CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

aiiyoooo..kesian cacing tuh.. dicencang dan caci tanpa kerelaannya... hehehe.. mungkin ram ...
auntymelly Post at 11-6-2012 19:19

ya allah..... air mandian?? nak2 dorg nie yg penuh bulu euwwww...tu air minum.. x mustahil lauk2 / mknn yg dorg masak tu pn guna air tu skali.. geli siotttt... mmg jarang la aku nk makan mamak pasnie,, tapi sedih la camnie. Dahla aku asik2 ngidam nak makan naan cheese & tandoori

huhu kedai ni bukak cawangan kedua kat seksyen 13 kn...
anak saudara umo 4 n 3 tahun,sora ...
Nadyne Post at 7-6-2012 03:32

haa..kedai NLCS nie pun dah banyak org bercerita pasal nampak makhluk yg bukan2 kat kedai tu.. aku dulu masa study slalu gak g makan kat sek7 tu.. asal datang je, msti cam xckup2 je tmpat nk duduk..ramai gila org.. rasa dia dahla xsedap mana pun, nasi pun takde rasa, mahal lak tu.. pastu ada lak bukak branch kat sec13.. kat situ pun sama dari baru bukak dah ramai gila org melepak tak kira waktu.. pelik sungguh.. tp yg aku prasan, masa dia baru bukak..kitorg ada la singgah minum and mkn pun sepinggan share. Nie sbb terpaksa sbb xde choice. nak tmpt lain selain mamak & fast food. pastu, masa tu cam ada family / sedara mara owner nie kot dtg makan, sbb nmpk cam layanan tiptop je dr tokey..pastu tdengar la sdara dia sorg pakcik tu ckap 'meh la makan sekali..kata belum makan'. pastu yg tokey ke anak tokey ke xsure jwb la 'eh takpela.sila2 makan dulu..tak lalu nak makan kat kedai sendiri'.. lebih kurang camtu la dia jawab. Bila dah tahu cerita sebenar psl NLCS nie, baru la teringat balik dialog dorg tu.. ishhh...takleh ke meniaga cara betull..geram aku

ada 1 tempat makan kat sabah ni, katanya org2 spesel (yg hade 6 sense) leh nampak pompuan baju putih ...
tumit_tinggi Post at 9-6-2012 01:40

hah..sabah katne tu? kk ke?

ade org ckp tips2 nak tau kedai tu ade something ke idok..

drg kate rasa makan kat kedai dengan bawak balik lain2.. lepas tu.. kalau order air berais.. dasar cawan tu panas..

so sesape yg lebih arif boleh la share2 tips2 ke utk mengelak dari terkena penangan syaiton ni..

paling kurang b4 msuk kedai baca ayat penggerak:

http://nurjeehan.hadithuna.com/2 ... ini-ayat-penggerak/

nk yg lagi baik:

Kebanyakan mangsa racun dan santau memperolehinya ketika majlis jamuan, di kedai makan atau kenduri-kendara. Berikut ialah amalan sebagai ikhtiar untuk mengelakkan bahana tersebut.

1.Sebelum keluar rumah:
a) Al-Fatihah 1 kali
b) Ayatul Qursi 1 kali
c) Al-Quraisy 1 kali
d) Al-Ikhlas 3 kali
e) Ayat penggerak 3 kali
بِسْمِ اللهِ الَّذِيْ لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيْعُ الْعَلِيْمُ

2. Semasa keluar rumah melangkah dengan kaki kanan.

3. Semasa sampai di kedai atau majlis, baca:

a) Al- Quraisy 1 kali
b) Surah Al-Hadid:25 - 3 kali إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ
c) Ayat pengerak

بِسْمِ اللهِ الَّذِيْ لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيْعُ الْعَلِيْمُ
Semoga Allah sentiasa memelihara kita daripada angkara kejahatan jin dan manusia…amiin.
http://akrineseremban.blogspot.c ... -majlis-jamuan.html

la,,,, ni vote untuk apa ni? xde soklan pun...

misteri gerai wong joyo kat gombak. tiap kali makan mesti kenyak, pastu bila balik rasa lapar, esoknya rasa memanggil2 la ayam penyet dia ahahahha. sekarang dah bukak cawangan kedua dah, lokasi yg sgt berhampiran. sedap weh..

