CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JulietTheOrange

[MISTERI SETEMPAT]Misteri2 kat JB

Reply 695# akeefz

orang india kata...kalau nk bawak balik daging...kena bawak arang sekali supaya arang tu boleh absorb bau daging
tapi sape duduk johor jaya awal 90an mesti kenal wak wageh... wak wageh ni fames satay dia, aku mesti beli kalo dia lalu depan rumah, dengar hon dia seploh batu aku dah cege mak aku mintak duit beli satay...

satu hari laaaaaama benor wak wageh x jual satay... bila jumpa dia kitorang tanya la... katanya ada ponti ikut dia balik dan anak dia yg kecik x benti menangis....pasal ponti nyakat dia

sejak tu tak merasalah aku makan satay wak wageh....

Reply  akeefz

orang india kata...kalau nk bawak balik daging...kena bawak arang sekali supaya  ...
nazurah Post at 19-10-2010 15:33

erm. famous gak citer pasal bawah daging nie yek... ingatkan cerita org2 dulu nak takutkan kiter kecik2 dulu....

dulu masa aku duduk JB...selalu gak cite psl Villa Nabilla...

mcm2 version...ada kata dia mati kene bunuh, then pembunuh tu tanam dalam simen...dia ni anak tunggal family tu kan...tp kalau lalu kt ctu...ati aku mesti jadi cam sayup jek...cam sedey jek...especially terpk camna budak tu boleh mati...rumah tu menyimpan cerita misteri yg tak terungkai smpi sekarang...apa kesah sebenarnya yek...

Reply 334# Sagun36

Aku pas baca thread ni ngan tengok gambo ko smalam, terus teruja nak ajak hubby gi tengok next time balik kampung.. tapi sebab time aku baca da agak lewat... hubby da tido so ingat pagi ni nak ajak dia la... tapi terus kena kensel... bab smalam aku da mimpi sampai kat tapak villa nabila tu.... aku jumpa pak cik ni sorang... pakai baju Melayu style lama... muka dia tak garang tapi agak tegas... misai ngan rambut da putih... dia siap bagi nasihat kat aku "awak tak payah datang sini" ... pas tu dia terus ghaib... ngan tapak2 sekali... and everything went white... ... sebab da dapat early warning... takpe la... tak jadi... huhuhu...

serius seyh!villa tu spooky habis!
aku baru pergi sane ngan dak prektikal aku.
plus malam jumaat lagi.
agak keras.
member aku park depan pagar rumah situ. sekali mcm ada bender tolak. tergolek dy!
lepas laen mcm je. kitorang pon balek.

aku selalu gi danga bay tp xpernah tau pasdal Villa Nabila.. huhu yg mana ek. huhu nanti nak usha

Follow Us
billionman78 Post at 27-7-2010 11:21

apsal aku tak leh bkk link ni??

apsal aku tak leh bkk link ni??
cik_ted Post at 8-1-2011 18:20

thread dah padam kot..

aku penah cube masuk umah ni dulu.. mase mude2 la.. mase tu pagar dia ade lagi.. kitorang kene masuk ikut lubang kat tembok tu.. that time masih nampak lawa la.. kat pagar tu ade pokok pine kalau tak silap aku.. tapi after masuk.. member aku trus nak bali.. dia kata tak sedap ati.. so kitorang kuar la.. sampai la ni tak pnah masuk.. ni lagi la dah tua.. takde la nak buat keje2 gile ni lagi dah

rumah ini benar2 angker,kenapa perkataan ""kat""jdi kaler merah eh??pelik kan? testing kat kat kat......:@...

""kat"" aku x pula jd merah....

