CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

nuerulcayang replied at 21-4-2019 09:06 AM
orang bagitau la..aku x ingt dh sapa...sebelah kedai nasi lemak antrabangsa tu iaitu kedai no.2 tu ...

SERIOUSLY?? rambut panjang lambai2 tapi kt depan kedai tu ada jual kuih2 talam yg appearance serba cantik and sedap2.. teringat pulak kat seri muka dia.. lepas makan nasi lemak ngan teh tarik mesti layan kuih pulak..ohmy nikmat habis. terbayang pulak. now dah taknak pegi dah kena carik kedai sedap lain. thanks for informing  

Nak cite gak la.. Ada 1 gerai nasi lemak ni. Laris daripada gerai lain kat 1 taman sy stay tu. Masa memula beli, memang dah rasa lain macam nasi lemak dia. Sedap tu sedap sambal dia. Tp rasa lain macam. Macam ada sesuatu yang tak kena ngan sambal. Macam ada bahan lain. Kali kedua, singgah beli jugak. Terpaksa sebab member nak beli kat situ. Kali kedua beli, tengah2 makan, tergigit sesuatu kenyal plak rasa. Keluarkan rupanya puntung rokok. Lepas tu tak beli kat situ dah. X thu pelaris ke apa. Hmm..

nuerulcayang replied at 14-4-2019 03:47 PM
nasi lemak antarabangsa(kedai 1)  kampung baru tu aku x pernah rasa nak makan..aku lalu je tgk penuh ...

Kg baru kedai nasi lemak a’bgsa tu aku tgh q  nk amik nasi lemak pastu aku nmpak amboiiii bsrnya menti lalu lalang atas lantai sbelah kaki aku..aku apa lagiii trus blahhh pntang weh nmpak tikus/menti dkt kedai..nmpak sgt kotor..

Lg satu nk lunch..juga dkt kg baru..ntah mcmana aku trtarik nk masuk satu kedai nasi cmpur pasal mule tgk mcm best..dah dduk cari meja order air,nk pegila cedok nasi tetibe nmpk lauk 4,5 jenis je pastu hampeh..xsedap..tp dah terambil xkan nak cancel..pekerja kedai tu acik yindon semua...

kalu kedai ade pelaris, memang jin akan duduk atas bumbung kedai, mostly kedai2 masakan thai, memang ade pelaris.

Sis skrang ni alhamdulillah dpt transfer balik kampung. kampung sis ni memang dalam kebun kelapa la kirenye. sis ada sorg sedara, die ni adalah anak kepada sepupu arwah bapak sis. dah kawen, so sis panggil diorg ni Mr and Mrs M la. Mr and Mrs M ni ada la bukak warung kecik sebagai punca pendapatan sampingan diorg, selain daripada menguruskan kebun kt kampung. ala setakat warung kopi belah pagi, malamnye plak warung nasi goreng mee goreng mcm tu la. Mrs M ni masak memang sedap, tu meols akui lah. lokasi pun strategik, depan surau. so lepas orang balik surau tu leh la singgah warung theyols ni utk mengopi.

so nak dijadikan citer, satu malam tu meols n makcik meols saje la pegi warung Mr M ni, saja nk tapau nasi goreng kampung theyols yg sedap tu. so kitorg pun sembang-sembangla. terkuarla satu citer dr Mrs M.