Follow Us
ya allah..... air mandian?? nak2 dorg nie yg penuh bulu euwwww...tu air minum.. x mustahil lauk2 / mknn yg dorg masak tu pn guna air tu skali.. geli siotttt... mmg jarang la aku nk makan mamak pasnie,, tapi sedih la camnie. Dahla aku asik2 ngidam nak makan naan cheese & tandoori
ninjago Post at 18-6-2012 16:21

bawak bertabah la nak oii .. perghhhh.. naan cheese tandoori... tak sume mamak cam tuh.. ikut la gerak hati ninjago yer....

bawak bertabah la nak oii .. perghhhh.. naan cheese tandoori...  tak sume mamak  ...
auntymelly Post at 20-6-2012 17:14

kann...skrg pun terbayang dah.. tu la, mmg kena ikut gerak hati n tawakkal je laaa...

RESTORAN KOTOR

nak tumpang cerita, kawan bulan ni budak sekolah agama ada ilmu sikit. kitorang kelas dekat area klinik di selayang, so selalu makan-makan kat satu area ala foodcourt ni.

bulan selalu makan kedai A, katalah ada kedai B dan kedai C jugak.

kawan bulan ni lelaki, selalu dengan geng dia makan kedai C. Tapi kawan bulan cakap dia first time nak makan kat situ, dia x sedap hati.

Dia cakap dia nampak muka makcik kedai tu macam selekeh, buruk semacam.
pastu dalam sup yang geng2 dia suka sangat melantak tu, macam ada hitam2. dia x makan la sup tu.  geng da tanya, "asal ko x makan, muka lain macam ja"

hehe sepanjang bulan dok makan kat situ, tak pernah teringin nak gi kedai C. Ramai orang, tapi bulan belek-belek lauk, x berkenan..

datuk bulan pun sama, orang tua2, ada ilmu lah kut. dia tau kalau kedai tu guna ilmu.benda kotor. dia kata nanti makanan nampak kotor, ada hitam-hitam gitu. dia mesti x makan. haa time tu suspiciouslah, sebab atuk jenis diam2 sorang ja. hoho

one more, kalau kedai ada gantung gambar menteri lama/lukisan2 tu bulan suspicious sgt. then mamak yg gantung bismillah, ayat lazim besaq2 tu.

kalau kawan bulan, dia troll mamak tu suruh mengucap. ha terkulat2.

Rate

1

Reply 711# bulanbulat

tgok muker tuan kdai pon lain macam.. agak2pe yg hitam2 tu ehhh

mungkin pasangan tu org yg "benar". Allah tak mengizinkan sesuatu yg mudarat dlm tubuh bdn ...
auntymelly Post at 13-6-2012 17:20

tulah yg akak kedai mkn yg kami selalu makan sambil borak tu cakap benda yg sama. cikgu ni rajin beramal walau tak bertudung labuh bagai. dorang sefamily mmg suka mkn kat luar coz hb dia mmg suka mkn kat luar n cuba kedai2 mkn yg ada org advised..

