CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

bottombikini posted on 27-3-2013 09:12 AM
ai penah skali ke makan kat kudu tu pastu terus insap..tu pun sebab heran apa yg best sangat sampa ...

i pun penah makan sekali je situ.. bukan apa orang ramai beratur, kedai kecik bangat... lepas tu nak pilih makanan tu menyelow semua, tu yg barisan panjang... makanan not bad. dan tiada unsur2 paranormal pasal kedai n makanan situ...

Nak share experience rossa gak... tapi tak tau lah restoran ni menggunakan pelaris ke atau just penunggu kat situ..

Satu hari pergi late lunch dgn 2 org kawan baik rossa kat sebuah restoran yg terkenal kat Sunway Pyramid. Hiasan dalaman restoran ni memang menarik, tenang, berunsur bali (maybe korang boleh teka restoran apa..huhu). Rossa tak pernah makan di cawangan sini sebelum ni, pernah cuba di cawangan lain dan rossa & family memang suka sangat makan dan santai kat sini. So, rossa lah yg recommend restoran ni kat kengkawan yg 2 orang tu..

Nak dijadikan citer kawan rossa yg sorang tu memang ada mata "ketiga" - dia perolehi secara tiba2 lepas pergi berubat secara tradisional dgn seorang perawat ni. So, bila kitorang masuk ke dalam restoran tu dan dah nak duduk, mata dia dah melilau pandang kiri kanan restoran tu. "Wahhh..... besarnya. Tinggi. Ada 2 ekor.." katanya sambil duduk. Yg kitorang berdua ni dah melompat, tak jadi nak duduk. Apa lagi, kitorang pun ajak keluar dari restoran tu, tak jadi nak makan. Rasa seram pulak tiba2, dah lah suasana restoran tu cozy semacam je.
"Eh, apa lak. Duduk je lah. Korang ingat kat tempat lain tak de ke? Merata lah makhluk ni...Duduk je... Duduk lahhh.." marah kawan rossa tu.
So, kitorang berdua ni pun duduk je lah sambil belek2 menu. Sambil mata tengok menu, kawan rossa si A ni pun ckap sambil gelak-gelak. "Yg seekor tu dah duduk depan ko, dia duduk je tengok ko. Mcm interested je dgn ko.."
Aku pun marah lah si A ni, apa lagi kerusi depan aku memang kosong je. "Dia tak buat apa2, dia tengok je lah..." kata si A.

So, dalam tak tenang kitorang makan lah jugak kat situ. Tapi kawan aku tu tak pulak bagitau yg dia nampak benda tu dok kencing ke, jilat ke makanan kami. Mungkin just penunggu/penjaga tempat tu. Licin aku makan steak dia. Tapi kalau nak pegi lagi, rasanya fikir dua tiga kali jugak lah... Hahaha

Rate

1

hello im new comers! nice to meet. tertarik dengan citer kedai ni dan memang ada pengalaman, mungkin lebih kepada perasaan aku jelah. it's just i feel like that. dont want to be an active forumers either just nak jadi biasa2. kat kolej ni pon "rasenye" ada jugak, kafe kat kolej. tak tahu tapi memang aku rase mcm tu, mungkin perasaan je kot tapi still rasa nak citer le. sebab sebelum ni memang takda kafe yg bukak. yg dapat tender pon lama lepas tu mesti blah sebab dah takleh continue takde org nak datang beli. dah bertahun2 memang mcm tu gayanya. aku pon ada terpikir "kenapa kafe kolej ni ye? x mcm kolej lain, aku tengok ok je" kalau nak beli makanan pon mesti terpaksa beli kedai yg jauh2, kesian ... tapi bila yg ni dah bukak, aku jadi pelik.

even otw aku lalu tu memang aku tak singgah yet memang ramai yg pegi makan/beli dekat cafe tu. tetibe jadi ramai, mesti pelik betul tak? ke korg tak pelik? ramai yg datang secara mendadak, ade tu yg staff2 kaya/vip pon join mkn sekali dengan student2. lame tu last sekali, memang aku singgah jugak atas alasan "dekat, tak susah" dan "apa yg bestnya? nak try" aku bungkus makan kat bilik sebab memang dah biasa mcm tu dan memang tidak best mkn dekat situ. tpi memang aku dengan tuan kedai, isteri die maksud aku, dengan laki die tu mcm takde rasa pape (x salah akulah sebab sape lagi kalau bukan tuan empunya kedai) isteri die tolong dekat kaunter, kadang tukar pulak dengan suami die. seriously, at first glance aku datang tu, memang aku rase ada sesuatu aku dengan tuan kedai tu . die pulak asyik duk jeling2 tengok aku. at first, memang aq tak rase pape some sort of like "aku ni ehsem sangat ke? atau dia nak tanya kenapa aku ni asyik bungkus je tak makan dekat kedai tu?" pikir2 balik takkan kot yelah aku ni sapelah kan dan takkan kot die nak ckap mcm tu. bila nak bayar pulak dia buat2 macam tengok kat lain. mase mula2 datang ada dia senyum jugak tpi lame2 lepas tuh takde, mcm marah pulak aku tengok. bile makan tu okay lah sedaplah jugak tapi takdelah sampai teringat2 nak makan. mcm lebih kurang yg biasa punya. sampai sekarang dia masih mcm tu setiap kali aku pergi beli tpi kenapa ramai org aku rasa biasa je

