CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IBUNDA

Pengganti Seorang Suami..

salam..
ibu kate adik beradik sebelah arwah xde hal, tapi ibu tak penah tanya pendapat diorang? camno tuh?
diorang tak datang menolong tu satu hal la, bukan ape, cuma nak ngelak dari cakap2 org, "t ...
aayeetzz Post at 24-1-2010 16:42

i do agree, why not? sementara masih ada yg sudi..

hola ibunda..
mula2 aku baca tajuk, saspen je..
go for it.. masa dpn anda n anak2 milik anda.. bukan milik mak mertua anda.. as "extended" family bak kata dr phil ~ priority adalah "your own" family.

Bapak aku meninggal masa aku 8 thn, mak aku umur 34 masa tu. Tapi mak aku tak kawin lain pasal maybe pressure keje tak teruk sgt kot. Mak aku ngajar kat sekolah, keje selalu half day aje la, kan? Lagipun aku sorang jer yg ada, takde adik-beradik. Dan pastu pindah dok kpg parents mak aku, ada abang sorang tempat mak aku mengadu kot. Dan mak aku pun mmg sibukkan diri utk jaga aku, dan parents dia di kpg. Dan aku ingat mak aku ada cakap, tujuan hidupnya sekrg nak berbakti byk2 kat atuk nenek aku tu, dan memdidik dan membesarkan aku sebaik mungkin. Mungkin utk org mcm mak aku, boleh survive dan teruskan hidup sendiri kot, pasal suasana dok kpg dan keluarga kami...

Aku tak pernah la tanya mak aku apasal tak kawin lain, tapi aku tau pasal mak aku ni syg sgt kat bapak aku dan mmg takde yg boleh ganti. Selalu gi ziarah kubur bapak aku sama2, dan pesan supaya aku ni jadi anak soleh semoga bahagia bapak aku di alam barzakh.

Anyway, ni citer aku, dan byk situasi yg tak sama dgn ibunda sekrg kot.

hii....... u yg nk kena pk ttg idup u sndiri skrg. pedulikan ckp2 org sbb u sendiri nk kena lalui susah senang idup. mgkn itu jodoh kedua u apa salahnya........

refa...dia masih menunggu...wpun byk kali ibu tolak slowly..bincang hati ke hati..wpun jauh nun disana dia tetap mengambil berat. skrg ni ibu dlm proses mencari kerja di kampung supaya dekat dgn mak dan mak mentua ibu coz diorang tinggal berseorangan di kg. Dan juga supaya ibu makin dekat dgn si dia.

mziskandar...mmg la priority is my own decision with my girls but tau je la adat kita melayu kat mesia ni. mak mentua masih lagi mak ibu jugak. itu la yg masih melekat kat hati ni dr dulu sampai skrg. serba salah kalu tak tanya kan...but insyaAllah ibu akan fikir kan dulu benda2 ni. plan skrg ni ialah nk cari keje kat kg atau berdekatan dgn kg supaya ibu leh jaga mak dan mak mentua ibu yg masing2 tinggal berseorangan di rumah masing2. ajak tinggal kat kl diorang tak nk. so dlm semua adik beradik, ibu adalah calon2 yg paling layak utk pulang tinggal di kg. mungkin mula2 nti susah coz dh biasa dgn ke'busy'an kl but for them, i m sure i will adapt quickly.

merz...maybe ur mother ada back up i mean her parents. ibu dh takde ayah tp masih ada mak kat kg. itu la plan ibu skrg ni..balik jaga mak dgn MIL ibu. In the mean time, yes, makin dekat dgn si dia tp faktor jodoh itu ketentuan Allah kan...

bukanomi...tq dear..bkn yg kedua tp dh nk masuk jodoh ke 3 la dear..hihi..sbb tu risau mikir kan apa org kata nti. galok sungguh janda nih...hihi..

85# IBUNDA

I guess so... my mum sibukkan diri dgn sekolah (ngajar), membesarkan saya, menjaga mak bapak dan bawak saya visit nenek (MIL mak) almost setiap bulan. Kat kpg lak, ada sorang abang tempat mengadu nak minta tolong, dan adik beradik pun ada 8 yg lain.

To me, kalau mum and ur MIL understanding, diorang boleh paham camna hidup tanpa tempat nak mengadu, nak bergantung. I guess my mum sort of lost that too in the early days before finally managed to get back on her feet to carry on with her life.

Buat lah apa yg patut... buat sunat istikharah byk2...

