CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tamingSari

Perbincangan Perniagaan Nasi Kukus Ayam Goreng Berempah YG MENIPU..!

"By the way....kat mna nak dpat kan ayam dara tu.....kalau nak jual ayam dara..berapa pulak nak charge sepinggan nasik lemak dan ayam goreng tu..mesti mahal kan....pada aku kalau malam org tak willing nak bayar mahal utk makan kot...apa kata ko"

mana nak dapat?? tu kena rajin buat tinjauan dekat pasar borong tapi kalau kat johor..setahu aku peladang negeri johor ada membekalkannya cuma tak pasti dia orang boleh supply untuk pengusaha kecil...tapi aku tahu beberapa tauke nasi kukus yang besar2....ambil dari sini...HPNJ..dia orang nie supplier untuk KFC gak kalau tak silap...syarikar berkaitan dengan JCORP.

atau pun try la recce dengan sesapa yang ada guna ayam dara tu kat kawasan tu cuba tanya dan berkawan dgn dia orang...mana dia orang ambil supply tu.

AYAM DARA...actually tu gelaran dia....ayam dara ialah ayam muda...ayam tu tak cukup temph matang seperti ayam standard yang kita makan tu...berat dia pun seekor adalah sekitar 1.0-1.2kg yang digunakan....potong 4.....so nampak la menarik gile...besar2....dan tekstur daging dia pun lebih halus dan lembut. Tulang boleh ratah macam tu jer sebab kecik..pasal willing tak willing nak membayar tu kau kena kaji balik la...kalau ayam dara tu membebankan...tauke nasi kukus pun tak nak pakai kan?? ok lagi satu aku beri kau satu analogi perniagaan aku sebelum nie........harap kau boleh faham...

sebelum nie aku menggunakan nama Nasi Kukus Ayam Goreng Berempah...aku guna ayam standard potong 8. Harga market disyorkan RM4 sebungkus.....profit 100%...kalau sales rm500 kita tahu secara kasar nett profit Rm250-300. performance punya sales..turun-naik....

kemudian bila aku dapat supplier ayam dara..aku dah ubah pakai nama Nasi KuKus Ayam Dara...potong 4..Harga market disyorkan adalah RM5...(bagi aku logik..bayangkan...ayam dara kau makan tu sama dengan sebungkus nasi yang sama diatas tapi dengan kapasiti seolah2 2ketul ayam goreng biasa)..profit melebihi 125%...kalau sales..rm500...kira lah sendiri....heheheh. Performance sales..........mencanak2....dan hampir maitain setiap hari....kerana secara psikologi di KL/Selangor nie....nama ayam dara tu lebih terkenal....

**nie semua kena kaji psikologi target customer kita..........kalau kat tempat aku harga rm5 tak jadi masalah sangat.....dia orang puas hati sangat dengan apa yang dia orang dapat...biasanya customer ni kalau puas hati dia tak bising pasal harga....tapi kalau tak puas hati yang dia bising....ayam kecik la...nasi sket lah...

Rate

1

sorry... off topic jap...

selalu nampak sign board mcm nie
tapi tak tahu nak tanya saper..
nak try pun takut..

apa maksud ayam dara ehh?...
anak ayam ke?..
aarie Post at 26-3-2010 11:12 AM

aku dah terangkan kat atas tu.....kalau tak paham lagi taip kat wikipedia..spring chicken.......

*anak ayam kecik gila...sapa nak makan....nie ayam remaja la.....ayam biasa yang kita makan tu biasanya dah mak orang atau pun janda....(dah bertelor) ekekekeke...ayam dara..nie ayam suci lagi tau....hehehehehe

kasi meliur sket...

