CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Squall-Leonhart

Beli superbike kat Singapore tapi pakai kat Mesia: OK ker tak?

kalo kapcai mungkin lambat sebab kemampuan enjin yg terhad.. dan speed dia tak boleh menyamai kelajuan kereta.. kalo superbike.. boleh menyamai atau melebihi kelajuan kereta.. minyak lebih save ( bergantung kepada jenis keta individu tu la ).. dan cepat sebab tak sangkut jem ( ni berdasarkan kat tempat akula.. tmpat korang aku tatau lak.. jangan tanya pulak kat singapore camna.. lg la aku taktau.. )

ye betul,
kadang2 nak overtake lori yang slow kat highway pon susah,
sebab mostly lane kanan kereta2 yang tersangat laju,
kadang2 aku celah kat lane kecemasan je..

kat singapura, banyak jugak sbk murah kat negara mereka...apa pandangan masyarakat singapura ?:re:
biscuit_merie Post at 4-2-2010 17:56

alaaa. org s'pore pun garu paler jugak... ada moto power tapi takde laluan utk gunakan power tu...
mesia gak untung.. depa beli barang / minyak dari mesia...

pendapat 2.5 sen dari aku aje ni

aku taktau la fuel consumption motor 600cc ke atas camna.. tp akuandaikan fuel consumption motor 600cc lebih save berbanding fuelconsumption keta aku..

tp kalo owner tu ada keta vios ke.. city ke.. viva ke.. myvi ke.. akurasa fuel consumption superbike 600cc ke atas maybe sama atau lebihsikit...
Alt-F4 Post at 5-2-2010 02:17

bergantung pada kelajuan bang... as general.. lagi laju.. lagi byk minyak...
aku pernah test KL ke RnR tapah dgn speed sekitar 180kmj~220kmj.. minyak tak sampai RM20 pun...

alaaa. org s'pore pun garu paler jugak... ada moto power tapi takde laluan utk gunakan power tu...
mesia gak untung.. depa beli barang / minyak dari mesia...

pendapat 2.5 sen dari aku aje ni : ...
ryo_takahashi1 Post at 5-2-2010 09:22 AM

iye2 sangat2 betul..

bergantung pada kelajuan bang... as general.. lagi laju.. lagi byk minyak...
aku pernah test KL ke RnR tapah dgn speed sekitar 180kmj~220kmj.. minyak tak sampai RM20 pun...
ryo_takahashi1 Post at 5-2-2010 09:25

tu la aku nak upgrade p 600cc nih.. hehehe

tp bg aku.. superbike still good option instead car..

kalo keta.. tol lagi.. myk lagi.. kalo bwk family takpa la.. ni kadang2 sorang je bwk keta.. tu yg PLUS kaya..

kalo ramai naik superbike.. tak lama lagi Plus mesti kenakan tol kat superbike.. sebab superbike makan jalan and speeding sama mcm keta.. except kena hujan basah je..

ye betul,
kadang2 nak overtake lori yang slow kat highway pon susah,
sebab mostly lane kanan kereta2 yang tersangat laju,
kadang2 aku celah kat lane kecemasan je..
dune1989 Post at 5-2-2010 09:07

bahaya oo kapcai overtake kat lane kanan.. mmg kapcai takde option lain.. tp aku rasa agak merbahaya .. kalo lc tu aku rasa gagah2 la jugak..

tp kadang2 rider yg naik lc ni eksyen sikit.. ni yg aku nampak la.. ( bukan semua la.. tp ramai gak la yg aku dok tgk2 ni )..

mungkin muka je eksyen.. tp hati baik.. hehehe

Follow Us
Apa kata Modenas pasang jer model2 yg dah discon dari Kawasaki mcm ZX10ker,ZZR1100 ker...pastu modenas kasi upgrade kosmetik sket..boleh jual lagi tu...

