CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5029|Reply: 16

Your top "WTF!!!" moments in Anime[spoiler alert]

da lame aku tak bukak thread. so kali ni aku nak bukak thread psl moments dlm anime yg buat korang cakap.. WTF!!!!

hahah.wicked kan.. aku sure mesti korang paham maksud WTF moments kan.. moments yg korang rase menarik dan kagum ar lebih kurang..

meh aku mulakan.ni antara anime2 yg aku da tengok

Toradora
-anime ni bnyk gak ar moments WTF.tapi rasenye yg paling ingat mase kat ending jer.mase yuuji bwk taiga balik umah.taiga mintak diri nak balik umah die packing jap.pastu janji nak dinner umah yuuji.tp last2 puas yuuji tunggu.rupenye taiga tak datang..dan tros ilangkan diri..sampai diorang sume da abis skolah da pon.nsb bek at graduation day tu. ade taiga..kalo ilang camtu je mmg aku geram..WTF!!!

Pokemon series
-kartun pokemon ni kengkadang klakar dan pelik pon ade.bile ash battle gym leader contohnye, bile ingatkan die da kalah mesti ade banyak bende pelik2 ash bleh pull off dan menang.tapi ade satu moments mase season 1.ash vs blaine..yg ni ramai gak fan rase pelik dan suke buat lawak pasal ni.cite die camni.. ash kuarkan pikachu lawan ngan blaine punye rhydon.principal nyer.pikachu takleh kalahkan rhydon sbb die type rock.tp diorang defies all the differences dan make it more alive dengan buatkan ash soh pikachu "aim for the horn" sbb tanduk rhydon tu besi..pikachu gune thunderbolt direct ke rhydon punye tanduk.dan elektrik tu terus mengalir straight ke internal badan rhydon dan rhydon pon pengsan... WTF!!!

Code Geass R2elouch of the rebellion
-yg ni aku baru abis tgk smalam.yg ni banyak gak arr moment WTF.sbb jalan cite die best dan sangat surprising.tapi aku bengang part ending. bile lelouch@zero decide untuk bunuh diri demi keamanan sejagat.die suh member baik die suzaku menyamar jadi zero dan bunuh lelouch so that zero kekal sebagai simbol masked knight yg mesra rakyat.sedih gak aku..at the end hero mati..WTF!!
-yg kedua...err ni pendek je.first time dlm anime aku tengok ramai gile orang mati.WTF!

nanti aku tambah lagi...

menarik....

Ninja Turtle Fast Forward... baru2 ni la.

aku tak igt ngat event ape, tapi salah sekor cakap "... What The Shell...". nice. hehehe

1st HachiKuro. Morita amik degree smp 8 tahun. dia seorang pelajar art yang cemerlang, tapi yang pelik dia punya projek final tak pernah dia kisah untuk siapkan, sampai lecturer dia ke hulu ke hilir, nak soh dia siapkan. Limit untuk seorang student amik degree adalah 8 tahun. tapi pada penghujung tahun ke lapan, Morita menang anugerah Oscar(nama diubah ) sebab dia join George Lucas(pun nama diubah ) punya production, dan trofi Oscar tu telah diukir semula oleh Morita dan dijadikan projek final dia, dan diberikan kepada lecturer dia. Lepas tu I go "WTF?!!!"

2nd Slamdunk! "WTF?!!" bila anime tak dihabiskan smp ke National Tournament mcm dlm manga. "WTF?!!" again.

3rd Suzumiya Haruhi no Yuutsu Season 2 "WTF?!!" bila tgk episod episod Endless Eight. Lapan episod yang hampir sama setelah hampir 3 tahun tunggu utk season 2?

Rate

1

1st HachiKuro. Morita amik degree smp 8 tahun. dia seorang pelajar art yang cemerlang, tapi yang pelik dia punya projek final tak pernah dia kisah untuk siapkan, sampai lecturer dia ke hulu ke hilir,  ...
cmf_cluesan Post at 13-1-2010 08:42 PM

anime 1st ngan 2nd ko aku tengok.. betul la ko ckp..
x puas ati tul Slamdunk biler abis sampi situ jerk..
kebangsaan nyer peringkat x nak diteruskan jalan ceritanya.. sedangkan watak2 dari sekolah daerah2 lain dah dikenalkan..
bengang aku...

Then, hachikuro.. Morita mmg sengal... bukan nak siapkan final project.. tau nak bisnes jerk.. hehehe!!

Kyou Kara Maou pun buat aku ckp WTF biler part Yuri tampar WOlfram and secara x langsung budaya dorg itu adalah cara tuk meminang? WTHell?!!
x pasal2 aku terus layan sampai abis anime tuh.. tuk season 1..

Samurai X
- teknik diorang tu sume inhuman btol la..pelik aku tengok.cam hiten mitsurugui tu.kagum gak aku tengok..terbang tinggi2.pastu slash dari atas.tapi yg paling aku kagum mamat sojirou seta tu..die punyer teknik shukuichi.bleh hilang2.. pastu bile die nak attack je cam lantai tu pecah.tapi badan die tak nampak.kire cam mamat tu laju arr. perghh.. WTF!!

School Rumble
-ending cite ni iaitu mase season 3..seriously.. WTF!!! ending camtu jer.tp nasib bek khabarnya ade sambungan lagi cite school rumble ni dlm manga..tak saba nak baca. WTF!!

Follow Us
Anime Ga-Rei Zero
First ep tunjuk pasukan supernatural ministry of defense.. dah lawan gempak2 guna gajet canggih manggih.. sekali jupe evil spirit class A, sumer kene eliminate.. Gambar anime represent supernatural force ministry of defense.. tapi sumer dah kene bunuh.. WTF!! nasib baik the next ep dia flashback nape jadi camtu.. kalau tak mmg carut..

