CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: toxicated

Staff Hospital Gomen Cakap Kasar-kongsi pengalaman korang jugak

wpun kat thread ni citer psl pengalaman buruk tp sy nak ucapkan terima kasih...

terima kasih utk semua nurse & doktor2 di wad 11 Hospital Pakar Sultanah Fatimah, Muar sbb beri layanan yg baik masa sy miscarriage & warded dr 7hb smpi 9hb. yg plg ingat, sister mariam sbb bekerjasama dgn doktor lim utk keluarkan janin & doktor adilah sbb keluarkan uri baby. sori la, nurse2 yg lain xperasan nama. selain doktor lim & doktor adilah, doktor jason, doktor arupa, doktor azizi & doktor pakar - doktor badrul. nurse & doktor bagi layanan yg baik & sy puas hati dgn penerangan yg doktor bagi (ke sbb aku byk tanya )

wpun kat thread ni citer psl pengalaman buruk tp sy nak ucapkan terima kasih...

terima kasih utk semua nurse & doktor2 di wad 11 Hospital Pakar Sultanah Fatimah, Muar sbb beri layanan yg baik masa  ...
sajer Post at 23-2-2010 21:20

:pompom::pompom::pompom:
sharing is caring
sesungguhnya anda termasuk dalam golongan yang beruntung menerima layanan yg baik...
rasanya kalau minah kaunter tu tau aku ni pegawai jugak, dia tak buat perangai cmtu kot.

p/s: agak2 wujud double standard tak, kalau org awam dilayan teruk, pegawai2 sendiri dilayan bak raja?
anyway, tak semua staff hosp gomen ni mcm ni,masih ramai yg bagus, cuma 2,3 kerat yg prestasi teruk ni la yg bagi gambaran yg teruk pd servis2 hosp gomen.

haku x ada pengalaman yg teruk2 cuma dari pengamatan aku ( chewah..) nurse yg muda2 kat sepital gomen ni ada budi bahasa sket..compare ngan nurse yg tua2 ( yg kunun2 dah senior sebab dah lama keja )

ermmm ada kemungkinan jgk bosan asek duk ulang keje sama hari2 wat kerani kaunter tu jd x mesra pelanggan, tp sedikit pembetulan,Kerani di kaunter adalah Pembantu Tadbir (kewangan) gred w17 berkel ...
Radiostar Post at 5-2-2010 12:44

ooo...kerani kaunter tuh gred w17 rupanyerrr....mati mati ingat n17....

ni pengalaman buruk saya..

awal pagi bulan puasa tahun 2009 sy sakit perut nak bersalin. sy g kat hospital p******. sama kat hosp tu dlm kul 5 pg... sy g kaunter, sakit sgt dah... staf situ suruh sy g hosp lain sbb katil hosp situ dah penuh dgn pesakit... aduhai sedih bukan kepalang dah ler sakit dia suruh g cari hosp lain lak...

dgn keadaan hampir2 nak bersalin sy g cari hosp. s******. sampai sana lagi dasyat. staf kaunter sana dgn angkuh mengatakan hosp tu juga katil sudah penuh... sy terus menangis... menangis mengenangkan nasib yang dah la sakit lepas tu pulak dia cakap gitu. dia suruh sy cari hosp lain.. boleh dia tolak kite macam bola.. ini bukan kes biasa. ni kecemasan... melibatkan nyawa org...

sy rasa x ada kudrat dah nak berkejar kesan sini. nurse situ marah lagi dekat saya dia kata kenapa sy datang hosp sini sedangkan sy bukan dari daerah sini. sy kata lah hosp p***** tu penuh. nurse situ pula cakap hosp P****** sengaja cakap begitu sbb  x mahu menerima pesakit... padahal hosp dia pun sama gak bagi alasan sama. pulak tu dia marah sy lagi perli2 sy.... sy yg tengah sakit x mampu nak buat apa2...

lepas tu sy minta nak juga bersalin kat situ sbb x larat dah.. dia kata boleh tapi dia x jamin  lepas bersalin sy ditempatkan di wad itu @ kena hantar hosp lain... sy dah x kisah dah asal dpt bersalin dgn slmt...