*anak ayam kecik gila...sapa nak makan....nie ayam remaja la.....ayam biasa yang kita makan tu biasanya dah mak orang atau pun janda....(dah bertelor) ekekekeke...ayam dara..nie ayam suci lagi tau....hehehehehe
tamingSari Post at 27-3-2010 05:53

seswai buat menantu ni...             (gurau aje bro... )

nak tanya ni...gerai yang ko running kat mana...?

buka dan tutup kul brape...?

boleh makan kat situ tak...ada meja ke...?

teringin lak nak makan ayam dara sunti ni...

seswai buat menantu ni...             (gurau aje bro... )

nak tanya ni...gerai yang ko running kat mana...?

buka dan tutup kul brape...?

boleh makan kat situ tak...ada meja ke...?
...
zaidi_MZZ Post at 27-3-2010 10:47 AM

sorry bro modus operandi semua pasar malam la..dan tapak statik...no meja dan kerusi...aku memang tak bukak kedai....kita maitain cost...waktu sekarang nie bukan masa yang sesuai nak main bukak kedai...kos overhead tinggi..kalau nak singgah gerai kat pasar malam boleh pi blog aku

sorry bro modus operandi semua pasar malam la..dan tapak statik...no meja dan kerusi...aku memang tak bukak kedai....kita maitain cost...waktu sekarang nie bukan masa yang sesuai nak main bukak ke ...
tamingSari Post at 27-3-2010 10:52

ic...ko niaga kat pasar malam mana...?

Follow Us
46# zaidi_MZZ

sekitar bangi dan kajang...Bandar Seri Putra,Bandar Baru Bangi,Tasik kesuma,Semenyih,Bukit Mahkota,Prima Saujana,Cempaka,Rinching, kalau tak jumpa aku..adik aku ada....dia 6 tempat..aku 6 tempat..

http://1.bp.blogspot.com/_68Fc2BzWvas/SeotH7RBOMI/AAAAAAAAAB8/d4DCfzzvMbk/s400/P5160001.JPG

kasi meliur sket...
tamingSari Post at 27-3-2010 05:56

alamak telan air liur tgk nasi ayam kukus ni.
i ada janji nak buat appoinment dengan u pasal nasi kukus ni...
tapi tak sempat sebab byk benda i kena handle sesorang. my partner cuti panjang...
bila bro free? minggu dpn boleh jumpa? bro bagi tarikh and date k.. tq

48# elle_gogo

kalau free pun setiap hari khamis...memang aku cuti hari khamis.....pasar malam yang hujung minggu masyuk..tak boleh tinggal hehehehe....tapi kalau nak datang jumpa kat mana2 tempat aku niaga..(mengikut hari lah..) pun boleh....kepada elle tgk pakej baru yang saya offer tu bukan macam hari tu lagi dah....kalau untuk yang full-time sendiri urus harga pakej lagi rendah RM1.5-2k...perkakasan dengan full support consultation dari saya...

Perkakasan tu encik pakai yang cap Buaya atau cap Zebra ?

Post Last Edit by elle_gogo at 27-3-2010 15:34
48# elle_gogo

kalau free pun setiap hari khamis...memang aku cuti hari khamis.....pasar malam yang hujung minggu masyuk..tak boleh tinggal hehehehe....tapi kalau nak datang jumpa kat mana2 tempat ...
tamingSari Post at 27-3-2010 14:49

kalau hari khamis kat mana yer. bangi ek? ok confirm hari khamis elle turun sana

errrr.. pakage tak boleh nak tgk ler.. website tak boleh bukak....

Post Last Edit by elle_gogo at 27-3-2010 15:34

kalau hari khamis kat mana yer. bangi ek? ok confirm hari khamis elle turun sana

errrr.. pakage tak boleh nak tgk ler.. website ta ...
elle_gogo Post at 27-3-2010 03:33 PM

pakej tu ada kat posting page sebelum nie la....web masih dalam pembangunan (buat sendiri..take time sket)..tapi buat masa nie boleh lihat2 blog saya http://mainmasak2enterprise.blogspot.com tapi pakej tu simple jer tapi kalau tak faham gak takpe nantie saya pm elle satu persatu

aku adalah peminat nomor 1 nasi kukus ayam goreng berempah....!

jgn bagik aku ayam liat & kering kontang...... sure kena maki.....!

selain tu aku minat sambal petai ikan bilis......!

roti canai? mamak punya tak sedap.........

pakej tu ada kat posting page sebelum nie la....web masih dalam pembangunan (buat sendiri..take time sket)..tapi buat masa nie boleh lihat2 blog saya http://mainmasak2enterprise.blogspot.com tapi  ...
tamingSari Post at 28-3-2010 00:05

tq bro.. nanti elle tgk link tu.

sorry bro modus operandi semua pasar malam la..dan tapak statik...no meja dan kerusi...aku memang tak bukak kedai....kita maitain cost...waktu sekarang nie bukan masa yang sesuai nak main bukak ke ...
tamingSari Post at 27-3-2010 10:52

halamak.... baru jer berangan2 nak pekena ayam dara nie...
bawak balik sejuk laa dia...
bawak kusi sendiri bleh.......

