CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maksimrvica

CATS FOR ADOPTION

kalau mcm tu, bel pegi kat hospital ampang putri, boleh tak?
belakang dia ada petronas yg ad ...
leotazz818 Post at 8-3-2012 12:28

DEAL!

sat pm akak no bel...

DEAL!

sat pm akak no bel...
beldandy Post at 8-3-2012 12:37

ok..

Post Last Edit by ronin at 15-5-2012 19:00

Nak bagi kucing for adoption......Sapa yang berminat boleh ler pm PM me....

Betina. Now 8 months old.

Mr Cicak.....jantan, umur dlm 4 bulan....

ini gambar kucing lain.. kaler & muka dia mmg sama... tp yg ni bulu mcm pjg sikit, kuc ...
leotazz818 Post at 8-3-2012 11:16

dari semalam duk tenung gambar kucen ni. Mata dia hijau, cantik sangat sangat, macam emerald. Kalau kat luar macam tu jugak ke kaler dia? amazing. dan anak tepi tu pun comel. geram tengok.

salam..

ada sapa2 yg nak bg adopt kucen idong kemek tak?

dari semalam duk tenung gambar kucen ni. Mata dia hijau, cantik sangat sangat, macam emerald. Ka ...
truly Post at 13-3-2012 22:49

sama kot... tp yg besar dah diberi org... kalau nak, yg bawah ni ada la...
yg adik dia dah tak de, ada kaka sekor...

Follow Us
yg adik dia dah tak  ...
leotazz818 Post at 20-3-2012 11:13

comelnyer leo!!!!!!!! kasi free ker berbayar?

yg adik dia dah tak  ...
leotazz818 Post at 20-3-2012 11:13

leo,
kalo tak der org nak.. akak nak book bleh?  nak bagi kakak buat teman tido.. huhu

leo,
kalo tak der org nak.. akak nak book bleh?  nak bagi kakak buat teman tido.. huhu
eyth Post at 20-3-2012 18:32

larr.. ahkak idok le bisnes kucing eyth weii... kalau nak boleh je...

larr.. ahkak idok le bisnes kucing eyth weii... kalau nak boleh je...
leotazz818 Post at 20-3-2012 23:08

boleh ker? yg mana satu ni?

boleh ker? yg mana satu ni?
eyth Post at 21-3-2012 00:07

yg pandang kamera tu... yg sekor lg tu dah mati..
tp adik beradik ni... gambar yg kat atas tu , yg bulu pjg tu kakak dia.. dah ambik dek org dah...

Assalamualaikum rakan-rakan semua..
saya ada kucing untuk diberi secara percuma aje.. memadailah dapat memberi kasih sayang dan perlindungan, makan minum dan kesihatannya yg baik..

Al kisah budak ni diselamatkan daripada di langgar. Satu malam tu.. bila saya keluar ajer dari supermarket belakang rumah.. telinga ni cepat jer dengar suara anak kucing yang tengah sedih.. terus terpandang dia betul betul di tengah divider jalan raya.. simpang 3 traffic light..mengiaw tak tentu hala..  tak tau la. .cam mana dia leh ada kat tengah tu.. melainkan ada orang campak kat situ.. Ya Allah.. kalau betul la.. orang buang.. sungguh kejam perbuatannya..

Sementara saya tuju ke divider tu.. kucing ni melintas.. nasib kereta yang datang tu.. slow.. dan kucing ni terkedek kedek lari.. saya yg menjerit.. target tak sempat nak selamatkan dah kena langgar pulak.. malam kan.. mana nak nampak.. lampu trafic baru hijau lakk..  

Anak kucing terus nyorok kat lubang air hujan tepi jalan tu.. susah saya nak tarik dia keluar..tonggeng tonggeng kang.. dengan saya sekali kena kaut dengan kereta.. aduhh.. cam ner ni.. ada orang lalu.. nak jer saya bagi duit mintak tolong belikan whiskas basah.. tapi emm mesti orang tak percaya cakap saya..(takut kena tipu kut).. dan malas layan.

Dengan pasrah nyer.. saya tinggalkan dia kejap.. terus lari ke  kedai beli whiskas.. sbb nak buat umpan suh dia kuar..

Bila dia keluar sikit.. terus saya tarik dia.. bagi rasa sikit.. dan terus jer saya angkut ke rumah.. tumpangkan kejap...  

Budak budak bulu 10 ekor kat rumah tu..terkejut..aik.. anak sapa pulak mama bawak balik ni.. peh saya saya cakap ngan semua..   kita tumpangkan dia kejap jer.. nanti minta minta dia dapat mama baru.. kesian dia..

Budak budak kat rumah tak marah.. tapi budak ni lak beria beria no yg jerit dan sembur.. tak bg dekat.. sekarang dah 5 hari rasanya dia numpang.. malam tadi berimpit tido dengan dia..

Budak ni pandai main.. manja.. jadi kalau ada yang berkenan tu.. contact hp saya 012-3480834. (niza)
Kat rmh tu dah 10 ada ekor.. tak larat dahh..time kita sampai rumah. kedengaran dari luar.. riuh macam taska kucing sbb depa menjerit.. miow miow. bagai. .