auntie.. miss ni pong tiap hari mkn luar kekdahnya. susah nak masak ngan anak kecik tu dah tu si abg mkn makanan yg dia suka jek. selalu tapau jek dinner dr kedai dekat2 umah. harap2 takdelah termakan benda2 kotor ni. weekend pong kadang jek masak kalu tak kuar g shopping mall

aunty tringat laa satu cite nih.. somi aunty yg cite.. kdai nie blakang klinik.. klinik kampung.. ada kdai berderet.. hujung belah kanan dgn hujung blah kiri.. dua2 kdai tu anti penah mkn.. arituh anti ader pg klinik.. balik tuh nak singgah mkn dlu.. yg belah kiri tu ramai org.. yg kanan tak ramai.. anti ckp dgn somi pg yg belah kanan laa.. anti nih kalo kedai ader ramai org nih serabut kepala.. tu pasai ajak p tmpat tak ramai.. somi anti trus ckp tak nak.. anti ckp nape.. die ckp nt die cite kat kdai.. so pg gak kdai belah kanan nih..

pas order mkn, somi anti pong cite laa.. crita nih tuan kdai nih yg cite dan org2 kampung sini da tau da.. dipendekkan cite.. satu ari nih, tuan kdai kuar.. balik kul 4 pagi.. die nak balik kedai dlu dgn niat pas tuh nak pg masjid nak semayang suboh kat sana.. kedai die tuh dekat dgn masjid.. mungkin Allah nak tunjukkan.. tgh die berjalan nak kekedai.. tetiba die namapk ader org tgh mencangkung kat depan kawasan kedai die.. tgh mengorek tanah..

ape lagi... kawan tuh pelan2 celah semak trus cekup member tuh.. mengelupur tak henggat... upanye budak tu budak kdai yg belah kanan tu.. 'ko buat ape hah..busuk tul hati korang eh nak pedajal aku'... tuan kdi tuh trus tepon member2 yg lain.. derang bg warning kat budak tuh... rupanya budak tu nak tanam sesuatu..bungkus kain putih..sampai situ jer laa somi anti cite.. derang ckp kecoh gak laa.. walaucam mna pon..tuan kedai yg busuk hati tu tetap trus meniaga sampai sekarang.. kbnyakan yg dtg kedai die org luar yg dtg klinik.. org2 yg dok citu mmg da tak mkn da kat kedai die..

tulah yg akak kedai mkn yg kami selalu makan sambil borak tu cakap benda yg sama. cikgu ni rajin beramal walau tak bertudung labuh bagai. dorang sefamily mmg suka mkn kat luar coz hb dia mmg suka mkn kat luar n cuba kedai2 mkn yg ada org advised..

auntie.. miss ni pong tiap hari mkn luar kekdahnya. susah nak masak ngan anak kecik tu dah tu si abg mkn makanan yg dia suka jek. selalu tapau jek dinner dr kedai dekat2 umah. harap2 takdelah termakan benda2 kotor ni. weekend pong kadang jek masak kalu tak kuar g shopping mall
MMISS Post at 22-6-2012 10:24

cubela bace2 ape yg patut.. tanye dgn org alim ke..mudah mudahan ape yg kite mkn tak memberi mudarat pada tubuh bdn zahir dan batin..

Salam semua...

Aku nak citer nih.  Aku memang ske makan buah dan aku memang akan singgah satu gerai buah ni kalo on de way nak pegi or balik koje.  Walopom ade 2 buah gerai kat situ, aku memang prefer gerai yang sama.  2 minggu lepas, aku beli buah pisang, oren, epal n mangga.  Bile sampai umah, seme buah2 yang aku beli tu ade ulat kecit2 warna putih.  Just nak tanye, memang kebetulan aku terbeli buah yang lame ke ape eh? Sape2 ade pengalaman gini tak?