Rate

1

havovasta posted on 26-3-2013 10:26 AM
yup haah restoran insap tu..ape yg membuatkan name die insap tu adalah..pas mkn and time byr tu su ...

ai g mkn  sekali ja kat restoran insaf tu...insaf xmo pergi dah

haa ada satu restoran nama restoran bintang kat bandar putra permai,sri kembangan..dulu xde org sekarang sentiasa penuh org siang malam pagi ptg,xpernah xde org..pernah try sekali biasa jer masakan,pekerja ramai indonesia

nnti ai snap gmbo Last edited by myariesa on 31-3-2013 11:52 AM

rossa_queen posted on 30-3-2013 11:56 PM
Nak share experience rossa gak... tapi tak tau lah restoran ni menggunakan pelaris ke atau just penu ...

ni confirm ole-ole bali...wujud lagi ke kedai tu? lama gile dah tak gi sunway pyramid (dulu2 port dating)  

Kdai kat jln tar yg korg kater tu msti capitol cafe kan..
Ader jual satay skali.. Mmg byk giler org beratur
Aku pun slalu tertanya2 bila lalu kat dpn kdai ni..Bakpe rmai sgt, sdap ker??
Mcm was2 skit sbb ader cina jual mee goreng dlm ni

Follow Us
k_a_a posted on 11-3-2013 06:43 AM
Aku tahu kedai tu namanya Zaman .. Jalan Kuantan - Gambang.. lepas sikit dari airport askar tu..
...

slalu gak lalu depan restoran tu especially bila nak balik kmpung n nak g kl mmg lalu la. bila dah bertolak pagi, mmg blum brekfes besenya. salu gak ada intention nak benti mkn kt situ. tp blum pernah terjadi lg. ayah org pun bila lalu depan tu ada rasa nk bnti mkn, tp xjadi.. n bila dah lepas tu dia ckp. ramai betul la org kt restoran tu smata2 nasi lemak dia. pelik jugak. sbb xputus2
ade jugak terdengr cite2 yg restoran ni gune pelaris, tp tak amek port sgt sbb restoran ni xtermasuk lam list feveret restoran pun huhu

mane yer restoran kat sunway pyramid tu? aku selalu gi sana cuma sekali jer makan kat restoran situ.tak de la sedap mana pun...aku rasa tu pertama dan terakhir la makan di satu restoran di sunway pyramid tu...

ade satu kedai nasi lemak yg famous di Kulai....mlm jer ada..punya la ramai org makan...melayu cina sume ada..
nak kata sedap sgt pun tak juga...tapi ramai...
pakai pelaris ke?

leezzaliza posted on 26-5-2011 09:15 PM
penah dgr x nasi ayam mancongkam..?? kedai ni pun boleh tahan gak ramai org..tp aku x tau la die pka ...

penah makan nasi ayam mancongkam ni
haram xsedap (for me)
haih...

auntymelly posted on 11-6-2012 05:00 PM
Reply 678# halimi78

ingatkan tipu pasal cacing ni
ade kwn cite psl kegunaan cacing utk cendol ni
adei!
sebab baru2 ni g try cendol bakar kat kuala selangor
hampeh! haram xsedap!
tapi berduyun2 kereta datang parking n drive thru
yg beratur pun panjang gak

situ ade pelaris ke haaaa???

syue86 posted on 25-4-2013 04:22 PM
penah makan nasi ayam mancongkam ni
haram xsedap (for me)
haih...

yeah stuju ngn awak.saya punya lah teringin nak mkn pasal kwn2 kata,sgtla sedap nasi ayamnya. so satu hari tu singgahla bawak anak2 n mak makan kt sana..huh..tk sedap lgsg.heran nape org kata sedap..ingat i sorg je rasa tk sedap.1 famili setuju kata taksedap..huhuhu..
tp kan ada satu warung ni jual satay sgtlaaa sedap..kalu setakat sate hj samuri tu,mmg jauh la bezanya..satay ni dekat jalan gombak, lah kanan ada balai polis,warung ni dok sebelah kiri.betul2 sebelah ngn bus stop. nama warung ni satay pak din..mmg maveles...huhu (tktau la pakai pelaris ke idokk)

Kedai Capitol tu bagi I bukan kotor, die kedai kopi lama yg dah usang sgt.
Nasi Padang kat situ mmg sedap. Tu yg pjg org Q.
Nak harap dpt seat kat dlm mmg payah la sbb memanjang full house.

