CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Kalau kedai nasi lemak senibung nie... bkn tokey cina nie... nie 100% org melayu..
kira sedara jauh la dgn aku... mak owner kedai ni anak sedara moyang aku... ntah cam ner nak ckp salah silahnye...
dgn aku mmg dah jauh sesgt la...  kenal as sedara jek.. tp tak close langsung.. mkn kat sana pon x pernah dpt diskaun apatah lg dpt FREE..

Dah byk aku dgr org cerita-cerita org yg misteri ttg gerai nasi lemak nie.. tapi wallahualam.. aku tak tau menahu langsung...
pada aku kenapa dia laris.. secra logiknya  mengikut akal aku nih.. sbb (1) menu mudah n simple (2) order nasi lemak cepat sampai, tak perlu tunggu lama (3) tepi laut.. open air.. tak panas (4) tempat santai.... sbb tu ramai cina2 mkn kat sana ...

tapi kalau dia pakai pelaris.. tu aku tak tau.. dan aku tak akan bertanya pd diorg.. sensitip ooooo...

Rate

1

kt area kg baru aku sure ramai yg pkai mandrem2 ni kan..mklumla terlampau bnyk sangat persaingan ye x...

ni bkn cter psl nasi lemak. tp saja nk selit kt sini

nasi ayam kampung kat tg malim. bukak pukul 1. x pernah bukak awal

pukul 12 org dh beratur dpn kedai walaupun tutup lagi. berpeluh ketiak tgh2 hari buta. plg cepat pukul 1 baru bukak. x kira la org marah ke, maki ke. padahal boleh aja bukak bg org duduk sambil2 dia siapkn makanan

lg satu, yg aku perasan, ada sesetengah jenis lauk mmg dia x refill. x kira la walaupun baru bukak then 5 minit lauk tu dh habis

ada skali pegi dgn bapak aku. aku bising2. last2 bapak aku cakap, "dah itu perjanjian dia"

Rate

1

Kedai mamak zubaidah tu kedai kakak kwn aku. Kira close gak. Nanti aku tanya dia betul ke kakak dia ada letak pelaris. Dulu masa baru nak bukak dia citer panggil ustaz nak pagar kedai. Penah gak ada sekali kena buat dgn kedai mamak pe tah yg area situ, tp dah ok.

Reply  medangmru
kenapa cakp cam tu....kalau kedai kotor....automatik dapat perisa tambahan eh.... ...
bukanomi Post at 5-5-2010 09:51 AM

aku bgtahu pun berdasarkan pd pengalaman aku nengok ramai pelanggan sebenarnya tak kira samada premis restoren tu kotor atau bersih....janji sedap dan murah....pasal perisa tu tak kisha la derang tahu atau tak...

alang2 cite pasal makanan boleh tak tapi bukan pasal nasi lemak...
ikan bakar umbai tu ntah ape yg sedapnya ntah.
aku aritu mkn malam semata2 turun melaka dari kl sbb laki aku mood baik nak belanja aku mkn punyalah jauh hahaha... sbb aku xpenah mkn so laki aku nak bgi aku rasalah...
sampai2 q panjang giler ngn jemnyaaa nak masuk situ.
beratur dkt sejam baru dpt pilih ikan semua..
dah dpt meja tunggu lama lagi.dah dpt makanan haram xsedap langsung!!!!
kosong je ikan bakar dia tu ngn tawarnya..cheh aku masak lagi sedap!!!
kalo camni gaya nape semua org kata sedap ngn sanggup beratur panjang mcm tu mcm ada sesuatu je... sia2 je mkn mlm jauh2..

Rate

1

Follow Us
Nak menyelit sikit. Bukan kisah nasi lemak, tapi kisah restoran beso la. Siap masuk rancangan Jalan-Jalan Cari Makan bagai~ Kalo nak tengok artis makan2 pun try ler pegi sana. Mesti leh spot 1 or 2.

Restoran ni Muara Ikan Bakar kat Tanjung Harapan Pelabuhan Klang. Weekend/awal bulan je mesti ramai orang. Parking jauh jauh pun orang sanggup. Nak kata sedap sangat tidak gak. Dah la menu terhad. Balik-balik sotong goreng tepung, masak tiga rasa, masa cili.... Sup pun balik-balik sup ayam, sayur or tom yam. Tak variasi langsung. Aku gi situ sekali je, sbb mak nak belanja member makan... kononnya belanja kat tempat standard sket la sbb member mak aku ni bley kata high profile gak. Sabo je la~

Kritikan yang biasa aku dgr org mesti kata servis lambat. Sampai 3 jam tunggu tak sampai2. Pastu, makanan banyak yg tak masak sepenuhnya. Kalo ikan bakar tu kengkadang masih ada part yg beku lagi kat belah dalam. Ada plak komplen kata ikan hangus. Pernah member aku dapat ikan pari yg dah busuk! walhal masa dia pilih kat depan tu ikan pari tu masih elok lg. Member aku trus muntah ditempat kejadian dan dimarahi oleh mr. tokey.. yg namanya En. Talib. Masa tu otak member aku dah ting tong sbb baru lepas muntah, member lain plak kecut  teluq sbb kena marah (dorang kastomer tp kena marah, pastu takut... hape la~! ) bayo dan trus blah. Dah beberapa hari baru ler member aku ngan geng-geng dia bersilat mulut mengumpat pasal restoran tu.. ceh~

