CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: neeeza75

otak bengang! hati sakit mcm maneer?? bila pikir buah hati

Close [Copy link]
memang susah nak lupa buah hati kita..
the more you try to forget him/her,the more you'll think of him/her..
it sucks really..aku sendiri tengah mengalaminya sekarang..
you have to be optimistic ab ...
R3X Post at 24-1-2010 22:36

tema kasih bagi pemikiran yg sedemikian saya akan cuba utk bersangka baik dlm kehidupan sekarang dan juga akan dtg..

mmmm tak ader sesiaper lagi yg leh bagi kenyataan utk saya bace keeer???

TT jgn raser down n sedey k..me pun sedang mengalami ape yang TT raser skang. me skang tgh berlawan dengan perasaan sendiri. tak nafi syg+cinta+rindu=tension tapi leh jugak bertukar =dendam. me sakng seboleh2nya nak hapuskan semua perasaan tu. me dah tak nak ingat lagi dia. control myself from pandang nama dia/fb dia pun me tak nak pandang/delete all sms,pic n so on yang boleh dtgkan ingatan pada dia. satu jer me pk..me kat sini derita, kecewa n nanges2 ingat kat dia tapi dia..me yakin dia pun dah senang2 buang me dari hidup dia.
me skang tak dok sorang2 coz mesti akan teringat kat dia. me cuba sibukkan diri dgn kawan. cari aktiviti baru. cari benda2 yang leh wat kita calm. me admit tekanan dari sekeliling yang buat kita jadi lebih tension. so kita kena pandai manage stress level kita kalo tak leh jadi giler nanti pk pasal semua ni..me harap TT tabah n kuat dengan semua ni...chaiyok2

asal tak dpt tinggalkan

kesimpulan yg buleh di buat beliau merupakan org yg saya sgt sayang, sgt kasih, sgt rindu dan mempunyai perwatakan yg serasi dgn saya dan pemikiran yg sgt bagus (brillia ...
neeeza75 Post at 14-1-2010 21:09

Ingat qadha' & qadarNya..
Allah nak bagi orang yang lebih baik kat hang...
Aku musykil apa sebenarnya masalah hang..adakah sidia sudah berubah hati?..atau hang yg berubah hati?..

btol gak xyah diingt lagi..
hmm..aku slalu pkir revenge is great..
xyah layan dah buah atie ko tu(klu masalah serius la)
xpi klu hal simple2 ley bincang agy tau..
jgn buat andaian sendir..let  ...
pink_darina Post at 20-1-2010 00:38

Apa kata ko cari marka baru?..since yang ko sangka bf tu tak kisah kan ko..so, it's time to move on..
sakit hati, meluat memang la ada..ambil masa nak hilang..tapi kita kena lawan...kalau menyerah kalah pada sakit hati tu, lagi lama rasa tu ada...

apa kata ko cari kawan yang boleh hiburkan hati, buat benda yang ko suka buat, benda yg ko tak boleh buat masa dgn dia..make yourself happy..may be a getaway..lepak tempat lain..ingat, Allah takkan ubah nasib hambanya kecuali hambanya yg mengubahnya..maknanya, kalo ko nak buang rasa sedih, buat inisiatif untuk menggembirakan hati..kalau dok jer, asik termenung, terkenang kepada org yang tak hargai kita, kita takkan ke mana..

Lagipun, bakpa nak sedih2 ingat org yang tak hargai kita?....Baik kita enjoy dan hargai apa yang kita ada daripada menangis benda yang kita tak ada...

So, cheer up & move on..you control your emotion..not your emotion controls u...:pompom:

mud tak expert bab cintan cintun nih..tapi paham la perasaannye...

time is a best method and it will heal everything<---mesti korang penah dgr ayat nih...

so..take ur time...masa adalah penawar yg paling mujarab...selama mana? bergantung pada individu itu...sekuat mana? sekuat mana dalaman individu itu...
aku tak dpt advice ko jadi kuat ke ape...cuma yg aku tau...ko kena fullfill ur time ngn benda-benda yg berpekdah..:pompom:

ada orang putus cinta or kecewa >> tuker profession (keja to blaja..kalo blaja - kasi dapat pointer gempaksss..)
ada plak >> meratap nasib sendiri
yg lagi keji >> carik bahan baru untuk lupakan sume...

kalo TT bosan keseorangan...g la berkawan...g carik member2...
life ni takkan sudah masalahnye...satu masalah selesai..beribu dtg menjunam~~~

Follow Us
Tak paham sgt cite TT. Awk mmg dah jd couple dan sidia buat mcm awk tak wujud ? Atau dah tak jadi couple lagi skrg?