Citer 1.
Satu malam tu, makcik meols, and anak dan laki sheols ni teringin nak makan kt warung Mr M. so diorg ni pun drivela bawak keter kancil buruk pegi warung Mr M. sekali tu, eh tutup. warung gelap gelita takde orang.
taaaaappppiiiiii sebenarnye, warung tu tak tutup pun. ade je orang tengah mengopi. Anak Mr M yg kecik baru tadika terperasan, 'Mak tu kan keter Nenek XXX (makcik meols)? kenapa die taknak singgah mak?'.  Yg Mrs M pun pegi la tengok, aah la, die nampak jelas keter kancil tu, mcm slow nk berenti, tapi zoom terus laju taknak singgah pun. Hon pun tak. Mrs M dalam hati dah pelik dan agak terguris la jugak, tapi sheols abaikan je

Citer 2
Warung Mr M ni pagi2 kan ada orang hantar roti bun. ala mcm roti sosej, roti piza tu la. 2-3 hari sekali hantar ke warung Mr M. tp tetiba 2-3 minggu ni langsung tak datang dah. one day, masa kt pasar, Mrs M ni terjumpala ngan akak buat roti bun. so sembang-sembangla membawang
'Akak kenapa dah lama tak datang hantar roti kt warung saya?'
'Eh M akak ingatkan kedai ko tu tutup dah. sebab akak datang hari-hari pkl 7 mcm biasa la nk letak roti. tengok kedai ko tak bukak pun?'
Mrs M pun speechless, tp still die husnozon akak tu sampai awal sangat kot.

Citer 3
Macam biasa la, Mr M pegi kedai.borong barang nk bukak warung. sempatla sembang-sembang ngan tuan kedai
'Eh M banyak ko belanja hari ni? nk kenduri ke?'
'Alah pakcik ni macam tak tau plak. saya kan bukak warung ni barang-barang untuk warung saya la'
'La bukak lagi ke M warung ko tu? aku dengar dah tutup dah sebab lama tak bukak'
'.........................'

Citer 4

eh meols terlupa plak citer lagi satu ni. pun hot gak
alkisahnye adik beradik abah meols balik kg. 4 keluarga la jugak
bapak Mr M ni boleh mengurut. jadi adik beradik ni pakatla nk gi berurut  dgn bapak Mr M
tapi sebab ramai jugak yg nk berurut tu, terpaksalah pegi 2 malam
malam pertama tu, adik beradik 4 org ni pakat la nk pegi kedai mengeteh kt kedai Mr M habis mengurut nanti
diorg habis mengurut lewat jugak, campur sembang-sembang lagi. dalam pukul 11malam la gitu
sekali tu tengok eh tutup pulak kedai Mr M
maybe sbb dah lewat kot, kedai tutup awal
(actually warung Mr M ni tutup ikut permintaan, kalau ada orang mengopi pkl 2-3 pagi pun diorg layankan je)

so malam kedua tu pegi mengurut lagi. sembang-sembangla ngan bapak Mr M, nk singgah warung semalam tp warungnye tutup.
so malam kedua ni diorg pun mintakla bapak Mr M ni pesan kt Mr M, jangan tutup warung dulu. sedara nak singgah
Mr M ni, malam tu tunggu punye la tunggu, eh tak datang-datang pun sedara ni? kata nak datang
so Mr M pun telefonnye bapaknye
'Bapak mana pegi diorg tu? tak habis ngurut lagi ke? dah pkl 11 malam ni?'
'Eh diorang dah lama dah balik. tak singgah ke?'
'takde pun. '
'takpe nanti bapak tolong tanyakan'

so si bapak pun tanyala sedara tu.sedare meols cakap, KEDAI TU TUTUP. memang 4 family 3 kereta tu lalu kedai tu, suma orang kata tutup. memula tu sedara-mara meols pun mcm membawang gak sesama sendiri, amendela M tu tak kasi kite dtg warung die ke, dah janji nk datang pun pegi tutup kedai.
padahal warung tu bukak je tunggu kedatangan diorang.

Actually macam-macam la jugak citernye pasal warung Mr M ni kene sorok. kesian pun hade gak ngan diorg. sbb diorg ni memang jujur, bukak warung pun bknnye pakai pelaris ke ape ke. apepun hasil dari sembang malam-malam tu, Mr and Mrs M pun setuju la nk carik jalan utk selesaikan hal ni.