Anime Full Metal Panic
ada 3 season: First Raid, 2nd Raid and Fumoffu..
Dalam 2nd Raid, heronye Sousuke struggle nak protect heroin Chidori n keje2 militari Mithril.. sekali lawan satu mecha nih.. terus lembik.. konon cam psikologi lemah la.. sebab bos sousuke yg juga minat sousuke ni arahkan sousuke balik ke pangkalan tentera sebab ade krisis.. sousuke nih down.. end ep season nih dia jupe chidori.. ting!! terus naik semangat leh tembak 5 mecha yg sama keupayaan cam mecha sousuke.. WTF!! cam tu jer.. ceeeeehhhhhh.. tapi the action mecha2 ni lawan mmg tip top.. guna tech AI dan byk term IT sket2.. mmg best yg tuh..

Rate

1

Wtf moments in anime je ke... Manga x bleh ke..??  Aku campur kan je la between manga dgn anime...

K-ON!
Msa Ui menyamar jdi Yui pastu pgi Jamming dkt Light Music Club tu. Ui main lgi perfetc dri Yui... WTF man!!! Dia siap bleh ajar Yui lgi...

Bleach
Msa Ichigo secara x sengaja terbukak form hollow yg bru...  Form ni mcm sial... Gila2 kuat & habis ganas je Ichigo time ni... Siap bleh buat Cero lgi..

Toradora
Msa Taiga dgn Ryuji nak lari dri rumah... Suka pny pasal dia org sanggup lari dri rumah. Ryuji sanggup nak lari dgn Taiga smpi umur Ryuji 18 then dia org nak Kahwin...

Cardcaptor Sakura
Msa Sakura kna lwn dgn Yue. Yg ni aku rsa mcm WTF giler bkn sbb aku impress. Aku rsa x puas hti. Mcm bodoh je match Sakura dgn Yue ni. Mcm bodoh je Sakura dah nak kalah tba2 dpt satu lgi chance utk lawan balik Yue.

Hayate No Gotoku
Msa first time Hayate jumpa dgn Athena dkt rumah Athena. Mcm x percaya je bdk perempuan yg kecik mcm tu yg ajar Hayate combat skill.

Rate

1

8# danialarif
Sory, ada sedikit spoiler psl Hayate No Gotoku tu...

5# JUSTcircle

takkan production Slamdunk nak buat mcm Inuyasha kot. buat final arc bertahun kemudian...

Morita wat business sbb nak rampas syarikat bapak dia balik. tapi yg best bila dia da abis satu keje, dia balik half-dead.

Adat yg paling tak masuk akal. Len kali klu jumpa iblis n rasa mcm nak lawan, baik jangan main tampar.

3rd Suzumiya Haruhi no Yuutsu Season 2 "WTF?!!" bila tgk episod episod Endless Eight. Lapan episod yang hampir sama setelah hampir 3 tahun tunggu utk season 2?
cmf_cluesan Post at 13-1-2010 20:42

sangat setuju! 1st season best sbb para2 dance dia kot...walaupon cerito non chronological... tp season 2 dh baik... ade lak endless 8. WTF! 3 ep (1st ulang), aku...eh, dh tgk ke? bk balik, ade len sket. layan... dgr2 smpi 8. adeiii....

aku bygkan...cane la org jepon yg jenis layan tv, xdownload...dorg setia betul ke? or tgu je ep 9? hahaha

scene2 WTF yg penah aku hadapi:

Vampire Knight Guilty:
mase episode last, yg kat atas bumbung antara yuuki dgn zero. zero xkan percaye yg yuuki tu vampire unless yuuki bite die.. pahtu, yuuki pon dgn syoknye geget si zero tu.. pahtu, zero pon kate.. "oh, u're a vampire" dgn muke sengal2 je... hapelaa... then ending die..errkk..

Rate

1

aduii...macam susah jerk...hmmmm, per ekk situasi WTF yang aku penah alami...hmmm...

::: Naruto shippuden :::
Haaa....maser Kisame mati kot? Mati dengan sadis....dah le ...mati tanpa sempat bertindak balas....siap kene betray ngan Samehada lagik...tapi aku tak cakap WTF laa....aku cakap WTH!!! <-- eh, nie manga, bukan anime!!!

::: Dash Yankuro :::
Aku cakap WTF biler citer tuh habis....aduss!!!!

Rate

1

adei x reti mencarut tetapi bila tengok ni memang nak jerit x puas hati... biar betullll!!!!

Gurren Laagan
Bila watak yang kita ingat hero mati huhuhu apo ko bondo ni... lepas tu memang x best..

Bila Manga Beck ditamatkan huhu why why ....

Selain dari Slamdunk tengok Yakitate Japan dan Gash Bell pun lari dari manga... X bole sabar cam Initial D punyo animator ka hahaha

argh tdpp x baca lagi naruto manga ( nak baca 10 bab 10 bab baru best) huhuhu rasonyo masa Itachi mati ramai peminat cakap benda tu.. Harap bole tengok balik Orochimaru...

ohya lagi satu dalam One Piece Manga masa Luffy kena buang cendawan yang x dapat buang satu cendawan kat kelangkang tu..

Rate

1

ni pon up balik

motip duk up kan thread sendiri?

ai selalu rase WTF bila tengok scene lawan yang tak berkesudahan...
dah banyak episod berlalu and they are still in the same place fighting the same enemy....

saje nak tinggalkan post kat thread TT sebenarnya...tak tau nak tulis ape...

Ada tertengok anime ecchi secara tak sengaja... hero dia dapat tenaga melalui susu segar dari pompuan...anak dara plak tuh... WTF!!! karut giler