CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

renko replied at 23-2-2017 03:24 PM
patut la sombong je
memang laku keras rupenye jualannye
pastu ape yang dorang meroyan bila ada o ...

Khabarnya dianorg dah berniaga berbelas tahun kat situ,  entahlah berniaga bazar ramadhan pun dia org gaduh juga., yg kes latest ni,  awek tu jual laksa,  kebetulan jual air bancuh,  dia org pun ada jual air bancuh juga,  crash disitu. Tapi saya kalau jadi dia org mmg no worries la..  Org sanggup beratur panjang tunggu dia org goreng pisang,  mmg tak kemana la rezeki tu.

HazeLJoseph replied at 23-2-2017 06:14 PM
Khabarnya dianorg dah berniaga berbelas tahun kat situ,  entahlah berniaga bazar ramadhan pun dia  ...

tamak betul
xnak berkongsi rezeki dengan orang lain
jenis xpercaya rezeki allah kot
abistu sekarang dengar cte da xboleh meniaga situ ye

MissKhalisyah replied at 7-12-2015 10:37 PM
Crita pasai Cendol Bakar ni..mai nak crita....time sy study kt IPG Lembah pantai 2thn lps..mmg sla ...

Sy memg dok kuala selangor. Biasa sabtu ahad @ cuti je orang ramai.. hari biasa ada seketul 2 je orang singgah. Dulu ada rela jaga skrg dah tarak.     aa servic mcm apantah nak bungkus nasi ayam pun berjam2.. mulut je bising.. mmg budak2 jaga.. pastu x g dah... hari2 lalu x teringin pun         

HazeLJoseph replied at 20-2-2017 02:42 PM
hah.. itulah husband balik kerja hari jumaat haritu beritahu. Adalah hikmahnya tu, dah bersita dah ...

diorang dah meniaga balik smlm

syue86 replied at 28-2-2017 05:37 PM
diorang dah meniaga balik smlm

Uihh..  Kuat kabel dia org tu. Payung kuat gitchuu..

Santeira replied at 7-2-2010 01:21 PM
Thread ni rasanya boleh merged dgn topik pelaris perniagaan. Akan dimerge sedikit masa lagi.

@sy ...

haremnye chuols punya avatar
utk x TT, penah mkn nasi kandaq beratur. penat je beratuq last2 rasa biasa2 je. sedap lg mamak biasa kat KL
so insyaAllah xde pelaris

Follow Us
yg gerai kt kuantan otw pi kl tu aku tgk smpai skrg wujud. betul ke crita kedai tu pkai pelaris> yg aku tgk rmai org suka sb byk pilihan n luas. suka mkn tmpt mcm tu.

sebut pasal nasi lemak, dekat ktn area cenderawasih ada 1 kedai nasi lemak malaysia. nasi lemak dia sedapp gilerrrr. beza bertiang2 dgn nasi lemak antarabgsa. nasi dia jnis berderai, ada paru goreng, smbal dia sedap amat. smbal dia kaler gelap. n manis2 pedas. ehh paru dia xgoreng tp rebus, pastu ada pilihan sayur lg, suka yg kangkung rebus. plus siap ada keropok. xtau la ada lg ke.. teringin sgt

aku adalah 2 kali kene gi outstation kt perlis. tahun lepas aku gi kedai char keau tiau depan stesen bas kangar. haram tak sedap. pahit dgn udang mcm nk busuknye. tapi ramai giler org lepak kt situ. pastu baru2 ni pun aku pegi kangar lg. tgk kedai tu hidup lg. try la makan lg. ya allah mmg takde perubahan pun, tetap tak sedap. balik hotel tu aku siap cirit birit lagi. pelik gak camne kedai tu leh hidup lg. ke mmg style char keau tiau perlis gitu kot?

Akuler replied at 8-2-2010 11:27 AM
Cerita pasal nasi lemak yer???

Aku ader satu citer, kt sebelah daerah kampung aku ada satu nasi l ...

Tapir kah binatang itu?