Moral of the story : Melayu takyahla nak dengki-mendengki pls. tak takut ke wei ngan api neraka? main sihir ni hukumnye syirik, tu dah dikira dosa besar yg tiada pengampunan dah tu

aku selaku penghuni taman yg berdekatan ngn salman nasi kandar dkt bangi ni rase mcm agar kepelikan ngn hype yg salman ns kandar ni bawak..

Follow Us
havovasta replied at 29-7-2020 02:23 PM
aku selaku penghuni taman yg berdekatan ngn salman nasi kandar dkt bangi ni rase mcm agar kepelikan  ...

apekah? ceciter... kang nati kot ada lg org bangi leh join skali komen

halimi78 replied at 29-7-2020 03:03 PM
apekah? ceciter... kang nati kot ada lg org bangi leh join skali komen

halamak abam otai ni..hehe tggu malam skit aku jwb..siang ni bg pulun koroje sblm raya aidiladha hehehe

havovasta replied at 29-7-2020 03:55 PM
halamak abam otai ni..hehe tggu malam skit aku jwb..siang ni bg pulun koroje sblm raya aidiladha h ...

sila sila... lupa dah nk raya..

bellawonka replied at 12-2-2019 12:12 PM
Haritu buat pertama kali aku makan kat kedai siam ni, di Perak.
Mak abah selalu la makan, sedap ka ...

kat bukit indah ampang pun ada 1 kedai siam ni. kat area food court kedai dia jer penuh tp memang sedap pun. pernah gak mkn kedai lain yg ada area situ tp  tak sedap langsung. nasi goreng pun hangit, sup pun macam air kosong memang jauh beza lah dengan kedai yang ramai org tu. servis dia cepat makan dia sedap. tak rasalah dia letak apa2 sebab dari elok jer dia pasang tv ada azan bagai..

Ipo replied at 8-5-2014 09:00 PM
sy dulu ada buka kedai makan...mula2 tu memang la ramai datang..lama2 makin sepi..last2 tutup..seb ...

tu la yg sy kena skrg... camne nak berubat yer? Seram woo..
kedai aku dlu viral ramai org... nak ckp tak sedap regular customer byk je repeat...
tp la ni tetibe org lalu je kedai aku mcm x nampak.. pastu da 7 8 org gak le tny kenapa kedai selalu tutup...
dan tetibe ade satu kedai ni dr tak ramai org tetiber ramai org skrg ni padahal tak viral mana2 pun..
kedai yendon... pening kepala aku

Gerai air buah kt Tganu tu laris lagi tak?

Aku pernah Tanya laki aku pernah tak makan kat kedai pakai pelaris tak elok.sbb kdg kdg Dia boleh 'nampak'. Dia pernah ikut kekawan Dia masuk satu kedai.mula Mula Dia taknak sbb Dia nampak apa ada dlm kedai tu tapi Dia tak beritahu pun pada diorang. Sbb kene paksa org nak belanja Dia makan la juga kat kedai tu. Keluar je kedai terus muntah. Banyak giler muntah Dia cakap.terkejut kawan dia.tapi Dia hanya beritahu Dia tak sihat.  Kalau keluar makan dgn Dia susah gak la nak cari kedai makan. Kami biasa pergi ke kedai yg kami biasa pergi. Sbb Dia nampak kedai mana yg ok yg tak pakai pelaris yg buruk. Nanti gelap hari katanya. Tapi Dia cakap tak baik beritahu semua org. Dia tak suka kacau org cari rezeki.

bagus jugak ada thread ni...supaya kita hati2 dan x lupa berdoa bila start kluar rumah n masa masuk kedai makan...takde lah main lantak je semua benda.

kat tempat aku ada la satu gerai nasi lemak pagi2 ni mmg ramai org,,aku pun hampir setiap hari la berhenti bekalkan anak p skolah,..but few days bebaru ni husband yg rajin p beli,.,dia kata suatu hari tu dia nmpk byk sgt duit syiling kat area2 gerai nasi lemak tu,,dia pun ty la akak jual tu,,akak tu kata dia pun pelik, kdg2 sampai atas meja meniaga dia pun byk duit syiling..

