CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

citer nie cikgu kat kindy anak chek yg citer. kalu sapa2 yg tinggal or biasa ngan area permatang pau ...
MMISS Post at 12-6-2012 10:20

errr D' Pauh Garden ke? yg ada burger Komtar tu?

thanks mod san for the tacang

Reply  auntymelly

xde la pulok... jarang da makan kedai.. slalu kalo mkn luar pong kat opis ja.. ...
halimi78 Post at 16-6-2012 12:10

sama ngan my MIL.. actually dia tak bleh makan pak aji yg dorang taruk lam masakan tu. rasanya mi pong sama ko. kalu order ala carte pe kata bgtau jgn taruk bahan perasa

errr D' Pauh Garden ke? yg ada burger Komtar tu?
sunakochan Post at 25-6-2012 10:21

ah.. tpt tu lah.. actually miss tak pernah lagi mkn kat situ. ntah kenapa baik miss or hb tak teringin nak try makan kat situ.. selalunya makan fastfood kat jusco jek

sama ngan my MIL.. actually dia tak bleh makan pak aji yg dorang taruk lam masakan tu. rasanya m ...
MMISS Post at 26-6-2012 12:33

hoho.. tatau la kot sbb pak aji tuh.. tp me myself rasanya x kesah pong pasal pak aji... ke ntah.. x pasti..

xpe lah.. kurang2 jimat sket duit x mkn kat luor..

ah.. tpt tu lah.. actually miss tak pernah lagi mkn kat situ. ntah kenapa baik miss or hb tak te ...
MMISS Post at 26-6-2012 12:34

tpt tu glamer skrg nih, suma org nk try burger komtar kt situ.....da lama x gi belah sana, mmg slalu p jusco jertp belah2 BM kulim mmg mcm tu, kalo kedai yg gah br buka mmg berpusu2 mkn lama2 pastu sejuk beku org tak lyn dah...contoh mcm restorean puncak mutiara sebelah ladang kambeng tuh....xtau laa bulan puasa nnt havoc cam taun lepas lg ker

Follow Us
Reply  rosmahisham

Kat situ mmg pakai mandrem jugak kah? Aku pestime pi tu aku tgk makanan n ras ...
Munnalicious Post at 24-6-2012 21:39

kedai ni member laki  haku punya.... tapi memang betul jah... x sedap tara mana pun.... last sekali haku pegi pun 5 6 taun lepas....

pasal ns lemak je ke ni?
aku ada citer pasal nasi sup.kira pasal sup la..dkt pasar ct khadijah kelantan.kedai nasi sup xsilap nama kak ani nasi sup.aku slalu gi mkn situ dr sekolah lg.asal gi kb masuksitu.aku bgtau mama aku,dia mrh ckp kat kaw sempit,kotor la,apa la..aku xkisah.ok je aku mkn.aku ngan mber la..dh kawen aku gi mkn ngn somi..orang mmg ramai..kedai depan tepi pun jual sup jgk.tapi xseramai dia..ada satu kali aku ngn husben nk mkn tapi xde seat.pastu kdai dpn pelawa"nasi sup kak"aku buat xtau sbb nk mkn kdai tu jgk..siap tgu lg.klu hari cuti mmg berebut2..mkn mmg kena mkn cepat2 sbb ramai org menunggu.kdg2 pkerja kda depan,kiri kanan bergaduh sbb berebut customer..org sumer nk gi kda ni..aku pnh tya suami.pelik kan kedai ni.apsal kita mkn sini.sup biasa jer..tapi tula...asal dtg psr ni,situ jgk la kami mkn.skrg lama dh xgi sbb ada anak.tmpat sempit mn nk melayan karenah anak lg.

Rate

1

tpt tu glamer skrg nih, suma org nk try burger komtar kt situ.....da lama x gi belah sana, mmg s ...
sunakochan Post at 26-6-2012 14:17

amboi.. burger komtar, beso mana burger tu, berapa tingkat . aku belah kulim n bm ni teramat jarang pegi so mmg tatau spot makanan yg sedap or laris. yg sebelah kandang kambing tu kat mana.

hb ada bgtau ramai org suka mkn bermacam satey kat belah bm.. aku lupa nama tpt yg confirm kat atas bukit tapi yg aku tau kena ikut belah summit bm. cikgu anak n ada sorang abg tu ckp beriani dia sedap.. rege boley tahan

amboi.. burger komtar, beso mana burger tu, berapa tingkat . aku belah kulim n bm ni teramat j ...
MMISS Post at 5-7-2012 10:24

refer gambo kwn tepek kt fesbuk bole thn gak tnggi ala2 cam burger bakar yg glamer tu....kiranya sorg mkn mmg tak abis laasate sedap kt kulim xtau lak....yg tau glamer sate kt depan kolej mara kulim tu je la.....xtau laa kalo ada yg len

Rate

1

Akuler posted on 10-2-2010 08:46 AM
Nie jawapan tu sya_sugar_sugar

1.Dia bukak 1.30am sampai 2.30am sahaja, x der kedai, dia jual dar ...