Tak paham sgt cite TT. Awk mmg dah jd couple dan sidia buat mcm awk tak wujud ? Atau dah tak jadi couple lagi skrg?
ita_comel Post at 30-1-2010 13:26
Mmmmm tak payah laaah nak paham citer keseluruhan tenang buah hati iteeew...  Rasernyeer tak ader maknanyeer utk memahami... Sekrg nieeeehati dan perasan ajee yg sakit teramat bila terpikirkan buah hati tueee...

Mmmmm mintak tlg laaah sesgt kengkawan dlm thread nieeee utk bagi jln mcm maneer nak hindarkan drp otak yg bengang dan hati yg sakit... itueee ajeeeee

mud tak expert bab cintan cintun nih..tapi paham la perasaannye...

time is a best method and it will heal everything> tuker profession (keja to blaja..kalo blaja - kasi dapat pointer gempaksss ...
kelapamuda Post at 29-1-2010 13:07
Terima kasih dgn statement yg anda dah tulis secara tak langsung saya akan cuba utk memikirkan aper aktiviti yg buleeh utk dibuat ... tapi setakat nieee semua dah buat rasernyeer tapi aderkalanyeer masih terpikir jugak ttg buah hati iteeew dan secara tak langsung hati tu still sakit dan otak raser bengang...
It's really make my life suffer at this moment.. but i still continue my life.

With your statment secara tak langsung tekanan persaan saya hilang jap utk seketika.. terima kasih byk byk yg tak terhingga.

Ingat qadha' & qadarNya..
Allah nak bagi orang yang lebih baik kat hang...
Aku musykil apa sebenarnya masalah hang..adakah sidia sudah berubah hati?..atau hang yg berubah hati?..
yenil95 Post at 28-1-2010 19:36
Laaa tentu laah dia yg berubah.. tak kan giteeew saya yg menanggung perasan yg sakit hati dan otak yg bengang......

terima kasih dgn kenyatan yg anda type tueee.. utk saya bacanyeer

Apa kata ko cari marka baru?..since yang ko sangka bf tu tak kisah kan ko..so, it's time to move on..
sakit hati, meluat memang la ada..ambil masa nak hilang..tapi kita kena lawan...kalau menyera ...
yenil95 Post at 28-1-2010 19:46
i really hope i got strength like u to think positive way.. i try my best to move on but stiil with sadness when i be alone..Mmmmmm   

Bila laaah nak sadnees niee will be end..???  

Awk jd mcm ni sbb awk sayang gile kt dia...maybe sblm ni awk mengharapkan kesempurnaan dari dia,tapi dia xdpt bt mcm yg awk nak...so awk sgt2 kecewa dgn dia..awk rasa geram,rasa xdihargai,rasa xberbaloi dgn apa yg awk bt dgn dia selama ni...kalau awk rasa dia bukan yg terbaik untuk awk,awk kn lepaskan dia...mksd sy disini, lepaskan segala2nya tentang dia...kalau awk masih simpan lg dalam hati...awk akn mcm ni la selamanya...lepaskan segala2nya tentang dia....

