CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

kodoklawa posted on 17-5-2011 10:11 PM
Ptg tadi ms dlm perjalanan balik ke rumah ..tetiba hubby aku buka citer pasal gerai nasi ayam femes  ...

nsb terbaca kat sini. penah gaklaa opismate ajak gi mkn kt kedai tue ms br msk keje. yelah, mn reti nak cari tpt lain dah nmnya bdk baru. mase pegi tue mmg penuh manjang, i ingtkan sbb kedai besar n ade menu2 lain. mknn dia bagi i biase2 je. nnt lalu i nak try usha tgk ade x ape2 digantung.

Tadi aku try la petua baca Ayat Qursi sebelum masuk kedai makan ni yang agak popular kat tempat aku.Aku xperasan pulak ada laluan angin kat muka aku maybe sebab semangat aku berkobar2 nak bungkus lauk nasi campur dia kannnn .Tapi bila balik rumah elok je aku mengunyah gigi tepi aku patah dan lepas makan aku terus pening kepala berpusing, rasa berat kat tengkuk pastu mak aku pun pening kepala meloya2.Adakah????

GhostWalking posted on 29-8-2013 11:57 PM
Kalau kedai mamak ni aku memang pernah nampak sendiri kalau pagi kul 5 gitu kan derang akan start sp ...

Mekacih Mod Santeira

i ade kenal ngan sorg cikgu nie, dia nie mmg ade kelebihan bab ilmu.  dia penah cite ade skali tue kwn dia ajak makan, dia pon ikut. sampai je kedai lps order air, diorg duduklaa dalam kedai. masa pelayan kedai bawak air n letak atas meja dekat cikgu tue, tetiba pecah gelasnya. pelayan tue pon terkejut. masa nak keluar tue, pelayan dgn muka cuak bisik kat kwn cikgu. dia tanya "org ddk depan awk tue ustaz ke?". kwn tue pon sambil senyum, ckplaa... "tue bkn ustaz tapi cikgu". so cikgu tue pon pesanlaa kat kami2 nie kalau nak makan jgn main taram je.  

dlu i ingat cite2 camni (gelas pecah) mcm kisah novel thriller semata. tapi bila mmg tau kisah benar kdg2 takut jgk nak mkn kat kedai.   

edit: thanks momod @Santeira Last edited by mitnick on 10-9-2013 08:02 AM

Comments

u r welkam ;)  Post time 10-9-2013 08:04 AM

Rate

1

Kalau Fast Food semua ni aku rasa obviously bukan la pakai mandrem sebab derang lagi hebat letak addictive stuffs.Benda2 macam high fructose forn syrup yang buat orang ketagih.Kalau korang tak percaya try cari dalam Youtube documentary 'Super Size Me'.Aku kalau boleh memang elakkan makan fast food sebab banyak lecture series pasal food derang ni memudaratkan kita.Fries dan burger McD sendiri kalau ko letak kat luar takkan ada kulat.Hebat tak hebat kan.
Benda2 lain yang derang buat of  coz la dari segi promotion dan guna kaler2 terang untuk attract customers.Kedai2 kita pun ada guna strategi ni tapi ok la tu untuk tarik pelanggan.Food sedap promotion bagus  memang ramai la orang.Cuma tak berkenan kalau kes yang guna benda2 mistik sebab meniaga makan ni kita bagi orang makan untuk cari rezeki.Konsepnya tak elok la guna cara salah untuk cari rezeki tul tak

Rate

1

jargon posted on 24-8-2013 04:43 PM
ni ai nak cete..ai tnggal area taman melati kondo yg tepi mrr2 tu tu..dpd zaman iols stadi kondo tu  ...

i dgn husband penah makan situ jugak..sama la kena makan nasi lauk xseberapa g bayar tetiba bil rm30 camtu..terkejut ktorg..padahal time makan xda sapa pun datang tgok apa lauk kitorg amik..main bedal je..first and last pergi situ..naik je kereta terus pikir apa la yang hebat sangat sampai org mmg beratur aja nak makan..

Follow Us
Kalau kedai mamak ni aku memang pernah nampak sendiri kalau pagi kul 5 gitu kan derang akan start sp ...

a few times gua nk g sarapan kat kedai nasi lemak cinta sayang ni tp tk dapat..gua datang area kul 8am tp nasi lemak dah abis..bila a few times kene, trs gua banned kedai ni..ini kedai nasi lemak yg tak cukup nasi lemak nya

guablur7 posted on 4-9-2013 01:03 AM
a few times gua nk g sarapan kat kedai nasi lemak cinta sayang ni tp tk dapat..gua datang area ku ...

