CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

REZEKI murah, bila somi pemurah

Genkidesuka replied at 26-9-2017 05:35 PM
Assalammu'alaikum.  Bukan suami je kena pemurah, isteri pun kena byk sedekah.  Suami pemurah tu toks ...

Salam

Yup because you are a full time housewife....Cuba ummi keluar bekerja...sama sama generate income for the household...at this rate kalau laki ummi buat sepertimana Yang ummi sebutkan...mau ummi mintak cerai Kan???

" amboi...abang...saya bekerja...dapat gaji untuk sama sama mencukupkan apa Yang Abang kurang....Abang happy jollywell nak nampak Kan Abang nya ke murah an pada orang lain?"

Tapi manak yakin ler..ummi Tak macam Nee Kan????

ruby76 replied at 2-10-2017 08:52 AM
Setuju sangat...suami pemurah, semakin murah rezeki. Alhamdulillah.

setuju...bila dah dua2 kerja...then masing2 kena give and take laa...
sama2 membantu,..tp kalau suami jalankan tanggungjawab yg sebetulnya..alhamdulillah..
lagi2 murah rezeki..insyallah

anakin_ena replied at 2-10-2017 10:45 AM
setuju...bila dah dua2 kerja...then masing2 kena give and take laa...
sama2 membantu,..tp kalau s ...

Hang kena keluar bekerja pasal apa??

Bantu suami atau camna??

So kalau jawapannya  yes Bantu suami...soalan susulan ....sampai bila?

Have you ever tot...pemurah nye suami itu juga boleh dilihat dari sudut..menyediakan keperluan Anak bini.....sedangkan isteri tidak perlu keluar bekerja? Nak cakap gaji suami Tak cukup menampung keperluan hang se Keluarga? Then the next question....apa yang cukup??

Money can never be enuf Kan..?

Paham Tak nee?

maanaakautauu replied at 2-10-2017 10:00 AM
Salam

Yup because you are a full time housewife....Cuba ummi keluar bekerja...sama sama generat ...

Assalammu'alaikum Manak.

Ada doa ni dlm Al Mathurat:

YA ALLAH, AKU BERLINDUNG KEPADAMU DARI RASA SEDIH DAN GELISAH;
AKU BERLINDUNG KEPADAMU DARI RASA LEMAH DAN MALAS;
AKU JUGA BERLINDUNG KEPADAMU DARI SIFAT PENGECUT DAN BAKHIL SERTA DARI CENGKAMAN HUTANG DAN PENINDASAN ORANG.

Genkidesuka replied at 2-10-2017 05:27 PM
Assalammu'alaikum Manak.

Ada doa ni dlm Al Mathurat:
Salam ummi,
Ramai pasangan takda amalkan surah Nee kot ummi..tuh yang asik Tak cukup jerk??? Laki bini kerja pun masih Tak cukup????

Last last...nak masuk jugak Tred laki pemurah...Nak sebut...yes laki Aku pemurah......

maanaakautauu replied at 2-10-2017 09:53 PM
Salam ummi,
Ramai pasangan takda amalkan surah Nee kot ummi..tuh yang asik Tak cukup jerk??? Laki b ...

Assalammu'alaikum.

Tak semestinya, Manak.  Ada tu mmg Allah dah jadikan pemurah orangnya sejak azali.  Ada tu lepas belajar kelebihan sedekah baru jd pemurah.  Ada tu amal doa tu pun tak jd pemurah juga.  Mungkin pahala dia byk dtg dari amalan lain, or rezeki dia dtg dlm bentuk lain mcm dpt anak2 yg cerdik dan soleh/solehah ka, kita tak tahu.  Org yg rasa tak cukup tu pun most probably belum sedar lagi rezeki yg berada depan mata mereka.  Apapun, setiap kejadian tu semua rahsia Allah.  Yg pasti ada hikmahNya.

Follow Us
Edited by anakin_ena at 12-10-2017 01:22 PM
maanaakautauu replied at 2-10-2017 03:54 PM
Hang kena keluar bekerja pasal apa??

