CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Macam mna nak baiki restoran yg orang asyik x nmpk n x perasan? Ada sesiape ada petua?

nobito posted on 29-5-2010 02:33 AM
Reply 239# BondaQalQimy

die renjis2 air maybe tak basahkan debu kat tempat tu kot..kang termasuk dalam makanan plak debu2 bila kering di tiup angin..

wow kene baca 1-1 ni byk sgh kisah

ikangpiana posted on 10-2-2010 04:30 PM
Post Last Edit by ikangpiana at 10-2-2010 16:31

Kalau pasal kedai makan ni, ade 1 tempat kat kuan ...

Aku tahu kedai tu namanya Zaman .. Jalan Kuantan - Gambang.. lepas sikit dari airport askar tu..

Makanan nya sedap.. roti canai.. nasi ayam .. yg famous ialah nasi lemak dia lah.. Tapi .. towkey dia eksyen (bini arwah owner).. tak pernah cakap terima kasih pun (menurut pengalaman aku la)...

Kisah owner meninggal tu mcm2 speculation.. sebab dikisahkan (antara yg saya dengar), ialah mereka terpaksa guna kren utk keluarkan jenazah dari rumah utk di bawa ke perkuburan kerana tak lepas keluar guna pintu .. entah kenapa.. begitulah kisah yg saya dengar.. Saya bercerita semoga kita mendapat pengajaran dan menjadi teladan..

Rate

1

k_a_a posted on 11-3-2013 07:43 AM
Aku tahu kedai tu namanya Zaman .. Jalan Kuantan - Gambang.. lepas sikit dari airport askar tu..
...

Saya pernah stop di Restoran Zaman ni beberapa tahun dulu....itu pun sebab member2 nak sarapan kat situ

Saya cuma minum aje...tak makan apa2 sebab tak minat dgn keadaan huru-hara kedai tu....mmg ramai orang

Ada member yg kata nasi lemak Zaman amat sedap kalau dimakan di kedai tu....kalau bawak balik ke rumah, mmg rasa tak best dah

Pada saya kalau makanan tu sedap, kat mana2 kita makan pun tetap sedap

Mmg banyak cerita yg kurang enak ttg restoran ni....wallahualam

Saya mmg amat was2 ttg restoran ni.....so i always stay away from it

toksira posted on 11-3-2013 12:37 PM
Saya pernah stop di Restoran Zaman ni beberapa tahun dulu....itu pun sebab member2 nak sarapan kat ...

Saya rasa dia tak de guna apa2 pelaris kut... dia pun bermula dgn "humble begining" ..susah.. kemudian kedai membesar dan kaya.. nasi lemak dia enak juga lah , saya suka sebab dia letak sambal atas nasi dan dibungkus dgn daun pisang (besar).. sebab di sana sekarang org buat nasi lemak bungkus tu semua saya tak suka..sebab letak kuah dalam bungkusan asing.. dan daun pisang buat hiasan bersaiz 2 inci mcm jambul je.. jadi ramai nak nasi lemak yg "authentic" pergi ke Zaman lah

Skrg Zaman punya roti canai pun sedap, lembut dan banyak pilihan, nasi minyak , nasi dagang, meehoon sup... cuma owner skrg ni kedekut senyum dan tak sebut terima kasih pun, muka mcm rimau mati bini...

Saya tak rasa dia ada pelaris.. kisah owner (arwah) tu dengarnya sebab isu dia dgn mak bapak dia.. bukan sebab kedai .. agaknya lah.. wallahualam..

Follow Us
k_a_a posted on 11-3-2013 12:44 PM
Saya rasa dia tak de guna apa2 pelaris kut... dia pun bermula dgn "humble begining" ..susah.. kemu ...

Skrg ni mmg susah nak cari kedai/gerai menjual nasi lemak yg dibungkus sepenuhnya dgn daun pisang....mmg authentic la

Saya diberitahu yg owner restoran zaman membuka sebuah ladang kecil utk menanam pokok pisang so that supply daun pisang diorang tak putus....good initiative

Ada jgk saya dengar sekali dulu Dato Ismail Kamus dibawa utk bersarapan di sana....tapi beliau tak mahu masuk ke dalam restoran tu sbb beliau nampak pelbagai makhluk2 asing di atas meja2 makan....wallahualam

Sama juga cerita dgn restoran Sara Thai Kitchen di Jalan Gambut, Kuantan....ada yg kata makhluk2 asing kelihatan bergayut pada lampu dan kipas kedai tu....

Rate

1

toksira posted on 11-3-2013 01:07 PM
Skrg ni mmg susah nak cari kedai/gerai menjual nasi lemak yg dibungkus sepenuhnya dgn daun pisang. ...

Berkenaan cerita sebegini..
Ada jgk saya dengar sekali dulu Dato Ismail Kamus dibawa utk bersarapan di sana....tapi beliau tak mahu masuk ke dalam restoran tu sbb beliau nampak pelbagai makhluk2 asing di atas meja2 makan....wallahualam
Dah jadi macam standard dah.. semua kedai ./ gerai yg popular pasti ada cerita begini... semuanya dengar dari kawan atau seumpamanya.. dan dalam cerita tu, ustaz nya mungkin berbeza.. :-D

uiks, kedai xsedap tapi laku sangat memang patut dicurigai!! macam ade kedai kat tempat keja aku nie punya la ramai orang, aku beli skali xde la sedap mane, lauk pun kekadang xmasak sangat.. ghupernya yang buat ramai orang beli tue sebab murah, zaman skang kan, seme mahal2, ade yang murah xsedap sikit pun xpe la

selain pelaris things...tak hygenic masakan kedai, masak banyak-banyak untuk profiting ..money minded seller ingat nak peduli ke, bukan mereka makan

akhirnya khatam benang ni...

