CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Reply 641# halimi78

kedai mamak yg dimaksudkan ni betul2 depan masjid bukit indah. dulu situ kedai makan ala food court. tiba2 jadi kedai mamak. selalu penuh kedai tu. ahli2 masjid pun lepak situ sementara maghrib tunggu isyak. lepas isyak pun dorang duk lepak situ jugak.

Reply 643# misslivina

mmm.. nampaknya sesekali nak kena g round jugak la tgk...
teringin nak tau kedai mana jek sbnrnya...

*tingat kat masha ke hapa namanya tuh.. ada 2-3 bijik kat bdr baru..
mkn x sedap pong... tp sentiasa ramai org... xde lak katup  kedai..

Reply  asam_boi

alang2 dah masuk, singgah la tinggal jejak. boleh memeriahkan suasana. ari  ...
misslivina Post at 30-5-2012 22:17

insyallah miss.......nak tinggal jejak pun segan.......den bukan ada pengalaman mistik ni......tak tau nak diceritakan apa.....cuma dari cite miss la den bnyk belajar dan dpt info........sblum ni mmg tak terdedah lngsung........alhamdulillah mmg den tak penah diganggu.....maybe den tak nmpak kot......elok lah tak nmpak kan kang klau nmpak haru jadinya.....

Reply 474# onepeace

ni mesti yang dekat depan klinik tu kan

Reply  surfinv

aku penah g kdai tu...aku order nasi goreng n laki aku amik nasi kosong + s ...
az4620 Post at 30-5-2012 11:57

maybe dia reserve utk kucing2 dia tak?

Reply  asam_boi

bukan toyol. wafaq tu benda yg selalu org gantung2 kat kedai sebagai pelari ...
misslivina Post at 30-5-2012 22:06

wafaq nie ada khadam ke eh? kira syirik tak kalau pakai nie?

Follow Us
Bg peminat tegar masak tempoyak aku ade satu port/restautant kt S. ALam Seksyen 15.......ikan patin  ...
Y2JoE Post at 26-5-2012 11:36

seksyen 15 kat mana nie? tunang aku kempunan nak mkn patin tempoyak.. dia suh aku masak, aku tak reti nak uruskan ikan patin nie. dah ko kata sedap, nt aku rekemen kat dia..

Reply 27# mega_zord

Bagi aku x berbaloi,,, mahal nk mampus tp xsdap pn.. sdap lagi nasi lemak 1.20 sen yg aku bli kat mobil Sri damansara pagi2 tu.

*tingat kat masha ke hapa namanya tuh.. ada 2-3 bijik kat bdr baru..
mkn x sedap pong... tp sentiasa ramai org... xde lak katup  kedai..
halimi78 Post at 30-5-2012 22:26

masha la tu..memang masha ni byk branch kt area bdr baru ampang tu..pernah gak gi yg kat belakang spectrum tu...haram xsedap langsung, mintak lain dpt lain..yg kat area dekat2 ngan kfc bndar baru tuh lg la, da la kotor, lalu depan jer pun da geli nk tengok

tp tu la yg peliknyer sentiasa ramai gak duk mkn minum n lepak2 kt kdai tu

Reply  halimi78

wallahu alam. xtau mcm mana boleh masuk.seingat miss, first time makan kat situ, ...
misslivina Post at 30-5-2012 10:00 PM

eda tau mana kedai tu... dulu2 kedai tomyam kt situ...
1-1 nye kedai tomyam buka tengahari... ok la.. ramai serbu...
time tu opis eda kt atas skolah rendah agama....
lepas tu opis pindah g tempat lain..
sekali2 rindu ajak hubby makan area situ..
lama2 x g tiba2 tengok kedai tu naik signboard mamak plak...
x teringin plak nak masuk....
rindu nasi ayam.. tomyam.. lai chi kang kt situ....
bujang2 lepak kt mamak depan caltex...
ngandung dok ngidam nak makan situ
x cukup hari keje ajak hubby g breakfast time weekend plak...
semata2 nak milo ais mamak.... hubby wat kan milo ais pun x puas hati...
siap cakap dia wat lagi sedap dari mamak.... minum gak..
tp lepas tu g beli gak situ....
nasib anak kuar x rupa mamak

sapa2 pergi cameron, klo gi makan kat pekan brinchang, pergi kat food court dia..