Petang2 ade jual satay, for me satay die mmg sedap.

rossa_queen posted on 30-3-2013 11:56 PM
Nak share experience rossa gak... tapi tak tau lah restoran ni menggunakan pelaris ke atau just penu ...

nok ole2 bali ke?mak mmg seram sejuk msuk kedai ni.tp bkn di SP la.dkt empire nun.

sunakochan posted on 26-6-2012 02:17 PM
tpt tu glamer skrg nih, suma org nk try burger komtar kt situ.....da lama x gi belah sana, mmg s ...

penah makan kat puncak mutiara tu
masa bulan pose
mmg xberapa sedap sgt
xtau la kenapa org bduyun dtg

sya_sugar_sugar posted on 6-2-2010 11:10 PM
Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 6-2-2010 23:57

CASE 3:

Hi, sya..
sara bru join thread ni.. nak tye gerai nasi lemak ni yg mana eek? klu kita dr ceras sebelah kanan sblm traffic light nak ke k4 tu ke??
Gerai tu satu2nya kat situ, klu depan dia kedai cina & de shell kan??

korg penah try x makan nasi lemak kt area wangsa maju ke mana
memang ramai giler orang makan
wwalaupun dah pukul 2 pagi time tu
kawan aku la nak sangat makan situ
aku suruh tapau
then, makan kat umah..haram tak sedap!
tobat2..

syue86 posted on 26-4-2013 09:07 AM
penah makan kat puncak mutiara tu
masa bulan pose
mmg xberapa sedap sgt

@syue86

puncak mutiara tu belakang kampung aku je

masa 3 @ 4 thn lepas makanan dia mmg superb

big portion, sedap & mmg terbaaaaaikkkk la

tp lepas jalan2 cari makan datang, masuk news paper, terus jd lain

x sedap, sikit & naik harga...

org2 sekitar kawasan tu mmg dh x pergi sekarang ni.. yang selalu dtg org luar

tp dh x semeriah dulu...

Sape dok area perda, BM sure tahu gerai nasi lemak kat belakang petronas
nak dekat kedai nasik kandar pa ntah..nasi lemak dia bg aku ok la
best sbb ayam goreng berempah dia.. sambal dia so-so
x cair x pekat..tapi nasik dia makin ciput! kalau nak lebih, kena mintak nasi tambah
for sure harga pon bertambah, ye dok?? org memang ramai
sampai beratur panjang la.. aku masa keje boon siew, kawan yg kenalkan nasik lemak ni
pas kena sekali terus addicted..boleh kata tetiap minggu aku ajak mak aku tapaw
tapi yg x bestnya, anak tokey tu la..very the rude okey!! dengan org tua2, mmg biadap!
ada sorang pakcik ni, dia beli nasik byk bungkus, ada yg nasi lemak biasa, ada yg lauk
then anak tokey ni kira harga mahal nak mampus. Pakcik ni request la suh kira semula.
Mintak cara elok.. Pakcik ni cina mualaf x salah aku sbb cakap pelat tapi bini dia pakai tudung
Boleh anak tokey ni sound kat pekerja dia " toksah layan. cakap pon x betul." terus pakcik ni balas
"xpe la dik, pakcik bayar. xboleh x apa".. Mak aku dengar then sound " dik, cakap biar lembut"
Tarik muka anak tokey tu. Biadap! mentang2 bisnes maju sikit dh berlagak..
Pernah jgk jadi depan mata aku bila ada org order nasi lemak byk bungkus utk function
Then diaorg lambat prepare, sambal x bungkus awal2, telur x kupas awal2
Bila org datang nak ambik, mak dia kata x siap lg. Orang tu kata, xpe la.. Dalam setengah jam saya datang semula
Mak dia pon kerahla anak2 & pekerja cepat buat kerja. Anak dia yg biadap tu sound "Lain kali kalau nak cepat2, suruh je diaorang datang buat sendiri".. Org tu belum masuk kereta, dia dengar. Terus tarik muka.
Hurmm, sebab customer la bisnes mak ko berjaya okey! Bagi ko makan pakai
X payah nak kurang ajar sgt! Org suka nasik lemak mak ko sbb boleh tahan sedap..
Kalau ada gerai lain yg jual sedap lg dari nasi lemak mak ko, lingkup la bisnes mak ko dgn ko sekali!

Rate

1

mumtaz86 posted on 25-4-2013 06:13 PM
nok ole2 bali ke?mak mmg seram sejuk msuk kedai ni.tp bkn di SP la.dkt empire nun.

Kalau aku jawap ya, agak2 kena saman tak? Huhuhu....