CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

REZEKI murah, bila somi pemurah

tak reti nak komen bende gini.hubby aku pemurah dengan keluarga dia.pemurah sangat....tapi untuk diri sendiri dan makan kat rumah tercatu sangat....nasib baik aku keje.

Reply 141# CikMooMoo

pernah x makan ikan selar yg agak besar dikerat 3?

suami saya lak pemurah ngan saya dan anak je...
ngan orang lain kurang sikit...
dengan my parents dia pemurah gak...
alhamdulillah...

Post Last Edit by noell at 15-10-2011 23:50

meh nak crita pasai jiran aku...nih bukan mengata tau...pengajaran

si laki keja bawak lori selalu outstation...income average 5K per month

bini tak keja...anak 4 satu autistic (oku)

tapi selalu sibini komplen kat wife aku gaji laki dia tak cukup (dia sukarela cerita...wife aku jenis tak reti korek)

husband & wife nih mmg berkira ttg duit...kalo anak dia demam bawak pergi klinik swasta RM30 kena charge depa kata sgt mahal (ungkit sampai bosan)...makan mmg boleh nampak kena catu...kesian anak2...anak dia yg sulung anto sekolah agama rakyat...sibini ngadu mahal yuran dia...nak cari sekolah agama murah punya padahal silaki nih dpt bantuan dari sorang org kaya yg takdak anak utk bayar yuran (semua dicerita oleh sibini)

Depa ada satu perangai pelik...duit gaji akan disimpan dlm bank...hanya amek yg perlu utk sebulan saja...depa takkan usik duit simpanan tuh. Let see kalo bulan tuh tak cukup or ada benda emergency...duit dlm tgn dah habis...depa rela tebal muka pinjam dari jiran2 drp draw duit dlm bank. benda nih aku baru dpt tahu dari jiran yg depa pinjam duit dulu (lepas depa berbalah dua org)

So far depa tak pernah mai nak pinjam kat aku since aku dah tau income depa...mmg lebih dari mampu.

Satu yg aku prasan...idup depa mmg tak aman...ada saja bala yg dtg...anak masuk spital lah...adek bradek tuntut utang la...keta rosak lah pecah tayar.

Satu lagik tabiat depa aku tak suka...kalo wife aku masak something...pernah si laki mintak lauk tuh kat wife aku...aku habaq kat wife...bagi la sikit...moga rezeki dia dpt kat aku bleh????

byk lagi perangai depa yg buat aku stress

hmm...citer pasai tanah...nk citer base pada exp aku..

tokwan aku ada tanah..then dia meninggal..tanah tu jatuh ke tok aku, macit aku dgn abah aku..then abah aku meninggal...so, patutnya harta abah aku tu jatuh ke tgn mak aku dan kami adik badik la kan...then, tok aku meninggal..harta tok aku jatuh ke atas macit aku sorng la kan..

then aritu, jd perebutan harta antara kami adik badik dgn macit aku tu.....persoalannya..harta abah aku tu macit aku pon nk tuntut suma...last2 masuk court, harta abah aku suma dapat kat mak aku dgn kami adik badik..ikut faraid...smpai lani macit aku tu marah..

coniferous posted on 19-1-2010 07:12 AM
statement ini tepat.......................suami kedekut, pelokek, berkira,  dan isteri pulak sebalik ...

aku setuju

Follow Us
kurmasafia posted on 7-8-2012 11:24 AM

tokwan aku ada tanah..then dia meninggal.. ...

macit ko tu lelaki ke perempuan??

klu lelaki suh cari harta sendiri la...

lavapanas posted on 7-8-2012 11:33 AM
macit ko tu lelaki ke perempuan??

klu lelaki suh cari harta sendiri la...

macit - pompuan

pacit - lelaki

so, macit aku pompuan...

hang tau, dia gigih nk bgtau kt hakim yg abah aku takdak...kira dia sorg anak tunggal..nasib bek mak aku bijak..tuntut harta kami adik badik

kurmasafia posted on 7-8-2012 11:49 AM
macit - pompuan

pacit - lelaki

ni ko nak bagitau macit ko tamak haloba ke atau

.....................................famili ko berharta??

lavapanas posted on 7-8-2012 11:53 AM
ni ko nak bagitau macit ko tamak haloba ke atau

pasai macit aku la...family aku bkn jenis berharta..abah aku bkn org senang..dapat reta pon dr tokwan aku...abah aku dulu kerani ja..mak aku pon..mana ada reta sgt..tanah yg ada pon turun temurun punya...tu pun sikit ja..yg tinggai utk kami adik badik...apa yg aku ada lani, aku kumpul sendiri...sbb aku bkn org senang...