Follow Us
Hi Ibu, saya rasa u should be very very careful ngan boyfriend u tuh. Ramai dah kena tipu, konon nya sayang kat anak anak tapi once jadi hubby lesap wang ASB budak budak tuh. Make sure he is filthy rich, if not u yang bela dia nanti (konon nya need money to secure business dia).

good luck

Ajal & Maut Ketentuan Allah....fitrah manusia dijadikan BERPASANGAN....apa2pun sebelum buat keputusan kembali kepada MAHA PENCIPTA....dia ada jawapan untuk kita..."Ya Allah Seandainya Benar Dia Ditakdirkan Untukku PERMUDAHANKAN lah JODOH ku...Seandainya dia BUKAN tercipta untukku JAUHKANLAHnya dariku DAN BERIKAN KEKUATAN untukku meneruskan kehidupan....usah dipedulikan KATA-KATA ORG...sepanjang2 jalan panjang lagi mulut orang.....!!! PEDULIKAN bukan dia yang suapkan kita makan....didoakan yang terbaik untuk ANDA dan ANAK2....REZEKI BERTEBARAN DIBUMI ALLAH INI usahalah....!!

Reply 1# IBUNDA

First of all u kena ke kubur and check tanah tu....

kalau masih merah....taburkan arang atau pasir banyak2....

so that orang tak kata tanah kubur masih merah lagi.....

keh3x...but seriously..

It's your life............peduli apa what people say...you cannot please everyone...as long as you know what u are doing and why you are doing it ..it dah cukup baik.

Orang tahu mengata but bukan diaorang nak bantu kalau u susah...

my advice jgn terburu2...selidik lelaki yg bakal jadi pengganti..kerana jika salah pilih akan lebih memeningkan....cari yg soleh insyallah...lebih2 lagi anak ibunda semuanya perempuan...so berhati2 ya...

Uhhh...ibunda...jangan biar kan lama-lama diri mu,
Setiap malam berlalu tanpa syahdu...
Dakapan erat hanya bantal kekabu....
Tanah yang gersang perlu di bajak selalu....
Samada dengan kubota atau pakai lembu...
Ditaburi pula dengan benih yang baru..
Mesti ceria selalu...

Ampun ye....

mana ibu ni ... dah settle ke problem dia...

Reply 88# nursyafi00

stuju jugak nih...
doa banyak2...pikir utk diri sendiri...kalau pikir cakap org...org tu ke yg nak jaga makan pakai segalanya pasal kita..
so pikir utk diri dan anak2...

kawen aje la....x yah pk sal org..kalu org yg banyk memekak tu kasik duit n bla2....tak pe gak...

aku ni jenis pencinta suami........so bila TT yang berpisah mati ngan suami (arwah) mudah2 sahaja me ...
dukalara Post at 25-1-2010 15:07

ermmm...kalau aku la..kalau ... aku pon mcm dukalara...pisah mati mmg ku x cari pengganti...w/pn masih muda....x kiralah umo hidup bersama tu baru bbrp thn...

aku ada kwn yg umo 32 thn & anak bongsu dr ramai adik bradik dlm 7@8... ms dia dlm perut mak dia...ayah dia meninggal...mak dia x nikah lg pon...skrg umo mak dia dlm 60++..so..dlm pengiraan aku..ms mak dia jd balu pon dlm umo 30an...so..aku salute kt mak dia...bsrkan anak sorang2...& leh dikatakan muda lg & leh nikah lg pon...tp..tu lah cinta sejati @ pon mmg JODOH hanya dgn arwah ajer...

so..TT...hal ni adalah berkaitan JODOH...JODOH tuhan tentukan..kalau dh ditetapkan TT nikah lg dgn seseorang..nikah la TT...

lantak ape orang nak cakap..
sy basihatkan ibu... buat sembahyang hajat n ishtikarah...
refer kepada NYA... HANYA DIA MAHA MENGETAHUI ...
(tapi, kalu ibu kawen lain... tak dapat jumpe suami yang 1st kat akhirat nanti....)
up 2 u....

mana ibu ni ... dah settle ke problem dia...
stroberi_80 Post at 12-6-2010 18:08

dah la tu gamak nyer...sonyap jer....;)

Salam...ibu nk tanya pendapat la. Ibu ni balu sejak may tahun lepas. Ada anak 3, semuanya pompuan. I ...
IBUNDA Post at 24-1-2010 16:03

Syarikat nick kudajantan sedia membantu balu2 seperti anda.........Dari sudut pakar nasihat serta bahu2 untuk disandarkan sehingga calon2 dari A-Z....temporary mahupun long term commitment.........pendek kata one-stop shop to happiness......

Reply 1# IBUNDA

salah atau tidak pucuk pangkal pd hati.. kalau hati dah berkenan dan sudah bersedia apa salahnya..

Reply  IBUNDA

salah atau tidak pucuk pangkal pd hati.. kalau hati dah berkenan dan sudah b ...
ButterCup Post at 29-6-2010 12:00

What's holding you back?