Apa kata Modenas pasang jer model2 yg dah discon dari Kawasaki mcm ZX10ker,ZZR1100 ker...pastu modenas kasi upgrade kosmetik sket..boleh jual lagi tu...
danedzya Post at 5-2-2010 16:45

nanti lepas tu korang kutuk kawkawwww.... moto lain suma dah layan injection, modenas baru nak layan karburator

28# ryo_takahashi1
janji superbike,teknologi jepun tu...ada bau2 jepun kira ok laaa...walaupun pasang kat Gurun...

actually.. aku prefer sbk yg pakai carpekpekor..

Aku just nak Quote komen /pemndapat dr sorang poremer MBC pasal Motor SBK Singapore ni...baik dan buruknya ..dan kenapa tak ramai Rakyat Malaysia pakai Motor SIngapore ni walaupun murah....ye lah...kalau korang peratian kat KL ni je...selalu ke nampak motor2 SBK Plet Singapore ni....

Sharing is caring :-

p/s: nak dipendekkan cerita, Malaysian xleh ride bike s'pore diMalaysia kecuali dgn beberapa kes khas.. insuran n road tax juga xvalid. jpj tahan kompem angkut gi lelong. dgr ejen cakap mmg le semuabuleh je. nak pemahaman detail, rujuk thread lepas2... siap ada postdari pihak umpama JPJ (apa nama ntah) S'pore.

utk pemahaman ringkas:-

1)Straight to the point -  Rakyat Malaysia tidak buleh memiliki motors?pore? walau macam mana berabuk pun ejen cakap legal bike, doccomplete la, road tax RM200 la, itu la ini la.. yg pasti, memang rakyatMalaysia tidak boleh memiliki moto s?pore (maksud disini ialahpenggunaan kenderaan tersebut di M?sia seperti mana kenderaan berpletM?sia yg lain)
2) Moto s?pore ada COE (kira macam kontrak la) ygmenghadkan tahun penggunaannya. Tamat je COE tu, bike itu dikira scrap(buangan/sampah dll). buleh juga kalau nak sambung COE, tapi belanjabesar.
3) Insurance & road tax s?pore hanya valid di s?pore shj.Di malaysia, road tax & insurance tu tak guna sesen pun. So kalaueksiden ke, mmg insurance tak cover. kalau hilang pun sama. Kalaueksiden, cedera ke, mati ke, pun sama.. tak dicover. Selain itu, kalaukena road block ngan jpj, confirm moto kena angkut. & tak bolehtebus balik pula  dgr citernya.
4) Moto s?pore xde harga di m?sia.sbb itu murah. Hanya individu yang belum kaji berkenaan bike s?pore inisahaja? atau individu yang kemaruk sangat atau yg berani mati je beraniguna. Kecuali kes2 khas (cth: dok kat johor atau ada saudara kat s?pore)
5)Byk kerenah dan byk kerja.. buang masa dan sudah tentu la buang duit.Kena paham, Di s?pore, setiap tahun, kenderaan kena buat inspection(kira cam PUSPAKOM kita la, tapi lebih strict) utk dptkan roadtax &insurance. Kos utk ini semua paling busuk 3K-4K (bergantung pada umurkenderaan tersebut & juga cc, lagi berumur, lagi mahal)

Adabe2rapa masalah lagi berkenaan pemilikan bike s;pore nih, tapi aku rasayg nie pun dah cukup memeningkan kepala dah.. ahaks Smiley

Walaupun begitu, ada beberapa kes khas yg membolehkan rakyat m?sia ride bike plet s?pore di Malaysia dgn lebih ?tenang? Smiley

1) kalau korang dok kat johor.. especially berdekatan ngan sempadan la.
2) kalau kau rakyat M?sia tapi bermaustatin kat S?pore (leh dapat AP)
3) Kalau kau ada saudara kat S?pore:-
- gunakan nama saudara kau sebagai pemilik dan nama korang sebagai rider vice versa
- tapi korang perlukan:
   i) international pasport (nak ?tenang?, korang kena rajin kuar masuk s?pore)
   ii) international lesen (pegi kaunter JPJ, bayar RM200++ n bagi gambar & lesen.. siap, dpt on the spot)
   iii) sentiasa pastikan salinan geran dibawa bersama ketika ride
- Walaupun begitu, harus diingat.. korang tetap perlu buat yearly inspection di S?pore
- Dan tetap juga, insurance tersebut x cover apa2 kemalangan korang alami di m?sia
- Dan moto tuh tetap ada COE
-Dan ianya tetap x menjamin korang x kena kacau ngan pak polisi ^.^ cumalebih selamat banding yg main redah je. Kuat la sikit alasan tuh bilakena tahan?