kurmasafia posted on 7-8-2012 12:15 PM
pasai macit aku la...family aku bkn jenis berharta..abah aku bkn org senang..dapat reta pon dr tok ...

ohhhh..ok..

jadi ko nak bagitau pasal harta yg ko cari sendiri la.....

lavapanas posted on 7-8-2012 12:21 PM
ohhhh..ok..

jadi ko nak bagitau pasal harta yg ko cari sendiri la.....

tak..asalnya aku just nk citer yg pasai harta yg sekangkang kera pon nk direbutkan dr anak yatim smpai tak ingt dosa pahala...smpai bermasam muka dgn kuarga sendiri..tu je point aku....hang tu yg melalut lebih2..

isk..lari topik ni..lava punya pasai la ni...

dh2..bek tu topik

aku dh vote tadi..aku setuju..bila somi pemurah, rezeki jadi murah...

kurmasafia posted on 7-8-2012 11:24 AM

tokwan aku ada tanah..then dia meninggal.. ...

macit ko leh cuba berlakon citer bawang putih bawang merah season 2.. tgh casting kat indon skang neh..

ParinAmat posted on 7-8-2012 12:55 PM
macit ko leh cuba berlakon citer bawang putih bawang merah season 2.. tgh casting kat indon skang  ...

ok gak tu....pocit lava plak jadi apa? dia suka sinetron2 ni

kurmasafia posted on 7-8-2012 12:59 PM
ok gak tu....pocit lava plak jadi apa? dia suka sinetron2 ni

dia jadi somi pada macit ko..
tapi sbg perhiasan ajela sbb cite tu 90% script ttg pompuan bertekak brebut laki..

ParinAmat posted on 7-8-2012 01:06 PM
dia jadi somi pada macit ko..
tapi sbg perhiasan ajela sbb cite tu 90% script ttg pompuan bertek ...

hmm..seswai sgt2

... salam & good day.

Ada garisan pemisah tak, antara kedekut dengan cermat.

my wife suka cakap aku ni kedekut. tapi kalau tengok contoh korang kat atas, tu memang kedekut sungguh! aku tak sampai mcm tu. Aku seboleh-boleh hidup bersederhana, ikut cara hidup nabi. Jangan sesekali membazir, walaupon mampu.

Aku tak belanja bebudak opis makan, sebab aku takkan lebihkan mereka dari famili aku. Kalau ada aku belanja, akan aku belanja yang sama, atau lebih pada familiku jua. selari dengan kehendak agama. ceeeewah.

Silapnya my wife suka ckp aku kedekut, dalam diam aku berkecil hati dan menghukumnya dengan "lagi kata aku kedekut, semakin kedekut aku dibuatnya.". Beliau kata demikian sebab aku suka berbajet, aku tak bagi membazir, aku jarang beli pakaian sendiri (sbb pada aku xperlu). Pernah aku pass kat dia wang belanja makan lebih kurang RM800, bagi dia handle tengok cane. Kejap je overdraft!

yowa2 posted on 7-8-2012 04:10 PM
... salam & good day.

agaknya sbb tu la ko berjodohan dgn isteri ko.kalo la isteri ko berjodohan dgn org lain,silap2 skrg ni keliling pinggang hutang CC ja

puccafan posted on 7-8-2012 10:40 PM
agaknya sbb tu la ko berjodohan dgn isteri ko.kalo la isteri ko berjodohan dgn org lain,silap2 skr ...

iyelah....contra baru la saling melengkapi diri kita yang tak pernah sempurna nih. hehehe

yowa2 posted on 7-8-2012 04:10 PM
... salam & good day.

aku setuju ngan ko cakap...  there is a very thin line between kedekut dengan cermat...  kedekut dengan tanak membazir...

aku rasa, ko kena buat cani la...  ko ajak dia duduk...  pastu ko letak gaji ko...  pastu ko letak skali sume perbelanjaan serta hutang2 dan saving...  letak sume...  biar dia nampak kenapa ko nak berjimat...  sambil2 tu ko cakap la lembut2 n romantik2 tentang segala tindakan ko...

pastu ko mintak dia jelaskan definisi kedekut bagi dia...  then ko btolkan la kalo definisi dia silap or menyimpang...  

aku slalu buat camtu ngan suami aku...  aku kasik fact, figure n logic...  kasik dia nampak...  alhamdulillah, settle...