CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

nasi lemak Mali's Corner...

Post Last Edit by ritzz at 6-5-2010 16:25

sesape pnah makan kat kedai western william kat kelana jaya?
hehehhheeee..serious tak paham camne bleh laku n ramai orang
maybe the food taste good
tp kan..kedai nye mmg tepi longkang
and it is not really kedai..but more macam bangsal gitu
taukey nye cina..tukang masak aku nampak indon
and mahall gleee

Bagan Seafood tu pun kat area2 tu gak. Kalo nak exact direction, ko leh singgah kat memana ked ...
HideGulz Post at 6-5-2010 12:06 PM

uikkkkk baru lps melantak asam jambu pak ucu tdi pun ada gak terpkr .alih2 ko kata kawan ko jual jambu pun pakai pelaris??
apa kes??? dahla aku suka mkn jambu tu...org dah tau sedap buat ape nak pakai pelaris lagi xpaham xpaham..

uikkkkk baru lps melantak asam jambu pak ucu tdi pun ada gak terpkr .alih2 ko kata kawan ko jual ...
pinktriangle Post at 6-5-2010 17:13

Memula aku pun tak pecaya gak. Motip pe dia nak pasang pelaris sedangkan kat situ mmg sah sah dia sorang jek yg jual jambu tu. Pastu dia kata ngan aku "Kite tak leh caye ngan org sekeliling... aku dah penah kene, aku taw la" Apa yg dia penah kena aku tataw

Reply 204# HideGulz

ngoklah kawan ko tu...:@ kalo camtu rezki yg dia carik tu xhalal lah...bt taktik kotor. adatlah nama pun niaga adalah risiko untung ruginya...rezki tu kan datangnya dari Allah pasti adalah xbyk sikit2 lama2 jadi bukit.

pinktriangle~
Ntah la kan. Aku pun tak paham. Dunia org berniaga kan. Kalo berniaga sekecik-kecik jambu pun pasang pelaris, yg beso tu pe lagi kan...

tadi ada org tanya pasal McD ngan KFC pasang pelaris ke idak. Bagi aku pelaris dorang lagi dasat... serata surat kabor, tv, panggung wayang sumer ada pelaris dorang. Beza dorang kaye, yg pakai pelaris bomoh2 ni niaga kecik2 takde duit jak.. ekekeke~

Follow Us
hidegurl...

tulah pasal tu baru business kecik tu..camni baik busnss online dak? susah sikit nak bt sihir ke ape.
aah ada yg tanya pasal fast food semua lawaklah pulak...itu mmg dah popular dari dulu sampai skrg dah...rasa pun standard je mana2 pun ..dorg fight dari segi promosi makanan baru, hadiah2 baru..

nasi lemak Mali's Corner...
asamfy87 Post at 6-5-2010 14:09

Nilai ke? yang siap ada background burung layang2 kat blok tu?

ada bbrp tanda sbnrnya berkenaan pelaris ni. perhatikan betul2 dlm kedai. nasib baik, dpt jumpa barang/gambar/rajah yg korang rasa x perlu & x logik ada kt situ. tmpt plg favorit kt kaunter cashier. tp x semestinya kt situ. kdg2 tampal kt dinding je

anyway klu dh puas carik mmg dh x de jugak, tp kedai tu ttp ramai wpun masak x sedap, dan ada plak org cerdik pandai yg nmpk itu ini, maknanya 'beso' punyer pelarislah. silap2 dh tanam kt dlm tanah

ada bbrp tanda sbnrnya berkenaan pelaris ni. perhatikan betul2 dlm kedai. nasib baik, dpt jumpa bara ...
junkredish Post at 7-5-2010 01:24

macam gambar lakaran piramid ader ayat2 dengan orang keliling piramid tu kira pelaris jugak ke? juga poster tongkat ali dan kopi jantan yang ditampal bertindih-tindih memelikkan pelanggan.

macam gambar lakaran piramid ader ayat2 dengan orang keliling piramid tu kira pelaris jugak ke?  ...
kroit92 Post at 7-5-2010 01:35

x logik kn nk letak gambo pelik2 camtu

juga poster tongkat ali dan kopi jantan yang ditampal bertindih-tindih memelikkan pelanggan.
kroit92 Post at 7-5-2010 01:35

klu prasan kt kedai mkn cina yg sewaktu dgn ni ialah gamba wanita2 separuh bogel

mmg pelik kdg2 bila pikir pasal pelaris nih...ada jiran lama aku dulu bukak meja kecik 4 segi jual nasi lemak pon pakai pelaris..aku penah makan, mmg sambal tak sedap langsung...

aku teringat ada satu kedai makan yg famous kat jalan batu belah klang. Org memang giler ramai makan kat sana tapi ada beberapa org alim yg aku kenal xnak makan kat situ. katanya penah ada org nampak monyet menari2 kat makanan yg dia hidangkan tu. tapi sekang kedai tu dah tutup pun.. terus jadi suram je tapak kedai tu...