wujud lg ke kdai tu..sy asal org2 belah sane jgk

leezzaliza posted on 26-5-2011 09:15 PM
penah dgr x nasi ayam mancongkam..?? kedai ni pun boleh tahan gak ramai org..tp aku x tau la die pka ...

nasi ayam mancongkam tu nasi dia tak consistent - at times okay, at times berdetus nasi dia.. but overall okay lah.. makan sejak dia gerai tepi longkang lagi - tarikan dia sbb dia goreng garing ayam tu (2x goreng - just before nak serve tu)
kl koay teow - cuba kat area paya jaras dkt masjid tuh - katanya branch dari bkt mertajam (sany) - lagi satu kat taiping - dulu gerai xde nama - skrg nih dah buka kedai tp lom sampai lagi... mmg sedapppp

kodoklawa posted on 17-5-2011 10:11 PM
Ptg tadi ms dlm perjalanan balik ke rumah ..tetiba hubby aku buka citer pasal gerai nasi ayam femes  ...

kodok
nasi ayam zaa ke?

RaDiO@cTiVe posted on 14-10-2012 12:11 PM
kodok
nasi ayam zaa ke?

..pernah nampak masa bulan puasa..pekerja derang parut kobis mcm tu aje...faham2 laa kobis tu ada berapa lapis..kalau main parut sebiji2 gitu aje..sure laa cacing pun terparut sama..kan.Sekarang nak makan nasi ayam bior ler buat sendiri.

kodoklawa posted on 14-10-2012 12:21 PM
..pernah nampak masa bulan puasa..pekerja derang parut kobis mcm tu aje. ...

uiks yeke

RaDiO@cTiVe posted on 14-10-2012 10:34 AM
wujud lg ke kdai tu..sy asal org2 belah sane jgk

entah ler,,dah lama x balik kmpg,cuba2 ler intai kt kawasan lepas sg gatal tu..nama apa tempat tu pun  x ingat ler..

Bab makan kat gerai atau restoran luar, orang tua2 yg berilmu dunia dan akhirat akan sentiasa menjaga makan minum mereka jika di perantauan.

Kenapa, kalau tahap pendekar tu ramai le yg nak uji pe semua. Kalau org luar pulak ramai nak uji tgk berisi ke x dada tu.

Bagi mereka yang muqarrabin, setiap air minum dan makanan yg masuk ke dlm tubuh badan mereka akan sentiasa dijaga agar ia halal toyyiban dari segala aspek. Maknanya jika makan, mereka pasti akan dapat memeriksa asal usul makanan  dan jika ragu-ragu/syubhat, pasti mengelak dari memakan makanan tersebut. Ini kebiasaan bari golongan alim ulama' dan mereka yg mengamalkan jalan kesufian dan tariqat.

Kalau setakat kita org kebanyakan ni, asal ada logo halal dari Jakim pun jadilah. Kalau xde pun sebat jugak, janji muka penjual nampak mcm ala2 Melayu walaupun kita tidak tahu jika dia amalkan pelaris/sihir dan sebagainya.

Sebaik2 nye amalkan doa makan dan berlindung kepada Allah s.w.t dgn amalan2 serba sedikit. Boleh cari sumber2 tu, dari guru2, dari kitab2 lama dari internet pun ada. Yang penting minta Allah s.w.t hindarkan dari makanan yg kotor zahir batin. InsyaAllah akan ada aral / gerak dari hati mahupun peristiwa seperti sakit perut/loya dsbnya.

Tapi kalau jenis golongan manusia yg memang suka makan rezeki yg haram (menipu,merompak,makan rasuah dll), buat amalan camne pun xde bezanya. Korang punya darah daging dah memang sebati dgn benda haram pun.

Akuler posted on 16-10-2012 01:02 PM
entah ler,,dah lama x balik kmpg,cuba2 ler intai kt kawasan lepas sg gatal tu..nama apa tempat tu  ...

uiks sg gatal ktner?

RaDiO@cTiVe posted on 19-10-2012 06:38 PM
uiks sg gatal ktner?

sungai burung..kitaorg panggil sg gatal..jalan dalam nk g ke BNO tuh..

dah lama nk cite..nasib baik thread ni up blk..
baru2 ni kwn opis citer ada 1 restoran kat tepi jln dr klang nk ke banting ada momok.. gerai ni terkenal dgn sataynya yg sedap. pastu member ni ckp ada momok bergayut2 kat kaki owner, kat signboard kedai..ramai dah yg dah nampak..gerai ni ramai org time maghrib. ada 1 restoran seafood dpn gerai ni sunyi xde pengunjung..mcm dah 'ditutup' pemandangannya..mcm org x nampak laa gitu. ada kwn ni bwk mak dia mkn gerai ni mak dia nmpk laa momok2 yg bergayut2 tu.. mmg laris laa kedai ni..mskn pun sedap..ku x pernah rs cuma dgr citer org je.. x tau laa kebenarannya tp mmg ramai dah org bercerita pasal kedai ni...

Rate

1