Ni baru masuk cite best
Ada biras jiran aku ni kawan baik ngan anak murid Harun Din. Dia ajak ler si anak murid ni makan kat Muara. Dari cerita biran jiran ni, si anak murid ni exited la memula sbb dari dulu mmg selalu mendengar kepopularan restoran ni. Sampai je kat sana, lum pun dorang parking, tetibe si anak murid suh si biras jiran ni blah dari situ. Si biras jiran ni pun kehairanan dan bertanya apakehey nye. Tadi excited nak giler, sekarang cam marah2 plak. Si anak murid tu pun berkata, "Apsal ko bawak aku makan kat tempat jembalang melambai ni?!" Si biran jiran kehairanan lagik. Si anak murid sambung cakap "Restoran ni pakai penarik dari Indonesia. Jembalangnya bukan main banyak kat atas bumbung restoran ni dok melambai-lambai agar org sentiasa datang je"

Lepas je si biran jiran ni bercerita, baru ler kami taw...... patut ler mr. tokey rajin pi indon

p/s: aku taw mr tokey ni sll gi indon sbb sbnarnya mr  tokey ni kawan abah aku. abah aku rapat ngan anak2 dia, staff restoran tu bagai.. banyak gak informer yg kami dapat.. wakakaka... bayangkan, tu restoran kawan, tapi hanya sekali je kami pernah jejak kaki ke sana. Kalo nak makan seafood sangat, kami ke Bagan Seafood. Dekat2 situ gak. Dulu restoran ni cina pye, skarang melayu dah amik alih. Tapi seafood dia chinese style. Menu pun banyak kawan tak kawan, kalo makanan tak sedap tak henggen kami mengunjungnye.. ekekeke~

sekian~

Rate

1

korang rasa la kan McD, KFC, Pizza tu ada pakai pelaris tak? Aku tengok mana2 kedai dia sentiasa ada customer aje... kekadang sampai termimpi2 nak makan...

Reply 186# pinktriangle
kedai ikan bakar yg sedap penah aku jumpa kt melaka kt ayer keroh, kedai ikan bakar malim...pergh, slogan dia pon best.. jauh benor sampi ke umbai tu...ari sabtu bukak, ahad not sure...gulai ketam dia pon meletop...eh, ni board seram ke board kedai makan...ampun...bukan apa cuma nk mengubat kekecewaan pink

kembang plak tekak aku bacer citer korunk neh..tapi byk informasi dpt...makaseh...

Reply  pinktriangle
kedai ikan bakar yg sedap penah aku jumpa kt melaka kt ayer keroh, kedai ikan  ...
bukanomi Post at 6-5-2010 08:00 AM

ahahaha dah lari topik pulak eh..tulah dah balik dari sana barulah ramai ckp kat area mana best.xpelah xnaklah buat keja bodo hanya nak makan semata2 turun sana kan.. next time kalo terlalu or jalan2 sana nanti aku cari.thanks 4 d info.apapun mmg mcm sesuatulah kalo kedai xsedap tapi beraturnyaaa ya ampunnnn

saper pernah mkn rojak ngan mee rebus mastan ghani kat teluk intan...
aku suker sgt ngan rojak dia...kedai ni famous sgt..
adekah kedai ini ade guna pelaris gak...

kedai ni mmg jadi sebutan ramai kt area sana. .. tapi aku tak penah sampai lagi...mgkn sedap sbb guna resipi turun termurun kot

Reply 187# HideGulz
terima kasih bagi info...nnti aku pon cuba kedai bagan yg ko ckp tu...kedai tu area port klang jugak ke...

bukak kedai makan mmg kena pakai perlaris ke....

Reply  HideGulz
terima kasih bagi info...nnti aku pon cuba kedai bagan yg ko ckp tu...kedai tu are ...
bukanomi Post at 6-5-2010 11:43

Bagan Seafood tu pun kat area2 tu gak. Kalo nak exact direction, ko leh singgah kat memana kedai burger kat situ dan tanya arah. Rata2 kat sana mmg taw mana tu restoran.

Pasal pelaris tu aku tak sure, tapi ikut pengalaman aku kebanyakkan kedai makan mmg pakai pelaris. Even member aku hanya jual jambu pak cu 916 tu pun pakai pelaris gak. Heran aku

Reply 195# HideGulz

yakinlah dgn Allah, kenapa mesti bergantung ngan pelaris bagai......

alang2 cite pasal makanan boleh tak tapi bukan pasal nasi lemak...
ikan bakar umbai tu ntah ape y ...
pinktriangle Post at 5-5-2010 22:07

org melaka tak layan ikanbakar kat umbai ni...kitorg biasa pegi muara sungai duyong atau alai...

Reply  HideGulz

yakinlah dgn Allah, kenapa mesti bergantung ngan pelaris bagai......
bukanomi Post at 6-5-2010 12:20

Aku pun tak paham ngan peniaga ni sumer. Bagi aku semua tu rezeki dari Allah.

org melaka tak layan ikanbakar kat umbai ni...kitorg biasa pegi muara sungai duyong atau alai...
peachRose Post at 6-5-2010 12:22

best tak kat situ???  aku ni dahlah gila ngan ikan bakar lagi2 terubuk..perghhh

best tak kat situ???  aku ni dahlah gila ngan ikan bakar lagi2 terubuk..perghhh
ibu_haritz Post at 6-5-2010 12:28

best la jugak..kat muara sg duyon tu aku suka sotong celup tepung dia..yg alai aku tak penah pegi tapi member aku dari KL selalu turun lepak situ..

aik..dah kedaung la tread ni..haha...

err.citr pasal melaka ni..ada satu port makan kat Durian daun sebelah Maktab Pompuan durian Daun..org melaka tau la kedai mana....dgr citer dulu2 la Harun DIn atau sapa ntah yg pandai ilmu2 ni dibawa nak makan kat rest ni tapi tak jadi sbb dia bgtau kedai tu pakai pelaris...aku pun tak sure pelaris mcmn tapi org mmg ramai ya amat la esp masa lunch hour...aku sekali sekala layan gak beli beriyani kat situ..boleh le...