CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maksimrvica

CATS FOR ADOPTION

Reply 918# leotazz818

syukur sgt org tu sudi adopt both.. sbb depa siblings, sedih gk nk pisahkan from each other

tapi semalam jumpa sekor lg anak kucing.. pun umur dlm sebulan gk.. sgt kurus.. masa bawa blk ke rumah & beri makan nmpk cm menggigil anak kucing tu makan, mungkin lapar sgt

nnti dh bersih & sihat ckit sya akan letak gambar kat sini for adoption (sya dh der 3 anak kucing & one baby at home, the 4th will be too much to handle )

Reply  leotazz818

syukur sgt org tu sudi adopt both.. sbb depa siblings, sedih gk nk pisahkan fr ...
naj13 Post at 4-7-2012 12:31

ok..kasi comey2 dulu... insyaallah ada rezeki utk si kecil tu..

Chiko kat Kelantan. Ada seekor ibu dan dua ekor anak (dalam 2 bulan) kat bawah opis. Chiko selalu bagi makan sebab kesian tapi ada yang tak suka (kedai kat bawah). Dia suruh pi buang kat Pasar je, Chiko macam tak sanggup je. Nak bawa balik, umah dah banyak... Ada yang minat tak? ke apa patut Chiko buat?

Chiko kat Kelantan. Ada seekor ibu dan dua ekor anak (dalam 2 bulan) kat bawah opis. Chiko selalu ba ...
Chiko Post at 7-7-2012 15:17

chiko ada gambar tak?? kekadang diorg ni nak tgk gambar dulu.. biasalah..

Reply 924# leotazz818

ermm... nanti Chiko ambil, InsyaAllah tapi sekor dah mati dah... tinggal sekor je lagi...

ade seko kucin kaler putih..kucin siam..ada bulu perang2 sikit..mata biru....semalam jumpe waktu magrib..ngah merayau..tapi kucin tak bertuan sbb perut die kurus...aku bawak balik umah.tido semalaman...lapar susu dak tuh..dala umah tadek susu..bagi makan sadin n smartheart jek...ngan ikan bilis...(umah org bujang tadek makanan sangat)....pastu aku bawak die tido sekali...manja betull letak atas selimu ke katil tanak..nk gak tido atas badanku....huhu...baik jek..tak kaco org tido.....cumenye pagi td subuh nk g kje lepaskan die..tkt die terjun bangunan plak ..huhu..tapi die baik tak bising..suara pun halus jek..sapa nk nnti aku tunjuk gambo

Follow Us
Post Last Edit by smartheartku at 13-7-2012 15:27

harap2...balik ni jumpa la balik ngan die....teringat2 jek..aku susah sikit nk bela..sbb slalu balik kg...umah dok sorang2...

Salam Ramadhan.. rakan rakan..

Gambar diatas seekor anak kucing berumur kira-kira 3 atau 4 bulan.. female.. dijumpai di bas stop carrefour, wangsamaju.
Oleh kerana saya keliru sama kucing ni orang buang atau kucing berkeliaran di kawasan situ.. kucing ni tak liar.. duduk diam diam di tiang situ..beralaskan kotak kertas.. masa saya riba pun dia diam ajer.. kat situ tak ada rumah yang berdekatan.. kalau saya tinggal kan dia dan naik bas.. saya risau dia dilanggar kenderaan lalu lalang.. nak saya ambik dia.. takut ada mak dia kat situ.. tapi akhirnya saya minta izin pemandu teksi untuk bawak kucing pulang dengan teksi. nasib pakcik tu sporting.. sesetengah pemandu tak kasi bawa binatang naik teksi dia..

sekarang kucing ni ada kat rumah saya.. untuk saya bela.. saya dah tak mampu.. kat rumah pun dah ada 14 ekor..
masuk rumah je semalam.. dia yg sebuk hissing kat kucing rumah.. kucing kucing saya pulak buat tak kisah aje.. tak marah pun.. sbb depa tau.. mama dia memang suka tolong kucing luar yang kesusahan.. dulu depa pun cam tu gakk.. so depa tak heran la. kalau ada pendatang baru..