ala haniz, comel je sejibik sejibon mcm arwah abg sinki sob3....apa kan daya moi nk bersalin lg nih kekekeke, harap2 dia dpt mama yg betul2 syg dia mcm kita syg kat kucing2 sekalian alam huhuu

ala haniz, comel je sejibik sejibon mcm arwah abg sinki sob3....apa kan daya moi nk bersalin lg nih  ...
moimed Post at 29-3-2012 16:48

ha'a.. sebak pulak tgk wajah si kecil ni..kalo dekat2 akak.. tak kisah la kalau sekadar nak beri makan kat dia.. tp just letak luar je la.. bebas main2 kat belakang rumah... nak lebih dr tu x boleh nak kasi...
actually ramai jugak stray cat yg akak feed everyday. dr kurus dah jd gemuk. yg kecik2 berkurap tu dah sihat besar bagai johan.. mungkin makanan yg berkhasiat yg bantu pulihkan kurap2 diorg tu jd npk sihat & gemuk

kak leo dan kak moimed, budak ni masih dalam jagaan saya.. tiap malam dia tido ngan saya.. suka digeletek..  renyuk renyuk kertas.. buat bola.. dia main tendang tendang..  panjat grill.. ligat mcm jantan.. walhal dia betina jer..

yg tua tua kat rumah tu ternyanyok sekali.. ikut main bola.. (memang cukup pun kalau team bola kat rumah tu.. ) masuk dia jer.. dah jadi 11 ekor.. aduii.. penat cuci rumah pagi petang..

kak leo dan kak moimed, budak ni masih dalam jagaan saya.. tiap malam dia tido ngan saya.. suka dige ...
haniz98 Post at 30-3-2012 17:28

ye ke haniz...muka dia npk cerdik kan? akak ada sekor anak kucing besar ni... dr nak adopt kat org.. dah 2-3 org tanye tp lepas tu senyap je... tak pe lah maybe rezeki dia bersama akak... akak redho. rasa dah sayang dah pon nak kasi org... biarlah akak jaga dia selagi kudrat masih ada..

tuh la kak leo, moi pon sedih gak bila ada org nk buang kucing yg moi bg mkn tiap ari kat opis nih, xde kurap lgsung geok2 sihat2 walafiat, aktif comel2 giler...tapi xpe la setakat nih masih ada lagi dgn moi, apa moi buat moi sapu bersih [remis bwh walopon bukan opis moi sbb xmau org kata kotor penyebab nye kucing2 nih, walhal kotor sbb org suka suki buang sampah merata2 + org parking moto kat premis bwh (bongok betul) tp xpe la, aku kuatkan ati nih....mintak2 xde la org dengki lg, ada yg ckp moi bg mkn kdg2 anjing pon dtg mkn gak tuh kotor, moi xkisah pon anjing ke kucing ke makan, korang makan la selagi ada tuh, kang kalo xde xde la...tp tuh la kalo org xsuka kucing mcm2 alasan derang create...

Post Last Edit by Clinique at 6-4-2012 14:59

As salam uolss....

tuhari iol ada jumpa 3 ekor anak kucing mengiow-ngiow kat area parking keta rumah iol. Iol dr malam dah dengar dah bunyi-bunyian tangisan anak2 kucen, Iol tinjau dr atas tak nampak plak bayang anak kucing sbb gelap nak turun bawah takut plak sebab dah lewat mlm sgt. Esoknye, iol masih dengar lagi budak2 tecik ni nangis2...lapar agaknye..dah la pagi tu hujan. Iol apalagi..turun kebawah dan ternampak sekumpulan bebudak lelaki tgh main ke buli ke iol tak sure dgn anak2 kucing tu.

Ada 3 semuanya..iol tangkap sekor2 (senang je nak panggil, sbb sekor2 manja amat2) bawak balik rumah. Seminggu anak2 iol tanak bercakap ngn iol psl bwk bebudak tecik tu balik. Now lepas sebulan ++ depa dah geng2 dah. Siap main kejar2 lagi sikecik sama sigedabak. Budak tecik  3 ekor ni pun iol dah train berak kencing guna pasir sema. 3-3 sangat lincah, nakal dan sangat2 manja. Maklomla dlm usia tak sampai sebulan dah terpisah dr mommynye yg sampai skrg tak dijumpai.

Apapun...iol mencarik family baru untuk bebudak tecik ni memandangkan iol punyer kapasiti kat rumah tu sendiri dah penuh. Lagipun tak lama lagi iol akan berpindah ke umah family in law iols..jadi mmg agak sukar utk iol angkut kesemuanya sekali.

Moga2 adalah yg berminat nak ambik si kecik 3 ekor ni sebagai famili baru. Moga anda diberi kebahagiaan dan dimurahkan rezeki sbb terima mereka ber3 seadanya

Sesapa yg berminat...jgn lupa pm iol tauu.....

Budak ni masih ada di rumah.. masih tak ada orang contact saya yg nak. Tak cantik ker dia?
Budak ni memang cerdik dan semakin aktif. Kucing saya yang paling tua tu.. namanya adik.. suka sangat buli dia.. ikut mana pegi.. budak ni pun tak ber nama lagi.. bila kena usik jer.. (maklum ler.. jantan ngusik anak dara kan.. ), budak ni menjerit bak nak kuar anak tekak.. saya bukak pintu bilik dia.. jerit kat adik.. jgn la.. usik dia... terus budak ni lari kan diri ke bilik saya.. tapi bila keluar.. adik nak sangat budak ni..  sambil miow kat saya.. maaa~~~. maaa~~~maaa~~~ (maksud dia.. suruh bagi kat adik laa..) time saya keja.. saya kurung dia sama bilik ngan abang abby... sebab abang abby pun tak leh dok sama.. kang dia perang dgn miki..

Post Last Edit by Clinique at 6-4-2012 14:58

Yang 2 ekor tu kaler grey with black spot kat badan dia (bintik dia mcm style cheetah). Sampai sekrg iol x dpat bezakan 2-2 yg kaler grey ni sbb sebijik!!

Yang kaler itam tu mmg satu badan kaler itam xcept for bawah leher dia tu ada sket kaler putih. Paling kuat makan dan paling mengada-ngada!