60# neeeza75

i pun mempunyai situasi yg sama macam u

paham..paham..
sama la kte..
kdg2 ingatkan da kuat..
tamau nanges dan sedih2..
tp dah hati tu rasa sakittt sgt...ngilu..
tahan cane pon tetap kuar air mata tuh..
dlm tidur pon nanges..tgh solat pun nanges..
duduk tgh crowd pun otak ke lain..
duduk sorg2 laaagi la sedih...

aku pon tatau nk nasehat cane
yg salu aku buat..aku hangout dgn kwn2 yg aku rasa leh wat aku gelak..
leh wat aku lupa sme benda tu..
tp ble masuk bilik..ble nk tidur..
kalu rasa nk nages tu..
nanges je la..apa leh wat..
malang sungguh dpt bf mcm ni...
apela naseb haku!haishhhh

Post Last Edit by jie_kumiko at 8-2-2010 18:01
mmmm tak ader sesiaper lagi yg leh bagi kenyataan utk saya bace keeer???
neeeza75 Post at 27-1-2010 21:52

utk bace je ke???&#160;:re:

nape aku tgk TT ni macam masih sakit ati even ramai forumer yg da bg komen o cara utk ko ilangkan rasa sakit ati ko 2....

sbnrnya kalo aku ckp mslh 2 berpunca dari ko.....ko marah x??

ko sndri yg xpenah nk brubah...
yg ko taw...ko sakit ati sbb pkwe ko layan ko cm 2.....

pernah x ko jmp dia..ko clear ng dia..pesal dio wt prangai cam 2..kalo la prangai dia yg membengangkan ko....tp ko gk ckp...last2 ko yg sakit ati.....tp betul ke??ntah2 cara ko approach dia xbetul.....

nk ddk berbincang ckp slh masing2 bkn mende sng....tp 2 adalah solution yg paling bgs nk solve prob....

jie nk pesan satu je........
firman ALLAh jie xingt ayt brp...tp cam ni la bnyi dia...
"ALLAH xkan mengubah sesuatu kaum itu melainkan mereka sendiri yg mengubahnya"

so ko muhasabah diri ko...ko cari mn salah silap ....ko cari mn yg buat ko sakit ati.....kalo mmg dia yg&#160;&#160;byk wt slh ng ko..jmp.....
n clear mnde nie...slgi ko xclear...ko trus wt assuming....
n aku leh gerenti.....andaian ko 2 sumer sbnrnya jadik poison that running through ur vein...yg buat ko trs terusan jadik sakit ati n marah.....

aku mintak maaf sgt2 kalo teguran aku ni buat ko kecik ati....

sesungguhnya yg baek 2 datang dari ALLAh....dan yg buruk itu dtangnya dari aku hmba ALLAh yg bernama Jie_kumiko <-- motips mcm bg ucapan neh??

salam buat tuna rumah.. nomie penah rasa perit nye n sakit nye bile terjadi pada diri..
ape yg nomie.. buat.. nomie keluar eklompok duka.. dengan melupakan die.. menyebukkan diri.. nomie baru 2 nomie ...
asnomie Post at 21-1-2010 11:48
terima kasih atas cadangan anda. Anyway  iteeew laah yg saya tgh buat sekrg niee... saya akan cuba mem BZ kan dgn hal hal kerja saya utk menghindakannyeer..

paham..paham..
sama la kte..
kdg2 ingatkan da kuat..
tamau nanges dan sedih2..
tp dah hati tu rasa sakittt sgt...ngilu..
tahan cane pon tetap kuar air mata tuh..
dlm tidur pon nanges..tgh sola ...
penglipur Post at 8-2-2010 01:31
terima kasih kerana memahaminyeer dan terima kasih share aper yg anda raser dgn saya..

Awk jd mcm ni sbb awk sayang gile kt dia...maybe sblm ni awk mengharapkan kesempurnaan dari dia,tapi dia xdpt bt mcm yg awk nak...so awk sgt2 kecewa dgn dia..awk rasa geram,rasa xdihargai,rasa xberbal ...
amlisa Post at 6-2-2010 14:53
memang saya masih sayangkan dia..Mmg sayang gileeer... . Mmm saya akan cuba utk lepas kan dia dlm kehidupan saya w/pon saya masih sayang kepada dia..  Anyway still tgh teruskan kehidupan niee dan cuba utk hilangkan raser sakit hati nieee... terima kasih atas kenyataan anda utk saya bace dan membulehkan diri saya berpikir dgn lebih baik utk diri saya..