Pagi memang ramaiiiii sangat dan malam lagi ramai kan.Kalau kat Shah Alam ni aku rasa memang banyak restoren angker

kalo setuju part yg mandrem2 ni sebab mender ni mmg ada jd..tp jgn ler taksub benor smpai masak char kuey teow 1 1 pun dipersoal.char kuey teow mmg masak 1 1 ikut yg diorder.bukan mee talam pasar malam nie.aduhyai.hehe..setan mmg suka kencing dlm pinggan hidangan org yg makan tak baca bismillah..kena selalu beringat la.hehe

pu3_rania posted on 31-8-2013 12:35 AM
Kalau datang dari arah Kuala Selangor lokasi kedai di sebelah kanan so kena menyeberang ke sebelah ...

ko cerita buat aku terliur weh!
naseb aku tak mengandung ke hape
klu mgidam tak ke naya

Aku suka makan nasik lemak kat jalan meru, klang. Family pun suka. Kadang2 gigih datang jejauh semata2 nak makan nasik lemak situ. Aku tak pernah pulak syak owner dia bubuh guna2 sebab kedai dia tu banyak kucing kat sekitar dan memang kucing2 tu makan2 kat kedai dia. So Ku anggap kedai nasik lemak tu halalan toyyiban.

Eh eh boleh pakai ke penaakulan mantik aku ni

pisang69 posted on 8-2-2010 11:53 AM
aku tak pernah lak alami misteri makan kat kedai nasi lemak ni...

cuma adalah dulu sekali, beli n ...

begini2 mata ko yek ....

cik.panda posted on 6-9-2013 03:02 PM
Aku suka makan nasik lemak kat jalan meru, klang. Family pun suka. Kadang2 gigih datang jejauh semat ...

Kedai kat simpang empat tu ke yang jual lontong tu??

GhostWalking posted on 7-9-2013 12:25 AM
Kedai kat simpang empat tu ke yang jual lontong tu??

Tak perasan plak kedai lontong tp restoran tu sebelah dengan housing area la

Mujur la qt ni x suka kdai yg ramai org... mlas nk bratur... hehehe...

Akuler posted on 10-2-2010 08:46 AM
Nie jawapan tu sya_sugar_sugar

1.Dia bukak 1.30am sampai 2.30am sahaja, x der kedai, dia jual dar ...

sg beso, selangor? kt mane tu?
sy pon org sg beso.....

Mekacih momod Santeira

trans_007 posted on 8-2-2010 12:45 PM
kedai yang miera cakap tu kat depan 7eleven ke...yang sebelah dia ada burger stall tu ke...k ...

kalau tak salah ni kedai jiran lama me dulu masa dok dengan mak penakan.
tukang masak ni mamak, kawin dengan melayu.
depa dok kat bukit gedong...

sedap ka? tak pernah try plak.

nk citer pasak restoren mamak area seksyen 7 shah alam..pot lpk rmai bdk2 uitm x kira waktu..sblm nih aku mmg slalu la lpk kdai tu pasal ske nasi kandar terutama ayam grg dia yg popular tu..

so aritu kakak aku bukak citer..sepupu laki dia nk gi mkn kat restoren tu..bwk satu family..smp je kat depan kedai tu, anak dia umo dlm 4 tahun melalak xnk masuk kedai..masa dlm kete bdk tu ok jer, tp bila nk masuk kdai dia buat perangai..menangis melalak..ckp takut..xnk masuk..

so sbbkan bdk nih dah melalak2, x jd la masuk kdai nih..dlm kete bdk tu ckp dia nmpk byk monyet berbulu melompat2 atas lauk2 kat kaunter tu..pastu ada yg siap melambai2 kat org suruh masuk..so terpk gak..kdai nih pkai pelaris ke..

so akak aku pun citer la pasal hal nih kat opismate dia..tp blom sempat citer pasal monyet tu,member dia trus ckp mesti nk citer pasal monyet..dia dpt tau pasal hal tu pun sbb org dlu lg da citer..

persoalan nyer,btul la ek kdai mamak tu pkai pelaris..kalau ikutkan kdai tu mmg ramai je org..tp x pk lak psal guna pelaris ke pe sbb mkanan dia ok n harga pun xde la mahal sgt..

apa pendapat korg?

Rate

1

ade satu kedai makan ni (warung) jual mee goreng.. tiap2 ari org dtg mkn siap bertunggu sbb tkde meja kosong. walaupun mee gorengnye teramat la sempoi (senang ckp mee goreng bodo).. tk de ape yg dia ltk kat mee tu cume tauge & mkn ngan telur mata + sambal kosong.. mlyu cina semua penuh mkn kat situ.. snggup que pnjang tgu mee yg sdg di goreng..
mee tu digoreng skali bnyk dlm kuali bsar,siap digoreng berebut2 org yg que td. yg goreng mee tk brhenti2 mnggoreng mee lagi.. mmg i slalu gi mkn ngan hubby kat situ.

walaupun weolls mkn kat situ punya la sdp tp bile tapau untuk family.. my sis  & lain tak brapa nk makan.. dorng kate "tk sdap pun"..

bile tapau untuk family mertua pun sama.. pun kata tak sedap..

i rase mesti ade 'sesuatu'

smpai skrg i tk pegi lagi dah kat situ hehe Last edited by asampodeh on 9-10-2013 06:37 PM