Disini saya mohon rakan-rakan membantu saya dengan apa cara sekali pun.. bantu saya war war kan kucing ini untuk di beri secara percuma.. saya cuma mahukan perlindungan yang terbaik untuk kucing ni.. tolong yer.. kucing ni sangat baik.. tak dengar lagi suara dia..gambar nampak besar.. sebab saya snap dari dekat.. Last edited by haniz98 on 6-8-2012 11:33 AM \n\n

haniz98 posted on 6-8-2012 10:42 AM
Salam Ramadhan.. rakan rakan..

Gambar diatas seekor anak kucing berumur kira-kira 3 atau 4 b ...

err..agak2 bapa umuar dia ek...berminat jgk..tp takut plak bergaduh ngn anak aku sekor tu jantan....
bersih x dia??hehehe

none88 posted on 8-8-2012 09:12 AM
err..agak2 bapa umuar dia ek...berminat jgk..tp takut plak bergaduh ngn anak aku sekor tu jantan.. ...

umur dia lebih kurang 3 ke 4 bulan.. sangat manja.. bersih.. kalau nak saya mandi kan dulu pun boleh.. lagi bersih hehehe..  cam tu la. warna dia.. ala ala siam sikit.. permulaan masuk rumah tu dia je yg dok sembur sembur.. tapi kucing kucing saya yang ramai tu tak benda pun.. dah masuk 3 hari dia kat rumah saya.. lama kelamaan dia dah berani dengan ramai ramai tu..  sebelum tu dia dok tepi tu ajer.. ala malu malu kucing lagi.. bila saya masuk rumah malam tadi.. baru la dengar miow dia.. minta makan minum.. dan nak bermanja.. saya cakap turun makan kat situ ..baru la dia pegi.. dengar cakap budak ni..

sama la jugak kalau awk jadi ambik nanti.. buat permulaan ajer.. dia takut takut..  lama-lama ok la..

kalau berminat tel saya yer.. niza 012-3480834. masih available ni...  saya bagi free jer.. hadiah raya.. hehehe

haniz98 posted on 8-8-2012 12:26 PM
umur dia lebih kurang 3 ke 4 bulan.. sangat manja.. bersih.. kalau nak saya mandi kan dulu pun bol ...

ooo muda lgi...anak aku tu 6 bulan..aku ni bukan apa kesian plak kdg2 tgk anak aku tu sorang2 xde teman duk umah..
x biasa duk luar plak..asyik ajak main jek..aku ni penat blek kerja haha...kalo ada kawan hepi cket die kot...
haaa xpa nnt kalo jd iols roger u okeh...kena bwk bermuzakarah dulu nie...hehe

none88 posted on 8-8-2012 12:38 PM
ooo muda lgi...anak aku tu 6 bulan..aku ni bukan apa kesian plak kdg2 tgk anak aku tu sorang2 xde  ...

salam semua..

Kucing ni masih available.. tak sesaper yg sudi adopt ker..
Siapa yg sudi adopt dia.. saya belanja makan KFC..

haniz98 posted on 13-8-2012 10:13 AM
salam semua..

Kucing ni masih available.. tak sesaper yg sudi adopt ker..

errr kucen tu masih ada ka??

none88 posted on 27-8-2012 10:54 AM
errr kucen tu masih ada ka??

salam aidil fitri..
untuk makluman kucing yang telah diiklan tempoh hari masih ada lagi.. sudah pun manja dengan saya dan selesa dengan seisi rumah.. cuma sesekali ada perasaan marah dan jeles dari kucing kucing lain pada dia.. jadi bila dia tak ada kawan.. dia jadi anak manja mama dia.. datang dok atas riba.. bersandar dengan saya.. rasa sayang mula berputik pada dia.. dan mungkin begitu juga dia pada saya..   tetapi saya dah full.. masuk dia.. 15 ekor dlm rumah tu..  rasa serba salah pun ada.. kalau betul betul beminat balik nanti.. saya nak bagi tau.. yang tak lama lagi.. dia akan dapat mama dan papa baru..dan kena pindah rumah baru... (sedih pulak)

Untuk makluman.. tak semua forumer kat sini saya kenal dan tak pernah jumpa..