Bantu suami atau camna??

aku paham soklan ko ....
be honest..aku keje sbb aku yg nak keje...aku bukan jenis yg nak dok umah 24 jam...aku jenis outdoor person dr bujang smp kawen..
cuma bila dah kawen ni..aku minta izin laki aku utk bg aku keje..laki aku izinkan...
bantu somi dr segi pendapatan sekuarga tu bonusla...kira bg extra income tuk family.
gaji laki aku alhamdulillah cukup tuk suma satu kuarga eventho aku tak keje..
yg buat duit tak cukup tu mungkin ada byk sebab..
samada boros...atau ada bende yg kita buat..tak redhai ALLAH..ALLAH tarik nikmat kesenangan.
pucuk pangkal..apa yg kita buat tu..kene ikhlas...ikhlas tlg kuarga..tlg laki kita..tlg anak2...
zaman skrg ni sumanya kene ada duit...

laki aku ...aku rasa mmg pemurah..murah senyuman..murah luar dalam la kiranya..murah bg duit....alhamdulilah..

anakin_ena replied at 12-10-2017 01:15 PM
aku paham soklan ko ....
be honest..aku keje sbb aku yg nak keje...aku bukan jenis yg nak dok uma ...

Adakah suami harbam atas muka Bumi Nee Yang Tak beri izin pada isteri nak kuar bekerja...utk dapat generate income for the family....subconsciously dapat jugak makan hasil bini nya ini??? Adakah anakin????

rospinki replied at 18-10-2017 11:19 AM
Bole jadi tai tai wife..bertuahnya dpt laki tak bgi binik keje..cukup bulan belanja tak abis:lovelin ...

Bila nak hantar rombongan masuk meminang manak???

setujuk...

Laki aku x bg berehenti keje.. nak kate suruh bantu family, tak de lah pulak... dia mmg x bg aku ape2 duit extra tp dia bayar rumah, makan minum, transport, anak2, vacation dalam ke luar negare ke, pakaian.. semua la laki aku tanggung.. kalau beli makanan rm2 pun dia xbg aku bayar... tp tuh la... bila aku kate nak berhenti keje.. a big No No.. sbb dia kata aku ni pandai (kononlah), rugi berhenti kerja... lg pun mak bapak aku x nak aku berhenti kerja.. kalau keje aku stress sgt baru dia bg berhenti keje tp pastu kene cari kerja lain.. aku iyokan je lah

setuju sangat

Penah mntak cincin rm10 haram tak nak beli.. suh beli sendiri katanya
Padan muka skang ni duit dia dlm bank ada 20 inggit je.. tulaa kedekut sgt

yg ni betul... sbb i tgk ada sorang ni yg pemurah gila dengan bini. n family wife n family dia.. mmg nmpk murah rezeki....

ada sorang ni jenis kedekut dgn bini. dgn org lain dia pemurah... nmpk mcm selalu broke je... selalu amek duit wife. duit dia utk mewahkan gf n family gf dia.. income byk tp x penah cukup.. ada sorang ni mcmtu juga...duit dia utk bini kedua dia pmpn indon... nafkah mmg x bagi lgsg pada first wife.. selalu broke juga..

mystica replied at 9-6-2018 02:48 PM
yg ni betul... sbb i tgk ada sorang ni yg pemurah gila dengan bini. n family wife n family dia.. mmg ...

Sbb tu kita kena hati2 dgn duit & hak org..
Lagi2 bab nafkah
Cash je tuhan bagi nnti...

tunangku replied at 10-6-2018 01:09 AM
Sbb tu kita kena hati2 dgn duit & hak org..
Lagi2 bab nafkah
Cash je tuhan bagi nnti...

betul... hidup tak berkat

Bila suami bertanggungjawap & pemurah dgn ank bini, insyaAllah murah rezekinya nnt..

Mmg la suami kena pemurah dgn anak bini sbb dh jd tanggungjawab dia.takkan makan nk bercatu bagai.suami kalo berkira dengan anak bini ni selalunya gaji mesti sentiasa tak cukup walaupun gaji besar.