CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Reply 217# ea208964

yalah ea mcm ada sesuatu je.... kalo sedap lainlah citer.cam ada sorang sy kenal ni sgtlah peramah yg amat mmg kenal sy tanya mcm2 tapi dia buat roti jalanya sgtlah xsedap bikin tulah 1st n last sy beli... sy tgk pun mmg xlaku.maksudnya bukanlah sbb peramah semata2 buat sesuatu jualan tu confirm laris kan..

penah nampak tokey rojak mamak yg naik lori tu..tabur benda kat tapak die nak niaga tu...

Reply 218# merrissa
yg kat stesen komuter tu ke.......aku pom cam tu, lepas makan nak lagi dan nak lagi dan nak lagi, walaupon tpaksa beratur panjang

bukan kedai papan ...

k nih rosse kasik klu ek, kat belakang bangunan klinik dr syarifah zuba ...
msrosse Post at 4-5-2010 17:05

ari tu blk umah mertua
mmg lalu kat situ

ari tu try la carik
klinik dr sy zubaidah tu brdepan ngan nora andaman kan
pastu kedai mee rebus tu sebelah ngan markas pas ke??

Bagan Seafood tu pun kat area2 tu gak. Kalo nak exact direction, ko leh singgah kat memana ked ...
HideGulz Post at 6-5-2010 12:06

errrkkkk
jambu 916 pon ada ka???

aku slalu beli kat CM tu
jambu dia mmg sedap
adoii.....

Reply 158# ejans

kedai mamak siti zubaidah kat danau kota tu kah? yg opposite platinum walk tu?
baru je aritu aku mkn naan garlic dier.. uhukk. siap tambah kuah ijau tu. uhuk..
tp nasi beriyani dier seriyes sedap aa.. :-s

ni naan garlic restoran siti zubaidah..

Follow Us
Betul ke klu orang bubuh kain batik lepas kat kedai dia tu tanda pelaris?

Ni bukan pasal pelaris..tapi dulu2 suka sangat ayam tandoori ...tapi sesetengah kedai kan dia tayang je ayam tandoori dia kat dlm kotak half kaca tu kan...bila kita order baru dorang ambik dan panaskan ...

2-3 kali kat kedai yg berlainan ..klu perati betul2 mesti jumpa 'peng' lalat aka telur lalat segumpal sbb dorang tak tutup betul2 ayam tu dari mula2 letak sampi customer ode....

adessss terbantut terus nak makan ...

skrg dah stop beli sbb .. dah bnyk kali terjumpa mcm tu ...

actually ...sbb baca2  'pengalaman2' kengkawan kat cnih ..dah stop makan kat kedai ...masak je sendri walaupun tak sedap mana...

tapi yg bz mesti tak sempat masak..penat lagipun klu terkejar2 masak balik dri keje...terpaksalah tawakal dan pilih restoran yg nmpk bersihkan ......

Tetibe aku teringat gerai nasi lemak dekat depan Kolej Jati S.Alam...

Senior aku cter dalam bekas sambal die ada spende..kononnye spende tu sebagai pelaris..so, gerai tu jadi popular dengan gelaran 'nasi lemak spende'

Tetibe aku teringat gerai nasi lemak dekat depan Kolej Jati S.Alam...

Senior aku cter dalam bekas ...
nobito Post at 11-5-2010 00:41

dah senior ko tau kedai tu buh spende lam periuk dia, kome still g makan kat situ lagi ke??????

Reply  merrissa
yg kat stesen komuter tu ke.......aku pom cam tu, lepas makan nak lagi dan nak lag ...
bukanomi Post at 10-5-2010 07:57

haah..tp xsdp pon kn...huu

Semalam baru je makan satay  kat Kg Baru. Dgr citer kedai ni dah  beroperasi selama 35 tahun, pemiliknya org Melayu Kg. Baru. Makan satay dekat dalam 40 cucuk kitorang dua org, me and my best friend, mmg sedap satay tu, dan paling best sekali ianya besar, saya panggil Satay gemuk, sebab mmg besar daging ayam dan lembu yg dicucuk tu, lebih kurang 2 kali Sate Samuri. Jumlah makan termasuk bungkus ialah 45 cucuk, dengan dua gelas teh o serta 2 gelas air limau ais baru RM 22 lebih je. Murah kan? Sedap lak tu, puas makan satay rasanya. Satay lembunya lembut, tak macam satay lembu Samuri tuh liat.

Yang ni tak perlu pelaris la kot sbb mmg best gila. Kedainya dekat Menara Celcom, area Jalan Raja Muda Abdul Aziz.

saper pernah mkn rojak ngan mee rebus mastan ghani kat teluk intan...
aku suker sgt ngan rojak dia. ...
ibu_haritz Post at 6-5-2010 11:32

tiap2 kali blik teluk intan kakak sy mesti singgah kedai ni..sy xtau pe yg sedapnyer coz rs cam base jer..

Semalam baru je makan satay  kat Kg Baru. Dgr citer kedai ni dah  beroperasi selama 35 tahun, pemili ...
Santeira Post at 28-5-2010 16:18

ok tenggsss.. next time mira pi

tiap2 kali blik teluk intan kakak sy mesti singgah kedai ni..sy xtau pe yg sedapnyer coz r ...
acuz Post at 28-5-2010 16:55

eeee tak de la sedap mana pun mi rebus ni. air dia pun, alahai... mcm kehabisan perisa je. manis je lebih. aku pun tak tau apa istimewanya mastan ghani ni.

dah senior ko tau kedai tu buh spende lam periuk dia, kome still g makan kat situ lagi ke??????  ...
BondaQalQimy Post at 12-5-2010 20:43

Aku x makan kat situ lepas demam tahap pening kepala...tp demam tu x da kaitan dengan gerai tu sebab aku byk kali makan kat situ sebelum tahu cter-cter khurafat tu...

But Senior aku still makan kat gerai tu walaupun die nampak derang renjis air keliling lori sebelum buka gerai...

Semalam baru je makan satay  kat Kg Baru. Dgr citer kedai ni dah  beroperasi selama 35 tahun, pemili ...
Santeira Post at 28-5-2010 16:18
kat sini kaa?

PETA LOKASI

Aku x makan kat situ lepas demam tahap pening kepala...tp demam tu x da kaitan dengan gerai tu s ...
nobito Post at 28-5-2010 22:40

senior ko still makan lagi kat situ ek.. maksudnya, dia dh termakan byk benda2 x elok kat kedai ni la.. xleh lupa, tu yg dia asyik g makan tu.. sian kat dia..

Reply 239# BondaQalQimy

Senior aku cter lg sebenarnya budak-budak berbaris panjang sgt setiap kali die berniaga..sampaikan masa maghrib2 derang dah tunggu nak beli Nasi Lemak tu walaupun lori x de lg... Last2 derang nampak makcik tu renjis-renjis air keliling lori sbelum buka gerai... Keesokkan malamnya gerai tu lenggang sebab student kuat gosip....x lame lepas tu dtg balik orang tapi tak ramai macam sebelum gosip renjis air tu...