Lingkungan 2 minggu lepas saya terima sms tanya kucing.. tapi bila saya tel semula no tu .. dia macam tak faham pulak.. sedangkan dia yg tanya ada kucing tak lagi..  pas tu sms guna no tel yg lain pulak.. tp bila tel lagi.. dia buat tak faham jugak..
Apa yang saya perlukan adalah kejujuran semua.. bukan setakat sms..jika mengaku cat lover..saya mohon penjagaan dan kasih sayang yang seperti yang lakukan.

saya pun bimbang.. alasan tanya nak kucing konon. tapi bila dapat no hp saya dan alamat rumah, sebenarnya ada niat tak baik drpd pihak yang bertanya..

harap ayat saya diatas tidak menyakitkan mana mana pihak demi keselamatan diri saya dan masa depan kucing jalanan.

haniz98 posted on 28-8-2012 09:42 AM
salam aidil fitri..
untuk makluman kucing yang telah diiklan tempoh hari masih ada lagi.. sudah  ...

laaa ada plak camtu nak memain ek..eh sye ada x lg no kamu ek?macam xde kan..luper lerr...hehe...
bestu kucen tu dah manja dgn kamu nnt dia dpt tuan baru camna?mesti dia x selesa ke..takut ke..xnak makan ke..aduh yg tu riso tue...
kalo dah camtu kamu jaga je la..cian plak dia..xpa murah rezeki kamu nanti tolong kucen2 tu...aminn...

haniz98 posted on 28-8-2012 09:42 AM
salam aidil fitri..
untuk makluman kucing yang telah diiklan tempoh hari masih ada lagi.. sudah  ...

selalu kena mcm ni.. dah tepu dah...
mcm2 peel org nih.. bertanya bagai nak rak.. tp nan hadooo!!

none88 posted on 28-8-2012 10:29 AM
laaa ada plak camtu nak memain ek..eh sye ada x lg no kamu ek?macam xde kan..luper lerr...hehe...
...

seperti yang telah saya katakan dlm post terdahulu.. kucing bila berpindah tempat hari pertama mesti la dia takut.. kalau manusia pun.. akan rasa kekok untuk menyesuaikan diri.. malu.. takut.. rasa bersalah.. bagai bagai lah..

sama seperti kucing .. kalau kita layan dia.. bagi tempat tinggal , makan minum.. untuk dia meneruskan hidupnya.. kalau tak makan tp tak mau makan.. walau dah di sediakan.. dia sendiri akan lapar..haus.. dll.. selepas seminggu semua nye ok..

terpulang pada niat dan hajat.. samada masih berminat atau tidak.. untuk adopt kucing ni..  kalau dah tak ada siapa nak adopt dia. saya terpaksalah bela dia.. insyaallah.. Allah permudahkan segala urusan dan rezeki saya nanti..
boleh pm no hp awk kepada saya? nanti saya tel awak.  kakak ke abang ke adik ni.. ? salam perkenalan jugak..

Rate

1

haniz98 posted on 28-8-2012 02:41 PM
seperti yang telah saya katakan dlm post terdahulu.. kucing bila berpindah tempat hari pertama mes ...

hehe...x taw la kakak ke adik...tp iols nie gegirl..thun 88...
salam kenai jugak yek...

best sembang dengan none88 by phone.. insyaallah saya akan upload gambar kucing tu.. gambar terkini.. saya pun tak tau nak kasi nama apa kat kucing tu lagi.. tunggu tuan baru kasi nama .. nanti confuse pulak kucing tu.. daftar nama lain.. panggil nama lain pulak.. katanya..

assalamualaikum semua...comelnyer kucing kak haniz tu... saya pun baru nk adopt kucing dalam minggu ni.. excited + nervous..hehehe...
saya tengok banyak jugak kucing2 stray yang diiklankan dalam page KTAJ - Online Adoption House.. kalau kucing kak haniz tu masih belum ada adopter, akak cuba la email kat admin KTAJ tu..Insya Allah diorang akan tolong war2kan pada semua...  cuba search kat fb.. https://www.facebook.com/#!/ktaj0311