Haritu buat pertama kali aku makan kat kedai siam ni, di Perak.
Mak abah selalu la makan, sedap katanya. So bila anak beranak ade, abah pun ajak makan situ.
Kedai nya tepi jalan, dan kedai selebah dia pun kedai siam juga, tp kosong!
aku pelik la, sbb kedai tu mmg kosong, yg kedai hat sebelah (yg kami makan ni) penuh!
Masuk, cari meja cam biasa, dorg pun order dan aku je terpisat2 gatal sana sini, xtau la, ade nyamuk ke. Masa tgh makan tu pun ade juga rasa meremang-remang. Tapi pikir baik je.
Lauk semua masin! kami sambil makan tu sambil kompelin la, aphal masin.. ermm
Pastu aku n husben balik la rumah sewa kami, dan aku sepanjang duduk kat ruang tamu, badan meremang satu badan.. lain macam pulak.
Malam tu mimpi, setting nye di kedai siam tadi, dan aku tanya org tu (xtahu siapa),
'ini ke hantu nya?' , tunjuk aku di surat khabar tu. dan muka dia scary sampai aku menjerit dalam tido.
Lepas beberapa hari, ada cerita kat mak, mak mcm positif je, biasa la org tua.
Lama pastu, mak cerita balik yg sebenarnya, masa dia makan dgn abah berdua, time nak masuk kedai tu abah ada nampak budak kecik, xpakai baju, depan kedai tu..
wallahualam la, pelaris ke apa.
yang pastinya xde nak makan kedai tu dah.. tah apa kami makan, euw..

bellawonka replied at 12-2-2019 12:12 PM
Haritu buat pertama kali aku makan kat kedai siam ni, di Perak.
Mak abah selalu la makan, sedap ka ...

uwaaaa serammmmm nak makan sembarangan (tapi masalahnya memang di mana-mana - even big restaurants kot) kita yang tak tau

AlterEgo replied at 12-2-2019 12:25 PM
uwaaaa serammmmm nak makan sembarangan (tapi masalahnya memang di mana-mana - even big restaurants ...

ye betul..
macam kedai ni kan, siap ade beberapa cawangan lain tau..
kedai pun elok je, lawa la decorate nye, ala2 stended siam laa..
mak abah pun dah berkali2 makan kedai tu.. mcm sedap benor...

bellawonka replied at 12-2-2019 12:29 PM
ye betul..
macam kedai ni kan, siap ade beberapa cawangan lain tau..
kedai pun elok je, lawa la  ...

sebab pakai pelaris tu lah kot.teringat ada gerai yang laku keras ni kantoi ada letak tangkal dengan tulisan Siam

labusayong replied at 13-9-2016 04:53 PM
Ala i malas nak beklog. cuma nak share ayam penyet Pdg Jawa kat SA yg femes sangat tu memang bela  ...

Weyhh walaupon post ni dah lama i ols nk komen juga. I ols dulu one of student u kat shah alam. Rajin jugak la g PDG JAWA ni makan ayam penyet. Punya la kata sedap sedap kan. Tapi ada satu masa lepas dah habis blaja rasa cam aik apasal tak sedap langsung ayam penyet dia ni. Mula rasa cam ada pape ke kedai dia ni. Sampai skang memang tak hingin langsung kalau g sana. Bersepah lagi ayam penyet sedap kat KL / Shah Alam ni. Dulu gi sebab viral dak2 u je. Ouh and air dia yang femes tu, lupa la nama

nak sambung cerita gak

kes 1

dekat  utara tanah air.. tak sure la warung ni pakai pelaris ke tidak. warung jual goreng2 dari pagi hingga petang.  ramai sampai kdg datang balik g2 je sebab xde meja. yang masak tu sorang je so servis agak slow.. rasa makanan so so je.. tapi pada aku sebab org ramai ialah..tukang masak janda..masa masak bontot di gedik2 bergegar  (tak tipu sumpah).
tu kot pelaris
boleh nampak sebab namapun warung dari meja makan terus nampak dapo belakang.

kes 2

kerja kat bukit minyak masa ni..kat hujung simpang ada sorang mak cik bukak payung jual nasik lemak..pernah beli 1 2 kali masa awal2 dia bukak.nasi lemak dia sedap giloss.. sambal tu perghh.. pastu lama xsinggah beli sebab dah xlalu sgt situ.. bila dh start lalu area situ balik igt nak beli yang peliknya time aku nak beli sure xbukak..time aku dh tapau siap2 dia bukak pulak.
lagi pelik  masa pergi kerja aku nampak mak cik tu tgh siap atur makanan atas meja.. nak hantar dokumen je hari tu  which is ambik masa lebih kurang 15/20 min je. dah patah balik tgk2 warung cik tu dah xde.

