CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tamingSari

Perbincangan Perniagaan Nasi Kukus Ayam Goreng Berempah YG MENIPU..!

kalau ada apa2 masalah insyallah saya akan bantu semampunya...kekadang lokasi memang cantik...tapi pengusaha kekurangan sket modal..masih boleh bincang...saya akan cuba membantu...bantu lebih tak dapat la.. saya pun baru nak berkembang..nie baru tahap daerah nak ke Lembah Klang...kalau dah tahap nasional..semua negeri dah ada wakil...lain cerita lah pulak...apa2 pun thank kepada sesiapa saja kat sini yang menyokong saya....saya tak tipu...saya mau tolong diri sendiri dan tolong orang...saya bukan ahlong! hehehehe

"By the way....kat mna nak dpat kan ayam dara tu.....kalau nak jual ayam dara..berapa pulak nak charge sepinggan nasik lemak dan ayam goreng tu..mesti mahal kan....pada aku kalau malam org tak willing ...
tamingSari Post at 27-3-2010 05:50

Terima kasih taming sari on your explaination..ilmu yg ko kongsi ni..akan aku ingat sampai mati...byk pahala awak......

http://1.bp.blogspot.com/_68Fc2BzWvas/SeotH7RBOMI/AAAAAAAAAB8/d4DCfzzvMbk/s400/P5160001.JPG

kasi meliur sket...
tamingSari Post at 27-3-2010 05:56

Aduhai...lapor perut aku terus...
Ko pernah dengar ayam penyet...kat Johor  popular benor.....
Aku agak ini pun guna ayam dara...sebaba potong empat..satu set 5 ringgit..kalau ada tempe tahu 6 ringgit...

Aduhai...lapor perut aku terus...
Ko pernah dengar ayam penyet...kat Johor  popular benor.....
Aku agak ini pun guna ayam dara...sebaba potong empat..satu set 5 ringgit..kalau ada tempe tahu 6 r ...
ladyrock Post at 28-3-2010 11:02 PM

lebih dari tahu...ayam penyet hampir2 menyerupai nasi kukus ayam dara gak...cumanya ada tempe..tapi memang lebih kurang...sebab masa aku menjual nasi nie..ramai gak minah indon suka beli kerana nak melepaskan lampias keinginan dia oran g nak makan nasi ayam penyet...

ayam penyet kat KL sesetengah tempat memang tengah naik la....tapi belum lagi menyeluruh ke seluruh lembah klang....

*untuk nasi ayam penyet tu ader perancangan tapi lambat lagi lah...hehehe

ayam penyet tu franchaise dari INdon
kat subang jaya ss15 ada satu ...

ayam penyet tu franchaise dari INdon
kat subang jaya ss15 ada satu ...
bioessence Post at 29-3-2010 07:07 PM

bukan..resipi tu dari indon...sape bawak masuk dulu ke sini di francaiskan wallahualam...yang aku tau nasi ayam penyet yang pernah aku kenal kat ialah di restoran wang solo..taman dagang ampang...pernah masuk JJCM dulu..

cth nasi ayam penyet

contoh nasi kukus ayam dara

seakan sama tapi berbeza......

*tu sebab ramai indon pun dah start try nasi kukus ayam dara aku..hehehe ok gak tu..

Follow Us
actually untuk nasi ayam penyet aku menjadi konsultan kepada satu pihak nantie yang nak pump duit dan minta aku managekan..so...aku malas nak story panjang kat sini...buat masa nie fokus pada nasi kukus ayam dara nie..:C

Post Last Edit by elle_gogo at 27-3-2010 15:34

kalau hari khamis kat mana yer. bangi ek? ok confirm hari khamis elle turun sana

errrr.. pakage tak boleh nak tgk ler.. website ta ...
elle_gogo Post at 27-3-2010 03:33 PM

elle esok hari khamis..kalau nak jumpa inform awal2..sebab saya ada appointment dengan orang lain juga...tq

cadangan baju kerja atau baju krew..Mr.Bob's Nasi Kukus Ayam Dara

ok tk simple jer...