Reply 208# kroit92

eh x la..kat KL..area taman melati..gombak..hu

Post Last Edit by Santeira at 9-5-2010 10:20

Pelik org yg pakai pelaris ni. My mom, masa arwah bapak saya masih ada, jual nasik lemak gak, tapi tak pakai pun. Tiap2 hari habis, kadang baru 20 minit dah habis org beli. Sekarang dah tak jual sbb arwah ayah dah takda so takda org nak jualkan. Tu pun ada yang tanya lagi, selalu buat request baru mak masak, tu pun dtg amik sendrik kat umah. sebungkus RM 0.50, kalau nak banyak beli dua la. kalau kawan saya kat KL pun datang tanya pasal nasik lemak, tak boleh lupa katanya.

thanks mod santeira for d credit..

aah bila mod citer pasal nasi lemak niaga ngn arwah ayah mod dulu sy pun jadi teringat jugak.masa ni sy still sek men lagi...sy selalu tolong arwah nenek niaga nasi lemak selalunya time weekend jelah..time hari2 sek tolong dia angkut barang je sampai ke gerai.

nasi lemak nenek ni plg ramai customer dari org cina dari melayu sebenarnya..tapi xde pun bubuh pelaris ke mende.pun time tu jual 50 sen.mungkin zaman niaga kita sama kot tahun tu ngn mod sbb masih murah lagi sentiasa je habis n ramai menunggu.aritu arwah nenek baru meninggal sy sms ckp nenek sy dah xde kawan sy ckp baru je mengidam nak makan nasi lemak nenek. so far nasi lemak nenek awklah paling sedap penah sy mkn....kata dia.. bkn kata sy

Rate

1

Cakap psl pelaris ni kan ...  ada satu gerai ni ...nasi lemak dia tak lah sedap sangat ..kuih yg dimasak pown kadang2 tak masak kat dalam ..
mcm ada satu hari tu ...kuih buah melaka dia kat tengah2 ada tepung lagi ..agaknya dia angkat sebelum kuih tu betul2 masak ..belum timbul lagi dah di angkat

tapi nasi dia..kuih muih dia kompem habis .. siap bertempah lagi ... klu sekali je kena mungkin tak sengaja .. kl 2-3 kali menda sama berlaku aka 'kuih 'mentah' tapi still laris..

patut syak sesuatu tak ...

tapi makcik tu mmg baik ..peramah sesangat ... atau tu pelaris dia ...keramahan dia... sampai tak kisah beli  makanan walaupown tak brape sedap...

Rate

1

hehe...cte pasl pelaris
aku pon teringt kes greng pisng kt shah alam...
mmg pnjng la queue nk beli greng pisng tuh....

hmm..pd aku, greng pisng tuh xla sedp sgt...xmnis, hngus, kelat..
tp terasa nk mkn je(sib bek kwn aku yg belnja...aku mkn je..hehe)

pstu terdetik la dlm hati...npe la kwn aku ske sgt beli greng pisng ni..
then,aku xckp pe2 la,mkn je wpon xsdp..hehe....
pastu tetibe kwn aku ckp kt aku
"greng pisng ni xsdpt sgt kn tp mst nk mkn mkn lg.."..kwn aku sengih...

Rate

1

me slalu gi sini beli nasi lemak..dulu2 lagik dah ader.sejak me tecik2 lagi ayh rajin beli nasi  ...
orangebear Post at 12-2-2010 15:02

yang kat bukit katil melaka tu..restoran d 'nangka kan.yeke ada makhluk kat ctu.ramai gak org komplen sbb service
lembap atau yang dkt king hotel tu..

Reply  kroit92

eh x la..kat KL..area taman melati..gombak..hu
asamfy87 Post at 9-5-2010 10:07

silap tempat la pulak, nama restoran sama..