banyak info dan ilmu yang aku dapat..
terima kasih...

ada 1 kedai mamak kat jln tar, kl ... rasanya 1 row dgn kedai kasut jukebox ... kedai punyalah kotor .. tp pelik byk gila org beratur sampai keluar2 kedai ... pernah nak turut sama beratur sbb nak tau sedap sgt ke .. tp mmg tak bleh lah sbb kotor sgt kedai tu

msrosse posted on 25-3-2013 03:39 PM
ada 1 kedai mamak kat jln tar, kl ... rasanya 1 row dgn kedai kasut jukebox ... kedai punyalah kotor ...

restoran insaf ke? glamer jugak restoran tu.

zaman dolu2, ada sorang akak senior saya kat universiti belanja makan kat sana. amik nasi beriyani + ayam madu. tapi tak masuk tekak sbb manis sangat, mcm gula tumpah ayam dia. itu le sekali je makan kat situ.

Santeira posted on 26-3-2013 07:37 AM

zaman dolu2, ada sorang akak senior saya kat unive ...

yup haah restoran insap tu..ape yg membuatkan name die insap tu adalah..pas mkn and time byr tu sure korg akan insap ngn harga die hehe..harga die antra yg hmm mahal skitla..tp betui kata san..aku pun xbp taste sgt sane..manis2 ayam die..tp klu korg nk try mango juice die (buah mango tu diorg import dr mane ntah) mmg peehhh..tp rege pun mcm aku ckp la mmg insap la pastu..

lg satu aku nk share psl gerai makan yg ala2 tersorok sgt tmpat die..kt area putrajya ni..klu sapa yg keje area putrajaya/cyber mybe biasa kot ngn gerai ni..gerai tu name gerai bunian..lokasi die mmg tersorok..kt area pinggiran putra masuk ke dlm jln short cut dr pjya nk ke teras jernang/kjg/bangi..masakan die mmg masakan kampung. tp ape yg peliknye korg jgn la arap nk makan tanpa reservation / walk in. mmg xkn dpt..kne book dlu..org beratur ..lauk die ikut hari..hari khamis ade lauk ketam. sembilang berlada..ikutkan mber aku yg pnah try die kate mmg biase je masakan kg die..pastu gerak tu tersorok plak, panas lak tu..tp org still berduyun2..nk kate murah, x kot..dlu ye mase mule2 bkak sekepala dpt la xsmpi sepoloh hengget tp skg dengonye dlm belas2 sekepala..

Rate

1

Santeira posted on 26-3-2013 07:37 AM

zaman dolu2, ada sorang akak senior saya kat unive ...

bukan restoran insaf .. yg tu ok jer .. ada 2 restoran .. 1 awk bleh google jer ... 'restoran kudu XXXXXX' & 1 lg nnti rosse ada masa mengular lebih rosse pg snap lah drp jauh ... gigih nak menggosip katanya ...

rosse tak kata restoran nih sesuatu .. maybe dia mmg masak sedap & tiada unsur2 lain ... cuma peliklah gila punya sedap ke sampai org sanggup beratur drp dlm kedai sampai luar kaki lima ...

Rate

1

msrosse posted on 26-3-2013 10:54 AM
bukan restoran insaf .. yg tu ok jer .. ada 2 restoran .. 1 awk bleh google jer ... 'restoran kudu ...

chup rosse, ke kedai / gerai ni dlm kedai kopitiam cina..klu betul la..gerai tu jual nasi ambeng..die opposite row insap..dlu mse opis teman kt jln raja laut pnah jgk lalu kedai tu time nk g semyg jumaat kt semejid india..mber yg kaki nasi ambeng mmg slalu tapau kt kedai ni..tp pelik kedai die dlm kedai / kopitiam cine..yup mmg ramai org beratur time lunch..

havovasta posted on 26-3-2013 01:20 PM
chup rosse, ke kedai / gerai ni dlm kedai kopitiam cina..klu betul la..gerai tu jual nasi ambeng.. ...

dia facing dgn sogo tp tak berapa ingtlah klu ada restoran cina lak dlm tu .. kena pg sana dulu ... tp mmg kedai tu mmg luar biasa penuhnya ... beratur sampai kaki lima ... padahal byk jer restoran2 lain kat area situ ...

msrosse posted on 26-3-2013 02:14 PM
dia facing dgn sogo tp tak berapa ingtlah klu ada restoran cina lak dlm tu .. kena pg sana dulu .. ...

oo klu facing sogo tu kedai ns kandaq..ns kandaq apa nama dia ntah..die ala2 pattern mcm ns kudu..yup kedai die agak kotoq skit..kedai lame..gelap je..mmg ramai jgk beratuq situ..kari die kaw gila..hohohoho

havovasta posted on 26-3-2013 10:26 AM
yup haah restoran insap tu..ape yg membuatkan name die insap tu adalah..pas mkn and time byr tu su ...

wahhh lain macam nampak restaurant bunian ni

msrosse posted on 26-3-2013 10:54 AM
bukan restoran insaf .. yg tu ok jer .. ada 2 restoran .. 1 awk bleh google jer ... 'restoran kudu ...

ai penah skali ke makan kat kudu tu pastu terus insap..tu pun sebab heran apa yg best sangat sampai sanggup beratur tengah2 panas..sekali makan, biasa je pun