Post Last Edit by jie_kumiko at 8-2-2010 18:01

utk bace je ke??? :re:

nape aku tgk TT ni macam masih sakit ati even ramai forumer yg da bg komen o cara utk ko ilangkan rasa sakit ati k ...
jie_kumiko Post at 8-2-2010 18:00
Untuk pengetahuan anda bila saya membacenyeer saya akan respon secara tak langsung. saya akan cuba utk kuatkan diri saya utk menghadapi tekanan yg saya hadapi berkaitan
ttg dia dan cuba utk lepas kan dia dlm kehidupan saya dan secara tak langsung membuat kan saya berpikir dgn mendalam utk menerima dan meneruskankan kehidupan saya dgn cadangan demi menghindarkan kesakitan hati/atau tekanan/kebengangan otak yg saya alami ni.. .. salah ker cara saya buat mcm tueee???

Tak payah laah nak bold kan kenyataan yg saya dah tulis tueee… sakit mata saya tengok!

Mmmm memang bila saya bace kenyatan anda tuee saya beraser sgt sgt marah… raser mcm nak hempok hempok diri anda tueee.. tapi tak berani pon nak buat mcm tueee.. Cuma nak bagi tahu aper yg saya raser dan perasaan saya pada ketika tueee…

Terima kasih byk byk yg tak terhingga kerana sudi bagi pendapat anda yg menyakitkan hati saya bila membacenyeeer. Saya tak tahu aper kesalahan saya kat anda sampai anda sesuka hati nak bagi statement utk “mengkondem” kan diri saya!

Bila saya baca kenyataan yg anda tulis tuee mmg tersgt laah sakit hati dan KECIK HATI bila membacanyeeer. Sesuka hati ajer
membina statement mcm tu.. keadaan saya masa baca kesemua ayat yg anda tulis tuee diibaratkan mcm diri niee kena tembak dgn machine gun tau.. akibatnyeer diri saya mengalami kesakitan
& badan saya masa byk lubang lubang
dan darah yg banyak tau.! Tu ajee laah nak anda gambarkan suasana yg saya alami….

Mmmm kalau sesorg pesakit tu sedang berader dlm keadaan tekanan hati yg sakit dlm kehidupanyeer naper perlu ker kiter menambahkan tekanan yg beliau hadapi dlm kehidupanyeeer. Tak buleeeh ker tolong menolong tanper
menyakit kan hati beliau???

Anyway saya mmg memaafkan anda atas aper jua kenyataan yg anda tulis yg telah menambahkan lagi kesakitan hati dan juga tekanan kehidupan yg saya hadapi bila membacanyeer… dan tahnian kerana anda memang ader tokoh utk bagi ucapan yg sebegitue sempurna dgn dalil al-quran disertakan...
TERIMA KASIH YEAAAA....

Terima kasih kepada kengkawan dlm Thread ini yg telah memberi respon atas aper juga pandangan dan pendapat/meluangkan masa anda utk membaca thread ini. Dan saya raser tak perlulaah membincangkan thread ini lagi.

Saya berharap mintak jasa baik tuan medrator
utk tutup ajee laah thread ini rasernyeer tak sanggup daah nak terima kenyataan yg akan menambahkan kesakitan hati niee..

Terima kasih atas segalanyeeer..

Untuk pengetahuan anda bila saya membacenyeer saya akan respon secara tak langsung. saya akan cuba utk kuatkan diri saya utk menghadapi tekanan yg saya hadapi berkaitan
ttg dia dan cuba utk lepas kan ...
neeeza75 Post at 10-2-2010 20:22

adeeeehhhh.....
xsgka lak smpai cam tu sekali keadaan ko...
aku mintak maap sgt2 sbb ayt aku 2 da guriskan ati ko...
bkn niat aku nk kondem ko..

tp aku xslh kan ko..sbb biler ko bc ko rs cam 2...
myb pe yg aku nk smpai kn kat ko 2...
x 100% sm cam ape yg aku mksudkn...
sng ckp ko da slh paham..skali lagik aku ckp...mmg aku takde niat nk kondem ko langsung

lagi skali aku mintak maaf sgt2 psl tguran aku kat ats 2...
mn yg baek ko amik la..kalo ko rs teguran aku kat ats 2 xlangsong mmbntu ko..den ko just ignore...

n jgn psl aku tuleh cam 2 ko nk suh momod ttp thread ni....
skali lagik aku mintak maaf....&#160;