satu hari tu xterniat pun nak beli nasi lemak sebab mmg hari xkerja..nampak cik tu bukak so singgah la beli. aku cakap cik lama xbukak..cik  tu tercengang tgk aku..dia kata hari2 bukak hari2 nampak kete adik lalu.. aku pun diam je lah
note: mak cik tu cam aku sebab 1 2 kali beli aku terlebih ramah dengan dia.. so dia igt.

kes 3

sepupu sendiri buka kedai makan.  kes dia kena santau.. sekali org tu santaukan sape2 yg datang makan kedai dia.
dekat sepupu aku dia buat bila tanak nasi,dah siap masak opkos kena gaul2kan ansi tu kan.. bila gaul keluar kaca.. bukan sekali dua banyak kali.
sepupu aku xbole masuk dapur..kalau masuk sure pengsan atau jadi lemah xberdaya.. so dia kena masak kat rumah nanti pekerja dia dtg ambik.

bagi org xnampak kedai tu toksah cakap la..org lalu nampak mcm tutup je padal hal bukak..
sapa2 yg dtg makan org tu anto santau angin..  dan banyak la gangguan2 lain sampai sppu  aku tutup kedai xtahan. Boleh agak sape buat sebab 1 pekan kecik tu ada 2 je kedai makan melayu termasuk sepupu aku lain2 semua cina.. xkan la cina buat kan

Betul..nasi lenak antarabangsa tu x sedap..tp org beratir ramai gak. Satu lg kdg2 kedai2 yg byk lauk dan ramai org ...bila kita pegi nk ambik lauk tetiba xde selera.biasa ajer...pdhal sblm tu mcm nampak sedap2 semua...sure ada sesuatu kedai tu

nasi lemak antarabangsa(kedai 1)  kampung baru tu aku x pernah rasa nak makan..aku lalu je tgk penuh org beratur...kedai ke 3 pn pn jual nasi lemak jugak sekarang xtau ada lg ke tak...2 2 ada pakai pelaris(ustaz cakap)

nuerulcayang replied at 14-4-2019 02:47 PM
nasi lemak antarabangsa(kedai 1)  kampung baru tu aku x pernah rasa nak makan..aku lalu je tgk penuh ...

seriusla kedai yg selang 2-3kedai tu pun ada pakai pelaris gak? tapi mmg sedap la sambal dia lauk2 dia.. i pun jenis sensitif gak kalau ada kedai2 pakai pelaris nie..cam ada signal2 tiba2 rasa loya or mesti terjumpa benda2 kotor dlm makanan bila selak2.. tapi kt kedai nasi lemak seblah tu takde pulak rasa pape abnormal.. tp to be safe tak nak pegi dah makan situ klu betul ada pelaris.

bab2 makan luar nie my mom selalu pesan..jangan lupa amalkan bismillahillaziyadhurru...... and mintak perlindungan Allah. sebab dari makan kt kedai2 camnie pun tu yg boleh buat rumahtangga panas, asik nak bergaduh, asik nak marah anak, anak kuat melawan dsb.. dah makan benda kotor logiklah jadi camtu. the best masak sendiri je la kat rumah kalau rajin..tp challenge nya, kadang terbatas oleh waktu and tenaga, lagi senang and sometimes jimat makan kt luar dr masak sndiri

ninjago replied at 18-4-2019 11:58 AM
seriusla kedai yg selang 2-3kedai tu pun ada pakai pelaris gak? tapi mmg sedap la sambal dia lauk2 ...

betui tu..tapi kalu dah tinggal berdua..mkn luar lg jimat,,varieties..iols penah kena kat satu tempat makan..asam pedas,..bila sampai je hidangan tu iols ceduk ngan sudu kat dasar mangkuk..nak hirup kuah..sekali angkat ada beebrapa helai dawai pencuci periuk tu..terus bangun, bayar n chow..x datang dah sampai sekarang walau org berduyun masuk kedai tiap hari

ninjago replied at 18-4-2019 11:58 AM
seriusla kedai yg selang 2-3kedai tu pun ada pakai pelaris gak? tapi mmg sedap la sambal dia lauk2 ...

orang bagitau la..aku x ingt dh sapa...sebelah kedai nasi lemak antrabangsa tu iaitu kedai no.2 tu kedai kawan aku....kedai no.3 yg jual nasi lemak jgk tu org ckp pelaris yg dia pkai bnda tu rambut pnjang melambai2 kt depan kedai....kedai kawan aku tu dah ttup sbb bnyk kali org aniaya...aku pn jnis mkn kt kedai jgk...mcm ko ckap la..aku pn amalkan ayat penggerak tu...