Reply 224# nazurah

villa ni kt danga bay ke

xde sape yg ushar villa ni ker?

xde sape yg ushar villa ni ker?
missnourell Post at 15-3-2011 00:14

selalu ushar dari luar aje bila lalu depan danga bay..nak masuk tak berani pulak..hahaha

hari2 nak g opis lalu depan kawasan m suites ni..x tau lak kawasan ni spooky

selalu ushar dari luar aje bila lalu depan danga bay..nak masuk tak berani pulak..hahaha
billionman78 Post at 15-3-2011 09:14

nk masok takottt...

jd nk tunggu n tompang cite kengkawan

tengok r rupe dlman villa nabila ni kat you tube..

Post Last Edit by cloudy_83 at 28-3-2011 12:16

korang, ni ada orang comment kat youtube villa ni..  meh aku susun balik comment2 dia ni eh..

ermm.. sebenarnya ini bukanlah villa nabila, nama sebenar tempat ni adalah christine villa, dulu ada tanda nama dia terukir dekat pintu masuk waktu tempat ni gah berdiri pada tahun 90an... aku tak tahula entah mcm manalah tempat ni leh di tukar nama jadi villa nabila, dan segala citer karut yg dorg dok ubah suai hingga jadi cerita hantu, konon ada budak pompuan mati kena bunuh kt situ la... karut la.... itu sumer citer org yang tak tahu hujung pangkal... main sebut jer,.

pastu bila citer ni dorang sebarkan dari mulut ke mulut christine villa yang pada asalnya memang xder misteri.. alih2 jadi sebuah rumah berhantu dek angkara mulut ke mulut.... klu tanya org jb di awal tahun 90an... mesti dorang jawap itu bukan villa nabila.. actually christine villa.. sebuah rumah percutian ala2 peter stuyvesant.. ownernya adalah seorang dato' berbangsa cina.. masa dia bangunkan christine villa ni dia memang tengah top and naik kt jb...
naturalspirit2010 1 month ago

tapi dato' ni kemudian di lucutkan ke dato'annya atas sebab kes yang xbleh nak di beritahu... then dia anak beranak kira mcm low profile la lepas insiden tu, tapi rumah baru beliau tersergah indah dekat area kangkar tebrau johor..

Jadi christine villa ni dia tinggal mcm tu jer dia pun xmampu nak tanggung malu atas sebab tertentu... jadi org yang tak tahu pun nama asal villa ni main sebut jer.. janji ada bunyik LA. LA kt blakang dia...

jadi from now onwards.. stop la panggil villa ni villa nabila.. xder kna mengena langsung nabila dengan tempat ni... owner cina.. seorang dato' yg dah dilucutkan kebesarannya... harap2 hentikanla spekulasi ni.. tempat tu pun skang ni dh tak seram mana, sebab jiran dia dh tarah tanah2 tepi tu.klu korang tanya aku mana aku dapat citer ni jwpnnya sbb msa kjadian 90an,umur aku 21 tahun hocayyy... sjk aku kecik lagi slalu dok lalu lalang dpn christine villa ni.. dari dia gah smpai la dia di kosongkan

so kesimpulannya memang betul cakap nazurah, ni VILLA CHRISTINE la...{:1_126:}

aku dapat comment ni dari sini...

You Tube - the vila nabila!

OK, so mungkin benar yang gambar lot yg dah takde bangunan kat page belakang2 tu villa nabila..  yang kt jalan kapt. muhamad amin tu..

korang, ni ada orang comment kat youtube villa ni..  meh aku susun balik comment2 dia ni eh..

...
cloudy_83 Post at 28-3-2011 12:14

so citer2 selama ni tak betul la yek..masa mula2 dulu ada gak forumer cakap yang ini bukan villa nabila, tapi Christine Pallace / Christine Villa..

anyway kalo perasan kat jalan sepanjang depan danga bay tu ada banyak gak umah tinggal...besar2 pulak tu..bukan christine pallace aje..and rumah kalu dah terlalu lama ditinggalkan for sure banyak yang duk..jin semua duk situ..so tak salah la cakap2 orang ramai kalau umah tu berhantu..

oooooo... cm tuh ek... abes yg nabila kene bunuh tu pelesu la yer?