CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Reply  az4620

on the way nak g berjaya. betul2 sblm padang mat sirat yg ada umah beras ter ...
misslivina Post at 22-5-2012 12:01

laksa kaww yer...aku pun penah mkn.. Sedap laksa nye.. Kedai dpn sekolah kan.. Ade jual laksa n bihun sup..aku g lgkawi br2 ni, saje lalu2 kt sini.. Tbe2 mak aku ckp nk mkn laksa.. Nasib baik sedap.. Cukup lengkap rase kuah nye kn...

Reply 622# surfinv

aku penah mkn sekali je kat foodcourt brinchang tu... dan insyallah kali terakhir.  Kotor betul area makan dia tu.. sinki basuh tangan kotor berlendir, geli betul - makanan yg kitaorg mkn tu okay je lah rasa dan harganya bit expensive - paham la transportation nak bwk bahan mentah ke atas tu kan.  kotor tu yg tak leh nak tahan.

aku mkn sakit perut

Bg peminat tegar masak tempoyak aku ade satu port/restautant kt S. ALam Seksyen 15.......ikan patin  ...
Y2JoE Post at 26-5-2012 11:36

yg temerloh catering tu ke ? mkn situ sdp...

Reply 626# juju_amin84

A'ah.....aku kalau nk lepas gian sbb tk blk kmpng......kalau nk mkan patin masak tempoyak kat situ la aku layan......sedap oooo.....

Reply 622# surfinv

aku penah g kdai tu...aku order nasi goreng n laki aku amik nasi kosong + sup daging..mkn nak abis dah aku dok menghala ke kedai tu. aku rasa aku x rabun lg aku nmpk makcik tu dok amik sisa lauk yg x abis mkn letak dlm satu bekas. aku bgtau laki aku dia kata x nmpak pun...hmm x pasti la tp better hampa jgn p sbb tmpat dia mmg kotor skit...

Follow Us
sekadar pesanan kpd forummer yg duduk area ampang. kat ampang point ada satu kedai mamak nama "al-in ...
misslivina Post at 23-5-2012 14:51

biar betol kak?ishh..suke suki dia jek gantung2 ayat quran..selama ni sy n family punyelah percaya kalau gantung ayat msti islam ni..ish,rupe2nye tak hokeyy pasnih kena lebih berhati2 lahh.dkt sgt ampang point dgn rumah sy......

kat kedai bawah rumah san ni ada satu restoran. dah byk restoran lain dibuka kat area ni, semua tak bertahan. dia ni sorang je business tetap kencang walaupun tak le sesedap mana masakannya. san selalu perhati ada satu ayat kat dinding tempat cashier. sekali tgk kita akan ingat tu ayat khat "Allah" atau "Muhamamad" tapi san selalu cuba baca, tak dapat make-out perkataan apa tp dalam bahasa jawi lah. bila san cuba renung utk baca mesti owner atau pekerja dia sedar tenung2 san balik. last2 tak sempat nak baca perkataannya.

kadang2 bosan gak makan kat situ tapi kalau malas nak drive keluar mmg beli kat dia sbb kedai dia je yang paling dekat.

Reply 630# Santeira

wafaq la tu momod san.   pernah sekali waktu miss dlm proses rawatan, miss muntahkan wafaq.
   wafaq tu dpt kat kedai mamak bukit indah, ampang.
   kedai mamak yg baru bukak tu. depan masjid bukit indah. huhu......

wafaq tu dpt kat kedai mamak bukit indah, ampang.
misslivina Post at 30-5-2012 21:55

err... dasatnya... cemana sampai leh masuk ke dlm tu?

Reply 632# halimi78

wallahu alam. xtau mcm mana boleh masuk.seingat miss, first time makan kat situ, rasa mcm hampes. air xsedap. abc xsedap. mee goreng mamak xsedap.
second time makan secara xsebgaja. mertua beli kari kat situ. miss makan & rasa sedap sgt. ketagih. asik nak kari dia je.
banyak kali makan sampai suami naik heran.
last makan kedai tu masa mertua masuk hospital. miss belikan kari kedai tu. sblm makan miss baca ayat penggerak, tak tertelan nasik dalam mulut. terus banned kedai tu.

Reply  Santeira

wafaq la tu momod san.   pernah sekali waktu miss dlm proses rawatan, miss  ...
misslivina Post at 30-5-2012 21:55

wafaq tu pe miss.....just nak tau....toyo ka?

owner kedai tu selalu ada kat situ. badan besar, misai melintang. melentik kat hujung mcm katun kat plastik mr.potato. tgk muka dia scary je.

Reply 634# asam_boi

bukan toyol. wafaq tu benda yg selalu org gantung2 kat kedai sebagai pelaris. ada yg kita tgk mcm ayat quran, tapi bila baca betul2, mcm momod san cakap, xboleh detect ayat apa. ada yg pakai khatamum nubuwwah sebagai pelaris, yg ni keluar dari dada miss hari tu. ada jugak yg gunakan wafaq utk lindung rumah, mcm pagar rumah la. tulis ayat quran, letak dlm botol. pastu letak kat penjuru2 rumah. wafaq ni salah walau pun guna ayat Quran.
p/s: tapi bukan semua orang gantung khatamum nubbbuwwah sebagai wafaq. jgn sampai tiap kali nampak, terus tuduh org tu pakai wafaq.

Rate

1

Reply 633# misslivina

adeh... x tjangkau dek akal seh.. cemana sampai masuk skali...

tp wafaq masuk ke dlm.. penah tgk.. tulisan mcm tulisan jawi..
tp bila baca kompom xleh baca..

pelik lg skali.. cemana pestaim mkn x sedap.. sekentaim leh mkn..
hadekah beliyau tperasan miss xleh mkn kat situ...? makanya dtambah ummphhhh?

Reply 634# asam_boi

kui...kui...kui.... takkan miss telan toyol plak.

Reply 637# halimi78

first time makan xsedap sbb sebelum makan baca bismillah & ayat penggerak.mn kat kedai.   second time makan kat rumah. mertua tapau. sbb kebulur sangat, makan xbaca bismillah. tu yg sedap sgt kononnya sampai ketagih. last makan baca ayat penggerak & baca bismillah, sebab tu xsedap & semula. huh...mcm drama plak.

Reply  asam_boi

bukan toyol. wafaq tu benda yg selalu org gantung2 kat kedai sebagai pelari ...
misslivina Post at 30-5-2012 22:06

thanks for the info miss......den ni mmg naif pasai benda2 ni.....mistik2 pun tak tau...
ni 1st chat ngan miss......biasa den jdi sr je kat pengalaman diganggu sejak tahun 2000....den slalu baca benang miss tu...

sbb kebulur sangat, makan xbaca bismillah.
misslivina Post at 30-5-2012 22:09

jgn la perli ai... ai slalu tlupa...................

btw.. kedai yg miss cete tu mmg xdak dlm kepala .. sbb bkt indah mmg x familiar..
lalu kosas bkt indah sbb mls nak tempuh jem jah... skali skala singgah kat kosas mkn..
jarang mkn luar skrg.. kecuali bbrp kedai jah.. yg dekat dgn umah...
byk kedai nak pi try, tp x penah2 ada kbtln nak pi.. asik tbantut..

Reply 640# asam_boi

alang2 dah masuk, singgah la tinggal jejak. boleh memeriahkan suasana. ari ni paling happening.hehe......