CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sharkie

NISSAN LIVINA -all-new affordable MPV rm86k onwardss...

baru lps ambik keta mylivina hari sabtu hari tuh....mmg bestttt....or best hanya permulaan??...and suprise me and my hubby insuran keta mylivina RM2,700??....hahaha tuh laa x check dulu b4 beli....road tax RM279...hahahaha...sabtu nie nak gie tinted sebab tan chong bagi voucher tinted RM300...dpt laa free smart tag...cumanya skrg nie tan chong mengambil pendekatan berjaga2 utk tidak me'release'kan keta kpd buyer yg buat full loan...takut lesen kena tarik selepas law baru nie....so, salesman kita org tuh terpaksa kona ke dealer...nak tak nak terpaksa gak laa ambik color yg ada...nakkan putih kena tunggu 5 6 bulan lagi....interior livina mmg classs compared to alza sebab b4 this kita org dah test drive alza dan to be honest, kalau kita duduk depan dan toleh belakang sorry to say mcm van....

baru lps ambik keta mylivina hari sabtu hari tuh....mmg bestttt....or best hanya permulaan??...and s ...
lady_lily Post at 16-8-2011 08:28

Insuran RM2700 tu takde NCD ke?
Saya dah pandu GL ni sejak April 2008 lagi. So far so good

Cuma nak promote join kelab Livina di www.mylivinaclub.com/forums

ada byk kelab ekkk livina ni....yg anis tau..kelab livina berbayar cuma satu jer kat malaysia ni iaitu mylivinaclub (
http://www.mylivinaclub.com) dan yang tak berbayar pula ialah dengan join berforum di  http://www.mylivina.com . Kat dlm portal ni byk pemilik livina dlm satu keluarga iaitu PNGL (Pemilik Nissan Grand Livina) dan dipecahkan mengikut region iaitu central, southern, east coast region & Northern region...nak masuk kelab berbayar boleh, nak masuk yg x berbayar pun boleh...saya join yang tak berbayar sebab banyak aktiviti yg best2...he he he (nak join aktiviti boleh x dpt join pun boleh sbb x ada paksaan..

Salah satu aktiviti PNGL...berkonvoi pergi  ke destinasi pilihan ramai...

Nak betulkan skit..

Kelab livina ada satu je iaitu My Livina Club. yag di MyLivina.com tu ialah group forumer. Dan yg mengaktifkan PNGL (Pemilik Nissan Grand Livina) tu adalah ahli MyLivina Club: Khazaei, Pokding, Zcnine, keown, Fuadz dll. chowwwwwwww

gitew kisahnya.....

mat ran

nak tanya pandangan org yg pernah pakai grand lavina ni...keta tu makan minyak kuat tak, ada masalah tak yg selalu terjadi ngan keta..services harga barang2 mahal tak..minta pandangan & pendapat kawan2 yg dok pakai grand livina...
klu nak compare grand livina & ezora & alza & mpv yg lain2..mana lebih bagus..tq tolong ye kawan, just nak minta pandangan..

matran dari padang serai kedah...

TT ubah la tajuk... macam lari daripada tajuk jek

Follow Us
nak tanya pandangan org yg pernah pakai grand lavina ni...keta tu makan minyak kuat tak, ada masalah ...
juzzy Post at 4-9-2011 03:08

so far saya pakai GL 1.8...minyak kira ok la...aritu masa raya drive from KL to Pasir Mas...minyak lebih kurang RM70...pickup semua ok.

Reply 1267# myra316

all, GL Impul mmg best ker?aku tak sempat nak test drive lagi...aku pk nak angkat GL..pk2 nak angkat yg Impul terus..tapi takut just bodykit or suspension yg biasa jer..rugi lak aku amek Impul..10k tu kene tambah...so berbaloi tak aku amek Impul?

Reply 1268# eikaz
impul bagi aku berbaloi la kiranya...sebab bagi aku, GL mmg huduh jika tiada bodykit impul...so, bodykit ni kira wajib la...

ekzoz muffler tu kira bagi bunyi dan feel yg best sikit la berbanding yg standard...tak bising sangat pun...
sport rim tu bagi aku cam wajib gak sebab aku kurang suka tgk rim asal dia...lagipun weight less lebih kurang 30% katanya....

tapi yg paling best ialah suspension dia la...lowered dan keras sikit....

kalau ko pakai sport rim dan pakai suspension yg biasa, nampak janggal sikit sebab agak tinggi....

dan suspension ni jauh lebih best dari standard jika anda seorang yg suka melayan selekoh...