masa sy masuk dlm wad tu sy tengok 5 lagi katil kosong... tengok!!!!!! pemalas punya nurse... bagi alasan bodoh.... kata katil dah penuh... dtg sorang nurse.. dia tgok sy atas bwh atas bwh... lepas tu dia leh cakap "oo.... tadi berlakon je nangis... sekarang dah tak nangis..." ya allah... rasa nak terajang je nurse keparat  tu... dia leh cakap gitu.. kite ni betul2 sakit dia mainkan kite plak.. disebabkan sy x mahu dpt layanan buruk masa bersalin nanti sy diamkan diri je.. dlm hati...hanya tuhan saje yg tahu bertapa terbakarnye perasaan...

lepas bersalin.. dtg jururawat pelatih... bukan main lagi bagi layanan yg baik sungguh...

lepas je kejadian tu sy memang panas hati dgn nurse2.. w/pun tahu bukan semua nurse begitu.... so berhati2 lah kalu pergi ke hospital SERDANG.. akan dpt layan buruk dri nurse di sana...

85# daniashahila

Hospital P***** tu hospital putrajaya ke?
Klu hosp putrajaya setau sy mmg sentiasa penuh.
Sy bersalin anak 1st kat situ - bln 7 thn 2008. Tp mmg pilih utk operation, bkn dtg emergency.
Masuk2 hosp, msk wad gynae dulu sbb wad bersalin penuh.
Ptg nak dekat kul 7 baru turun wad bersalin
C-sect esoknya.
Doktor & nurse pun baik2. Lagi la lps operation susah nak bangun, susu bdn xde.
Kul 2 pagi panggil nurse 3,4 kali. Alhamdulillah, nurse baik - lupa namanya. Tp masa tu sy blm keje gomen...

Tp sepatutnya diorg bole la terima kes emergency kan?
Klu kad wad bersalin xcukup katil, msk la dulu wad gynae - sementara.

Follow Us
Bukan setakat nurse. Doktor2 dr pakar ker budak2 houseman pun agak kurang beradap. Mentang2 lah kita ni dtg nak mintak rawatan, tapi dilayannya cam peminta sedekah. Geram gilerr. Ingat skitlah diorng  ...
realmcord Post at 4-2-2010 20:23

xsemua macam tu.mak aku pernah berkhidmat sebagai physio kat HKL.dia xpenah layan orang berdasarkan pangkat atau harta.orang tu miskin sekalipun dia tetap layan dengan baik.aku penah bagitau mak aku,dengan ape yang dia ada skarang nape x pindah ke hospital swasta?gaji lagi banyak.mak aku jawab,"memang mak keje cari duit nak,tapi mak ikhlas nak tolong orang kita.xsemua orang mampu ke klinik swasta.if you work for money,you will not enjoy your life and you will hate monday.if you work for what you love to do,you will love your life more than you do and you will live longer".

tabasco,menariknya kata2 ni..pinjam ye,wat pedoman keje harian..huhu
,"memang mak keje cari duit nak,tapi mak ikhlas nak tolong orang kita.xsemua orang mampu ke klinik swasta.if you work for money,you will not enjoy your life and you will hate monday.if you work for what you love to do,you will love your life more than you do and you will live longer".

Post Last Edit by tabasco at 25-2-2010 18:23

aqyueetda xperlu pinjam,amik je

penah kene sekali kt hosp putrajaya..rase cm mnyesal plak time tu g hops.

pengalaman saya buat kajian di hosp kerajaan, memang layanan teruk dan membeza-bezakan pangkat..Hosp Sultan Ismail, pengalaman buruk buat wife yang bersalin anak pertama di HSI JB..bayangkan wife tgh  ...
adozey Post at 27-2-2010 14:40

siannyer wife youu.......sampai hati cakap camtuhh....hampeh punyer staff,tauler korang penat tapi jagalar sikit air muka org awam nihh...by the way doktor doktor hukm  pown hampeh hampeh gakkk:kant: sian arwah nenek akuu...boleh ker doktor pompuan tuh cakap kat mak aku 'lagi 15 minit mak puan dah takderk yerkk'...kuang hajar betull:kant: pandai jer predict kematian org ......biler doktor pakar datang tau plak lari memasing....

siannyer wife youu.......sampai hati cakap camtuhh....hampeh punyer staff,tauler korang penat tapi jagalar sikit air muka org awam nihh...by the way doktor doktor hukm  pown hampeh hampeh gakkk:kant ...
choolakaw Post at 28-2-2010 00:42

kes ko ni lagi la kurg ajar..mulut takde insurans langsung...:kant:
ade ke main2 je ngan kematian org..