Korang tau x hotel2, pub,pusat2 karoake pn pakai pelaris.aku pernah sekali makan kat satu hotel ni.. ...
rosmahisham Post at 30-5-2010 22:16

Haah kan, nasi lemak city garden tu mmg sombong kan staff dia, mencik aku, aku senyum dan cakap time kaseh dgn penuh keramahan pon dia buat muka kentut hangit saje, koser sangat. Tu pestime aku makan situ sbb pakwe masam aku beria nak bawak makan nasi lemak best nasi lemak best katanya~

Post Last Edit by rosmahisham at 23-6-2012 19:25

Reply 717# Munnalicious

kan...mentang2 mandrem power..x yah nak jaga hati customer bagai..ko x dtg ramai lagi yg dtg katanyer...lauk pon x menarik sgt, nampak comot & lebam jer..nak kata sedap x de la sedap tara mana..tp cino2 mkn sorang 7-8 bgks sorang..kat situ dah berapa untung!!!Business strategy derang mmg mantop,nasi lemak posen2,tp kocik jo..so harus la org mkn lebih dr sebungkus kekdah...

semalam, mak aku beli nasik lemak dekat tepi jalan, dekat jer dengan rumah aku, memang dah biasa beli dengan orang tuh, tiap-tiap hari... dekat tepi jalan tu jugak ada 3 orang lain lagi berniaga nasik lemak, dan jarak dorang antara mereka berempat yang meniaga ni memang x jauh.... boleh nampak antara satu sama lain, memang dekat2....

waktu mak aku beli aku duduk dalam kereta, aku tengok mak aku punya lama dia membeli selalunya kejap jer.... dalam masa aku duduk dalam kereta, aku terfikir, dorang ni meniaga dekat2, x jeles ker antara satu sama lain...

lepas tu kepala aku terfikir, kalau dorang jeles mesti dorang dah tanam apa2 depan kedai antara dorang supaya kedai yang lain nih x laku.... tapi aku fikir depan diorang ni jalan tar, mana boleh tanam apa2, that means x de la kot sihir menyihir antara mereka yang sama2 berniaga nasi lemak nih....

mak aku masuk kereta jer, aku tanya dia, apa yang dia sembang ngan orang jual nasi lemak tu punyalah lama.... mak aku bgtau, tuan kedai tuh cerita dia dia anjak kan sikit kedai dia, x jauh dalam 3 meter jer dari tempat asal dia berniaga, sbb tempat asal dia berniaga tu dia rasa macam panas, then dia kata ada orang simbah something kat situ.... pastu dia cerita ramai orang mengadu kenapa lama sangat kedai dia tutup... padahal dia kata dia bukak jer kedai dia....

Danngg macam kebetulan pulak sama macam aku fikir sebelum mak aku masuk kereta, tapi aku x bagi tau mak aku pun apa yang aku fikir.... tapi betul jugak, bila mak aku ngan aku nak beli nasik lemak kat kedai tuh, selalu nampak tutup, terpaksa lah pergi beli kat kedai yang lain... x tau lah memang betul2 tutup atau sebaliknya....

Rate

1

Reply 712# auntymelly

tak tau la.. balik nanti menuntut kat atok.tapi atok bukan mau cerita sebab cek ni pompuan.. dia x mau ada ilmu2 kot, x approve.

Reply 719# kukukatablog

kalau aku meniaga, selalu sematkan dalam hati rezeki dari Allah.. kalau ada 10 orang jual menda yang sama pun ,rezeki Allah bagi masing-masing. bukan bahagi 10 pun.maybe dorang pikir camtu.
*berfikiran positif

Reply 718# rosmahisham

Kat situ mmg pakai mandrem jugak kah? Aku pestime pi tu aku tgk makanan n rasa tu biasa je pada aku, aku pi sbb pakwe masam aku la yg beria cakap slalu pi mkn situ n nak bwk aku pi sana sbb aku suka mkn nasi lomaks... Then dia seronot sikit pon sbb ada org nyanyi2 sambil main gitar...
Pada aku nasi lemak yg sedap n btol2 mmg ada nasi lemak n fresh from periuk adalah dekat pantai dalam yg kedai dia depan flyover NPE tu, aku xtau nk cite mcm mana tmpt tu tp yg tu mmg seronok n rasanya xde mandrem2 hape kot sbb kdai dia tu xdela penuh sgt org mcm city garden kentut hangit tu...