CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3007|Reply: 12

aku

Post Last Edit by hitamputih at 27-1-2010 08:59

setiap manusia di dunia ingin merasai cinta.. walaupun aku bukan seorang yang cukup cifat, tiada rupa dan harta, aku juga mempunyai naluri yang ingin di cintai dan di sayangi. ingat lagi waktu sekolah aku tidak sempat merasai kenikmatan cinta. terasa cemburu bila melihat rakan ku semua mempunyai pasangan sedangkan aku hanya bersendirian..aku begitu takut biler berhadapan dengan seorang yg bernama PEREMPUAN tp itu dulu.. aku yang dulu.

bila menjejak kaki ke ipt aku sudah tidak takut kepada perempuan lagi dan sifat rendah diri yang ada diriku sudah aku buang jauh dari hidup ku. di ipt aku berjaya memikat hati seseorang dan sehingga kini aku masih berhubungan dengan nya.. nama nya A dia lah semua bagi ku. aku serah kan semua yang ada pada ku kepadanya biasalah orang yang tak penah bercinta macam aku ni pasti buat sahabis baik untuk menjaga hubungan cinta ini.. diam tak diam hubungan kami sudah menjangkau tahun ke 3. dalam tahun ke tiga ini lah tuhan beri ujian kepada ku.

aku di datangi seorang perempuan lagi dalam hidup ku. namanya M perempuan yang berjaya aku pikat dan rasa lain dari yang lain kepada hidupku. perempuan yang ada kekasih hati tapi kerana aku dia tinggalkan kekasih hatinya. dia beritahu sehingga sekarang kakasihnya msg,call terkejut dengan berakhir hubungan mereka kerana kehadiran aku. sehingga kan kekasihnya memberitahu kepada cikgu yang baik kepada mereka berdua agar mereka dapat berbaik semula. dalam diam aku berkasih dengan 2 perempuan.. bila ingin merasai cinta, 2 perempuan datang sekaligus dalam hidupku.ah! macam nak pecah kepala bila memikirkan hal ni.

aku bukan jahat sampai nak mempermaikan hati orang perempuan. sayang orang sayang ko dari sayang orang yang ko sayang.. ini ayat yang akak aku beri.. sekarang aku sudah tinggalkan M.. tapi aku dah boleh tengok dia dlam keadaan macam sekarang.. keadaan yang memerlukan aku untuk terima dia kembali. memerlukan aku ambil berat kepadanya dan dalam masa sama aku sayangkan hubungan aku dengan A.  rasa bila terlalu teruja dalam cinta ini lah akibatnya.. semua tak menjadi...

buat la solat istiharah.. pilih yg mana satu yg terbaik... lg satu hang kena berkorban.. kena lepaskan salah sorang... bukan ke cinta tu memerlukan pengorbanan... ermm.. think bout it..

sian aku dgn si M tu .........

kesian jgk kt si A...ko curangi dia...

jgnlah sesakli ko permainkan perasaan pmpuan...ak da penah rsai sume tu smpi ak xsanggup tgk pmpuan nangis & sjk tu ak hny pilih seorg shj pmpuan dlm hdup ak...

ko jgn tamak.. nk x nk, ko kena pilih slh sorg smada A @ M.. putus mmg sakit tp kalau itu jln trbaik.. ada y lebih teruk dr putus cinta...

ermmmmmmmm....

Follow Us
kesian dgn A &  M....

kamu ni...tak baik taw both kamu nk..karang..melepas dua2...jgn pulak ko meroyan..

sejauh mane u menyayangi A dan M....

uuurrgghh~~ sorry la TT. aku memang anti lelaki mcm ni...ko ni kenape la tak boleh pk baik2 masa ngurat2 M tue ? ko tgok ape dah jadi ??? ko tak pernah ke pk kan hati A bila ko ngurat2 M ?? ko tau tak sakit tau.....lagi kalau A tau, aku confirm dia boleh meraung....kenape ko buat macam ni ?? bangga ke ko boleh ngurat2 perempuan, pastu bila M dah tinggalkan bf dia...dia pergi kat ko...pernah tak M tue tau pasal A ?? kalau aku la...aku dah lame angkat kaki....sebab aku tau...kesudahan dia mesti perit....M skang ni orang ke 3, and ko sendiri pon orang ke 3. ko tak kesian ke ??

angkat kaki je...tinggal 2 2...biar ko rasa merana macamane, sayang,,,,semua bende ko nak cakap sayang....tapi ko boleh fikir hati orang tak ?? :@:geram:

kawin je dua2..

10# rimau_manja

setuju!

aku rasa ko kena stick ngan A, sbb ko jumpa A dulu dari M....

kalo ko nak kawen dua2 sekalipun ok gak... tp A mesti jadi bini no satu ko... M bini muda...bleh???

rse cm bce cerpen la plak!
tp pndapat aku,klu M le tgal kn bf yg dia ade sbb laki lain,jgn smpai dia wat yg same kt ko lak..