ada satu kedai  ...
surfinv Post at 26-5-2012 15:16

ohh tak suka mkn kat food court berkenaan...1st time tgk pun tak berkenan..p makan tmpt lain hahhaha

masha la tu..memang masha ni byk branch kt area bdr baru ampang tu..pernah gak gi yg kat belakang spectrum tu...haram xsedap langsung, mintak lain dpt lain..yg kat area dekat2 ngan kfc bndar baru tuh lg la, da la kotor, lalu depan jer pun da geli nk tengok

tp tu la yg peliknyer sentiasa ramai gak duk mkn minum n lepak2 kt kdai tu
babyhungger Post at 6-6-2012 12:57

hahahaha.. sama la tptnya tu.. yg kat blkg spektrum.. skali tu je pegi pastu lgsg xmo..

cemana leh ramai org kat kedai tu.. wallahua'lam..

ni bukan cerita pasal pelaris ni.  ada banyak artikel kat suratkhabar tentang mi udang mak jah  ...
Santeira Post at 19-5-2012 10:01

san.. miss dah lama g tpt tu sblm masuk tb3. tapikan the truth is mmg tak sedap. rege skrg makin mahal. bleh pilih size udang s, m l so rege berlainan. kalu g sana miss tak pernah order mee kuar tapi order mee goreng or nasik goreng udang. kuah mee dia cair betul. skrg dah dkt sethn tak g situ

kemarin aku n the geng p tgk wife kwn beranak..lalu la depan kedai KARI CORNER (parit buntaq). Kedai ...
az4620 Post at 25-5-2012 11:19

aku ada citer pasal kedai niakat 4-5 page depan tapi citer ni hb aku dpt dr kawan dia. katanya mmg pakai pelaris. just nak confirm kari corner tu opposite balai polis tecik kan. ikutkan still lam kawasan nibong tebal, penang

kalo student uitm shah alam yang duk sewa sek7 mesti polular restoran Nasi Lemak Cinta Sayang...

...
afiqehsan87 Post at 14-3-2011 13:18

huhu kedai ni bukak cawangan kedua kat seksyen 13 kn...
anak saudara umo 4 n 3 tahun,sorang laki sorg pempuan nampak ade benda kat kedai yg dekat seksyen 13 tu..punyalah diaorg meraung dalam kereta cakap ade monkey ..ade monkey...yang pelik tu dedua orang sekali beria-ia taknak turun..masa tu waktu mlm..
terpaksa la batalkan hasrat nak gi makan ..
esok nya bapak diaorg saje nak test ..bawak pulak waktu siang..elok sampai depan kedai...lagi sekali meraung taknak turun ...Entahlah..bila tanye balik pada anak sedara yang perempuan tu, nampak ape sebenarnya..dia cakap dia nampak monkey besar ,mata merah...

tak tau lah kalau yang menumpang makan tu (mengikut dalam cerita afiqehsan87 ) budak2 boleh nampak la kot ...

Reply 656# MMISS

yup..sorry aku x perasan ang dah citer aku br try tp member aku x bg. Dia dah g mkn byk jenis lauk tp rasa biasa2 ja..

Reply 658# az4620

no problem.. cuma yg confirm kat sini kita tau kedai kedai tu pakai pelaris. aku pernah g situ 2 kali jek ko. 1st time ngandung teringin nak mkn situ coz bila lalu tgk mcm lauk so singgahlah. seken time coz takde pilihan coz kedai byk tak bukak weekend. tapi honestly lauk byk tapi taste takde..

err.. hang biasa ke tmn pekaka berdekatan ngan usm tu. ada 1 kedai arab baru bukak. ramai kata nasik arab dia sedap. smlm hb beli nan tandoori bleh tahan. kata hb ramai org kat kedai tu n selalu aku lalu pong ramai. harap2 takdelah pakai pelaris ke apa. walaupun setmn aku tak pernah lagi mkn situ, asik tertangguh jek niat nak mkn situ

Reply 659# MMISS

oo aku x p lg kat situ..x pa nnt aku roger geng aku mkn kat situ. selalunya geng aku suka p mkn ikan bawal goreng kat dpn hospital. ang dah try ka? bg aku not bad la

ada 1 tempat makan kat sabah ni, katanya org2 spesel (yg hade 6 sense) leh nampak pompuan baju putih duk lambai2 customer gituh....hiskkkk, seram sehhh......

Reply 659# MMISS

kemarin aku p tp tutup la...jumaat mmg dia tutup ka? kdai dia plg hujung kan sebaris ngan nasi ayam hainan....hmmm