Kredit utk poremer
issollie dr MBC

Fuhh...long explanation...thank you..
Tang bab insurance tak cover tu aku rasa seriau sket..
Tapi kalau motor malaysia ride kat sana pun sama jugak ker insurance tak cover..??
Habis tu si Nik2121 nak gi konvoi kat Siam nie,kira gamble jugak ker??

Camna pula motor register Siam tapi pakai kat sini...adakah sama pendekatannya dgn motor singapore??

explanation mamat tu tak abih lagi dane...nt aku paste yg lain....( pasal Insurance coverage )....ada rsnya dia bgtahu.,,

Post Last Edit by medangmru at 10-2-2010 08:21
Fuhh...long explanation...thank you..
Tang bab insurance tak cover tu aku rasa seriau sket..
Tapi kalau motor malaysia ride kat sana pun sama jugak ker insurance tak cover..??
Habis tu si Nik2121 ...
danedzya Post at 10-2-2010 12:36 AM

Quote lg ,,

tengkok lah policy insuran anda..

1. U boleh bawak ke Thailand& Singapore tapi terhad kepada 30 hari. Lepas tu, insuran you taklaku. Langgar, you punya pasal, kowtim sendiri..  So, kalau nak lebih30 hari, kena beli policy tambahan, maksud duit tambahan...
2. Lesen punya hal, you kan bawak kat Malaysia, lesen B/B2 dah cukup.
3.Yes, lesen ada, okay. Tapi road tax tu mane ade.. ini moto Singapore /Thailand, xde roadtax JPJ woi. Itu pasal kena bawak geran..

30 hari itu utk membolehkan insuran u valid. lebih dari tuh, insurantak cover. berkenaan roadtax, kena faham ianya adalah cukai yangdikenakan kerajaan M'sia utk membolehkan kenderaan u berjalan di jlnraya M'sia manakala lesen pula adalah pas utk u bawa kenderaan, 2 bendayang berbeza. jadinya, kalau roadtax (cukai jalan) singapura bermaksudadalah cukai yang dikenakan oleh kerajaan singapura bagi membolehkankenderaan u lalu di jln raya singapura. begitu juga M'sia. jadi, ofcourse cukai yang dikenakan oleh S'pore tak laku di M'sia begitu jugasebaliknya. Tapi masih ada kelonggaran atas kapasiti negara jiran yangdipersetujui antara kedua negara.

Berkenaan lesen, perlu lesenantarabangsa kerana anda sedang membawa kenderaan berdaftar luar M'sia.ini utk selamat dari diganggu pak polisi   kalau bawak kenderaan daftar di M'sia, dah tentu la lesen biasa sudah memadai.

beli je superbike malaysia.. less headache..

beli je superbike malaysia.. less headache..
Alt-F4 Post at 10-2-2010 09:04 AM

Betui tu...rega pun murah....Hahahahahahahhaa

nnn

Rate

1

Ini kedai mana punya price list bang?
Antara Welly,MSC dan Naza mana lagi afdal kalo nak beli SBK nie??

37# danedzya

mana2 pun boley asal pandai nego
yg penting bawak kengkawan yg biasa dgn kedai tu...

aku target insyaAllah in this year I will fetch that Kawasaki Ninja 250r no matter what!
insyaAllah..dan aku akan usahakan in first 6  month period...
yeah!!!:@

aku target insyaAllah in this year I will fetch that Kawasaki Ninja 250r no matter what!
insyaAllah..dan aku akan usahakan in first 6  month period...
yeah!!!:@
dune1989 Post at 11-2-2010 09:42

baguih dune.. semangat ni yg riders2 nak..

nanti dah angkat motor.. elo aku.. boleh ride sama2 pegi pasar malam naik superbike baru.. hehee