Setahu aku ramai angkat GL biasa jer..then tambah impul aksesori kat kedai luar...coz market yg jual siap bodykit n suspension nie agak pricey sket...sama jer mcm honda...ramai angkat yg standard gaban...pastuh amik modulo set kat kedai luar...

Reply 1270# dualchicks
kalau upgrade full spec impul kat luar berapa kos dia?

btl gak tu..kalo upgrade full spec kat luar bpa ek?kalo lowered sgt suspension tu, tak kene body ker tayar tu kalo kete tu fully loaded?aku tak biasa bab2 ni...hehehehhe..

kalo lowered sgt suspension tu, tak kene body ker tayar tu kalo kete tu fully loaded?
eikaz Post at 18-9-2011 13:49

kalau ko ambik yg original impul takde masalah rasanya...sebab diorang bukan buat tanpa ada kajian dengan jalan raya kat malaysia nih...setakat yg aku pernah drive ngan muatan 7 orang dewasa dan barang2...takde la nak kena tayar body tuh...

cuma masa kat bonggol taman perumahan la kena hati2 sikit sebab banyak bonggol kat tmn perumahan ni di"design" oleh engineer tak bertauliah...
masa kat highway pun rasanya takde masalah ngan muatan penuh ni, cuma boleh rasa la sikit berat dia tu masa nak tarik pick up berbanding bukan muatan penuh...

skarang ni utk GL ader rebate tak dr nissan? kalo aku impul mcm mn?aku semlm ader tgk cherry..salesman tu kata skrang ni cherry ader rebat sampai 6k...pastu dia ader kata lagi, kalo nissan salesman diorg akan sorok2 rebat tu tanpa pengetahuan kita...so bln telan kat dia la...mcm mn ek...

Reply 1274# eikaz
salesaman cherry kata slaesman nissan telan rebat? haha...tu dah masuk dalam kategori taktik jahat tu...takleh ke bersaing secara sihat? kalau komisen perkenalkan tu ada harapan gak kalau salesman nak telan...kalau rebat, cam susah sikit ar sebab benda tu semua ada secara bertulis...rebat sekarang aku tak tahu arr...dulu mmg ada....dalam 3-4k gak...pastu impul punya ada rebat 1k...dulu arrr...sekarang ko kena gi tanya arr...masa tu interest pun rendah...2.38% je kalau tak silap (utk 9 tahun)...

Cherry Eastar ni pun kiranya antara saingan GL la...kira ok gak kereta tu...cuma mungkin utk bagi harga yg komtetatif, diorang kurangkan kualiti bahan2 interior dia...tercabut sana sini dan patah satu dua benda barang2 plastik tu boleh dijangkakan la...
kelebihan dia dari segi enjin 2.0 dan saiznya yg lebih besar dari GL la...rupanya pun boleh tahan....kalau bandingkan dengan GL standard, mmg jauh lagi lawa dia arr...

Reply  dualchicks
kalau upgrade full spec impul kat luar berapa kos dia?
Brutal Post at 18-9-2011 13:31

biasanya confirm harga jauh lebih murah berbanding dr nissan malaysia sendiri...faham2 ler kalo harga barang dr service center berapa berbanding kat luar...walhal produce dr oem yg sama jer...cuma org nak senang belilah impul version...mana org yg betul2 fikir bout cost...cari kat luar...sama mcm vios biasa dgn TRD version...kalo beli kat luar tak sampai 5k skirting, spoiler dgn suspension berbanding harga yg dijual almost 10k bezanya dgn vios yg biasa...

Reply 1276# dualchicks
impul yg aku tahu, kalau skirting mmg lagi murah kat luar...tapi kalau full spec tu aku tak tahu la...sebab aku pernah dengar sampai cecah 15k...

tak tahu betul ke idak...sebab tu aku tanya ko...

lagipun kalau ambik yg siap dah, dah tolak harga suspension dan rim+tayar yg asal...
kalau tak silap arrr...

bunyi air-cond libina mmg kuat ke?