org kata salah satu cara buat sihir utk jualan ni tabur syiling..tu dia minta aku beringat la sb tkt ada org x puas hati kat gerai akak tu kan..nanti yg beli yg terkena,..

cintalara replied at 1-3-2010 09:28 AM
aku baru je mkn nasi lemak zaman ni utk pertama kalinya 2 minggu lepas. ipar aku beli bungkus utk  ...

Aku 10tahun dulu meniaga char kuew tiaw. Takde la hari2 laku, ada jugak hari yg tak laku. Memula laku sebab tak banyak saingan, lepas satu gerai yg rasa biasa2 tapi presentation gempak ni JJCM buat review terus kedai kitorang jadi tak laku. Sebab JJCM tak review warung biasa2 pacak tepi jalan kan.

Cuma nak bagitau, char kuew tiaw memang WAJIB masak satu2 la. Even sama je order semua, tetap kena masak satu2. Memang itu cara resepi dia ????

cycra replied at 1-2-2023 07:42 AM
kat tempat aku ada la satu gerai nasi lemak pagi2 ni mmg ramai org,,aku pun hampir setiap hari la be ...

Teringat beberapa bulan lepas. Saya ni vendor, ada tab utk delivery by Grab Food, Food Panda, Shopee Food semua2 tu la kan.

Ada sorang abang ni, dia bomba part time jadi rider Grab Food. Lepastu lama gila dia menghilang. Sebulan lebih jugak. Kawan2 dia semua ada je.

Sampai la satu hari tu dia datang tempat saya, dia story dia kena sihir kat kedai Wakaka. Punca nya dia ambil order Grab kat kedai air Wakaka tu. Then dia tegur cashier tu, apa syiling sepah2 kat depan kaunter. Dia pun gigih la kutipkan bagi kat staff situ.
Staff situ kata memang kerap ada syiling tah mana2 customer suka tinggal.

Balik dari kutip syiling tu terus abg tu tak alright. Dia pergi jumpa ustaz, rupanya ustaz bagitau syiling tu perantara sihir utk sihir budak Wakaka. Tapi abg tu pulak dah yg terpegang dulu. Btw, budak Wakaka area aku ni mmg lawa2 belaka semua..

Kawan aku dulu pun tok dia meniaga nasi lemak warung. Hari2 jumpa duit syiling kat bawah laci bekas duit. Tak syak pape, masuk je dlm bekas ingatkan tercicir. Start tu org2 kampung selalu tanya "tok, tak buka warung dah ka? Lama tak pekena nasi lemak tok.."

ciksom replied at 12-1-2023 11:02 PM
Aku pernah Tanya laki aku pernah tak makan kat kedai pakai pelaris tak elok.sbb kdg kdg Dia boleh 'n ...

"Tapi Dia cakap tak baik beritahu semua org. Dia tak suka kacau org cari rezeki."

Pelik...serupa mcm kita nampak org mencuri, tapi tak buat apa2 sbb tak nak kacau org cari rezeki...

gummygummy replied at 12-2-2019 01:30 PM
Weyhh walaupon post ni dah lama i ols nk komen juga. I ols dulu one of student u kat shah alam. Ra ...

Ini ayam penyet pdg jawa tu ke? 1 set rm5, nasi + sup amik sendiri tu ke?

ally9970 replied at 9-3-2023 05:05 PM
"Tapi Dia cakap tak baik beritahu semua org. Dia tak suka kacau org cari rezeki."

Masing masing dah tahu pelaris yg mereka guna baik atau tak. Takkkan lah nak pergi 10 kedai sederet nak tazkirah halal haram. Laki aku cakap dia bukan ustaz.