siannyer wife youu.......sampai hati cakap camtuhh....hampeh punyer staff,tauler korang penat tapi jagalar sikit air muka org awam nihh...by the way doktor doktor hukm  pown hampeh hampeh gakkk:kant ...
choolakaw Post at 28-2-2010 00:42

patut nyer ko balas je balik kt nurse tu,

'lagi 15 saat, mau ko aku aku C4 kan je'

dasar mulut xde insuran,
kerek je ckap cmtu,
ingat dia dewa ker ape,
nk predict nyawa org:@

hospital gomen mmg mcm sial
kerana nurse yg xikhlas keje pun
mmg gampamg depa ni keje gomen
waiting list nk jumpa doc 5 jam
jumpa doc jee 2 minit
lps tu nak amik ubat kau kena tunggu 4 jam

hospital mcm gampang ilah putrajaya n PPUM

regards

kes ko ni lagi la kurg ajar..mulut takde insurans langsung...:kant:
ade ke main2 je ngan kematian org..
toxicated Post at 28-2-2010 01:27

mcm sengal kan doktor tuhh siap suruh mak aku pegi bagitau org kampung bagai.....bayangkanlah perasaan mak aku camnerrr.....lps tuh mak aku bagitau dr sengal tuh 'doktor mak sayer tuh masih bernyawa lagi saya nak bagitau orang kampung apee'........

patut nyer ko balas je balik kt nurse tu,

'lagi 15 saat, mau ko aku aku C4 kan je'

dasar mulut xde insuran,
kerek je ckap cmtu,
ingat dia dewa ker ape,
nk predict nyawa org:@
oni313 Post at 28-2-2010 13:01

bukan nurse tapi doktor pompuan plak tuhhh:kant: .....

aku ada pengalaman keja kt hosp gomen nie..walaupun aku staff situ aku akui mmg wujud mulut2 longkang mcm tu..even aku pun penah kena,tp aku balas balik la hehe sbb time tu aku wat keja bkn aku sakit..alhamdulilah so far dh 2 org anak aku,2 2 aku bersalin kt hosp private,layanan alhamdulilah..sbb aku xnak bersalin situ,mengikut pengalaman kengkwn aku mmg menakutkan..kwn aku penah kena seluk smp 10 kali dgn Dr pelatih kt hosp ni..hb lak xdibenarkan masuk...
tp masa anak ke2 aku kena jaundice aku msk hosp gomen kt kg aku..nasib baik aku temankan anak aku kt hosp tu,walaupun masih sakit dlm pantang..korang tau tgh2 mlm ada S/nurse yg bantai tido sedangkan ada bby yg dok nangis sakan..dhla aircond dlm tu sejuk gila,mau x nangis baby tu..sian aku tgk bby kt situ..esok tu aku siap bgtau lg kt mak bby tu suruh jaga bby tu sbb nurse wat xtatu je,tp susahla sbb mak nya czer so mana leh duduk lama2..susah tul dh la hanya mak je yg dibenarkan tunggu bby,ayah time waktu melawat je dibenarkan..atas sbb tu la aku tabahkan ati n tahan sakit tunggu smp bby aku sihat..

ramainya yang tak puas hati dengan sikap staff dan servis hospital gov ni.. sedih plak aku baca, walaupun bukan staf klinikal(mostly mereka lah yang pesakit selalu x puas ati), tp segala aduan,pendapat,maki hamun pesakit/keluarga kami di unit perhubungan awam dulu yang kena tadah telinga.. hahaha nasib lahh dah keje.. aku tak tau nak komen sebab mungkin bila aku gi dapatkan rawatan, sama2 staf lain sket layanan.. tp mmg diakui, mmg ada staf yang tak beretika.. cuma kami sediakan saluran untuk para pelanggan yang tidak berpuas hati melalui peti cadangan,borang ada kat tepi peti tu.. nak bagi gred utk spital pun boleh, isi borang masuk dalam kotak A,B,C.. hehe  Dijamin aduan anda tidak akan dibiar tanpa tindakan.. KAMI SEDIA MEMBANTU.. :pompom:

ramainya yang tak puas hati dengan sikap staff dan servis hospital gov ni.. sedih plak aku baca, walaupun bukan staf klinikal(mostly mereka lah yang pesakit selalu x puas ati), tp segala aduan,pendapat,maki hamun pesakit/keluarga kami di unit perhubungan awam dulu yang kena tadah telinga.. hahaha nasib lahh dah keje.. aku tak tau nak komen sebab mungkin bila aku gi dapatkan rawatan, sama2 staf lain sket layanan.. tp mmg diakui, mmg ada staf yang tak beretika.. cuma kami sediakan saluran untuk para pelanggan yang tidak berpuas hati melalui peti cadangan,borang ada kat tepi peti tu.. nak bagi gred utk spital pun boleh, isi borang masuk dalam kotak A,B,C.. hehe  Dijamin aduan anda tidak akan dibiar tanpa tindakan.. KAMI SEDIA MEMBANTU.. :pompom:

aku ada pengalaman keja kt hosp gomen nie..walaupun aku staff situ aku akui mmg wujud mulut2 longkang mcm tu..even aku pun penah kena,tp aku balas balik la hehe sbb time tu aku wat keja bkn aku sakit. ...
elok12 Post at 3-3-2010 11:28

aha, baby warded sbb neonatal jaundice ni, same case ngan aku jgk.

yg aku heran tu kenapa ek:

1) kt spital gomen, hanya ibu yg dibenarkan jaga baby, org lain tk blh tunggu or bantu jaga. blh dtg melawat je waktu siang hari (time melawat). very strict. dh la baru lepas pantang, anak sulung plk tu, blm ada pengalaman jaga baby lagik, terseksa yg amat. plg kesian ada ibu yg baru lepas c-sect, sgt sakit smpai nk dukung baby pun xlarat. anak dia nangis pun dibiarkan je, plg tk tahan bila anak dia nangis, anak2 yg lain ikut nangis sama, termasuklh anak aku. nk harapkn nurse yg bz tu (which most of the time aku tgk byk borak time siang, and tdo time mlm) mmg kim salam sajork. dh kalo nurse tu bz yg amat and xsempat nk tlg tgk2kn kami ni, nape x dbenarkn waris kami temankn? crowded sgt ke nti klo tambah sorang lagi kt bilik tu? aku xpaham.

2) katil baby (yg ada lampu biru tu) dgn katil ibu di dlm bilik asing, walau bersebelahan, tpi still kena keluar masuk ikut pintu berlainan. kami ni nama je dalam pantang tpi terpaksa berulang alik, jalan n stay up jaga baby. kenapa xletak jer katil baby tu sebelah katil ibu. i dont understand.

3) pagi2 cucuk amik darah baby. dh lah baby kecik, vein xberapa nmpak, darah pun ciput. kesian baby. ini pemerhatian aku sendiri tk tahu betul ke idak. tpi since anak aku kena warded 5 hari. aku notice tat dlm 5 hari tu, dia tukar2 org yg amik darah ni. hanya sekali je aku dengar baby menangis/menjerit less than 2x, yang lain nye 4 or 5 kali masya-Allah. maknanya yg 4/5 kali tu, x dpt amik darah anak mungkin sbb darah xcukup or xjumpa salur darah yg sesuai or what ever reason sekalipun, ia menunjukkn org tu tk expert. mungkin pelatih?. aku sbnrnya kalo awal2 lagi dh tahu keadaan camgini, mmg akan bwk anak pegi hospital swasta yg ada pakar w/pun xberapa mampu. anyway, ada saper2 penah dengar skang dh ada scanner yg blh kesan level kuning tanpa amik darah. betul ke?

4) penutup mata baby masa kena jemur bawah lampu tu guna kapas kasa yg potong2 tu jer then selotape kt tepi dahi, dh tu bila baby bergerak sket penutup mata tu akan tercabut/longgar, mendedahkan mata baby pd sinaran lampu. selotape tu plk klu terlekat kt rambut baby mmg susah nk cabut kuar. kenapa ek hospital xsediakan penutup mata yg lebih baik or yg susah tercabut and tk sakitkn baby. kos tinggi ?

masa tu mmg membuak2 rasa nk tulis surat complaint tpi disbbkan kesibukan harian, xtulis2 smpai skrg. anyway, benda2 camgini sepatutnya nk complaint di mana? di hospital tu sendiri atau terus ke kementerian kesihatan

erkk.. sori ala-ala ter'off topic sket.. nk meluahkn perasaan kekdahnya.