simple ok, tp font fancy sikit la..boleh dak??
just pendapat saya

simple ok, tp font fancy sikit la..boleh dak??
just pendapat saya
pnut Post at 1-4-2010 01:11 PM

terima kasih..akan diedit..tapi tak malam nie....penatlah...esok aku try

taming
aku da beli NKAD ko kt bangi ari sabtu lps
komen aku....sedap & bebaloi
cuma sambal....  biji cili tu byk sangat
cari cara camne nk hancokan dierrr

taming
aku da beli NKAD ko kt bangi ari sabtu lps
komen aku....sedap & bebaloi
cuma sambal....  biji cili tu byk sangat
cari cara camne nk hancokan dierrr
yusrin Post at 6-4-2010 03:56 PM

erkk.....tetiba kata dah test yer.....kat bangi kat pasar malam mana kau jumpa?? kat bandar seri putra ker..kena tak tegur...tapi sabtu lepas memang agak sibuk la....jem la sekejap2..heheheh

btw...terima atas komen anda.....kalau nak diceritakan

dari nasi,ayam,gulai dan sambal..........aku dah berapa kali R&D untuk dapatkan rasa yang boleh diterima semua.....tak boleh terlalu kelantan sangat...manis..ada yang nak pedas sket...tapi kalau kau komen pasal bijik lada tu aku tak tahu nak cakap  apa...aku pun tengah fikir nie....camna nak asing biji lada ekk??hehehehhee.......tapi takpe aku memang suka sangat customer beri padangan...lain kali datang kenal diri la.....aku kasi free jer test....hahahahha kan dah rugi...

salamss

Kena try ni nasik kukus. Aku dok BSP. MMg slalu la g pasar mlm, tp cemana bleh  tak perasan En Bob ni. Slalu beli piza ngan yong tau fu jerk.

Pasai bijik cili tu, kalu aku sebelom rebus aku gunting kecik2 cili kering tu, so bijik byk le kuar & buang abeh2 bijik2 b4 blend. Time blend tu plak buh myk kalu itu bijik byk lagik. bg snng hancur time blend. Tu jerk. Tima kaseh. Nnti aku terai nasik En Bob ni.

salamss

Kena try ni nasik kukus. Aku dok BSP. MMg slalu la g pasar mlm, tp cemana bleh  tak perasan En Bob ni. Slalu beli piza ngan yong tau fu jerk.

Pasai bijik cili tu, kalu aku sebelom rebus ...
sigemuk Post at 8-4-2010 02:49 PM

ooopssss....cili kering???? saya tak guna cili kering...cili merah basah dengan cili kecik hijau tu (orang panggil cili akar)...emmm mungkin anda seperti orang lain yang tersalah pandang yang ingatkan saya menjual nasi lemak kukus.........huhuhu jauh beza tu...nie nasi kukus ayam dara.....nasi putih biasa dikukus+gulai kawah+timun+sambal+ayam dara potong 4...

pizza ada dua jer kat BSP tu...samada sy's yang pakai juara atau fairuz yang pakai vannete....abang yong tau fu dengan bini dia yang cun melecun tu(tapi slack gigi sket)...tu member baik saya tu...kira otai pasar malam gak tu..hehehehe...banyak gak belajar dengan dia selok belok......

saya punya booth kalau hari sabtu terletak di tengah2 berhadapan dengan cakoi bersebelahan dengan laksa perindu..rindu siot kalau makan...memang orang tak perasan sebab berapa ramai yang jual nasi dan ada yang main tapak2 kaw3..sampai 3-4 tapak dia nak monopoli....tapi saya satu tapak jer...tapi sale boleh fight dengan dia orang.....

kalau hari selasa di hadapan sederet dengan sup utara.....kalau hari esok jumaat di Bukit Mahkota...sebelah dengan char kuey teow........

panjangnya aku balas.............dah tau dok BSP tu...kenal2lah kita...kalau tak kenal...tak dapatlah aku nak bagi free....ramai forumer yang aku dah bagi test....tak kisah...konsep aku senang sedap alhamdulilah...aku puas hati...tak sedap aku risau hati..huhuhuhu...kalau customer beritahu aku minta maaf dan improvekan....isnyallah...cuba lah cari rupa nie boothnya...

oOoo cili merah yer..ni style kuah ayam golek kot. Nnti la aku try..ari Jumaat pon ade En Bob yer. Nnti leh la aku kenal2 sambil dapat makan free skali hubby ngan anak2 bleh dapat free gak ker? eheheh

Moga success!! Aku try ty kawan2 kot2 ade yg nak join biz  En Bob.

mohon pandangan kau orang....banner utama ..pilih A atau B atau C...hahaha jangan minta aku tukau lain...ni pun dah baik punya upah designer..siap photoshoot lagi kat studio..hhuhuhuhu....

77# tamingSari

tak nampak gambar...

nampak pangkah aje...ni promote prk hulu selangor ke...

78# zaidi_MZZ

sah2 pakai IE/firefox yang tak update plugin.....aku nie terang2 nampak gambar terpampang....sapa yang nampak x tu memang tak lama.....hehehehe

sah2 pakai IE/firefox yang tak update plugin.....aku nie terang2 nampak gambar terpampang....sapa yang nampak x tu memang tak lama.....hehehehe
tamingSari Post at 15-4-2010 16:41

aku pakai komputer zaman tok kadok punya...