ada penghalang budak jjatuh katil tu tapi nak takde space lam bilik. kalu anak dah tak bgn minum susu mmg aku dah kasik dia tdo bilik sebelah

41# amoilawa

mula2 masa bby dulu mmg tdo sekali. bila pindah umah kebetulan master bedroom tu kecik skit. kalu bilik tu beso cadangnya nak beli king size bed. nak bentang tilam kat hall pong tak  ...
MMISS Post at 14-1-2010 15:53

oo..
bukan aper,rasa pelik jer td tido asing2..
as long as ur sex life tu ok, n u berdua ok dgn situasi cam tu takpelah..

46# dedaun85

alaa biasa laa tu..sebab nak jenjalan kan..tu yg byebye sakan...mlm mula laa mencari plak nak berkepit dgn mak jugak...kekekek..anak2 i yg 1st doter umur 2 tahun 5 bulan..yg 2nd boy 1 tahun 5 bulan...hahah...tp they both mmg x boleh berenggang dgn i pun..x pernah try lepaskan derang kuar or pg mana2 dgn org len kecuali my parents..kekekek...

46# dedaun85

alaa biasa laa tu..sebab nak jenjalan kan..tu yg byebye sakan...mlm mula laa mencari plak nak berkepit dgn mak jugak...kekekek..anak2 i yg 1st doter umur 2 tahun 5 bulan..yg 2nd bo ...
ell768 Post at 14-1-2010 16:24

bgs la ko blh uruskan walaupun gap setahun sorang kan...yang 1st masih manja ngan ko x...bukan apa..aku takut bila dpt anak no 2..anak no.1 pulak terasa hati..sbb kecik lagi kan..huuhu

46# dedaun85

alaa biasa laa tu..sebab nak jenjalan kan..tu yg byebye sakan...mlm mula laa mencari plak nak berkepit dgn mak jugak...kekekek..anak2 i yg 1st doter umur 2 tahun 5 bulan..yg 2nd bo ...

bgs la ko blh uruskan walaupun gap setahun sorang kan...yang 1st masih manja ngan ko x...bukan apa..aku takut bila dpt anak no 2..anak no.1 pulak terasa hati..sbb kecik lagi kan..huuhu

46# dedaun85

50# amoilawa

aku mmg jaga sex life kami. yelah org lelaki nie nak kena jaga itu jek. kalu dak nanti kasi reason nak bukak branch baru plak

aku rasakan daun...

kalu mil ko dok sebut2 pasal nak amik anak ko bgtau dia ko nak jaga sendiri anak ko walaupun camner penat ko bekerja or ader bby kecik cam sorang kawan kita bgtau. ckp kat mil ko yg ko tak bleh idup kalu anak ko takde ngan ko. kalu sekali sekala nak kasi dia tdo kat umah mil oklah

kalu aku takat anak aku nak tdo smlm dua umah mil or mak aku ok ler tapi kalu dok terus sori yek. aku balik keje musti nak main2 ngan anak aku n cium dia. anak aku skrg nie kalu aku tinggal kat umah mak masa g keje dok nangis nak ikut aku. kekadang tu sayu jek. fews months ago ok jek kalu aku tinggal. camner nak tinggalkan dia dok ngan mak or il

sian gak kat TT.. kalau MIL u memahami, mungkin dia hanya cakap buat masa sekarang jer. tapi TT kena beritahu jugak lah pendirian TT..

macam aku. sekarang tengah pregnant anak ke2. MIL aku adalah bagi hint banyak kali biar dia jer yg jaga anak aku yg ke2 kat kampung sebab kesian kecik lagi. tapi aku buat alasan nak nyusukan anak aku(BF). so, terdiam lah MIL aku. tak leh wat alasan lagi lah.

susah bila MIL jaga anak kita ni. aku serik jugak sebab anak sulung aku manja sangat dengan nenek dia. siap kena demam seminggu start aku masukkan sekolah awal tahun ni

dedaun85 replied at 4-1-2010 12:23 PM
11# ping_pong  
Kalau ikutkan dia..mmg nak jaga dari lps pantang lagi..tapi aku ngan hubby berkera ...

Lebih kurg crita sy la
.cuma sy bg mak sy jaga sbb pjj kerja jauh dgn anak..
mak mertua sy lg la drama,menangis2 nse telefon or videocall anak sy.
duk suruh2 dtg rumah dia dgn ank sy msih merah lagi.
sil mesej my family mintak pinjam anak la..tapi xmesej sy.
smpai saya depression.sia.

google.com replied at 8-12-2019 12:59 AM
Lebih kurg crita sy la
.cuma sy bg mak sy jaga sbb pjj kerja jauh dgn anak..
mak mertua sy lg la ...

dah tu bagi ka? bengong la depa ni.. ortang dalam pantang sibuk je.. kang ntah hapa2 yang dia org sumbat.. drama betul...

want2bhappy replied at 9-12-2019 03:55 PM
dah tu bagi ka? bengong la depa ni.. ortang dalam pantang sibuk je.. kang ntah hapa2 yang dia org  ...

sampai skrg drama xabes lg,tetiap minggu drama..anak dh 7 bulan pun bdrama lg..
dh xtahan sgt dh ni.rse lusa je nk jmpa doktor balik ckp...please la..makin teruk xphm2 dorg sume..