53# Acong

ayam kering dan tak berjuice tu sebab ayam di gunakan tu dah lama tersimpan dalam freezer...saya punya style tak guna aayam simpan dalam freezer..ambil stik 2 hari masuk tong ais...keluarkan masih segar mengikut bentuk...

halamak.... baru jer berangan2 nak pekena ayam dara nie...
bawak balik sejuk laa dia...
bawak kusi sendiri bleh.......
aarie Post at 28-3-2010 10:12 AM

hehehe mana ada..kalau bungkus elok..setakat sejam panas lagi..ekeke..takpun nantie aku perkenal pek thermos la..sentiasa panas..heheheh...takpe...ada rezeki kalau setahun dua berjumpa lagi cafe/kedai aku macam nie...singgah le...buat masa nie aku nak kukuhkan rangkaian aku di pasar malam

pm saya package atau tak keberatan tulis saja di sini

Post Last Edit by elle_gogo at 28-3-2010 16:35

aku rasa aku dah letak kat sini..page ke 2 kot..takpe lah..nantie aku paste lagi..

ok aku nak hebahkan pasal program francais aku tu....memandangkan ada beberapa kekangan dari mereka yang berminat..aku dah ubah sistem francais nie kepada cara yang lebih senang....lebih sesuai bagi mereka yang ada modal tapi takda masa atau yang berminat tapi tak nak operate sendiri......tapi sistem nie ada kelemahan dia sendiri iaitu kerana ianya agak terbatas kerana semuanya bergantung pada company aku. so kalau operasi pakej ini hanya meliputi kawasan putrajaya,bangi,kajang,serdang,cheras..lebih dari tu kena bincang dulu...

Pakej Rakan Niaga Mr.Bob's Nasi Kukus Ayam Dara

-bernilai RM3k siap dengan perkakasan semua backup dari aku..

-tak perlu risau pasal bahan mentah or whatever...bukak stall...barang semua aku hantar..tinggal goreng ayam sahaja...

-pekerja boleh anda cadangkan..atau saya sediakan

-anda cuma perlu monitor pekerja dan memberi feedback.

-profit 70:30...dimana 30% adalah keuntungan penguasaha setiap bulan dimana lebihnya adalah keuntungan syarikat dan balik semula pada kos operasi (tmsk bahan mentah) stall tersebut.(pekerja aku sediakan)

-profit 60:40...dimana 40% adalah keuntungan penguasaha setiap bulan dimana lebihnya adalah keuntungan syarikat dan balik semula pada kos operasi tmsk (bahan mentah) stall tersebut (pekerja pengusaha sendiri usahakan)

oleh kerana buat masa nie keupayaan terhad...aku target untuk mendapat 4 tempat beroperasi sekitar bangi,kajang,cheras dan serdang.

web belum siap lagi..apa2 hal...boleh tgk update kat http://mainmasak2enterprise.blogspot.com

Untuk yang nak buat full-time dan diluar kawasan aku sebutkan...pakej untuk anda adalah berbeza..Full support dan consultation dari aku...jenama yang sama..marketing aku support..tapi operasi dari A-Z kena operasi sendiri...aku akan guide untuk menyediakan.

kalau ada berminat nak menggunakan modus operadi pasar malam dan van bergerak..yang nie boleh bincang personally dengan aku macam mana nak buat dan macam mana nak kira profit. Aku target dapat conquer pasaran pasar malam sekitar bangi dan kajang 100% pun dah cukup...ada hampir 100 lokasi pasar malam di bawah Majlis Daerah Kajang sebenarnya...hinggakan ke cheras batu 14.. insyallah